HP Compaq 6735s

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
pentos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2009 09:19

hry

Příspěvekod pentos » 22 črc 2009 09:02

(zostava povodna + 2GB ram neskor dokupenych- teda vyslednych 2*2GB ram v dual channeli)
fps som nemeral, poviem len moje subjektivne pocity zo skoro rocneho pouzivania tohto modelu a aj nejakeho hrania hier. - v zatvorkach uvedene, kolko som mal ramky v tej dobe v ntb
xp 32bit:
- prejdeny fallout3 (4Gb ram) pomerne dobre hratelne myslim na 1024*600 (sirokouhle)
- prejdeny oblivion (4Gb ram)(pohrat sa s detailami,ale vykreslovanie dialky bolo na max), rozlisenie ako fallout - mietsami pri niektorych typoch subojov trochu trhane, ale inak slusne hratelne
- prejdeny clive barker jericho (2Gb ram)(rozlisenie nepamatam, ale bolo to hratelne,inac by som sa na to..... :-) )
- prejdeny Crysis, aj crysis warhead (2Gb ram)- hmm rozlisenie uz neviem, ale asi 1024*600- celkom dobre hratelne- niekedy zatrhalo, ale stalo to za to aj na tomto NTB (ktovie ako by to bolo na win7 64bit)
-lineage 2 final gracia - bez debaty vynikajuca plynulost na nativnom rozliseni
- mercenaries 2 (2Gb ram)- vsetko low, aj rozlisenie, skoro nehratelne (pre niekoho mozno ano, ale nie pre mna)
- gears of war (2Gb ram)( lepsie na tom bol ako mercenaries2, ale hratelnost nebola na tejto zostave pre mna vyhovujuca)
-Cryostasis- uplne fiasko (4Gb ram)
- red alert 3 (4Gb ram), rozlisenie 1024*600 (detaily nepamatam) - vyborna hratelnost (plynulost)

win7 64bit: (4Gb ram)(treba asi brat do uvahy aj pritomnost dx 10 - co v xp nie je)
horeuvedene som neskusal, ale mozem porovnat ine hry:
-stalker 1 - 1024*600 hratelny aj na xp 32bit, ale na win7-64bit uzasne plynule a o poznanie krajsie (nativne rozlisenie hratelne tiez, ale volil som uplne hladku pynulost, pri o nieco slabsom rozliseni)
-cod4 - to iste ako stalker1 + lokacie vonku mierne trhane, ale neuberajuce zazitok. vnutorne lokacie tak plynule ako v realnom svete aj s doprovodnymi efektami (vybuch granatu a k tomu zachvenie sa horuceho vzduchu,...)
- bioshock - 800*480, vsetko na low - hratelne, ale ubera zazitok
- assassins creed - 800*480 alebo 1024*600 - uz neviem - celkom dobra hratelnost - chystam sa to prejst (pre mna vyhovujuce)
- devil may cry 4 - 1024*600 - celkom plynule
- HMM5 - nativne rozlisenie- plynule
-witcher - hratelne aj na nativnom rozliseni, ale radsej 1024*600 - plynule
- call of juarez 1- vynikajuca hratelnost 1024*600, ale celkom plynule aj na nativnom rozliseni

ak si spomeniem na viacej hier, dam vediet
moje skusenosti su v hrach na win7 64bit pozitivnejsie - ci to je vyladenejsim systemom, alebo tymi 64bitmi to neviem, ale je to fakt tak viditelny, ze som tomu najprv nechcel verit - podozrieval som sa z neobjektivnosti - ale pocas hrania (aj rovnakych misii), som sa v tom utvrdil.

-este upozornenie- tento ntb ma vo vseobecnosti problemy so zobrazovanim dymu v hrach, niekedy to tak nevadi, ale mnohokrat je to hodne trhane (zistene na xp 32bit) - je vhodne eliminovat efekty zodpovedne zo zobrazovania dymu

pLaYa
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2009 16:11

Re: hry

Příspěvekod pLaYa » 22 črc 2009 10:22

pentos píše:(zostava povodna + 2GB ram neskor dokupenych- teda vyslednych 2*2GB ram v dual channeli)
fps som nemeral.....

diki za odpoved

no takze to vyzera tak ze wow by malo byt bez problemov :)

pentos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2009 09:19

hry

Příspěvekod pentos » 22 črc 2009 20:49

veru tiez si myslim ze by mal ist. ja sam som ho sice chel vyskusat , ale nejako som sa k tomu este nedostal.

este by som chcel dodat, ze mam model NTB sice 6735s, ale s tym slabym CPU athlon x2 1,9GHz (QL60)
ak sa rozhodnes pre nejaky vykonnejsi, tak prave tato integrovana grafika HD3200 je velmi zavisla od vykonu cpu, teda vysledky budes mat o poznanie lepsie.

pLaYa
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2009 16:11

Příspěvekod pLaYa » 23 črc 2009 11:08

tak jako ja si kupim 6735s s AMD Turion X2 Dual-Core RM-70 2,0 GHz a dokupim k tomu 4gb ram...

mimochodom ake mate problemy s timto NB...jedine co som nasiel tak bolo nieco so zvukom ale to sa da odstranit bez problemov...tak keby ste mali nieco co vas na tom NB se*ie alebo nefunguje napiste plz

este som chcel ze ked je to bez OS a neni tam napisane ci tam je FreeDOS...to znamena ze tam neni alebo sa to tam nepise a je to automaticke...pri niektorych NB som to videl no tu to nie je napisane http://www.alza.sk/hp-compaq-6735s-d104227.htm

smiesek
píše často
Příspěvky: 124
Registrován: 10 říj 2007 06:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod smiesek » 23 črc 2009 12:54

pLaYa: projeť tebou uvedenou stránku až skoro do konce a určitě tam narazíš, jako já na následující:

Operačný systém:
Bez OS

:wink:
Lenovo ThinkPad R61i, NF 092CF, 8932-9ZG
OS Vista Business 32-bit

pLaYa
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2009 16:11

Příspěvekod pLaYa » 23 črc 2009 13:25

ja viem ze je bez OS a to mi aj vyhovuje...doma mam cele msdn takze mi je OS k hovnu...len neviem ci tam ten freedos je alebo e pretoze nie vzdy to tam je napisane a v skutocnosti to tam je...neviem ci sa bere ako OS :D toto bude moj prvy notas...

pentos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2009 09:19

os 6735s

Příspěvekod pentos » 23 črc 2009 14:54

ja som tiez kupoval bez os, a nebol tam ani freedos. bol uplne cisty.
co sa tyka negativnych skusenosti.
- sem tam sa v 2D objavi kde tu kratka vodorovna ciarka. bez rozdielu OS, alebo ovladacov. v 3D ju nevidno, alebo som nespozoroval.
da sa na to zvyknut, nie je to neustale zobrazovanie ako v starom filme, iba kde tu v nepravidelnych intervaloch. uz to neberiem ako vadu
- celkom hreje pri hrach - kupil som si chladiacu podlozku
- leskly displej - horsie pre oci, ale krajsie farby (niekedy vyhoda, inokedy nie)

-este postreh. ak si uz vo windowse vypnes softwarovo bluetooth a nahodis si dalsi system (ci linux alebo win), tvari sa ze tam bluetooth ani nie je. musis si to v povodnom systeme zase zapnut a potom ti to rozpozna aj linux aj win. (mozno sa to da aj v biose, ale nepozeral som)

-inac som tak spokojny, ze neviem o lepsej alternative za tie peniaze. mam aj vykon , aj na hry ,a za skoro "par supov", pri celkom slusnej vydrzi na bateriu a vybornej znacke.

pentos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2009 09:19

wow

Příspěvekod pentos » 23 črc 2009 21:43

prave som otestoval WOW (Wrath of The Lich King) na serveri http://wow.ancestors.sk/
v nativnom rozliseni a stredne efekty mam cca 30 fps. nech to nikoho nemyli. sice som skusal len zatial zaciatocnu lokaciu, nezda sa ze by to sekalo. bol som prekvapeny, ze mi napisalo len 30 fps.
a nacitanie hry....no to bolo uzasne rychle. na lineage2 treba cakat asi 2 minuty. na wow len par sekund :)

pLaYa
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 21 črc 2009 16:11

Příspěvekod pLaYa » 24 črc 2009 11:29

diki moc pentos...6735s vcera v alze prestali predavat :roll: ...takze to vidim na 615...skoro to iste len ten displej ma sere ze je 16:9 :(

Tommas
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 31 říj 2008 13:05
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Tommas » 24 črc 2009 12:33

pentos: měl bych dotaz jak jsi psal o těch hrach na XP a win 7.
Win. 7 jsi měl pravděpodobně tu beta RC (nebo nějak tak)? A jaké jsi použil ovladače na grafickou kartu?

A myslis ze to zlepseni her bylo spis prechodem na W7 nebo 4GB RAM?
HP 6735s | Athlon X2 QL60 1.9 GHz | 1x2GB + 1x1GB RAM | HD 3200 | Win 7 Professional (64bit) | přes 2 roky spokojenost :)

pentos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2009 09:19

win 7

Příspěvekod pentos » 25 črc 2009 14:35

mam tu RC verziu zaregistrovanu, ktora plati do buduceho leta, alebo tak nejako. nie beta verziu. pre nu uz platnost skoncila.
co sa tyka hier, tak neviem, mozno zlepsenie prislo, ale nie tak vyrazne ako pri prechode na win7. ramku som dokupil zaciatkom roku, ale na XP som bezal asi do juna. problem je ze nemozem urcit, ci zlepsenie nastalo prechodom na 64bit alebo na win7. to uz nech skusi niekto iny. mam to teraz vyladene a perfektne to funguje.
ovladace som stiahol zo stranky amd. da sa zvolit operacny system win7. hladaj to v kategorii integrated.

stribrnej
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 11 říj 2008 22:05

Příspěvekod stribrnej » 27 črc 2009 19:41

Potreboval bych poradit.
Po vycisteni vsemoznejma programama se mi neukazuje indikace hlasitosti pres fn+f11 a f12 ale hlasitost se meni. Jeste uplne prestalo chodit ztmavovani jasu fn+f7. Ovladace sem preinstaloval snad vsechny tak nevim ale zda se mi ze kdyz tam nebyly ovladace tak to chodilo i bez nich.
Poradi mi nekdo? dik

DeToX
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 13 zář 2008 02:18

Příspěvekod DeToX » 28 črc 2009 19:18

Zdar, Pentosi můžeš mi prosím napsat jaký konkrétní modul RAM jsi použil,
také jsem uvažoval o upgradu na 4GB, mám taktéž verzi s Athlonem Q-60 1,9Ghz. Mám strach aby byl další modul RAM kompaktabilní stím starým.
Dál by mě zajímalo, jak se 32bit systém chová, když má 4GB RAM, sice mám 64bit procesor, ale 32bit systém zvládne naadresovat pouze cca 3,5GB paměti. Pak je tu ještě zkutečnost, že paměť RAM využívá grafická karta, jak to tedy ve skutečnosti je, kolik mapeti si veme GK, a kolik paměti nahlásí systém, že má k dispozici? Předem dík za odpověď ;)

pentos
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 07 črc 2009 09:19

ram ntb

Příspěvekod pentos » 29 črc 2009 13:02

pouzil som model: KTH-ZD8000C6/2G
kupil som tu: http://shop.zive.sk/?detail&pid=26917
snad bude alternativa aj niekde v cechach. na slovensku to bol jediny obchod kde tento modul mali. na jednom fore ho spominal chlapik, ktoremu to odporucili technici HP, ze by mal spolupracovat a aj v dualchanneli.
v ntb mas jeden 2gigovy modul a je tam este jeden volny slot. system je stabilny, ram som kupoval niekedy zaciatkom roku. nedaj sa spliest- modul je sice 800MHz ale ide len na 667. myslim ze je to kvoli chipsetu alebo comu. ale ked uz je originalny pouzity tiez 800MHz, nie je dovod davat rozdielny.tiez som sa bal nekompatibility a tak som dal na odporucanie.
na 32bit som rozdiel v hrach nepocitil skoro ziadny pri navyseni ram. kolko si grafika vezme, to neviem, berie si to dynamicky. ziadne logovanie pamate som nemal spustene. v syntetickych benchmarkoch som ale zaznamenal mierne zvysenie poctu bodov, a aj priepustnost pamati v sisoft sandre.
kazdopadne, viac ako 4GB zatial nie je potrebne pre ziadnu hru. teda aspon nie taku, ktoru si schopny na tomto ntb spustit :)
ked sa z hry prepnem do win cez ALT-TAB, tak mam vzdy vyse 1GB volne, ale to je teraz, ked mi na win7 64bit adresuje plnych 4GB. to ale znaci, ze aj pri xp 32bit som mal volnych aspon 500MB (skor viac - lebo taku malu hodnotu volnej pamate som myslim este nemal ani pri 32bit).

DeToX
občas něco napíše
Příspěvky: 25
Registrován: 13 zář 2008 02:18

Příspěvekod DeToX » 29 črc 2009 18:07

Visty se mi nelíběj, a do W7 se taky zrovna nehrnu, zkusim XP 64-bit ;)


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů