HP Pavilion dv7 -6110ec (+všechny další dv6/7 s Beats Audio)

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
chechtula
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 25 led 2012 22:27

Příspěvekod chechtula » 15 úno 2012 00:06

Pokud to přímo nenasvítím lampičkou,moc to vidět nejde no. Bojím se spíš třeba prachu a tak... pokud se to stává,tak to asi nechám být... jinak jsem zatím docela nadšený a starý notes vytahovat nechci už.. brr :))

javak810i
guru
Příspěvky: 1308
Registrován: 03 črc 2009 16:34
Bydliště: Roztoky u Prahy

Příspěvekod javak810i » 15 úno 2012 17:02

Bitch please, já to mám taky, podle mě to má naprostá většina těch booků, takže bych to nehrotil.

Obrázek
Obrázek
Lenovo Ideapad Y50 70 - Core i5 4210H, Geforce GTX 860M 4GB GDDR5
3DMark Fire Strike - 3519 Bodů
Huawei Ascend P6, Xiaomi Piston v2

chechtula
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 25 led 2012 22:27

Příspěvekod chechtula » 21 úno 2012 00:22

Odesláno na reklamaci,dnes přišel nový kus a jsem spokojený :) ještě zůstane kluk ušatá chvilku doma,protože do tašky od starého noťasku se nevleze a novou ještě nemám. Ale co bych se chtěl zeptat ještě - nefunguje mi při vypnutém počítači ten Instant internet access nebo jak se to jmenuje u HP. Prostě tlačítko,kterým hned spustíte prohlížeš. Ve Windows se prohlížeč zapne,ale při vypnutí ne. (Windows jsou původní,nic jsem neodinstalovával). Neví někdo,čím by to mohlo být?

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 úno 2012 09:38

Taku funkciu to nema, pri predoslych dv6 a dv7 sa to volalo QuickWeb .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

kubacer
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 19 led 2012 16:19

Tv Tuner

Příspěvekod kubacer » 21 úno 2012 11:53

Ahoj, můžu se zeptat, jak to máte s TV Tunerem, všem funguje?

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 21 úno 2012 12:39

Problem s TV Tunerom je uz vyrieseny, ak ti nejde nainstalovat z prilozeneho media tak to treba poslat na reklamaciu .Novy Tuner uz bude OK .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

chechtula
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 25 led 2012 22:27

Příspěvekod chechtula » 21 úno 2012 16:50

MaTToS píše:Taku funkciu to nema, pri predoslych dv6 a dv7 sa to volalo QuickWeb .


Ano,QuickWeb. Ale nemá?? Já myslel že ano - v tom případě mi to tlačítko přijde zbytečné :-/ Snad jsem i někde četl,že takto to tlačítko funguje.

kubacer
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 19 led 2012 16:19

TV Tuner

Příspěvekod kubacer » 21 úno 2012 18:35

Nainstalovat jde, ale potom WMC nenajde žádné programy. A na dálkové ovládání taky nereaguje.

ladvas
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 22 úno 2012 21:28

TV TUNER konečně funkční

Příspěvekod ladvas » 22 úno 2012 21:41

Takže pánové, kdo čekal jako já na příspěvek o tom že TV TUNER je konečně funkční, je to tady. Dnes jsem připojil tuner k PC najel jsem do správce zařízení a u tuneru dal aktualizovat ovladač, po aktualizaci ovladače název zařízení "HP USB DVB-T TV Tuner" a žádost o restart počítače. Po naběhnutí Windows ale opět vykazoval tuner jako "neznámé zařízení", odpojil jsem ho a znovu zapojil, aktualizace teď proběhla automaticky a po zapojení kabelu od kabelovky tuner ve WMP programy vyhledal a vše je funkční, pro doplnění jen názvy zařízení - HP USB DVB-T TV Tuner, HP TV Tuner Infrared Receiver a Infračervený vysílač/přijímač Microsoft eHome.

Fllypi
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 30 srp 2011 11:10

RAM

Příspěvekod Fllypi » 25 úno 2012 11:52

Zdravím,co má za následek zvětšení paměti RAM? Zrychlení ntbku?

Mam DV7..když budu chtít tu ramky zvětšit,co stačí oddělat zadní kryt a novou ramku jednoduše nacvaknout?

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Re: RAM

Příspěvekod MaTToS » 25 úno 2012 19:17

Fllypi píše:stačí oddělat zadní kryt a novou ramku jednoduše nacvaknout?

ANO, a to vsetko bez srobovaku :idea:
Fllypi píše:co má za následek zvětšení paměti RAM? Zrychlení ntbku?

ANO, cielom zvysenia kapacity RAM je zrychlenie notebooku .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 25 úno 2012 19:32

ohledně zvýšení ram a zrychlení ntb - pouze za předpokladu, že se využívají paměťově náročné aplikace, tedy v situacích, kdy RAM nestačí a začne docházet ke swapování na HDD.
U her je i tak možné naadresovat max 2GB (32bit omezení), takže se 4+GB bych se už dále neobtěžoval (něco jiného jsou CAD, virtualizace, apod, či vytvoření ramdisku).
To je na okraj, aby si někdo nemyslel, že koupí ram a pojede to najednou rychleji, nepojede.

Smysluplnější investicí je koupě SSD, doje drastickému zrychlení celého OS, načítání atd.
Ale nepočítat s tím, že to navýší hrubý výkon, to ne.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

mArtinko5MB
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 30 led 2012 17:38

Re: RAM

Příspěvekod mArtinko5MB » 27 úno 2012 11:03

MaTToS píše:
Fllypi píše:co má za následek zvětšení paměti RAM? Zrychlení ntbku?

ANO, cielom zvysenia kapacity RAM je zrychlenie notebooku .


ale iba pri používaní viac aplikácii, inak to nepocítiš
NB HP Probook 4530s | Intel Core i3 2310M, 2.1GHz | Hynix 2x4GB DDRAM3
HDD Crucial m4 64GB + WD 640GB 5400 RPM | GPU ATI Radeon HD 6490M 1GB
Monitor Dell Ultrasharp 2407WFP | HeadPhones Koss SB45 | KB Logitech G11

rogerbacon
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 28 úno 2012 16:15

Problémy s HP Pavilion Dv7 6110ec

Příspěvekod rogerbacon » 28 úno 2012 16:34

Dobrý den,

prosím o nějaké rady ohledně tohoto notebooku. Nejsem žádný expert, takže i to, co se Vám může zdát jako triviální rada na triviální problém, mi může třeba pomoci.

Začnu tímto: automatické přepínaní grafik mi z nějakého důvodu přestalo fungovat. Vždy když dám v katalistech "použít" výkonější grafiku, vrátí se mi to opět na tu integrovanou. Manuální přepínání sice po updatu biosu funguje, ale zde mi vadí, že pokud mám aktivní výkonnou grafiku, tak mi videa fungují ve velmi špatné kvalitě, jsou takové kostičkované. Nechápu proč. Žádné z běžných posuvníků nastavení grafiky mi to nepomohlo vyřešit. Musím pořád přepínat mezi grafikami, kdykoliv si zahraju a pak se chci třeba kouknout na nějaký seriál. Aktuální ovladače mám.

Dále: Klávesa insert mi funguje jen se stisknutim klávesy fn, ať mám tuto funkci v biosu vypnutou nebo ne. Nevíte, co s tím?

Další věc. Nevíte někdo, jestli na tomto modelu mohu přetaktovat grafiku? Myslím, že bych si to mohl dovolit, mám solidní chladící podložku a notebook je i v zátěži na omak jen normálně teplý. Takže nějaké rezervy by snad byly. U předchozího Pavilionu s nvidií jsem taktovat mohl, a bylo to taky na výkonu znát. Zatím se mi ani nepodařilo najít nějaký program, který by mi ukázal alespoň teplotu graf. jádra (pravda, ani sem zatím moc nehledal).

A mohu nějak manuálně měnit frekvenci procesoru? Čekal jsem od notebooku trochu vyšší výkonnost. Např. Starcraft se začíná při situacích (především obtížnost brutal, kdy je na mapě hodně jednotek a hra běží vynuceně v nejrychlejší režimu, celkem sekat. A to i na střední detaily. Grafická nastavení, která jsou podle popisku závislá na rychlosti procesoru, se na náročnosti hry podepisují nejvíce. Mám menší podezření, jestli se mi ten procesor vůbec v zátěži přetaktovává (jak by měl, ne?)

Navíc, je normální, že obraz notebooku připomíná blitinu? Co ta černá (neexistující) barva a pozorovací úhly? Můj předchozí několik let starý Pavilion měl o mnoho lepší obraz, dobrý kontrast, dobré podání barev včetně černé, která se alespoň vyrovnala levnějším stolním monitorům, a já hlupák jsem si toho nevážil, přišlo mi to totiž jako samozřejmost. Proto jsem ani příliš nevěnoval pozornost disleji při výběru notebooku, kor když jsem si kupoval díky dobré zkušenosti s ním zase Pavilion. Teď ale musím říct, z displeje tohoto notebooku jsem mírně řečeno v šoku. Hry si raději pouštím na externí monitor, to jsem si mohl rovnou koupit stolní počítač. Co jsem ale tak posléze sondoval u jiných notebooků, je to bída asi všude. Lhůtu na vrácení notebooku už jsem prošvihl, jinak bych ho po dvouměsíční zkušenosti z mnoha důvodů (displej, hlučnost, diskutabilní výkonnost) určitě vrátil.

A ještě jedna věc mě začíná trápit. Už po několikáté se mi stalo, že při vypínání systému se notebook prostě nevypne a obrazovka ohlašující vypínaní je tam věčně, nepomůže nic jiného, než natvrdo podržet tlačítko napájení a vynutit si tak vypnutí ručně. Obábám se, že notebooku to dobře asi nedělá.

Děkuji za případné rady a návrhy k řešení problémů.


REAKCE:

děkuji všem za odpovědi. Určitě jsem zde nalezl některé užitečné rady. Např. návody na taktování grafiky nebo návod, jak vylepšit zvuk linoucí se z reproduktorů. Takže všem díky a ještě se vyjádřím stručně k jednotlivým tematických okruhům v reakcích.

K displeji: Ano, díval jsem se ostatní LED displeje v této cenové kategorii a je to prakticky to samé. Slabé podání tmavých barev, což trochu sráží hry, které jsou založené na hororové atmosféře, tedy často i kontrastu světla a stínu (třeba Alan Wake momentálně). Můj předchozí nb tímto opravdu netrpěl, sice měl černou trochu do zelena, dokonce i nějaký mrtvý pixel, ale stále mi to bylo milejší než toto. Jinak podání jasných, světlých barev je celkem fajn, s tím jsem spokojen. Na rozlišení mi ani nezáleží, spíš bych byl raději, kdyby bylo mnohem nižší. Kvůli plynulosti ve hrách.

Výkonnost v SC: No, nejsem nějaký častý hráč, multiplayer jsem ani nehrál. Ale hra mě bavila a rád jsem si ji zahrál na vyšší obtížnost (hard, a pak brutal). Kromě toho, že to na mě je až příliš náročné (v tom ale tkví tak výzva a tedy i zábava), jsem zjistil, že se mi asi ve 3. misi (takové té obranné) prostě opravdu seká, to snad už ani není jen můj subjektivní dojem, když kurzor myši rozhodně plynule po obrazovce neběhá, spíše se teleportuje po několika centimetrech. Ale ano, na středni detaily to běhá, předtim sem tam měl zapnutý nějaký detaily navíc (např. reflection).

Problémy se systémem: Ten je legální, koupil jsem NB s ním. Recovery asi budu muset udělat, ale rád bych se tomu vyhnul. To, abych tam všechny programy zase dával znova. Vím, asi jsem až moc lenivý, přitom by to zabralo jedno odpoledne. Ovšem tedka me napadá, jak to bude např. s digitalni verzi toho SC. Mohu si to stáhnout bez placení vůbec znovu?

Přepínatelné grafiky: Asi je chyba v tom, že jsem si stáhnul ovladače ze stránek Ati. Nejspis vám to prijde hloupe, ale me ani nenapadlo, ze to muze byt nekompatibilni. Cekal bych, ze se nekompatibilni ovladace nenainstaluji. Proste jsem si stahnul ovladace z oficialnich stránek a vic sem to neresil. No, ted už je mi jasne, ze to takhle nejde, kdyz mam tu prepinatelnou grafiku a potrebuji ovladace pro správu obou karet.

No, a vlastní téma jsem založil omylem. Já se ve světě internetových diskusí nepohybuju a špatně jsem ten příspěvek založil, čehož jsem si všiml a dal do na správné místo až poté. Tímto se omlouvám a dušuji se, že mi nešlo o to, abych si vynutil pozornost.

Tímto všechny zúčastněné zdravím a přeji zdraví a pohodu.
Naposledy upravil(a) rogerbacon dne 03 bře 2012 03:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 28 úno 2012 17:40

1) Grafika by se tak určitě neměla chovat. Pokud máš předinstalovaný operační systém a ovladače jsou stažené z webu HP, je to na reklamaci. Neinstaloval jsi náhodou neoficiální ovladače? Pokud ano, znamená to, že víš, co děláš, a je ti jasné, že nemusí být zaručena plná kompatibilita (chce to pak zkusit více verzí).

2) Klávesa insert vždy funguje pouze s Fn. Přepnout primární funkci jde pouze pro multimediální klávesy na F1-F12.

3) Taktovat lze klasickými utilitami pro AMD grafiky, ale nedoporučuju. Teploty vnitřních komponent jsou při plné zátěži relativně vysoké. Teploty ukazuje minimálně ten program, který je použitý v recenzi zde v magazínu - HWiNFO32. Pokud je zapnuté automatické přepínání, chce to někdy spustit libovolnou aplikaci, která grafiku využívá, ještě před spuštěním diagnostického programu. Nevím z hlavy, jestli je to tak u AMD, ale u NVIDIA Optimus to tak je určitě.

4) Manuálně ji můžeš měnit různými k tomu určenými aplikacemi, ale nedosáhneš vyššího výkonu než při základním nastavení s výkonovým profilem "vysoký výkon". TurboBoost ti určitě funguje, pokud používáš předinstalovaný operační systém.

5) LCD notebooků nejsou nic extra. Vlez do ovladačů a sniž si gammu na 0,9 nebo 0,8. Bude to pak o něco lepší. Zázraky nečekej.

---

Jo, když to nepotřebuješ nosit, měl sis koupit stolní počítač.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů