Přechod z visty na xp

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
jakub69
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2007 15:07

Přechod z visty na xp

Příspěvekod jakub69 » 28 kvě 2007 21:15

Ahoj mam hp pavilion s originalnima vistama. A nejsem s nima vubec spokojenej, brzdej komp a porad hlasej nejaky chyby. Chtel jsem se zeptat kde se daji stahnout vsechny ovladace a potreboval bych taky nejakej ovladac na SATU pro XP. diky

Dave21
občas něco napíše
Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 11:48

Příspěvekod Dave21 » 31 kvě 2007 12:40

Není nic lepšího než mrknout na stránky výrobce http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/stat ... =us&dlc=en

Pokud nenajdeš u svého modelu co hledáš ... zkus se poohlídnout po podobných modelech.

Nagash
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 18 kvě 2007 10:58

Příspěvekod Nagash » 10 čer 2007 22:59

Jinak já zkoušel downgrade Vista basic na Xp a to nejde u Basic verze. Takže jsem si u Toshibi notebooku stáhl drivery pod XP od výrobce, flákl tam drivery a už jsem konečně mněl rychlý notebook. 8)

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 10 čer 2007 23:09

jen z business / ultimate
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

cika11
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 13 čer 2007 19:39

Příspěvekod cika11 » 13 čer 2007 19:46

mam stejny problem. na strankach nejdou sehnat všechny ovladače.
nevím co je tam presne za typ zarizeni tak nemohu sehnat zbyle ovladace

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 13 čer 2007 22:35

K downgrade: Před pár dny jsem úspěšně provedl legální downgrade z Windows Vista Business OEM na Windows XP Professional :) Půjčil jsem si origo instalačku OEM verze WinXP Pro, bohužel dotyčný mi nechtěl dát product key, takže ten jsem si našel na internetu... Zavolal jsem na aktivační linku a sdělil, že provádím downgrade z Visty Business na WinXP Pro... Nadiktoval jsem kód pro aktivaci, které winy vygenerovali. Nazpět mi nadiktoval aktivační kód... a toť vše! :) Dvakrát jsem se připomněl, jestli nechce také product key Visty, ale nechtěl, že není potřeba :-D
Tak teda nevím, jestli jsem jen působil tak věrohodně (hezky jsem zdůrazňoval, že mám zapůjčené legální médium etc... o nelegálním product key jsem se samozřejmě nezmínil) nebo to skutečně aktivují každému či jak to je :lol:
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

tomisko

Příspěvekod tomisko » 23 čer 2007 19:26

Hele a nejde proste zformatovat disk a hodit tam XP?
Mam takovy problem, ze jsem to takto zkusil, ale vzdy pri instalaci tesne pred tim, nez se to rozjede, tak mi to napise, ze tam neni Hard disk, ze bude instalace ukoncena. Nevite, co to muze byt? Nevim, jak mam ted postupovat, Visty jsou smazane a xp tam nahrat nejde, protoze mi to hlasi, ze tam neni harddisk :shock: Mam hp nc6400....
Dekuji za pripadne rady

DarkenCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 07 čer 2007 14:26

Příspěvekod DarkenCZ » 24 čer 2007 10:48

napadá mě...nemáš tam SATA disk a xpčkům chyběj drivery?
zkus je pomocí nlite přidat do tý instalačky...

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 24 čer 2007 14:12

Spravne...instalacka WinXP (i s SP2) v sobe nema ovladace pro SATA disk. Nejjednodussi reseni: V BIOSu najdi nastaveni SATA native mode (nebo tak nejak) a to nastav na disable. Pote nainstaluj WinXP (ted uz by to melo jit), stahni a nainstaluj SATA ovladace pro WinXP. Nakonec v BIOSu zpet aktivuj SATA native mode :)

Pozn.: U ThinkPadu se toto nastaveni jmenuje SATA mode a volba Compactibility mode. Druha moznost je AHCI mode (nativni SATA mod). Nemam ted notas po ruce, tkze pisu jen z hlavy, tk doufam, ze jsem nazvy strefil spravne :-D
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 čer 2007 18:48

Paviliony maju Vista Home, ktory nie je mozne legalne downgradovat (len kupit novu licenciu). Vynimku tvori Windows Vista Business (na Paviliony sa nedava) alebo Ultimate (ten vsak v CR/SR nedostat s Pavilionmi).

C

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 25 čer 2007 02:27

Tohle ale vubec nesouvisi s tim, co se tu resi... Jinak mas samozrejme pravdu...legalni downgrade jde pouze z Business a Ultimate verze. Ovsem pokud probiha aktivace pres telefon vzdycky stejne jako u mne, tk by to v klidu proslo snad i kdyby nemel zadnou verzi Visty :D

Jeste k tomu memu downgrade...napadla me taka vec - v tom kodu, ktery se diktuje tel.operatorovi, je zakodovana i informace o zakladni desce etc.,ze ? To by mohlo vysvetlovat, proc po mne nechtel ani product key Visty - podle kodu poznal, jaky mam notebook, tkze vedel, ze s nim je vzdy predinstalovany Windows.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

Lucka

vista

Příspěvekod Lucka » 29 črc 2007 22:22

Zdravím všechny,které trápí Vista v NTB.Mám 3dny 6710b a po přečtení všech možných názorů opravdu nevím,zda se mám pokoušet instalovat XP místo Visty.NTB používám pro práci,žádné náročné operace,pouze office+outlook,hudba,filmy,net.
Nepřidělám si další problémy v případě snahy přejít na XP?(tím myslím dohledávat ovladače SATA,atd.)
Jinak mi nejde správně otevřít Outlook s Vistou,pokaždé přejde na jiné rozlišení obrazovky.Mám tam Office 2003.Nevíte jak tento problém řešit?
Máte někdo zkušenost s používáním bezdrátového netu od T-Mobilu(karta do PCMCIA)dohromady s Vistou?
Díky moc za rady.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 29 črc 2007 22:36

jimmyjames:
Presne tak, velki vyrobcovia maju vlastne serie cisel a v BIOSe su uz prednastavene nejake cisla. Takze operator hned vedel, ze tam Vista bola a ze mas narok na downgrade...

C

kachel
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 25 čer 2007 00:21
Bydliště: Karlovy Vary, Praha

Re: vista

Příspěvekod kachel » 30 črc 2007 01:07

Lucka píše:Zdravím všechny,které trápí Vista v NTB.Mám 3dny 6710b a po přečtení všech možných názorů opravdu nevím,zda se mám pokoušet instalovat XP místo Visty.NTB používám pro práci,žádné náročné operace,pouze office+outlook,hudba,filmy,net.
Nepřidělám si další problémy v případě snahy přejít na XP?(tím myslím dohledávat ovladače SATA,atd.)
Jinak mi nejde správně otevřít Outlook s Vistou,pokaždé přejde na jiné rozlišení obrazovky.Mám tam Office 2003.Nevíte jak tento problém řešit?
Máte někdo zkušenost s používáním bezdrátového netu od T-Mobilu(karta do PCMCIA)dohromady s Vistou?
Díky moc za rady.


Taky uvažuju nad downgradem na XP, kvůli vyšší rychlosti a větší výdrži. Ale taky nevim jestli je to bezproblémový.
Teď mam půjčenou PCMCIA kartu od T-mobilu a 4G mi na Vistě běží, i když píšou že je karta kompatibilní jenom s XP nebo 2000. Akorát občas se mi to samo odpojí a musim vyndat a zandat kartu. Ale to asi nebude Vistama.

chose-ozzy
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 25 srp 2007 17:13
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod chose-ozzy » 25 srp 2007 18:46

Nevite jestli jde u notaku pavilion 6580 vyndat bezproblemu HDD? jako bez ztraty zaruky. Pokud jo pak by nebyl problem ho jebnout do normalniho PC a instalnout XP a drivery na sata hodit normalně na disketě (pro mne je to idealni protože to všechno mam)
Darkopsknives to jistí.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů