Záloha systému

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Záloha systému

Příspěvekod pyropus » 03 dub 2009 12:39

Vím, že už to tady bylo mnohokrát, ale je to pro mě stále nesrozumitelné, proto prosím o shovívavost a polopatickou pomoc. Očekávám NTB Lenovo N500 a první, co udělám, chci si zazálohovat systém, nebo prostě to, co se má. Jak přesně postupovat v několika krocích?

1- Když zapnu poprvé NTB a naviguje mě to pro aktivaci Win Vista Premium, mám zálohu provést, nebo až po aktivaci?
2- A jak přesně postupovat, při restartu zmáčknout to speciální tlačítko nebo až systém naběhne?
3- Podle jakých postupů (nadpisů)postupovat? Chtěl bych mít zálohu na DVD plackách.
4- Jak to vlastně je? Na jednotce "C" je nainstalovaný systém a na jednotce "Q" je jeho obraz - Image, prostě přesná kopie? A budu na DVD zálohovat ten obraz co je na "Q" nebo systém na "C" Půjde to jednoduše vypálit na DVD disk nebo disky vypalovačkou, která je součástí NTB nebo to musím dát na flešku nebo externí HDD? Byl bych moc rád a věřím, že mnoho ostatních, kdyby se někdo obětoval pro méně bystré a primitivním způsobem pomohl. předem díky

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 05 dub 2009 20:29

Opravdu nikdo nepomůže?

liam

Příspěvekod liam » 06 dub 2009 08:20

myslim ze tato otazka je tu viackrat riesena,

ja som to robil az ked system nabehol cez Thinkvantage, tam je backup a recovery priamo, takze pocitam ze aj na tvojom mozno nieco take bude

popripade to sprav ked bootujes cez to "tlacitko"

vypal si to na dvd , spravi ti komplet zalohu celeho notasu, ked budes robit recovery,tak si samo spravi aj ten recovery priestor na disku znova

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 08 dub 2009 00:28

Tak už na tom sedím a zálohuju (aspoň si to myslím :-) ) Je to dost nepřehledné, ale našel jsem v té aplikaci "Lenovo - Rescue and recovery" možnost "Back Up" tak jsem to spustil a čekám. Nevím kam to ukládá, myslel jsem, že mi to nabídne přímé vypálení vestavěnou DVD mechanikou (možná až po ukončení zálohy - počkám). Rád bych se zeptal na displej. S notebooky nemám žádné zkušenosti, u stolního PC používám monitor s technologií MVA a jsem spokojen, u nového notebooku je technologie TN, takže jsem počítal s tím, že obraz bude na úhly o něco horší, ale zdá se mi dost horší. Stačí se pohnout trošku nahoru nebo dolů a intenzivně nabývá ne bo ubývá jas. Je to tak vlastně u všech notebooků? Jaké je to u vašeho Lenova? (vlastním N500) Dík

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 08 dub 2009 01:40

je to bohuzel tak, v notrebookach jsou ve srovnani s desktopovymi lcd jen displeje spatne a priserne. ty spatne, tzn. to mensi zlo, byvaji vetsinou displeje s vysokym rozlisenim, zakladni rozliseni muze spadat do kategorie "prisernych", resp. clovek kolikrat nevi, co dostane, je nekolik vyrobcu LCD, jejichz wxga se lisi kvalitativne a vyrobce notebooku odebira lcd vice vyrobcu (jisti se tim proti pripadnym vypadkum dodavek jednoho konkretniho vyrobce).

takze 15.4 WXGA ma kvalitu ruznou, vyssi - napr. wsxga+ uz lepsi. porad je to spise zobrazovadlo, na praci s grafikounaprosto nevhodne
(sam pouzivam S-IPS a 14.1 wxga+ v d630 je tez displej vhodny tak na excel, ale proste s tim, ze notebook je obrovksy kompromis, kde se za mobilitu plati mnohem vyssi cenou, nizsim vykonem, ergonomii a kvalitou displeje, s tiom ale clovek pri koupi notebooku pocita, resp. mel by)

v zivote jsem nevidel notebook, ktery by se vyrovnal prumernemu stolnimu TN displeji
(mozna nejaky 17 palcovy macbook, nebo ten vicelampovy 17palcovy RGB 1920x1200, co se strka do nekerych dellu, hp,... nebo nejaka vyssi cenova trida sony by se tomu mohlo nejak blizit)

edit:
jeste si to ale vem takto - treba mam doma S-IPS, zere o polovinu vice, nez kamosovo TN na stejne uhlopricce... a ted si vem, ze i to jeho TN-ko ma spotrebu vyssi, nez cely notebook. nekde se to projevit musi
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 08 dub 2009 11:21

Děkuju za srozumitelné vysvětlení. Já jen, jestli jsem nešáhnul na špatný kus. Co se dá dělat :-)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 30 hostů