HP 8510w

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Headcrab

Příspěvekod Headcrab » 04 úno 2008 00:08

tak jsem si taky objednal tenhle notas (slabsi konfigurace), a ted se obavam ze se mi dodaci lhuta taky penke protahne. Za prve byl dost problem se dobrat rychlosti disku u vetsiny e-shopu, nekteri mi dokonce sdelili ze proste nevedi, at se obratim na jejich dodavatele, jini mi pri telefonickem rozhovoru rekli jednu rychlost, a kdyz jsem jim oznamil ze to neni ta mnou pozadovana, rychle se opravili ze to teda neni ta ale ta druha :) Co se tyce terminu, objednaval jsem prvniho ledna, primo v HP mi oznamili ze driv jak 21.ledna to nebude....nakonec jsem objednal pres Agen, kde mi rekli ze skladem je...samozrejme mi do par hodin po objednani dosel email ze neni, a ze bude nejdriv za 4 dny...kdyz to tak sleduju, pochybuju ze to bude tak brzo...no uvidim...

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 úno 2008 00:28

Aky part-number si objednaval?

C

Headcrab

Příspěvekod Headcrab » 04 úno 2008 00:50

to CeCo: pn: GC113EA

CeCo

Příspěvekod CeCo » 04 úno 2008 01:00

Matny 15,4" WSXGA+, 120/7200, 1x2GB RAM, T7500, DVD+-RW DL RAM LightScribe, 73Wh bateria, Touchpad+Pointstick, XP Pro.

Posli potom pls. vypis z Everestu, nech mam dalsiu 8510w do databazy(uz ich mam asi 6).

C

Headcrab

Příspěvekod Headcrab » 04 úno 2008 09:48

jasne, urobim, jen sem zvedavy kedy to bude :)

Headcrab

Příspěvekod Headcrab » 06 úno 2008 16:20

tak uz je ze me tez hrdy majitel :)

nano
píše často
Příspěvky: 140
Registrován: 05 led 2008 19:42
Bydliště: Mestečko, SR

Příspěvekod nano » 08 úno 2008 09:30

Ahoj, pardon, ze tu pisem OT, ale nechcel som zakladat nove tema, kedze sa to tyka toho isteho notebooku.
Ide o to, ze kolega ho ma a nainstaloval tam novy HW, konkretne USB WIFI (dovod toho by bol dost dlhy), teraz vsak ma problem, prz mu nefunguje povodny WIFI driver, resp mu pise, ze je disabled a stale chce pouzivat ten USB-ckovy. Skusali sme restore, ale nebere to, vypisuje, ze sa to neda a ze zmeny neboli vykonane a uplne prvy (z doby kupy notebooku) sa ani nedal urobit.
Ak by ste mohli poradit, co by som mal vyskusat, tak budem vdacny.
Lenovo ThinkPad Edge E320

CeCo

Příspěvekod CeCo » 08 úno 2008 12:18

Si spravne, toto JE o 8510w a vsetkom, co sa jeho tyka ;)

Mas zapnute WiFi tym cudlikom a zaroven povolene v tom Hp Wireless Manazeri? Pre zapnutie povodnej WiFi totiz musis najprv zapnut ten dotykovy cudlik pre siete a potom ho povolit vo WiFi manazeri, ak ho tam este nemas povoleny (tam by mal byt uz len on/off).

C

nano
píše často
Příspěvky: 140
Registrován: 05 led 2008 19:42
Bydliště: Mestečko, SR

Příspěvekod nano » 08 úno 2008 12:56

Hej to vsetko bolo zapnute, problem bol asi v samotnej instalacii, ked instaloval USB WIFI, mozno ho dal ako default a ostatne moznosti tym blokol.
Problem je "vyrieseny", nas IT stratil nerva, nechcelo sa mu s tym asi velmi hrat a spustil restore z doby kupy, neviem ako sa mu to podarilo, lebo predtym mi vravel, ze to nejde, takze tak, ale DAKUJEM.
Lenovo ThinkPad Edge E320

Amerigo
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2008 12:06

Příspěvekod Amerigo » 30 dub 2008 12:35

Dobrý den, chtěl bych se zeptat na výdrž baterie. Vim že se to tu už řešilo a psali tu výdrř 4 hodiny.. Četl jsem na tento book dvě recenze a výsledky se citelně lišily. Na tomto servu píšou 5h 3min a na notebookcheck.net píšou 3h 45min při nečinnosti, což je víc než hodina rozdílu! Zajímalo by mě, jak to možný.. Dik

notebook.cz: http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... mpaq-8510w
notebookcheck.net: http://www.notebookcheck.net/Review-HP- ... 290.0.html

CeCo

Příspěvekod CeCo » 30 dub 2008 13:35

Lepsi je notebookcheck.net. Test na notebook.cz je robeny pre relativne porovnanie, absolutna hodnota vsak nema vypovednu hodnotu nakolko metodika (zapis na disk kazdych 30 sekund a nic viac) nevystihuje realne pouzivanie NB.
3,75h (3:45) je teda viacmenej maximum, co sa da s tymto notebookom dosiahnut.

(potvrdene z vlastnej i bratovej skusenosti, obaja mame 8510w GC114EA).

C

Amerigo
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2008 12:06

Příspěvekod Amerigo » 30 dub 2008 14:41

Diky.. A jak na tom bude se spotřebou v porovnání s 8510p. Někde jsem četl, že ta nVidia Quadro co je ve verzi "w" se umí v případě nevytížení automaticky podtaktovat. Nejsem expert na notebooky, takže nevim jestli to není náhodou samozdřejmost, ale umí to i ta grafika od ATI?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 30 dub 2008 14:51

Vsetky grafiky v notebookoch sa vedia podtaktovat. Ta vydrz je uz pri podtaktovani.

Problem s 8510p je skor v grafike ako takej - HP malo problemy s ATI, ktora nevedela dodavat cipy v pozadovanom mnozstve a kvalite; 8510w s nVidiou bola preto skor na trhu nez 8510p s ATI (a dokonca aj skor nez 8510w s ATI FireGL). A snad mozem prezradit, ze aj ja som povodne chcel 8510p (kvoli nizsej cene), ale samotny HPckar ma prehovoril na 8510w s nVidiou v style "pan (moje meno), ATi neberte, su s nim len problemy" Bolo to sice takmer pred rokom, ale kto vie ci sa to zlepsilo...

C

Amerigo
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 30 dub 2008 12:06

Příspěvekod Amerigo » 30 dub 2008 15:08

A nevíte co to je za druh problémů? A týkají se jen této řady nebo i třeba ntb od jiných výrobců s grafikou od ATI mají stejné problémy?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 30 dub 2008 15:19

Nemam sajnu; nieco v style "nedokazali dodat pozadovane mnozstvo v pozadovanej kvalite v pozadovanom case"; ktorykolvek z tychto parametrov mohol byt zly (mnozstvo, kvalita, cas); OEM vyrobcovia su na tieto veci haklivi.
S nVidiou som spokojny a tak to neriesim :-)

C


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů