záloha na síťový disk pomocí Rescue and Recovery - nastavení

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

záloha na síťový disk pomocí Rescue and Recovery - nastavení

Příspěvekod Vita » 15 zář 2008 16:25

Používám nástroj Rescue and Recovery. Nastavil jsem si pravidelné týdenní zálohy na síťový disk. Při prvním nastavení se mě to zeptalo do kterého adresáře si přeju ukládat zálohy a požadovalo to přístupové heslo do daného adresáře. Potřebuju změnit adresář, kam se mi tyto zálohy budou ukládat, ale nedaří se mi najít kde se to nastavuje. Teď se mě program při zadání možnosti ukládat na síťový disk na nic neptá a snaží se ukládat do již neextistujícího adresáře. Samozřejmě zahlásí chybu, že záloha byla neúspěšná. Už se s tím otravuju hodně dlouho, prolezl jsem snad všechny možné nastavení a nic. Neví někdo kde to můžu nastavit? Zatím to řeším zálohováním na disk v notebooku.

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Re: záloha na síťový disk pomocí Rescue and Recovery - nasta

Příspěvekod Vita » 16 zář 2008 14:26

Opravdu s tím nikdo nemá zkušenosti? Nemohli byste mi aspoň poradit nějaké dobré anglické ThinkPad fórum, kde bych se mohl zeptat?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 16 zář 2008 14:33

forum.thinkpads.com
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 16 zář 2008 15:49

Byl tam nejaky soubor tvt.txt s nastavenim. Osobne pouzivam TrueImage.

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 16 zář 2008 16:18

Děkuju za odkaz na fórum.
TrueImage používám taky, ale na služebním počítači musím mít pouze legální firemní software a TrueImage mi nepovolí.
Soubor tvt.txt ani žádný, kde by mohla být nastavena cesta na síťový disk jsem nenašel.

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 16 zář 2008 16:59

Díky všem za pomoc, je to vyřešeno.
Postup řešení:
v registrech jděte do HKEY_LOCA_MACHINE/SOFTWARE/Lenovo/MND/Rescue and Recovery/
a tam v Pwd a Usr smažte uložené hodnoty. Při dalším spuštění Rescue and Recovery se vás to zeptá na cestu k síťovému disku, přistupové jméno a heslo. Je to dost nešikovné řešení, ale funguje.

Ještě jednou díky.

macabe

Příspěvekod macabe » 16 zář 2008 22:12

cau poradily byste mi jak nastavit rescue and recover aby mi zalohoval jen urcitou slozku na disku na do nejake slozky na externim disku ? a aby se to zalohovalo v pravidelnych intervalech ten pouzivam Cobian a nic moc radsi bych vyuzil utilit co jsou k notebooku

Vita
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 17 črc 2006 15:38

Příspěvekod Vita » 17 zář 2008 08:31

Deafaultní nastavení je takové, že ti zálohuje všechny složky. V nastavení Rescue and Recovery se dají "odznačit složky, které nechceš zálohovat". Do nastavení se dostaneš takto: po spuštění Rescue and Recovery se přepni do rozšířeného módu (vlevo dole je šipka Launch advanced Resc....), pak nahoře klikni na "advanced" a pak na "exclude files". No a tam si navybíráš které složky nechceš zálohovat. Pak už jen nastavíš kdy se ti má automaticky zálohovat a kam se záloha má provést (Set schedule and preferences). Snad ti to pomůže.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů