HP dv6397ea

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
K32
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2006 19:22

Příspěvekod K32 » 22 dub 2007 12:42

CeCo:
Už sem byl rozhodnutý ho koupit ,ale pořádně jsi mě zviklal.

Našel jsem tuto nc8430 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=38493 .
Ona nemá leštěný displej ,jaké bude v tomto případě podání barev?
Bude moc velký rozdíl ve výkonu procesoru, pozná to běžný uživatel?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 22 dub 2007 14:08

Farby budu slabe, WXGA displeje na nc8340 nic moc (az WSXGA+). To uz radsej leskly na Pavilione.

C

K32
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 20 říj 2006 19:22

Příspěvekod K32 » 22 dub 2007 20:17

CeCo:
A na tom Pavilioně to píská jen při baterii?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 22 dub 2007 21:07

Bateria a nastavena uspora energie. Ale piska to aj ked sa NB nabija a je vypnuty.

C

bastien
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2007 09:18

Příspěvekod bastien » 06 kvě 2007 09:23

Ahoj lidi, mohl by prosím nějaký vlastník tohoto notesu (dv6397ea) ještě napsat svoji výdrž baterie???? Díky moc?

K-lik
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2007 09:13

Pavilion 6397 -zkusenosti a dotazy

Příspěvekod K-lik » 28 kvě 2007 10:21

Vcera jsem rozbalil novy Pavilion 6397 - original dodavka, neporusena krabice, vse v poradku, a zacal jsem podle navodu spustenim systemu. Vse probehlo OK, ovsem pote jsem se pokousel zalohovat recovery DVD. Po cca pul-trictvrte hodine (nevim, jestli je to obvykle) mi to vyplivlo medium s hlaskou, ze se na nem vyskytla chyba. Totez se opakovalo i napodruhe, osobne si ovsem myslim, ze je to kravina, jsou to Verbatimky, jichz jsem uz minimalne nekolik desitek vypalil bez problemu na predchozim Aceru 8004WLMi.
Dalsi operace s novym ntb: mam DVB-S kartu Sky Star 2 USB. Instalaci ovladace Visty odmitly, s tim, ze neni urcen pro ne. Ovladace behaly bez problemu pod XP Pro a podle vseho (dnes jsem to zjistil na nejakem nemeckem foru) budu nucen cekat, dokud vyrobce nepripravi nove, ktere pod MS Vista budou behat.
Posledni operace - zkusil jsem si prehrat jeden z filmu, ktery jsem pres Sky Star asi pred mesicem nahral (mel by to byt format MPEG2, ovsem jedna se o jediny soubor - neni rozdelen do slozek na VIDEO_TS a AUDIO_TS, na vsech Media Playerech a podobnych softech chodi bezproblemove). Nejdriv nechodil zvuk, to jsem odstranil instalaci CodecPacku All-in-1, ale vzapeti zacalo zlobit prehravani. Objevila se treba uvodni obrazovka, pak se to kouslo, vydavalo to zvuky jako kdyz se pousti film velmi zpomalene, a obraz se prakticky nehybal - jen velmi pomalu po kratkych sekvencich. Po nekolika restartech jsem CodecPack odinstaloval a zlobilo to dal. Z DVD nesel film pustit pres Windows Media Player ani pres QuickPlay, nebo jak se ta aplikace jmenuje. Rozhodl jsem se stahnout ten film na disk, abych zjistil, jestli neni problem v komunikaci s mechanikou. Cele kopirovani trvalo kolem 12 MINUT !!! (velikost souboru 4 GB) a ani z disku to nechodilo. Tak jsem ze zoufalstvi znova nainstaloval kodeky a zacalo to chodit. Presto jsem znova vyzkousel na jinem filmu prehrani na disk, tentokrat se jednalo jen o cca 2,5 GB. Stejne to trvalo asi 10 minut...
DOTAZY: 1. Recovery CD: Setkali jste se nekdo s touto nebo podobnou chybou? Pripravili uz ti panove od Gatese nejake aktualizace, aby to chodilo spravne?
2. Nevedeli byste nahodou o ovladacich na Sky Star 2 USB pro Visty?
3. V cem muze byt chyba pri tom kopirovani souboru z DVD na disk?
4. Nevite, jestli neexistuje legalni moznost vymenit Vista Home Premium za XP Pro? Nemenil bych system, kdyby me k tomu vyrobce nenutil.
KOMENTAR: Je mozne, ze jsem blb, ktery veci nerozumi, na druhou stranu si zas myslim, ze prave pro takove uzivatele je tato trida ntb do jiste miry vyrabena. S zadnym predchozim ntb (2x Toshiba, 2 x Acer) jsem podobne problemy nemel a jsem z toho dost znechucen.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 kvě 2007 10:53

1. Toto je skor vec HP. Volaj servisnu infolinku HP.
3. Dovodov je milion. Kludne si viem predstavit, ze za tym stoji Vista a jej slavna ochrana autorskych prav. Volaj servisnu infolinku.
4. Nie, neexistuje. Vista Home Premium downgrade nepovoluje.

Aky model mechaniky mas? (vyrobca, resp. modelove oznacenie)

C

K-lik
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2007 09:13

Příspěvekod K-lik » 28 kvě 2007 11:10

Diky za zpravu, zavolam na HP.
Ted u sebe ntb nemam, zitra nebo pozitri sem napisu o te mechanice.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 28 kvě 2007 11:13

Na mechaniku vraj staci aj nejaka uprava v registroch; ale nepoviem ti aka. Kazdopadne volaj na servis, mozno ti ju tam povedia.

C

bastien
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2007 09:18

Příspěvekod bastien » 28 kvě 2007 11:57

nn
Naposledy upravil(a) bastien dne 28 kvě 2007 14:35, celkem upraveno 2 x.

K-lik
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 28 kvě 2007 09:13

Sky Star - Vista

Příspěvekod K-lik » 28 kvě 2007 12:42

Doplnek a castecne omluva.
Pro zajemce o Sky Star pod Vista:
Na Technisatu jsou ovladace http://www.technisat.com/?site=service/ ... uktID=1281 - je to betaverze, predtim jsem si ji nevsiml. Uplne dole na strance.
Pred nasazeni ovsem doporucuji kompletni zalohu systemu.

Dave21
občas něco napíše
Příspěvky: 86
Registrován: 31 kvě 2007 11:48

Ovladače pro XP z dv6151 na dv6397

Příspěvekod Dave21 » 31 kvě 2007 11:59

Uvažuji o dv6397 a možná víc než pískání mi vadí Windows Vista. Pro mě úplná zbytečnost, XP bohatě stačí, navíc Visty ukrajují z výkonu. Chci se zeptat pokud bych tam vrazil XP pro nebo home, fungovaly by ovladače, které jsou ofiko u modelu dv6151 pro XP?

Když srovnám podporu pro XP dv6397 http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 13&lang=en
a dv6151 http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/soft ... 56&lang=en
tak je to nebe a dudy.

Má někdo zkušenosti s XP pro na dv6397? Dá se očekávat, že nahodí víc podporu pro XP než tam je u 6397? S Vistama ho NECHCI! Díky

bastien
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 06 kvě 2007 09:18

Příspěvekod bastien » 31 kvě 2007 22:06

Nic nepíská, Visty nic z výkonu neujkrajují, protože notes je výkonný dost. CPU CORE2DUO na 2GHz je jedním z nejvýkonějších CPU, které v notesech v současnosti jsou a RAM DDRII 2GB (667 MHz) je dostatečných na cokoliv. Procesor má Skóre u hodnocení pro Vistu 4,9 a RAM má 4,5, HDD má přenosovou rychlost ohodnocenou na 4,8 to vše ze stupnice 5 maximum možných.
Grafika Go7400 je pak standard. Herní grafika 3D je ohodnocena na 3,2 a
výkon pro AERO na 3,6. Bláboly o Vistě můžeš zapomenout, protože po týdnu, co pochopíš jak Vista funguje a budeš si jí umět nastavit jak potřebuješ, povypínáš různé upozornění, které otravují, zapomeneš na XP velmi rychle.....

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 31 kvě 2007 22:13

Nejvyšší hodnota na stupnici není 5... nevím teď přesně, kolik to je, ale 5 to není.

Zkoušel jsi na tom noťasu také WinXP, abys mohl srovnávat? Pokud ne, tak jak můžeš tvrdit, že Visty nezpomalují systém, když nemáš srovnání na stejné konfiguraci?

maxxz
guru
Příspěvky: 2847
Registrován: 16 říj 2006 06:26

Příspěvekod maxxz » 31 kvě 2007 23:02

zapomeneš na XP velmi rychle.....


Většina lidí co znám měla Vistu už v notasu při koupi a nakonec všichni se snažili hodně rychle zapomenout na vistu a nainstalovali si ocrackovaný Xpčka :D Já jsem Visty jen zkoušel na sousedově NTB a zlatý XP bych za ně nevyměnil.
tento účet již není aktivní.


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů