Thinkpad R400/R500 seria

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
wwwenca
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 24 srp 2007 10:36

Klávesnice ze staršího TP do R500

Příspěvekod wwwenca » 28 lis 2008 14:18

Myslíte, že by šla použít klávesnice třeba z R61 a dát jí do R500? Jsou rozměrově stejné? Chtěl bych se zbavit toho prohýbání. Více méně mě zajímá, jaká klávesnice by se dala použít...která se tolik neprohýbá a pasovola by. Diky.

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 28 lis 2008 14:25

remus
MS duo pasuje do konektoru pro MS, akorat ze je tenci, uzsi a kratsi, zalezi, jak je ten konektor hluboko (abys ji pak vytahnul), sam ji takhle pouzivam ve ctecce pro MS u stolniho PC.

adaptery pro M2 -> MS/MS duo, SD micro-> SD apod se daji bezne sehnat, taky se prodavaji karty uz primo s temi adaptery.
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

remus
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 22 srp 2008 23:53

Příspěvekod remus » 28 lis 2008 15:39

Tak. Mozem potvrdit, ze notebook zdetekuje novy hardware (Memory Stick), ked je MS Duo zastrcena uplne vzadu (rukou ju tam nezastrcite), avsak nevedel s kartou pracovat ked som chcel zobrazit jej obsah, pisalo ze mam vlozit kartu. Mozno aj pretoze to bol len adapter s M2 vnutri.
Vybrat sa mi ju nastastie podarilo spinkou :lol:
ThinkPad R500 : Intel Centrino 2 : P8400 @ 1066 MHz FSB : 2GB DDR3 RAM @ 1066 MHz : X4500MHD : Windows 7 Professional @ 32 bit

evzen
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 05 lis 2008 12:50

Příspěvekod evzen » 29 lis 2008 21:04

Už už jsem chtěl objednat R500 s ATI grafikou u alza.cz za 23800 včetně dokovací stanice, ale naštěstí jsem se koukl i na další obchody a zjistil jsem, že už se dá sehnat za cenu lehce přes 20 tisíc (viz např. http://www.softcom.cz/produkt/thinkpad- ... a/?flist=1 nebo http://www.cybex.cz/Pocitace/Notebooky/ ... rie=14857/), což ještě před 2 týdny, kdy jsem ceny kontroloval naposledy, rozhodně nebylo možné. Je tohle rapidní zlevňování stejné i u jiných notebooků? Osobně jsem čekal, že s blížícími se Vánocemi už se ceny příliš měnit nebudou, takže mě to překvapilo. Ale já nikdy nebyl dobrý analytik :D. Myslíte, že to ještě půjde dolů? :D

borko300
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 06 srp 2008 04:09
Bydliště: Slovensko, BA

problemy s prihlasenim sa

Příspěvekod borko300 » 02 pro 2008 23:48

caute, mam taky maly problem ze vzdy ked zapinam notebok (R500) tak mi skace taka hlaska pri prihlasovani na otlacky prstov ze too short aj ked som sa toho vobec nedotkol...neda sa to nejako vypnut? ono to tam furt skace kazde dve sekundy cca...
ale da sa aj cez to prihlasit ked prilozim prst, lenze robi to aj vtedy, ked zmenim prihlasenie na heslo a nie na odtlacky, tak aj ked chcem napisat heslo, tak aj vtedy to tam stale skace a neda sa to vypnut....neviete co to moze byt?
Barca es mes que un club!

LENOVO THINKPAD R500/ C2D P8400/ 15.4" WSXGA+/ 2GB/ A3470 128MB/ 160GB 5.4k/

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 02 pro 2008 23:53

i na alze je pod 21k s dani. tzn. sla dolu o 2k, ale uz k ni neni dock.
takze s tim dockem to byla vyhodnejsi nabidka, on samotny totiz stoji okolo 3.5k
kazdy velky byk byl jednou tele

Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

Čermi
občas něco napíše
Příspěvky: 50
Registrován: 02 zář 2008 17:09

Re: problemy s prihlasenim sa

Příspěvekod Čermi » 04 pro 2008 20:07

borko300 píše:caute, mam taky maly problem ze vzdy ked zapinam notebok (R500) tak mi skace taka hlaska pri prihlasovani na otlacky prstov ze too short aj ked som sa toho vobec nedotkol...neda sa to nejako vypnut? ono to tam furt skace kazde dve sekundy cca...
ale da sa aj cez to prihlasit ked prilozim prst, lenze robi to aj vtedy, ked zmenim prihlasenie na heslo a nie na odtlacky, tak aj ked chcem napisat heslo, tak aj vtedy to tam stale skace a neda sa to vypnut....neviete co to moze byt?

Tohle mi taky občas udělá, stačí to párkrát něčím přejet, třeba i prstem a zase to půjde, asspon me se to vzdycky spravi.

norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 05 pro 2008 19:11

Ak by to náhodou niekoho zaujímalo, mám R500 s ATI. Je doma asi 3 dni, zatiaľ som nadmieru spokojný... (Asi pred mesiacom som mal SL500 tak na 3 dni doma a vrátil som ho. Dôvody - pískanie, hlučný disk, hlučná mechanika, vista tam išla ako slimák...)
Tak a teraz k téme R500. Úžasný book :)
Spíšem zopár mojich postrehov:

Lenovo R500. Manufactured for Lenovo : 23.9.2008.

Niekoľko slov ku konštrukcii:
Notebook sa "skoro" nikde neprehýba - vľavo od touchpadu sa prehýba plast, ale pri bežnej polohe rúk pri písaní to necítiť. Ak by som o tom nečítal na fóre tak si to ani nevšimnem. Je to zrejmé len pri silnejšom zatlačení na to miesto - plast sa dotkne výstuže, ktorá je pod ním. Ďalšie "slabé" miesta sú reproduktory, ktoré sa pri NADMERNOM tlaku prehnú, ale kto by na nich tlačil? :-D Klávesnica sa prehýba taktiež len pri nadmernom tlaku, nie pri bežnom písaní. (vysvetl. - nadmerný tlak - dvihnúť ruku z opierky klávesnice, vystrieť prst kolmo na údajne slabé miesto a zatlačiť kým sa neprehne ) Ešte k tej klávesnici, niekde som sa dočítal, že je hlučnejšia pri písaní, tak musím vyvrátiť tento fakt... Konštrukčnému spracovaniu by som vytkol jeden fakt, a to je vôľa veka displaya pri zavretom stave - Tak asi 2mm, ale držia ho obe poistky a zaklapnú sa pri zatvorení naraz. Pri zatlačení na stred zavretého veka sa veko trochu prehne, ale nie je to nič hrozné. Hodnotenie konštrukcie: (1-) to mínus je za už spomenutú vôľu uzavretého veka, nie za prehýbanie častí - to je pri bežnej práci a preprave nepostrehnuteľné.

Pár teplých slov na tému hluk a teplo:
R500 - tichúčky notebook, pri bežnej práci počuť len šumenie ventilátora, ktorý ide stále ale zato na minimálnych otáčkach, pri práci s CAD (ProEngineer) sa spúšťa ventilátor hlučnejšie, ale môže to byť aj chladenie na GPU. Každopádne je to hlasnejšie, ale len na krátku dobu. Notebook je aj po dlhšej dobe práce stále relatívne chladný, teda rukami nenahmatáte na povrchu klávesnice žiadne zohriate miesto. Hodnotenie hlučnosti a chladenia. (1) a (1)

Pískanie: konečne toľko krát omieľaná téma (SL500 - vrátené kvôli pískaniu!) R500 pískal len raz a to po nainštalovaní aktualizácií na Vistu po reštarte, keď Vista bootovala :? . Od vtedy vôbec...Pri práci s notebookom, žiadne pískanie nepočujem - jedná sa o prácu v noci za minimálneho hluku v tichej miestnosti.

Toľko moje skromné postrehy. Ak by niekoho niečo zaujímalo, tak sa kľudne pýtajte.
HP Probook 4530s

Mukl
píše často
Příspěvky: 119
Registrován: 01 kvě 2008 19:50

Příspěvekod Mukl » 05 pro 2008 20:02

Tak já přidám taky svou trošku a zhostím se odpovědi.
Co se týče aplikací od Lenova, tak mám zatím stále všechny a nějaké výrazné zpomalení nepozoruji...

A druhá otázka plynulost Visty. Tak ta mi jede normálně bez sekání. Jediné, co mi vadí je, že když zapnu word, tak se na cca 3sec sekne a nedá se nic napsat, ale to bude asi jen, že program nabíhá...

Každopádně souhlasím s postřehy northera a jen bych doplnil k mínusům výstupy ke sluchátkům vepředu v nb, to vidím jako největší konstrukční chybu
Lenovo TP R500: 15,4", Core 2 Duo 2.26GHz, 2 GB DDR3, Radeon 3470, 16OGB, MS Vista Bus. +
ThinkPad port Advanced mini dock

norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 05 pro 2008 21:00

To Hoz: od lenova som tam nechal všetko tak ako bolo. A k tomu času- teraz som to stopol - od zapnutia tlačidla na notebooku po spustenie prihlasovacej obrazovky - 1:02,5 a po následnom zadaní hesla až po načítanie sidebaru a možnosti s notebookom pracovať je to ďalšia 1:04,7 , inač dosť o ničom čas (cca 2min 7 sekúnd) :? takže ak bude čas tak tam hodím XP.
Vista mi pri práci neseká a nepostrehol som ani nejaké spomalenie, či mierne seknutie pri spustení wordu.
Ešte k tým výstupom na sluchátka :) nespomenul som ich preto, lebo zvuk pri PC či notebooku mám stále vypnutý :-D to je dlhoročný zvyk, neviem ani prečo, ale akákoľvek hudba alebo zvuky ma pri práci veľmi rušia a film som na tom ešte nepozeral :)
HP Probook 4530s

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 05 pro 2008 21:06

Jak často vypneš notebook? IMHO z 99% (normální přemýšlející člověk) notebook hibernuje nebo uspí :) vypínání notebooku je zbytečné, kvůli pomalým diskům start systému trvá dosti dlouho, s vistami především ... systém vybírej podle spokojenosti při práci, ne podle stopek při startu ;)
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD

norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 05 pro 2008 21:17

:-D tak na svoju obranu, odpovedal som na otázku ako dlho trvá nábeh visty, tak som to zmeral. Notebook vypínam tak raz za den :)
Ináč, pri práci na viste som nepostrehol nejaké výhody oproti XP:-) preto tá moja odpoveď, že hodím XP - verzia Matlabu , ktorú používam, tam má problematický a nestabilný chod. Ale to do tohto vlákna nepatrí, je to kontraproduktívne, takže na ďalšie odkazy (ako často vypínam...) na túto tému nebudem reagovať:)
HP Probook 4530s

Karlik
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2008 16:42

Restart při zapnutí ?

Příspěvekod Karlik » 05 pro 2008 22:18

Zajímalo by mě jestli to je běžné u R500:
Při zapnutí se mě zobrazí logo a pak následuje pravděpodobně ještě restart - bliknou kontrolky a znovu se objeví logo a až pak naběhne OS, je to trochu zvláštní a je možné že to třeba i dělá TrueCrypt kterým mám chráněný celý oddíl s OS, proto se ptám je to normální ?

Jinak zkušenosti/poznatky k mé R500 pokud to někoho zajímá:
- jen jeden vadný subpixel vpravo dole, je zhasnutý a je očividně poznat jen při modré barvě, takže při běžné práci se to ani nemůže projevit

- LCD se mě zdá že jde jaksi do modra, ale dá se to přežít

- mám verzi s grafikou ATI a vyšším rozlišením, které by mohlo být trochu menší, písmo je už docela malé, ale snad si zvyknu, moje oblíbená pařba AMERICA'S ARMY na tom běhá v pohodě

- pískání jen slabě, jen když se na to člověk soustředí, bohužel poději mě začalo trvale pískat v uších s největší pravděpodobností kvůli nedoléčené/zaražené rýmě, takže nemůžu posoudit jestli se to nezhoršilo :D

- klávesnice je sice trochu "ve vzduchu" a kolem kláves F4 a F5 se mě zdá být lehoulince prohnutá, ale nemyslím, že by to měl být problém

- nedostal jsem žádná CD/DVD s OS a jejich vytvoření při úplně čerstvě nainstalovaném OS selhává (při finalizaci 2. disku), takže jsem skončil s 8mi zničenými DVD Taiyo Yuden, po telefonátu do Lenova mě je zašlou nebo předají na pobočce

- měřil jsem spotřebu proudu přímo u zásuvky i s dokovačkou, zapnutým režimem rovnováha a podsvícením o něco víc než polovičním, maximum bylo při bootování 50W, při běžné kancelářské práci 25-30W a při hraní (AMERICA'S ARMY) kolem 40W

Díky
ThinkPad R500 (ATI Mobility Radeon 3470) + Advanced Mini Dock

norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 06 pro 2008 00:08

Myslím, že tie reštarty po zapnutí nie sú celkom bežné, aspoň mne to nerobí a dúfam, že ani nebude.
LCD sa mi vôbec nazdá, že by bolo do modra a rozlíšenie mi vyhovuje úplne :) akurát robím simulácie obrabánia v CAD-e a neviem si predstaviť, ako by som to robil na menšom rozlíšení. Na LCD som nespozoroval žiadne vadné pixely. Pískanie stále nepočujem, ani s uchom nad klávesnicou v úplne tichej izbe.
A k mojej R500 som dostal aj XP recovery CD :)
HP Probook 4530s

Karlik
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 22 lis 2008 16:42

RE: Restart při zapnutí ?

Příspěvekod Karlik » 06 pro 2008 10:04

Takže když mě nother napsal, že to není běžné, tak jsem se dneska tomu věnoval a zjistil jsem, že to dělá mnou dodatečně zapnutá volba v BIOSu: Security->Security Chip->Intel(R) TXT FEATURE (Enabled). Nyní je tedy otázkou jestli se to tak má chovat i při této zapnuté volbě.

2nother no pro CAD musí být jasná volba vyšší rozlišení, to jsi určitě zvolil dobře, nicméně já převážně dělám ve Visual Studiu + internetový prohlížeč a tudíž hlavně čtu texty, ale v nejhorším si můžu nastavit velikost písma, případně DPI ve Windowsech (i když to dělá občas problémy). Ten vadný subpixel jsem zpozoroval jen při použití programu na to určeném tzn. při jednolitě barevné ploše a detailním zkoumáním, prověřoval jsi to taky tak ? (já jen, že mě spousta lidí tvrdí že vadný body nemají a když jim to takto prověřím tak se vždycky něco najde).

Dík za odpověď
ThinkPad R500 (ATI Mobility Radeon 3470) + Advanced Mini Dock


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 32 hostů