Jsou HP Compaq b opravdu tak špatně zpracované ?

notebooky HP - Hewlett-Packard (Compaq, Pavilion, Presario) a vše kolem
quick-pavel
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 16 srp 2008 22:53

Jsou HP Compaq b opravdu tak špatně zpracované ?

Příspěvekod quick-pavel » 14 říj 2008 16:38

Dobrý den
O pár řádek níže jsem našel dotaz na kvalitu zpracovní notebooků HP Compaq xxxxb kde jsem si přečetl že notebooky řady b jsou celé z plastů.
To mě trochu zamrzelo, dostal jsem notebook a musí mi vydržet 5 let, je to právě HP Compaq 6710b.
Mám ho cca měsíc a začínám pomalu bádat pravě nad zpracováním:
Displej notebooku se mi již teď trošičku hýbe, notebook sice při běžném zacházení nevrže, ale když trošku přitlačím na okraj či na mřížku ventilátoru tak cítím že je to plast a i malinko zavrže, no a když zavřu displej tak se uprostřed mezi panty jakoby trochu prohýbá a navíc je na tom místě teplý.
Jiné problémy jsem nezaznamenal, ale co bude dál ? Co mám čekat do budoucna ?
Notebook přenáším vždy v pátek a v neděli z jednoho domu do druhého, jinak stále leží na stole.
Děkuji

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 17 říj 2008 12:21

az tak by som to zasa nebral ...
mnohe notebooky su z plastu a vydrzali roky dodnes ,,
vsetko je hlavne otom ako sa o notebook staras ked doneho budes mlatit a zaobchadzat snim hrubo tak sa necudujem ze chodia ludia do servisu s prasknutymi krytmi , pantami LCD a pod.,
ked sa ktomu budes spravat normalne tak tie plasty vôbec nevadia a urcite ti bude dlho sluzit
Vse je o pristupe .
Co sa tohoto tyka :
dostal jsem notebook a musí mi vydržet 5 let
Odporucal by som ti doplatit si za rozsirenu zaruku - carepack aspon na treti rok zaruky .Napriklad nieco taketo : http://www.alza.sk/rozsireni-zaruky-pro ... d93233.htm za tu cenu je to pomerne vyhodna ponuka a keby si teda aj mal niaky problem s plastamy a pantami tak sa nato vztahuje aj ta zaruka .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .
Think service engineer .

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 říj 2008 14:20

Pozor - ten Carepack je NESPRAVNY!!! U44xxE plati pre notebooky s 3r zarukou v zaklade. Na 6710b treba pre 3r NBD kupit U4386E, pre globalnu platnost UC909E.

C

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 17 říj 2008 15:19

Ja som mu to poradil na zaklade stranok HP kde je uvedene :

Zahájení opravy v místě instalace následující pracovní den, HW podpora, 3 roky (U4415E)

Plati pre modely :
...
Notebook HP Compaq 6710b (GF927AW)
Notebook HP Compaq 6710b (GF930AW)
...

Ale tak mozno sa mylim ja sa v HP Carepack moc nevyznam riadil som sa len ich strankou , ale viem to na 100% zistit v robote u technikov na servisnom oddeleni HP .
Ajked z tych stranok HP supportu mi vychadza ze mnou odporucany carepack je spravny pre 6710b

A ten carepack je urceny pre :
36 měsíců On-Site NBD z 12 měsíců Carry-In

Co 6710 splnuje nakolko je predavana s 12 mesacnou zarukou v zaklade .Samozrejme pre koncakov na zaklade dokladu o kupe je to 24 mesiacov ale podla systemu HP to beru ako 12 .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

CeCo

Příspěvekod CeCo » 17 říj 2008 17:03

MaTToS:
Zrovna tie 2 part numbery (.....AW) su globalne, na ktore naozaj plati zaruka 3 roky. Na u nas bezne predavane modely 6710b vsak je zaruka len 1 rok.

Zo stranok HP supportu ti to tiez vyslo? Z ktorych? Lebo na ich stranke ohladom carepackov, kde je presny selector carepacku podla P/N notebooku mi vysiel prave onen U4386E...

C

PS: Nie si nahodou ten clovek, co pri servise Fujitsu Siemens pouziva polystyren, aby videl ktora skrutka kam patri (kedze ma FS milion typov skrutiek a nema oznacene, ktora kam patri)? Vravel mi to Vas sef vyjazdoviek (ktoreho pozdravujem)

MaTToS
guru
Příspěvky: 762
Registrován: 08 zář 2008 08:13

Příspěvekod MaTToS » 17 říj 2008 19:35

Ja som vychadzal z informacii ktore som dostal tak sorry teda mno, v pondelok idem na HP oddelenie to vyzistit lebo v tom pripade ma alza dost zavadzajuci popis toho carepacku ze je urceny pre notebooky s 12 mesacnou zarukou .
Mimo ineho ohladom toho polystyrenu na fujitsu siemens ... ja som to nikdy nerobil a ani nerobim ale uz som otom unas pocul a oproti toshibe a HP kde su vsetky skrutky oznacene mas vo fujitsu 40 skrutiek a cca. 10 rozdielnych typov tak nieje jednoduche to zlozit ale vsetko sa da naucit ked robim dokola tie iste modely .
ThinkPad T420@i7 16GBRAM + ThinkPad Tablet 64GB + ThinkPad X220@i7 8GBRAM .

Think service engineer .

Gull
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 08 čer 2008 20:10
Bydliště: Frenštát ( BRNO )

Carepack pro Compaq 6510b

Příspěvekod Gull » 22 říj 2008 12:14

Zdarec!
Když už je tu řeč o prodloužení záruky. Jaké prodloužení záruky by bylo pro můj Compaq 6510b a dále by mě zajímlo jestli je pro můj model a všeobecně pro HP také k dokoupení záruka on site.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 22 říj 2008 19:23

Gull:
Ak uplynulo 180 dni od kupy tak v podstate ziaden, jedine 1 rok post warranty (t.j. po uplynuti zaruky predlzenie o 1 rok). Ale daj vediet najprv, kedy (PRESNE) si ten notas kupil, budeme vediet viac.

C

Gull
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 08 čer 2008 20:10
Bydliště: Frenštát ( BRNO )

Příspěvekod Gull » 23 říj 2008 20:56

Tak objednavka byla u Mironetu vyrizena 31.8.2008 zaplatil sem ho 2.9.2008.

CeCo

Příspěvekod CeCo » 24 říj 2008 17:43

OK, Takze poprosime typ zaruky aky chces a celkovu dobu, pocas ktorej chces mat notebook kryty zarukou.

C

GR!nCh
píše často
Příspěvky: 268
Registrován: 16 zář 2007 22:47
Bydliště: Brno

Příspěvekod GR!nCh » 24 říj 2008 23:08

Pokud se mohu vrátit k původní diskusi, tak já vlastním 6710b v tuto chvíli něco přes rok. Nejspíš nejsem příliš náročný a jedná se o můj první notebook, ale musím říct, že na něm nepozoruji žádné závažné známky opotřebení. Jako větrák mírně zhlučel, ale to je dáno zasviněním od prachu, což budu muset taky někdy vyčistit a baterie taky postráda zhruba čtvrtinu až třetinu kapacity, ale to se dalo očekávat. Notebook přenáším několikrát do týdne, téměř denně. V závislosti na době pořízení rozhodně považuji můj notebook za dobrou koupi.
Fedora @ Lenovo ThinkPad T460s

Gull
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 08 čer 2008 20:10
Bydliště: Frenštát ( BRNO )

Příspěvekod Gull » 25 říj 2008 18:01

CeCo: tak aspon ty 3 roky ( studium na VŠ ) hlavně by mě zajímalo jestli by byla záruka on-site ( pokud to píšu dobře, jinak záruka opravy notebooku u mě doma ). Pakliže ano tak kde se to dá objednat.

Abych teda ještě poslal příspěvek k tématu:
Zprvu jsem byl u svého stoje celkem naštvaný na to, že se klávesnice v levém horním rohu trochu prohýbá a tak samo i u tlačítek zapnutí wifi. Zbytek je perfektní ( nikde nic nevrže, plasty se prohnou až po větším tlaku atd... ). Potom jsem dostal do ruky levný NTB a jak sem ho chytil tak sem se úplně zalekl jak ty plasty zaůpěly a byly měkké. Takže bych nehodnotil zpracování řad XXXXb za špatné.

bazo
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 07 říj 2008 10:06

Příspěvekod bazo » 26 říj 2008 09:10

Ja by som chcel zaruku NBD, onsite, ktora by platila v europe, konkretne vo svedsku, staci 1 rok, ku KU214EA.

existuej take nieco ? dik

CeCo

Příspěvekod CeCo » 26 říj 2008 12:20

Gull:
Este P/N notebooku.

Bazo:
Najlacnejsie varianty su:
1 rok onsite v ramcu EU + EFTA: U4389E
3 roky onsite v ramci EU + EFTA: U4386E
3 roky celosvetovo + ponechanie disku v pripade jeho poskodenia: UJ333E

Kde kupit:
Kazdy dobry predajca vypoctovej techniky (a myslim fakt dobry, garazovnici zvacsa nemaju ani sajnu, ze take nieco existuje, resp. vobec nevedia, ako to kupit/co kupit).

C

Gull
občas něco napíše
Příspěvky: 22
Registrován: 08 čer 2008 20:10
Bydliště: Frenštát ( BRNO )

Příspěvekod Gull » 27 říj 2008 08:03

p/n:KE134EA#AKB


Zpět na „notebooky HP (dříve Hewlett-Packard)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů