Obnoveni recovery partition

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Prochy_
píše často
Příspěvky: 277
Registrován: 25 kvě 2008 15:22

Obnoveni recovery partition

Příspěvekod Prochy_ » 13 říj 2011 17:33

Zdravim,
stala se mi nemila vec. Potrebuji vratit ntb prodejci a ten po me chce abych vratil system do stavu pred prvnim spustenim. Normalne by to nebyl problem. Ale diky tomu, ze jsem rozdeli defaultni partition se systemem na system a data. Vzhledem k tomu, ze HP cpe recovery partiton na konec disku vznikl problme, ze recovery partiton nenabootuje.

Potreboval bych nejaky soft, kterej by dokazal nabootovat pri startu recovery partition abych mohl obnovit system. Mam ntb hp probook 4330s. Pokud by nekdo vedel co s tim, byl bych moc rad, jelikoz sam si nedokazu poradit. MBR jsem obnovoval, tak ze jsem vlozil instalacni cd windows a v nastrojich OPRAVIT jsem zavadec obnovil a nepomohlo to.

Diky za rady
PS: opravdu specha
NTB: HP 8510p - GB956EA
C2D T7700 @ 2,4 gHz | 15,4" WSXGA+ 1680 x 1050 | ATI HD 2600 | 160GB 5400rmp | 2GB ram | XPP + Ubuntu 8.10 | Advanced Docking Station 1.1 | 3 years NBD on-site

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 15 říj 2011 11:43

Obávám se, že už to nepůjde obnovit zpět. Než jsi to přeinstaloval, měl sis ten recovery oddíl zazálohovat. Loni jsem udělal stejnou chybu.

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 15 říj 2011 14:29

Jak jsi to dělil? Pokud jsi jen rozdělil systémovou partitionu na dvě, tak se nic neděje a pro start recovery by mělo stačit dát za pomoci nějakého LiveCD (SystemRescueCD) do pořádku MBR. To ovšem předpokládám, že při dělení té partitony se jenom ten recovery oddíl "ztratil" (data tam fyzicky jsou, jen v MBR na ně není odkaz), což by fdisk nebo parted mělo umět opravit.
Pokud jsi ovšem přeformátoval celý disk tak tam už není z čeho a co obnovovat, takže budeš muset zavolat na podporu HP a zažádat si o instalační média. Pokude se nic nezměnilo, tak to je v rámci záruky zdarma a trvá tu zhruba týden.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

Prochy_
píše často
Příspěvky: 277
Registrován: 25 kvě 2008 15:22

Příspěvekod Prochy_ » 15 říj 2011 14:45

delil jsem pomoci acronisu, pac nastroj ve win primo mi to povolil delit jen pulky, nevim proc... s partition recovery jsem nic nedelal, alespon doufam... ted uz sem nahodil novou instalaci a recovery oddil sem porad nechal, ale pochbuju ze ho jeste nejak zprovoznim... pri startu nbt jsem zkousel F11 a samozrejme nic
NTB: HP 8510p - GB956EA

C2D T7700 @ 2,4 gHz | 15,4" WSXGA+ 1680 x 1050 | ATI HD 2600 | 160GB 5400rmp | 2GB ram | XPP + Ubuntu 8.10 | Advanced Docking Station 1.1 | 3 years NBD on-site

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 15 říj 2011 15:25

Pokud jsi někdy pracoval v příkazové řádce, tak http://www.sysresccd.org/System-tools (bacha, je to kanón). Pokud ne, tak ti moc poradit neumím.
Lenovo X1 Carbon Touch



* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 15 říj 2011 23:56

Ak sa pocas delenia particii zmenila recovery particia zo systemovej na dynamicku tak tam pomôze jedine obnovit image celeho disku vratane MBR nakolko je to taky hnus ze som nenasiel spôsob ako prist k naprave a taktiez ani helpdesk HPcka nepozna nic cim by sa dala opravit recovery particia po zneme na dynamicku pri deleni uz nainstalovaneho HDD. Da sa to opravit ale treba budto rovnaky disk s funkcnou recovery particiou ktory vyklonujes alebo recovery media . Ak to vracias v ramci zakonnej lehoty 14 kalendarnych dni od kupy tak predajca nema pravo ziadat obnovenie do pôvodneho stavu - uz som takto notebook vracal do alzy a nepovedali ani slovo, ani neviem ci na to maju pravo nakolko sice to musis vratit zabalene originalne ako si to kupil, nesmie to niest znamky opotrebovania ale nikde sa nepise o tom ze notebook po kupe nesmies 14 dni zapnut nakolko potom uz stratis moznost vratenia lebo uz tam dajmetomu nainstalujes system a aplikacie atd., a je vec predajcu aby to dal doporiadku, predajca moze notebook poslat do servisu kde mu to bezplatne spravia tak co -
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů