Oprava 6735b - má to smysl?

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Draajea
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 11 zář 2008 12:58

HP 6735b "černý display"

Příspěvekod Draajea » 10 zář 2012 12:33

Hezký den,
připojím se do tohoto tématu, protože mám zřejmě stejný problém na stejném stroji HP 6735b. A to je černý display, kontrolky blikají, větrák běží, zazní znělka spouštění windowsu...

Průběh byl takový, že se mi třeba jednou za 14 dní notebook zapl bez obrazovky, když jsem ho vypl natvrdo, tak se obrazovka zapla, pak se zkracoval interval, tzn. že se toto dělo třeba několikrát do týdne a vypnout natvrdo jsem ho musel vícekrát, než se display rozjel. A pak už to byla zdánlivě konečná, už nefungoval restart, ale trochu jsem zagoogloval a na stránkách výrobce (HP) se tomuto problému věnují a problém jsem vyřešil celkovým restartem ntb (odpojil jsem z něj vše-myš, repráky atd...,vyndal baterku a po dobu minimálně 15 sec jsem držel zapnícaí tlačítko) po tomto kroku se display jako zázrakem rozběhl. Po prvním vypnutím stroje a následovném zapnutí již byl zase černý a nikdy víc se nerozběhl, ikdyž jsem opakoval krok s naprostým restartem.
Připojil jsem externí LCD obrazovku a vše vypadalo dobře, nemusel jsem ani mačkat nějaké "fn" tlačítko a NTB sám posílal obraz do externího LCD, jenže ten mi funguje pouze v NOUZOVÉM REŽIMU a když se snažím o režim normální, tak vidím jen nápis windows (jak nabíhají ty zelené čárky-spouštění systému) a pak obrazovka "zhasne" a napíše se VIDEO MODE NOT SUPPORTED.
Řešením by pro mne alespoň dočasně bylo fungování přes externí obrazovku, ale rozhodně ne v nouzovém režimu. Zkoušel jsem v nouzovém režimu měnit rozlišení obrazovky, ale ani nejnižší rozlišení nepomohlo a hláška VIDEO MODE NOT SUPPORTED mě stále provází na cestě ke spuštění windows v normálním režimu.

Dokázal by mi někdo prosím poradit?

Mockrát děkuji a přeji hezký den.
HP 6735b (KU214EA)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 10 zář 2012 12:53

Zkoušel jsi taky zvolit možnost "spustit v rozlišení VGA"? (tam, kde se vybírá nouzový režim) Pokud by to nefungovalo ani v něm, může být problém, že grafický čip už jen není schopen akcelerace grafiky.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Draajea
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 11 zář 2008 12:58

Příspěvekod Draajea » 11 zář 2012 11:54

Dekuju za odpoved. Bohuzel tuto moznost mi to neukazuje, mam tam jen tyto volby:
"nouzovy rezim"
"n.r.se siti"
"n.r. s prikazovym radkem"
"spustit system obvyklym zpusobem"

Jinak nasel jsem si na nejakem servise clanek o tomto typu notebooku (hp 6735b), ze s tim maji pomerne dost problemy, s nejakym grafickym cipem na MB a ze cena opravy je od 2000 do 3500 kc. Tak to bych opravovat nenechaval, notebook mam 4 roky a nove se daji poridit uz od 7tk a urcite budou lepsi, nez ten co mam ted. Ale napadlo me, jestli to nemuze byt i jiny problem, nejaka blbost...treba jen nejaky kabilek nebo tak neco...

//EDIT: tak ve VGA rozliseni uz jsem spustil (pri startu PC stisknout F8 a ta volba tam pak je) - v tomto rozliseni mi to nabehne na externim LCD. Znamena to tedy, ze je neco s grafikou? Kdyz display notebooku nefunguje a externi LCD funguje jen v nouzovem rezimu a nebo na VGA rozliseni?
HP 6735b (KU214EA)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 11 zář 2012 17:51

Možné je všechno. Každopádně při startu ve VGA režimu by mělo jít změnit rozlišení přes ovládací panel. Zkus postupně různá nižší než je nativní.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů