Elitebook HP8540w nebo HP8540p

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 05 kvě 2010 22:28

Díky, bohužel ty Quick Launch Button v trayi nemam a když je spustím z průzkumníku, tak tu volbu na vypnutí senzoru nevidím.

Jinak ten jas jde v ovládacích panelech regulovat, ale mě by zajímalo, jak to rozchodit. V biosu jsem zkoušel vypnout Ambient Light, ale nezabralo to.

jark
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2009 15:11

Příspěvekod jark » 06 kvě 2010 15:53

Ahoj,
vite nekdo, zda ma 8540w nebo 8540p prodavane v cechach prisvetlovaci lampicku na klavesnici? Tusim se to jmenuje HP Night Light a 8530 to snad mela, 8440 to ve specifikaci ma tez...
Dik

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 06 kvě 2010 17:46

8440 to má.

Jinak problém s jasem jsem vyřešil reinstalací těch Quick launch buttons.

jark
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2009 15:11

Příspěvekod jark » 06 kvě 2010 20:07

OK, tak ted jeste zjistit, jestli to ma i 8540, protoze u nej to na ceskem HP nepisou, u 8440 jo...

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 06 kvě 2010 20:34

jark: ma to aj 8540p
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

jark
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 26 úno 2009 15:11

Příspěvekod jark » 06 kvě 2010 21:21

Diky, tak to vypada, ze jsem konecne splasil neco, co ma numericky blok, da se na tom delat potme, ma to slusnej vykon a po tydnu se to nerozpadne. HP sem teda nechtel, ale o nicem, co by plnilo lip moje pozadavky nevim.

Hulvaat
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2010 10:16

Příspěvekod Hulvaat » 07 kvě 2010 10:41

Ahoj, mam 8540w a chtel jsem se zeptat jaky mate zkusenosti s pevnym diskem, který tam je (seagate 7200.4)? Me prijde, ze ten muj je pomerne hlucny a napr, pri bootovani windows se z nej ozyva jakoy skrabani a piskani...prikladam vysledky z hd tune:
Transfer rate
minimum: 45,9
maximum:103,7
average:80,6
access time:17,7
burst rate: 56,4
cpu usage: 1%

prijde mi ze je nizky burst rate a access time nebo je to tak normalni?
Diky

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 14 kvě 2010 18:07

Viděl jsem HP 8540w a mám z tohoto notebooku dobrý pocit.
Kladně hodnotím zpracování i výbavu a to i v detailech.

Trackpoint, lampička, odvod tekutiny kanálky kolem kláves v případě polití, čtečka otisku prstů, možnost dokovací stanice, usb 3.0, příslušenství za rozumné peníze, vše funkční řešené, podle mě, s ohledem na zákazníka.

Tři roky záruka, pocit dobrého zpracování, tiché a účinné chlazení, pocit dobrého servisu v podobě širší základny autorizovaných servisů i v jednání s konkrétními lidmi ze servisu.

Kladně hodnocený matný displej, softwarově vše v češtině, to není vždy zvykem např. u nastavení touchpadu atd.

Jsem trochu jak v Jiříkově vidění, nedá se to srovnávat třeba s multimediálem od Sony F11 nebo jinými multimediály včetně HP nebo Lenova. Holt business řady jsou business řady, to je málo platné. :)

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 14 kvě 2010 19:36

stejná pozitiva ale nabízejí thinkpady už několik let, bohužel teď jsou na tom velice špatně díky mizerné nabídce konfigurací a HP tak dostane imho v prodejích větší šanci.
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

klvy
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 22 pro 2008 20:59

Příspěvekod klvy » 14 kvě 2010 19:37

Petula:
Zajímalo by mě jenom: zkus zapojit notebook do sítě, uspat a probudit jestli se větrák neroztočí více. Normálně je absolutně neslyšný,ale když ho probudím ze spánku tak se ventilátor sepne, sice taky tiše,ale už to jde slyšet. Mám 8440p. Díky.

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 15 kvě 2010 13:47

Já ho nemám, jen jsem ho u někoho viděl. :) Jednání se servisem je informace člověka u kterého jsem ho viděl.

Nairam
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 15 kvě 2010 16:18

Elitebook 8540w

Příspěvekod Nairam » 15 kvě 2010 16:59

Zdravim vsetkych uzivatelov tohto fora,

vlastnim elitebook 8540w (wd927EA) asi mesiac. Som s nim nadmieru spokojny. Spracovanie na vybornej urovni....kovove doplnky, vychytavky ako lampa v rame displeja, matny displej, numericky blok, pohodlna klavesnica. Skutocne krasny notebook. Samozrejme ma aj niekolko jemne povedane nedostatkov a sice. Sem-tam piska a jemne skrabka, ale pozorujem to hlavne v oblasti HDD, kde mi to pride ako absolutne v poho. Co mi viac na nom vadi je, ze sa mi z nicoho nic hocikedy po vypnuti notebooku sam zapne. Proste ho dam vo win7 cez tlacitko vypnut a on sa niekedy (nie je to vzdy) sam zapne. Uz sme v biose s kamosom vypli vsetko co sa len dalo aj wake on Lan aj v nastaveniach sietovych adapteroch som mu dal zakazat prebudzat pocitac a stale to robi. A je jedno ci je to z rezimu spanku alebo je vypnuty, proste zapne sa bez akehokolvek impulzu. To som do dnesneho dna nevyriesil, doteraz to spravil tak 10 krat. Mozno ho dam do servisu.....mam zaplatenu aj 3 rocnu zaruku u zakaznika, len ked pride technik z HP a jemu sa to vtedy neprejavi tak vyuctuje vyjazd. Takze musim to poriadne odsledovat. Zatial som neprisiel na to cim by to mohlo byt sposobene. Dalsia vec, ktora ma troska znepokojuje je (a to mi skor potvrdia majitelia tohto elitebooku), ze ci aj oni maju v miestach kde su panty nedoliehajuci plastovy kryt displeja....vyzera to akoby vnutorny kryt displeja nebol dostatocne nacvakany/prilepeny na sasi (ci to ma byt len pricapene v miestach kde su take cierne gumene krytky). Troska sa obavam toho, aby sa tam po case nenazbieral prach a nieco nesposobil....tiez ma napadlo, ze prave toto odskerenie krytu zatlaca na tlacitko zapnutia/vypnutia a sposobuje prave spomenute samovolne zapinanie. Inak ako vravim celkovy dojem je uzasny....a aj obycajny laik vidi, ze to nie je notebook urceny na domacu zabavu. Ja som ho kupoval hlavne na CAD aplikacie s ktorymi pracujem (SolidWorks - modelovanie+simulacie a rendrovanie, AutoCAD, TurboCAD) a ten vykon je skutocne citit.

Vydrz baterie, ked ho zapnem a necham chvilku len tak nic nerobit ukaze mi vydrz na 7 hodin, ako nahle nieco uz s nim zacnem robit tak to padne na 5 hodin. Myslim, ze tak aj vydrzi pokial niekomu "staci" tento notebook na pisanie vo worde tak tych 4 - 5 hodin moze ratat. Akonahle prejdete na rendrovanie a simulacie tak cca 2 - 3 hodinky vydrz...ako bateriu ma velmi dobru. Graficka karta je takisto na slusnej urovni. Troska to cele kazi windows 7 64bit professional...s ktorym ja osobne nie som spokojny....nakolko uz je na neho optimalizovana vacsina programov napr. SolidWorks a AutoCAD tak som nuteny pouzivat tento op.system. Osobne si myslim, ze XP bolo na lepsej urovni. Nepadal a nezamrzal tak. Dokonca uz mi win 7 hodil aj bluescreen, po ktorom mal notebook problem sa nastartovat, ale vybratie baterie vsetko vyriesilo. Este doplnim, ze bluescreen nahodil potom ako nemohol z externeho disku nacitat nejaky subor...proste sa zasekol a nemohol ist dalej a neostavalo mu zrejme nic ine nez bluescreen.

Prosim, aby ste sa mi k tomuto prispevku vyjadrili ci aj vy mate podobne skusenosti s tymto notebookom.

crank
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 30 zář 2008 09:34

R500 nebo HP EliteBook 8540w

Příspěvekod crank » 21 kvě 2010 22:05

Zdravím.
Mám na stole R 5OO http://www.alza.cz/lenovo-thinkpad-r500 ... 142609.htm o neco starší model s vistou bez kamery procesor 8600. Je super ale mám nabídku na prodej za slušné peníze a pokud bych připlatil 5 tisíc mám doma tohle HP EliteBook 8540w http://www.alza.cz/hp-elitebook-8540w-d153423.htm .
Notebook používám hlavně na soft adobe. Líbí se mi display na HP že má led podsvícení, sice o něci menší rozlišení ale to se přežije. lepší procesor i grafika že ano? a hlavně na CS5 after effects a premieru potřebuju 64 bit soft což tady mám. Ale mám strach z HP co do kvality konstrukce jestli vydrží to co Lenovo, líbí se mi že když zavřu lenovo tak je zavřené a nepráší se do něj atd. což u HP bude. HP má plno lidí kolem a spousta říká že jsou poruchové?
Co říkáte na spracování těchto dvou notebooků??
Děkuji moc za radu.

crank
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 30 zář 2008 09:34

Příspěvekod crank » 21 kvě 2010 22:30

Ještě se zeptám když si to HP koupím na firmu, padá mi záruka na jeden rok že? Kolik stojí prodloužení na dva nebo na tři nikde jsem to nenašel. Děkuji

corange
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 13 srp 2008 14:19

Příspěvekod corange » 22 kvě 2010 02:33

- konstrukční provedení +/- stejné
- display 1600x900 LED u HP a 1680x1050 u Lenova
- HP má navíc numerickou klávesnici, lepší procesor a výrazně lepší grafiku, tuším 3dmark 05 - 4x více bodů (hry), u Adobe software bude rozdíl ještě markantnější, tedy u činností využívajících grafiku
- záruka je 3letá i pro firmy

rok a půl zpět stálo R500 22k, teď stojí elitebook 8540w cca 32k, tak ještě aby nebyl lepší ... :-)

jinak poznámka k LED podsvětlení - lepší to je, ale žádný zázrak to není, na grafiku to stejně chce externí panel
Lenovo ThinkPad R500 | 15,4" WSXGA+ | 2,26 GHz | 3 GB RAM | ATI Radeon 3470 | 500 GB HDD


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů