Compaq 8710p a Quadro NVS 320M

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
CeCo

Příspěvekod CeCo » 13 lis 2007 17:07

80GB/7200 byvaju naozaj tie starsie bez kolmeho zapisu; 120GB by vsak uz mali byt na styl Seagate 7200.2 s kolmym zapisom, ktory to cele popozenie vyrazne dopredu (aspon u mna to tak je pri 8510w).

C

manga
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 20 říj 2007 18:24

Příspěvekod manga » 16 lis 2007 10:44

Dají se na to nainstalovat ovladače pro 8700M GT? Nebo spíš kde se dají najít? Na stránkách nVidie je max 7XXX řada pro mobilni verze.. Začal jsem hrát hry a myslim, že na GF ovladačich by měly jít líp... Teda ne že by to bylo nějak hrozný, ale třeba Age of Empires 3 v nativu 1680x1050 nemám na plný detaily a stíny a menší rozlišení je na strategii na nic..


okeydokey
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 19 lis 2007 08:57

Příspěvekod okeydokey » 19 lis 2007 09:12

Přemejšlim o koupi tohodle noteboku skoušel ste někdo hrát Crysise jakto zvládá? :lol:

manga
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 20 říj 2007 18:24

Příspěvekod manga » 19 lis 2007 10:52

CeCo: Hmmm... díky :-)

OK: Já jsem to teda nezkoušel, ale moc bych s tím nepočítal, neutáhne to ani AoE III naplno (hraju teda v nativu 1680x1050), ani Never Winter II.. Notebooky nejsou na hraní :-) Ikdyž teď hraju skoro pořád :-)

Na Crysis by to chtělo něco od Alienware pokud je potřeba ntb, myslim, že tam dávají i GF7950GTX v SLI :-)

okeydokey
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 19 lis 2007 08:57

Příspěvekod okeydokey » 19 lis 2007 13:49

Taky bych naněm většinou pařil gamesi mužeš toho Crysise vyskoušet kolik má fps na medium,high jestli to zvládne? :lol:

The_Trooper
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 02 bře 2007 11:27
Bydliště: Olomouc & VŠB-TU Ostrava

Příspěvekod The_Trooper » 19 lis 2007 21:13

No bylo to zajimavé ozkoušet nějaké nove hry na tomto notasi..
Jinak zde http://www.notebookcheck.net/Review-HP- ... 456.0.html testovali hry na slabší verzi 8710p a výsledky byly docela zajimavé. Např. FEAR CPU max. / GPU max. - on average: 49 fps nebo Command an Conquer III Resolution 1440x900, all settings: max., 4xAA - 15-60fps, 20 fps in game - well playable.
Acer TravelMate 8006LMi
Pentium® M 755 2.0 GHz • 1.25 GB DDR • ATI® 9700 128 MB • 15" SXGA (1400x1050) • HDD 100 GB (Momentus 7200.1) + Zalman NC 1000 • XP Pro SP2

spravcesiti
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 25 říj 2007 15:49

Příspěvekod spravcesiti » 27 lis 2007 22:12

sorry kluci nestiham lezt ani na forum a podat slibene fotky, nicmene se muzu vyjadrit jelikoz uz ho nekolik tydnu mam a poradne jsem ho otestoval

muj konecny stav jsou windows XP pro SP2 s nejnovejsima driverama (krome HP stranek jsem pouzil novejsi verze od intelu, od nvidia atd).
Mam pouzite graficke drivery 169.04 a podrzte se ....

Crysis v 1024x768 na high detaily (DX9 samozrejme pod WinXP) ma v tom demobencharku stabilne 15 FPS. Necekal jsem ...

Nicmene na notebook super. Hraju jakoukoliv hru, kterou si vzpomenu, holt ne na nejvyssi detaily, ale hraju kdyz chci.

Zkusenosti dalsi:

-- tezky jak krava, hlavne ten zdroj me po te dobe dost stve ... klasicka palena cihla, pro predstavu, muze se pouzit jako zakladni stavebni kamen :-) jinak notebook v pohode, normalni k 17"

-- dotykove tlacitka hp info, wireless, kalkulacka ... docela se mi to plete a spousti kdyz po tme hledam F1-F12 klavesy

-- pri zatizeni napriklad hrani her na stole se dokaze dost rozpalit, kdyz neni na strane kde jsou vydechy slusne vetrano (obcas tvrdej reset kdyz se to upece) tak 4 hodiny plnej kotel a jde to do kytek a nasleduje cvak

-- stve me ovladani hlasitosti a to OSD zobrazovani, nastesti lze ale vypnout takze to nevyskakuje z aplikaci, her, filmu

male minus ma disk, mohly dat 7200 verzi, ale zase takovy rozdil to neni, den jsem mel pujceny tento rychlejsi disk a rozdil v testech byl 4-6%, v praxi nerozeznatelny

++ displej, je to proste matna pecka, bomba to sledovat, nemam s nim zadny problem

++ HP software, maj to proste vychytany a funguje to jak ma!

++ baterie mi po mesici vydrzi porad pres 3 hodiny, suprove funguje prepinani procesoru

++ pri kancelarske praci a serfovani po netu ho neslysim ani v noci

++ tuhost, na to jak je to velky notebook, tak je dost tuhy a i po delsi dobe, mozna uz i nekolika stovkach otevreni a zavreni je to porad stejne, uvidime za pul roku

No proste je to luxusni masinka, neni zdaleka dokonala, ale je to proste plnehodnotna nahrada stolniho pecka, kdyz to nekdo vylozene chce a vyuzije. Muzu jen doporucit, ale morda je proste ten zdroj.

Dlouho sem hledal brasnu na tenhle notebook, opravdu dlouho, docela problem schovat do jednoho prostoru ten notas a zdroj, ale da se najit, napriklad u Samsonite.

raven4
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 10 kvě 2007 10:49

Mé zkušenosti

Příspěvekod raven4 » 02 pro 2007 21:39

Zdravíčko všem,
mám tento NB již cca 3 měsíce a mé zkušenosti jsou následující :

VÝKON:
-------------
výkonově je super, zatím všechny gamesy hraji v max rozlišeni (1680x1050) na +-max detaily jak např. ET: Quake Wars (pod Win i Linuxem výkon úplně stejný, ale Lin verze mi příjde mnohem lepší z hlediska náročnosti na paměť), C&C 3, FEAR Combat, Supreme Commander.
Mám spíše pocit, že ve hrách alespoň těch strategických není problém GPU ale asi CPU, přece jen tisíce jednotek v Supreme Commanderu už je znát...

DISPLAY:
-------------
Display hodnotím kladně, podsvícení je dobré (užívám poloviční), barvičky také, rozlišení 1680x1050 je super. Po stranách se dá umístit spousta lišt a panelů a ještě zbyde nadstandartní pracovní plocha. Dole v pravém a levém rohu jsou malá tmavší místečka (lze je vidět jen na 1barevném pozadí). Od výroby mám 1 vadný pixel :((( Hlavně, že mi idioti z DXT Comp. tvrdili, že u HP vadné pixely nikdy neviděli.

Osobně doporučuji pozor na firmu DXT, nepravdivé info a nespolehlivý !!!!

CHLAZENÍ A HLUČNOST:
------------------------
Kladně hodnotím systém chlazení a odhlučnění. Při běžné práci větrák vůbec neběží (lze zapnout permanentní chod v BIOSu) a zapíná se teprve při větší zátěži. I při vyšší zátěži je však větrák téměř neslyšitelný. Během extrémní zátěže (dld. kalkulace nebo hry) větrák jen šumí a v zápalu hry nevnímám.
Chlazení je také skvělé, vrchní část mi příjde stále stejná, změny teploty nevnímám. Při extrémní zátěži je NB nejvíce zahřátý zespodu cca uprostřed, kde jak odhaduji je GPU. Osobně si myslím, že GPU hřeje více než CPU. Faktem je že NV 320M není žádné ořezávátko.

VÝDRŽ:
--------------
dle mého opět silná stránka NB. Při běžné práci se dostanu k hodnotě 3 hodiny, což na našlapaný multmediální NB není špatné. I při hraní a tedy max. zátěži se dostanu k hranici 2 hodin.

BIOS:
Další pozitivum. U žádného svého předchozího NB jsem neviděl tolik položek v BIOSu. Je zde vše možné, nicméně overclocking nehledejte :)

KLÁVESNICE:
-------------
Co hodnotím špatně je klávesnice. Klávesy špatně reagují !! Některé reagují lépe jiné hůře. Je nutno hodně tlačit a na střed klávesy. Při stisku za roh či hranu klávesa nereaguje (Můj starý NB tohle nedělá!) Často se mi stává, že vynechávám i,q a některé další.
Je to jen chyba mého kusu nebo obecná vlastnost? Na notebookcheck se o tom také zmiňovali.

CASE:
Šasi většina lidí hodnotí jako pevné, jsem jiného názoru. Ani jednou mi NB nespadl, netřískl jsem (o všechny své NB jsem špičkově pečoval..) přesto jsem jednou přišel domu a zjistil, že mám část s displayem prasklou na 2 místech - samotné LCD je ok, jen ten plast kolem něj...takže pevnost nevím nevím !!!

V poslední době mi nějak začal resonovat a drnčet levý reprák.

Trafo je velké ale do práce nenosím, koupil jsem si v Alfě dokovací stanici a mám ji v práci.

Shrnutí:
POZITIVA:
*výkon
*display
*SW od HP pod Windows Vista, ikdyž jedu 80% času v Linuxu
*výdrž, hlučnost
*bezpečnost - otisk prstů, Smartcard, SATA security

NEGATIVA:
*vadný pixel
*klávesnice
*křehkost?
*reprák?

PS: KONFIGURACE:
2,2Ghz, 2GB RAM, 160 HDD, 17" 1680x1050, OS openSUSE 10.3 64b. / Win Vista Bus. 32b
Naposledy upravil(a) raven4 dne 03 pro 2007 07:51, celkem upraveno 1 x.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 02 pro 2007 22:19

raven4:
No ja som mal uz v rukach kopec HPciek a vadny pixel naozaj nemal ani jeden z nich...

Tmave miesta - to bude asi panel od LG.Philips ;) To je proste vlastnost toho displeja, vsetky tieto panely od dotycneho vyrobcu (u vsetkych vyrobcov notasov) budu mat tie tmave miesta...

C

The_Trooper
občas něco napíše
Příspěvky: 77
Registrován: 02 bře 2007 11:27
Bydliště: Olomouc & VŠB-TU Ostrava

Příspěvekod The_Trooper » 12 úno 2008 14:20

Když tak nepretržitě pozoruji vývoj notebooku, tak je stále 8710p s displejem 1680x1050 mým favoritem... Kvalitní šasi, značka HP, výborná grafická karta...
A hlavně cena klesla na přijatelných 42000 Kč s DPH

Chtěl jsem se zeptat jak je to s blue track pointem u HP, jestli se kvalitou rovná track pointům u thinkpadů...?
Acer TravelMate 8006LMi

Pentium® M 755 2.0 GHz • 1.25 GB DDR • ATI® 9700 128 MB • 15" SXGA (1400x1050) • HDD 100 GB (Momentus 7200.1) + Zalman NC 1000 • XP Pro SP2

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 12 úno 2008 14:22

Imho nerovná. Ty na Thinkpadech mi přijdou o třídu lepší než u všech ostatních značek (DELL, Toshiba, HP,..)
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

FloydPink
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 úno 2007 13:43
Bydliště: Zlín

Příspěvekod FloydPink » 16 úno 2008 14:36

Chtěl bych zeptat jestli všechny verze HP 8710p mají matný displej konkrétně GC100EA, protože bych nechtěl lesklý. Díky.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 16 úno 2008 14:40

Nie. Su modely aj s lesklym.
GC100EA ma vsak matny displej - ale menej kvalitny nez WSXGA+ verzie.

C

polo

Příspěvekod polo » 16 úno 2008 14:45

Ako to k citam neznie to ako daky dokonali book skor ako nieco co vela nevydrzi a ma plno nedostatkov


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů