ThinkPad R400 - Padání Wi-Fi po startu Windows

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 20 led 2009 00:46

Ja som Acces Conection zakázal vo Windowse a stále to padalo. Teraz mám doma znova len Lenovo a NEPADLO to ANI RAZ! :?
Takže to asi nebude tým acces conection
HP Probook 4530s

sow_ared
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 28 zář 2008 01:36
Bydliště: Havířov

Příspěvekod sow_ared » 22 led 2009 21:11

Zdravím. Nedávno jsem si všimnul, že mám v system update update BIOSU. Mám ale dilema, vzhledem k tomu, že v jednom threadu zde na foru jsem se dočetl, že po updatu biosu, začal thinkpad pískat. Mě momentálně thinkpad nepiská a chtěl bych aby to tak zůstalo :-D Mám na vás tedy dotaz, jestli po updatu biosu může dojít ke zlepšení funkčnosti wifi, nebo jen riskuju možnost piskání thinkpadu. Děkuji za odpověd.
Lenovo R400|Win XP(můj první) :-D

Recenze na R400 - work in progress...

zvonicek
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 10 led 2009 16:14

Příspěvekod zvonicek » 22 led 2009 21:57

[quote="sow_ared"][/quote]

Dnes jsem si BIOS updatoval na nejnovější verzi (1.20-1.01, tedy tu, která je pravděpodobně nabídnuta i tobě) a zatím nápravu mého problému nepozoruji. Po spuštění Windows mi stále internet nejprve funguje, poté fungovat přestane, a tak se musím odpojit a připojit. Dlouhodobější zkušenosti ale nemám.

Po update ale nastala jedna zvláštní věc. V Centru sítí a sdílení se mi zobrazily jakoby dva bezdrátové adaptéry, přitom fyzicky se jedná samozřejmě jen o jeden. Před updatem bylo všechno normálně, nyní to vypadá asi takto:

Obrázek

Jsem jakoby připojen ke stejné síti dvakrát. Původně (před updatem) jsem zde měl jen to první pole, s ikonkou domečku, přibylo tedy nové pole Neznámá síť (veřejná síť).
Naštěstí (nebo bohužel) to nemá na funkčnost sítě žádný vliv, tedy pořád je vše při starém, ale nevznikly zatím žádné další problémy.

Pískání žádné nepozoruji, myslím si tedy, že tento problém je již vyřešen. V každém případě se domnívám, že existuje také možnost "downgrade" BIOSU, takže se snad není čeho bát.


Má někdo z vás podobné problémy po upgrade BIOSU na verzi 1.20-1.01
Thinkpad R400 NN6C1MC

norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 23 led 2009 00:48

Zdravím, tak som znova spravil update systému cez System Update. Updatlo to BIOS na 1.20, tiež nahralo nový access connections v.5.12 aj nejaké ovladače na wifi a tiež niečo na zvuk. Neviem presne.
Od updatu som 2x reštartoval notebook a ani raz mi nespadlo wifi. Dnes sa ale vrátila sestra s asusom :) tak uvidíme, či to bude znova padať. Keď bola preč NEPADLO ANI RAZ!

To sow_ared: Moja R500 nepískala ani pred updatom BIOSU ani po. Pískla len párkrát pri bootovaní Visty, ale to bola len vteřinka.:) Ale inak nie.

To zvonicek: Po update BIOSU na 1.20 v Centru sítí všetko v normále, tak ako to bolo predtým.

O prípadných pádoch, prípadne o bezchybnom chode budem informovať :wink:
HP Probook 4530s

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 23 led 2009 01:52

zvonicek: ja mam sice r500, ale tiez som mal pri niektorych sietach taketo dvoje pripojenie... mne to vsak robilo bordel, ale ako som neskor zistil, chyba nebola na mojej strane - defaultne je vo vistach zapata podpora aj ipv4 aj ipv6 a problem bol na strane DNS servera, ktory maly prave s ipv6 problemy (ak je mozne, tak vista uprednostnuje ipv6 nad ipv4)... ked si das vlastnosti wifi karty, tak tam odskrtni ipv6 a potom by ti mala ta 1 polozka zmiznut (tak ci tak ipv6 este pomaly nikto nepodporuje)...

norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 08 úno 2009 00:31

Pri eliminovaní pádov wifi mi pomohlo odinštalovanie Acces Connections, len ak by to niekoho zaujímalo. Tak na Viste ako aj teraz na XP.
HP Probook 4530s

zvonicek
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 10 led 2009 16:14

Příspěvekod zvonicek » 08 úno 2009 14:22

ano, IPv6 jsem zkoušel vypnout a chyba s dvěma připojeními se vyskytuje stále. Zase je mi ale líto odinstalovat Access Connections, hodně se mi líbí možnosti, které tato aplikace nabízí a nevím, jestli by bez AC fungovaly všechny ThinkVantage aplikace korektně (např. vypínání WiFi při nečinnosti, zap/vyp bluetooth, apod...)
Thinkpad R400 NN6C1MC

norther
občas něco napíše
Příspěvky: 82
Registrován: 02 říj 2007 08:03

Příspěvekod norther » 09 úno 2009 19:39

Mám do odskúšané, že vypínanie/zapínanie wifi a bluetooth funguje aj bez acces connections cez skratku Fn+F5, ale AC mam späť, lebo to nejak padalo aj bez toho. Chcel by som sa však opýtať ako je to s nastavením wifi v power manageru na plný výkon v XP, lebo nikde to tam neviem nájsť. ďakujem
HP Probook 4530s

zvonicek
občas něco napíše
Příspěvky: 35
Registrován: 10 led 2009 16:14

Příspěvekod zvonicek » 17 úno 2009 17:31

Tak můj problém byl vyřešen. Stačilo si jen stáhnout novější verzi ovladačů pro Wi-Fi kartu a nyní již nemám s bezdrátovou sítí žádný problém.

Kompletní postup je popsán zde : http://forum.thinkpads.com/viewtopic.ph ... 86#p471886 (forum.thinkpads.com, anglicky)

Jen pro informaci, problém jsem měl s verzí ovladačů 12.1.0.14, nyní mám 12.2.0.11 a vše OK.
Thinkpad R400 NN6C1MC

plzi
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2008 14:41
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod plzi » 19 bře 2009 22:51

Mohu potvrdit mel jsem stejny problem s vyputim wifi kdykoliv a samovolne.Verzi jsem mel nejstarsi 12.0.0.75 a ted mam posledni a zatim to jde v pohode.Dekuji za prispevky dost me pomohly v hledani chyby.
Lenovo R500 (s Ati)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů