Thinkpad R400/R500 seria

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
chatumbabub
píše často
Příspěvky: 234
Registrován: 30 pro 2008 12:56

Příspěvekod chatumbabub » 12 led 2009 17:59

matthew6 píše:mozem poprosit radu od majitelov R500 s vistou:

preco kazdy den ked zapnem notas tak mi chyba asi 0,5 GB miesta na disku? :lol: vista si robi nejake automaticke zalohy ci co, lebo som prezeral nastavenia a nedokazem na to dojst ze preco to tak je... :(


Vytvari se stinove kopie. Ale me to o 0,5GB neroste, je to prakticky nepostrehnutele. Zkus se podivat jak to mas nastavene

"Jak se vytvářejí stínové kopie?
Stínové kopie jsou automaticky ukládány jako součást bodu obnovení – s body obnovení se pracuje na ovládacím panelu Vlastnosti systému. Pokud je zapnuta funkce Ochrana systému, systém Windows automaticky vytváří stínové kopie souborů, které byly modifikovány od posledního bodu obnovení, obvykle vytvářeného jednou denně. Pokud je pevný disk rozdělen na oddíly nebo pokud máte v počítači více než jeden disk, je nutné zapnout funkci Ochrana systému i na ostatních oddílech nebo pevných discích."



EDIT: k tem 64bit co shanim. Nasel jsem http://www-307.ibm.com/pc/support/site. ... 70472#vb64 , ale kde si takove medium muzu objednat? ( nebo radeji stahnout ? :)
ThinkPad T440s

cisbes
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 25 úno 2008 14:56
Bydliště: Praha

Re: cena

Příspěvekod cisbes » 12 led 2009 21:34

cisbes píše:proc ta cena vyletla tak vysoko? Na Alze byl pred 14dny za 20k, nyni 25k. Dopady financni krize ci co?


tak dnes je cena zase na 20k, co se deje?

armg
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 15 zář 2008 20:19

Příspěvekod armg » 12 led 2009 22:21

tak to by me taky zajimalo.. =)

matthew6
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 říj 2008 10:28

Příspěvekod matthew6 » 12 led 2009 22:32

2chatumbabub: diky, na to som vobec nemyslel, heh, hned sa mi uvolnilo na disku cca 15GB miesta :lol:

sirius1983
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 4680
Registrován: 24 úno 2007 19:59
Bydliště: Všude dobře tak co doma...

Příspěvekod sirius1983 » 13 led 2009 12:32

jen informace pro zájemce o R500 s integrovanou grafikou, tak v mironetu už ho zase slevnily a se studenstskou slevou je za 17,5...
T420, X31
Prosím, nepište mi soukromé dotazy, otázky patří veřejně na toto fórum.

Volovec
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 26 lis 2008 12:59

Příspěvekod Volovec » 14 led 2009 07:34

Ahoj, potreboval bych radu v nouzove situaci. Necelych 14 dnu mam R500 NP732MC dodane bez recovery XP medii, takze jsem se szival s Vistama (a nenapadlo mne udelat si vlastni recovery media)
Vcera jsem si chtel rozdelit disk C pomoci programu Acronis Disk Director Suit na cast se systemem a novy oddil na data, ktery jsem chtel pojmenovat D. Behem operace nekde doslo k zadrhelu (nechapu proc) a ma nynejsi situace je, ze absolutne nemuzu nabehnout zpet do systemu. Pri oprave Windows pri spousteni se mi napisou tyto hlasky:
Pocitac nelze spustit
Systemovy disk =\Device\Harddisk0
Systemovy adresar =D:\Windows
Spousteni automaticke kontroly =0
pocet hlabnich pricin potizi =1
Kdyz spustim po nabehu ThinkVantage Rescue and Recovery a divam se do porobnosti, tak bohuzel vidim disky ServiceV003 - C: 1,46GB a
Drive particion SW_Preload - D: 128 GB - tedy puvodni cecko
- takze se vypada ze se disky prejmenovali uplne blbe a to vysvetluje proc nenabehnou visty.
Kdyz ale v Rescue a Recovery zadam volbu Rescue files vidim ale C:\ se slozkami Windows a ostatnimi.
Po nejake dobe laborani jsem si rekl, ze na notebooku (zatim) zadna nova data nemam, tak obetuju kus casu a dam naistalovat znovu system.
Bohuzel pri recovery nabehne hlaska: product recovery could not find C:\Preboot\Utils\Convert.cmd

Poradite prosim nekdo?
Vnitrne se smiruji s nakupem novych recovery medii, bohuzel jsem ale v Jihlave kde neni Lenovo servis, cestu do civilizace ted zrovna nemam a NTB ted budu docela potrebovat, tudiz se mi nechce cekat nejakych 14dnu apod. na zaslani medii ze servisu.

macabe

Příspěvekod macabe » 14 led 2009 10:26

skus pouzit thinkvantage(modre tlacitko) pri startu melo by ti to obnovit system
jinak recover media ti i poslou takze nemusis nikam jezdit

Volovec
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 26 lis 2008 12:59

Příspěvekod Volovec » 14 led 2009 10:29

prave to co ve svem prispevku dole pisu je pri pouziti modreho tlacitka pri startu :-)
recvovery media si necham poslat, nic jineho mi nezbyva, akorat se bojim kolik dnu to zabere.

macabe

Příspěvekod macabe » 14 led 2009 10:31

áha sorry cetl jsem to jen zbezne tak si je objednej uz ted at je mas co nejdriv

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 14 led 2009 12:10

Volovec:
teoreticky abys nemusel cekat, muzes si od nekoho pujcit originalni CD XP pro a udelat si instalaci manualne, aktivovat budes po telefonu a na lince MS nahlasis, ze delas down
ovladace na webu lenova
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

macabe

Příspěvekod macabe » 14 led 2009 12:12

JENZE to se mu pak nenainstaluji vsechny ovladace z lenova korektne ani pomoci system upadate nemusi mu fungovat vsechny klavesy FN+...

Volovec
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 26 lis 2008 12:59

Příspěvekod Volovec » 14 led 2009 12:29

uz jsem objednal origo recovery media, pozitri by mi udajne meli dojit.
Ale toto je vec, ktera mne na tom notebooku stve. recovery oddil cloveku bere kus mista na disku a kdyz ho potrebuji, tak nefunguje.

macabe

Příspěvekod macabe » 14 led 2009 12:32

NJ ALE muzes si za to sam nemel jsi se snazit rozdelovat partition on funguje pri padech systemu ...

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 14 led 2009 12:58

ja som si tiez rozdeloval disk a aj ked to nedopadlo tak katastroficky ako u Volovca, tiez to malo zaujimavy priebeh (ale tiez si za to mozem sam)... takisto som rozdeloval disk C na 2 casti Acronisom, normalne sa nb restartol a zacal to vykonavat pri starte Visty... problem bol vsak v tom, ze som akosi pozabudol na to, ze nb isiel na baterku... aj ked stavy bolo dost, tak behom 20min sa nb prepal do spanku... ked som ho prebudil, tak nabehla len cierna obrazovka, nic viac, takze som ho musel natvrdo vypat... ked som ho znova zapal, win nabehol v pohode a tvarilo sa to, ze s diskom sa nic nerobilo (teda zostala tam jedna velka 140GB particia)... lenze po niekolkych minutach som zistil, ze nesiel otvorit Control Panel, ponuka Start a podobne... tak som to dal rozdelit znova v domneni, ze to pomoze... aj ked tentokrat sa to uz rozdelilo bez problemov, nepomohlo to, takze som musel spravit recovery, co nastastie prebehlo v poriadku... avsak aspon som zistil jednu dost podstatnu vec - aj pokial v recovery zvolite moznost "vratit do tovarneho nastavenia" (alebo jako to tam je?), tak s particiami to nic nespravi - jednoducho iba sformatuje C a prekopiruje tam instalacku Visty...

chatumbabub
píše často
Příspěvky: 234
Registrován: 30 pro 2008 12:56

Příspěvekod chatumbabub » 14 led 2009 16:37

snazim se najit seznam CRU (customer reprecable units) na r500. Nevite nekdo kde je ?
diky
ThinkPad T440s


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů