HP COMPAQ 6510b zkušenosti

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
CeCo

Příspěvekod CeCo » 13 zář 2007 12:21

WXGA panely su zle... Robia sa vacsinou na starych linkach a preto maju aj horsie parametre...

C

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 13 zář 2007 23:46

nie je to to najlepsie, ale az na tu ciernu sa na to dobre pozera.prekvapivo aj pri nizsom stupni jasu, co sa hodi pri setreni baterkou :)

by ma ale zaujimalo, vetrak ide stale, aj ked su teploty napriklad 35°C HDD a 45°C CPU. nie je sice hlucny, ale keby nesiel vobec, aj by sa setrila energia aj by bol este tichsi. da sa to nejako spravit? speedfan som skusal. ani mi nedal moznost pozriet si aktualne rychlosti vetraciku(ov)

a este otazka k podtaktovavaniu. v NHC, ked si dam graf CPU taktu, tak ukazuje stale. ze procak ide naplno. je to len problem v NHC, ze nie je robeny na SantaRosu? pochybujem, ze by vydraz tak dlho, keby sa nepodtaktovaval.

diky

stastik_p
občas něco napíše
Příspěvky: 67
Registrován: 26 dub 2007 15:06

Příspěvekod stastik_p » 14 zář 2007 18:05

Kdyz si koupim 6510b pres net, muzu pak jit reklamovat k HP nebo musim posilat prodejci u ktereho jsem zakoupil ntb ?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 14 zář 2007 18:35

Mas na vyber.

C

Kodlisko
občas něco napíše
Příspěvky: 43
Registrován: 15 srp 2007 22:23

.

Příspěvekod Kodlisko » 15 zář 2007 12:31

A jak je to s tou čtečkou otisku prstů? da se to použít i na něco jineho než přihlašovaní do Windows? např. přihlašování do emailů apod.?

Georgij
občas něco napíše
Příspěvky: 97
Registrován: 28 čer 2007 09:32
Bydliště: bezdomovec na internetu

Příspěvekod Georgij » 15 zář 2007 12:32

Od doby co jsem udelal downgrade na WXP tak mi prestala chodit ctecka karet, nevite co s tim? HP protect tools hlasi ze neni ctecka nainstalovana, ale v pripade ze k ni nainstaluju ovladace, tak je to stejne. Diky

EDIT: Ctecku prstu pouzivam na prihlasovani do ruznych for a emailu atd. takze jde v poradku pouzivat.
Kdo jinemu jamu bagr, sam do ni Mamut...

Zacker
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 18 dub 2007 21:58

Příspěvekod Zacker » 17 zář 2007 02:02

Tak konečně taky napíšu nějaké svoje reakce na 6510b. Je to v podstatě můj první notebook tak to zkuste brát s rezervou :)

Šasi působí bytelným dojmem, nikde se nic neprohýbá a nevrže, panty jsou taky dost pevné. Rozměrově by mohl být trochu tenčí,ale to by bylo na úkor pevnosti víka.

Klávesnice je příjemná, píše se mi na ní dobře jenom levý shift by nemusel být krátký(klávesu vedle jde přebindovat), ctrl je naštěstí vlevo kdyby to někomu snad vadilo v BIOSu jde s klávesou Fn přehodit. Zamrzí také, že na numerické klávesnici nejde psát stylem Fn + číslo.

Pod displejem je sada dotykových tlačítek První zleva slouží ke spuštění Info centra, druhé pro zapnutí wifi a bluetooth, třetí pro zapnutí módu prezentace. První a třetí si můžete přenastavit na spouštění libovolné aplikace. Vpravo je potom ovládání hlasitosti, dotykové senzor je efektní, ale poněkud necitlivý.
U touchpadu mě příjemně překvapila zvláštně koncipovaná gumová tlačítka.

Displej je pro mě zklamáním, podsvícení je sice rovnoměrné, jas dostatečný, ale barvy otřesné. Při klonování na 2 roky staré stolní LCD jsem nevěřil očím ten rozdíl(vím že se to dalo čekat a viděl jsem horší, stejně jsem byl překvapený).

Můj kousek už asi netrpí tou hlučností, ale ventilátor se stejně potichu točí pořád, podle zatížení asi ve 3 různých stupních. Hůř je na tom mechanika dělá obstojný kravál(musím zkusit nějaký program na regulaci rychlosti). V tišší místnosti jde slyšet i seekující disk.

Potěšila mě i čtečka otisků a hlavně čt. karet, protože konečně umí něco přečíst i MSPro duo v adaptéru.
Reproduktory jsou hlasité dost, do int. mikrofonu trochu proniká šum od ventilátoru. Zkoušel jsem i TV-out, bohužel neúspěšně, viníkem bude pravděpodobně redukce S-video>cinch.

Hlavním tahákem pro mě byla baterie při prvním zkoučce vydržela 4 hodiny, wifi vypnuté, jas ztlumený někde pod polovinu(vše bylo čitelné), instalovaly se záplaty + pár dalších programů a web.Věřím že by to při čistém brouzdání těch 5 hodin dát mohlo.

Mám verzi s windows XP, takže první věc ohledně softwaru která mě zamrzela je absence ovladačů pro Hardware T&L. HP je ještě nemá a ty od Intelu se mi zatím nepodařilo rozjet(ještě to zkusím instalovat ručně).
Taky se mi nedaří spojit telefon(K750) s počítačem místo Bluetooth handsfree přes jejich utilitu.
-------------

Celkově jsem spokojený na displej si budu muset zvyknout(aspoň podsvícení má rovnoměrné), ostatní nedostatky nejsou zase moc podstatné.

Nefertiti
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 06 dub 2007 23:30

Příspěvekod Nefertiti » 17 zář 2007 13:16

Můj kousek už asi netrpí tou hlučností, ale ventilátor se stejně potichu točí pořád, podle zatížení asi ve 3 různých stupních. Hůř je na tom mechanika dělá obstojný kravál(musím zkusit nějaký program na regulaci rychlosti). V tišší místnosti jde slyšet i seekující disk.


Tak koukám další člověk, který má s ventilátorem stejné zkušenosti jako já.. Už jsem chtěla psát HP, co dělat s tím neustále běžícím větrákem, ale koukám, že to není žádná závada ale prostě vlastnost těchto notebooků..tak to asi nemá cenu tam vůbec psát...

Otázka jestli se dá ta činnost ventilátoru nějak snížit tu už padla několikrát, ale odpověď žádná..takže předpokládám, že asi nedá a já si holt budu muset začít zvykat..

Zacker
píše často
Příspěvky: 285
Registrován: 18 dub 2007 21:58

Příspěvekod Zacker » 17 zář 2007 20:14

No spíš mě štve ten tv-out.
Dneska jsem si koupil přímý kabel s-video>s-video, zkouším to na televizi a pořád nic,
na dalších 2 jsem to zkoušel s redukcí na cinch a scart (s tv-outem Ati 9600 to funguje) ani to ale nejede už mě to začíná štvát.

V nastaveních to televizi nenajde, Fn+F4 taky nepomáhá a force TV detection nikde není.

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 18 zář 2007 23:09

neviete nahodou co je pod touchpadom? lebo zo spodnej strany to celkom hreje. inak teploty nemam vysoke. CPU 45°C a HDD 41°C, ked mam ntb na kolene, a teda zakryvam otvory na chladenie

a este otazka, ked sa da do usb lampicka, tak to bude zrat vela alebo malo? bolo by na baterku velmi poznat, keby to tam bolo, znizenou vydrzou? :roll:

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 20 zář 2007 17:42

mam vadnu bateriu alebo je to normalne, len mne to pride nenormalne?

asi pred tromi dnami som si vsimol, ze bateria sa nabije na 98% a dalej uz nestupa. vcera, to uz bolo 97% a dnes uz je max 96%. Je mi jasne, ze bateria sa opotrebovava. ale takto rychlo? a pri tyzdnovom notebooku? nic take som s nim ani nerobil. 2krat som ho dostal z maxima asi na 3%, potom supol na nabijacku. inak beham na sieti. pride mi to divne. je to na reklamaciu?

robi to este niekomu na tomto ntb?

CeCo

Příspěvekod CeCo » 20 zář 2007 18:11

Ak je notas stale na prude, tak je to uplne bezne. HPcko tak chrani baterie pred dobijanim z 9x%, aby sa neposkodila baterka (zbytocne budes dobijat z 96 na 100%, zbytocne budes bateriou prehanat prud a robit jej cyklus... Proste ju necha pomalicky vybijat do 90-95% (neviem presne kolko) a potom ju zacne naplno nabijat.

C

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 20 zář 2007 18:16

ale najskor som mal tych 100%. aj win ikona baterie mi to ukazala, aj NHC mi ukazalo 100%. az potom mi dalo 98, dva dni na to 97 a dalsi den, dnes 96%. a 4% mi robia asi 7 az 10 minut :P tak neviem. nemam si to vsimot alebo co?

diky moc

CeCo

Příspěvekod CeCo » 20 zář 2007 19:42

Mas to stale na sieti?

C

Falcon16
píše často
Příspěvky: 153
Registrován: 29 čer 2007 16:56

Příspěvekod Falcon16 » 20 zář 2007 20:09

jj, cely cas, co to klesalo, som to mal na sieti. teraz som to dal dole a vybijam bateriu a skusim nabit. ale ak to bude robit aj dalej, ze mi nedobije na 100%, ale povedzme na tych 96%, tak je niekde chyba? je to na reklamaciu baterky? alebo nieco ine?

diky


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů