HP Compaq 6530b

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
Moureek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 24 říj 2008 11:02

Příspěvekod Moureek » 31 říj 2008 12:15

Tak už ho mám taky doma (viz podpis) - je krásnej... :D .

Zatím tam mám Visty, ale ráda bych XP...
Začínám pátrat co a jak udělat, abych tam ty XP dostala... čistou instalaci bych zvládla, ale downgrade jsem teda ještě nikdy nepodnikala...
Má smysl před tím dělat zálohu systému Vista (píše že by to bylo na 4-7 DVD), když k Vistám nemám instalační CD? Jak bych měla postupovat? Mohl by mi někdo poradit, prosím, třebas i přes sz nebo mailik? Moc díky předem.
HP 6530b (C2D T9400, 14" WXGA+, X 4500 HD, 2GB, 160GB, zatím Vista Business)

ksaar
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 10 říj 2008 14:03

Příspěvekod ksaar » 31 říj 2008 13:05

ja bych downgrade nedelal...visty se mi libi cim dal tim vic...do xp bych uz nesel...jak jsem psal vys...prijdou mi o dost sviznejsi a na praci prijemnejsi jak xp
HP 6530b (14,1", P8600, X4500HD, WXGA+, 250GB, 4GB, Vista Business)

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 03 lis 2008 01:21

Ahoj, od pátku jsem vlastníkem a nemůžu se dopídit jedný věci - kde se nastavuje velikost video paměti? GPUZ-Z ukazuje pouze 64 MB. Nikde v BIOSu jsem nic nenašel, v driverech taky ne, tak jsem myslel, že se přiděluje dinamicky, ale po alt+tab z flatout 2 žádnej rozdíl.

logging
občas něco napíše
Příspěvky: 56
Registrován: 17 kvě 2008 10:54

Příspěvekod logging » 03 lis 2008 13:19

mir77: pamet pro grafiku se prideluje dynamicky dle potreby ( viz. predesle stranky - jiz zodpovezeno )

onne
guru
Příspěvky: 1766
Registrován: 01 úno 2008 10:27
Bydliště: Opava

Příspěvekod onne » 03 lis 2008 14:59

Ještě takový malá poznámka - Víc paměti neznamená vyšší výkon :wink:
ThinkPad T420

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 03 lis 2008 15:15

je mei to jasný, přešel jsem na tenhle notebooku ze 17" Fujitsu Siemens Amilo Xa 1526, kde jsem měl GeForce 7600 Go. Počítám s mizerným výkonem co se týče 3D aplikací, každopádně mi nebylo jasný, zda je paměť přidělovaná dynamicky, nebo natvrdo nastavená někde, protože GPU-Z ukazoval za každý okolnosti 64 MB. Ale už jsem zjistil, že to dynamické přidělování vážně funguje :)
Každopádně by mě ještě zajímalo, jak je to s ovladači na grafiku. HP má na webu červnový. Zkoušel jsem instalovat ovladaře ze stránek intelu, ale systém mi ej neschropá, že nejsou od výrobce. Zahlédl jsem tady někde zmíňku o tom, že jsou někde novější, ale odkaz jsem nenašel.

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 03 lis 2008 15:45

Pokud si chceš nainstalovat drivery přímo od intelu, tak musíš ty předchozí nejdřív odinstalovat (ovladač Grafického adaptéru ve Správci zařízení). Potom už ti to normálně půjde.
ThinkPad 13

MI5
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 03 zář 2008 17:43

Příspěvekod MI5 » 04 lis 2008 23:22

Dnes mi přišel tento notebook a překvapilo mě pár věcí:

1. Na touchpadu je malý vryp, jako by do něj někdo píchl špendlíkem
2. Jeden z pantů při otvírání vrže

Možná jsem moc perfekcionalista, ale nelíbí se mi to. Proto se radši ptám, zda je to normální?

Také se chci zeptat, zda také nemáte záslepku v čtečce sd karet a zda máte posuvný jezdec k otvírání nb také tak volný, že se i v uzavřeném stavu vyklá?


Co si o tom myslíte?

Díky

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 04 lis 2008 23:39

pant nevrže a touchpad je hladkej jak dětská prdelka... záslepku ve čtečce karet nemám, pouze v EcpressCard slotu...
i to napsal mi to nepřišlo...

mir77
občas něco napíše
Příspěvky: 66
Registrován: 03 říj 2008 14:37

Příspěvekod mir77 » 05 lis 2008 11:22

Tak ještě mám jeden postřeh, co se týče zpracování - pod klávesnicí sou dvě gumový "podložky", který jakoby podpíraj display, že se dotýkaj přímo obrazovky... a nechávaj mi na ní hnusný otisky :-\ tak to se HP moc nepovedlo...

Jinak, byly tady zmiňovaný drobný problémy s funkčním tlačítkem od wifi. Nevím, jestli to je přímo s tím spojený, ale občas se mi stává, že vypnu wifi, notes přepnu třeba do režimu spánku, probudim notes, zapnu wifi a tlačítko se normálně přepne na modrou barvu a zobrazí se mi vpravo nad hodinama upozornění, že byla zaplá wifi, ale v systému je přitom zakázaná. A když dám ručně povolit, tak to dost dlouho povoluje, ale efekt žádnej, zůstává neaktivní.. pomůže až restart.

Nesetkal jste se s tím někdo a nevíte, ja kto vyřešit? Stalo se mi to zatim dvakrát, pokaždý ve škole, kdy jsem ho dost přenášel a využíval právě režim spánku (Windows Vista 32-bit).

Další věc, co mě zajímala je, zda nejde instalace systému spustit v nějakým pokročilejším módu, kde bych si vybral, co chci vlastně nainstalovat, protože so tam nacpe dost věcí, který mi jsou k ničemu, jako ej Roxio, McAfee, bez HP ProtectTools se taky obejdu. A zbytečně to instalovat a potom to odebírat ze systému mi nepříde jako ideální řešení.

A další věc týkající se driverů a aplikací, zatím jsem nezkoušel a CD bohužel teď nemám u sebe, ale vím, že tam je CD s ovladači a aplikacemi pro WinXP, zajímalo mě, zda jsou na něm obsaženy i drivery pro Vista x64, nebo jestli někdo tohle CD nemáte a nemohli byste ho někam uploadnout, protože jestli se nemýlím, tak HP za to chce docela tučnou sumičku a určitě pošlou už hotovej image zase se všema aplikacema :(

Všim js em si složky swsetup, která se vytvoří v c:\ a jsou tam všechny aplikace a vypadá právě i na x64 drivery a má to svuj setup, kde si uživatel vybere, co tam chce nainstalovat.. Kdyby to stačilo vysmahnout a pak použít při reinstalaci systému z jiného disku nebo právě při isntalaci x64 Vist, tak by to vyřešilo všechny moje problémy. Rád bych ovšem od někoho slyšel, že to opravdu vyzkoušel, abych se zbytečně nezdržoval...

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 05 lis 2008 15:22

Tak uz ho mam taky. Celkem se zda ok.
-Hezky teda neni, ale to je subjektivni.
-specialni tlacitka nad klavesnici se upatlavaji
-jedu pod vistama a zkousim je nastavit aby co nejmene otravovaly a vypadali jako XP
-baterka nic moc - tak 3.5-4h pri bezne praci
-nechapu carku na viku uplne uprostred, chape nekdo?
-co me stve jsou diody, ktere rikaji jestli nb napr pracuje s diskem-jsou na blbym miste, ze clovek musi zvednout ruku, aby videl, jestli se neco deje..

Jinak jako pracovni NB s tim nemam problem, bylo pridano na 4GB RAM.
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 lis 2008 16:11

Bateria - 25W CPU, WiFi a jas displeja (holt)
Ciarka - zarovnanie na docking station (ano, je to blbuvzdorny produkt od americkej firmy)
Diody - neviem preco ludi trapi praca s diskom - vsak nech si urcuje OS, co sa s tym robi; pokial program bezi ako ma tak by to nikoho nemalo trapit. Alebo sa mylim?

C

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 05 lis 2008 22:47

Ad dioda prace s diskem: kdyz vidim, ze disk pracuje, tak mu nebudu posilat dalsi ulohy (spoustet dalsi a dalsi veci) a radsi pockam az neco dodela a pak pokracuju.. + cca vim jestli neco dela nebo ne.. pri nekterych cinnostech
Forget the past, the future is now, the present`s gone..

CeCo

Příspěvekod CeCo » 05 lis 2008 22:59

Hm... No neviem ako vy, ale ked s diskom nieco robim tak staci letmy pohlad na OS (ukazovatel kopirovania, download a pod.). LEDky mam prikryte rukou a v zivote som nemusel patrat po nich, aby som zistil ci disk ide alebo nie...

A znova - naco ti je pri "istych cinnostiach" vediet, ci ten disk ide alebo nie?

Ad 6530b - ma uplne rovnaku dosku ako 6730b, takze skusenosti co do hluku, kvality, vykonu, ovladacov a pod. by mali byt takmer rovnake.

C

TomZ
píše často
Příspěvky: 181
Registrován: 25 zář 2006 17:11
Bydliště: PRG - u pocitace

Příspěvekod TomZ » 06 lis 2008 11:05

Tak treba neco delas a najedou na pozadi se ti sam (naplanovane) spusti neco jako tydenni test antiviru, defender atp. Nebo si clovek sam pusti nejakou kontrolu a misto preklikavani okne, jestli to je hotove vidim, ze ledka blika....nebo pri kopirovani kdyz kopiruju z pomaleho disku a ledka blika malo, tak vim ze muzu delat neco vic a nebo jestli mam pockat, protoze taham z rychleho disku a uz je lepsi nic dal nepoustet.

Mno uz jsme OT od tohoto NB tak to mozna oddel.. jak chces
Forget the past, the future is now, the present`s gone..


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů