potřebuju rychlou radu ohledně flashnutí biosu

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

potřebuju rychlou radu ohledně flashnutí biosu

Příspěvekod Vita » 04 črc 2008 13:20

Zdravím. Mám problém. Na mém ThinkPad T61 win XP jsem si spustil Thinkvantage System Update, který mi nabídl update Bios. Odsouhlasil jsem, že chci stáhnout a nainstalovat tento update. Vyskočila hláška, ať všechno ukončím a pokračuju v update. Všechno co následovalo bylo standardní... stáhla se aktualizece, zeptala se na potvrzení, že chci opravdu updatovat Bios a spustila se instalace. Instalace se zastavila na 91% a dál se už asi tři hodiny nic neděje. Co mám dělat? Bojím se počítač restartovat, že už nenaběhne. Jediné co mi teď Thikvantage System Update nabízí je tlačítkao Cancel. Co radíte? Mám přerušit instalaci? Nebo mám počítač chytit a zanést do servisu? Notebook je v záruce.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 04 črc 2008 13:25

Pochybuji ze aktualizace BIOSu probiha z Windows. Alespon u starsich modelu (R51 a X31) to vzdy probihalo tak, ze se to pouze "pripravilo", pak se provedl restart a spustilo se to jako aplikace k tomu ucelu zhotovena jeste pred startem Windows v textovem rezimu. Tam se to znovu ptalo jestli to chci provest a teprve v tomto okamziku by to byl problem, pokud by se to nepovedlo. Dulezite je naprosto presne dodrzet uvedeny postup, vcetne odstraneni pripadnych hesel z BIOSu apod.

Tri hodiny uz je moc, to bych to prerusil. Pokud je to v zaruce tak neni problem.

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 04 črc 2008 13:35

pro mě je to docela problém... počítač je služební a nutně ho potřebuju k práci, takže se snažím neexperimentovat a poslat notebook pryč na servis chci až jako poslední možnost. Ale tak jak jste to popsal to vypadá logicky. Update Bios nastana asi opravdu až po restartu. Zkusím ho restartovat. Ale radši až před koncem pracovní doby :) a v případě problému s ním sjedu do servisu

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 04 črc 2008 13:41

Puppy píše: Tam se to znovu ptalo jestli to chci provest a teprve v tomto okamziku by to byl problem, pokud by se to nepovedlo.


takhle to už nefunguje, na nic se to znovu neptá, ale restart to vyžaduje takže asi zavedení nového BIOSu probíhá před načtením Win.

Nezbývá nic jiného než dát cancel a doufat.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

SonGokussj4
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 24 kvě 2008 19:57
Bydliště: Obraťte hlavu nahoru ^_^
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod SonGokussj4 » 04 črc 2008 15:56

Tak co? Nějaká změna? Vyřešilo? Docela zajímá :)

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 04 črc 2008 16:14

zatím žádná změna. Instalace pořád visí na 91%. Zkusím přerušit instalaci a restartovat. Pokud se do 17 hodin neozvu, tak to znamená, že jsem na cestě do servisu 8)

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 04 črc 2008 16:20

To je snad firemni notebook tak at si to zaridej sami, ne ?

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 04 črc 2008 16:38

Firemní notebook to sice je, ale protože mimo jiné mi hodili na krk taky IT, tak bych to stejně musel dělat já :P

Cesta do servisu se nekoná. Po stlačení tlačítka "cancel" se nic nedělo, tak jsem thinkvantage update sestřelil ve správci úloh a restartoval. Počítač nabootoval bez problémů. Znovu jsem zkusil provést update. Na 91% se to opět zastavilo, ale pak se to rozjelo, restartovalo a počítač jede bez problémů. Díky všem za podporu. Opět budu všudě pět oslavné ódy na ThinkPady :D


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů