rescue and recovery

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
cimpin
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2009 12:45

rescue and recovery

Příspěvekod cimpin » 27 čer 2009 13:06

Ahoj potreboval bych moc pomoct.

Mam lenovo thinkpad SL500 - system Vista Home premium. Potřeboval bych obnovit tovární nastavení. Po startu se tedy dostanu do ruscue and recovery. Dám plnou obnovu, vše odklikám, ale pak to vyhodí hlášku: Product recovery could not find file C:\preboot\utils\convert.cmd
Prosím kdyby nekdo vedel jak mi pomoct byl bych moc vdecnej uz sem prolez par for a nic sem nenasel. Dik moc

honzyk2
píše často
Příspěvky: 114
Registrován: 22 čer 2009 21:34
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod honzyk2 » 27 čer 2009 21:07

instaloval jsi aktualizace systeme (lenovo updaty)? Podle mne to dela, pokud si nainstalujes ve windows novejsi verzi Rescue and recovery.

Asi bych doporucil obnovu systemu z Recovery medii, ktere jsi si bud jiz vytvoril, nebo, pokud ti jeste bezi windows, muzes vytvorit pres polozku Start ->ThinkVantage ->Create Product Recovery media (ci podobne). Melo by to vypalit cca 2-3 disky DVD.

cimpin
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2009 12:45

Příspěvekod cimpin » 28 čer 2009 19:34

tak jsem to zkusil. vypalily se mi dva disky. s tim prvnim sem to nabootoval a kdyz si to reklo o dalsi napsalo to ze to je chybnej disk. rek sem si ze to teda zkusim vypalit jeste jednou ale od ty doby uz se do vist nemuzu dostat..-furt to pise at tam vlozim bootovaci cd a z disku se to nenastartuje. rek sem si ze tam teda zkusim nainstalovat xpcka ale kdyz se nacte takova ta predinstalace - modra stranka - tak to za chvilku vyhodi modrou smrt..-moc nevim co s tim...-dik za kazdou radu

radek.s
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 07 úno 2009 19:18

Příspěvekod radek.s » 28 čer 2009 23:35

A vypálil jsi opravdu Product Recovery disky? Nevypálil jsi jenom Rescue disky? To je něco jiného. Pro celkovou obnovu potřebuješ vypálit Product Recovery disky a ty jdou vypálit jenom jednou, po nové instalaci zase jednou atd. Navíc dva disky se mě zdají málo, já jsem vypaloval disky od XP a vypálilo mě to celkem tři DVD. Neukončil jsi předčasně ten proces vypalování? Taky je mě divný, že to nejde obnovit ze skrytého oddílu na disku. Ty jsi tam něco mazal? No co teď s tím: Byly k notebooku přiložené nějaké DVD pro obnovu? S jakým systémem? Jestli ne tak řešením je objednat si disky v autorizovaným servisu nebo zformátovat disk, Visty nainstalovat z OEM média (s licencí ze štítku notebooku) a doinstalovat všechny potřebné ovladače a software stažený z Lenova.

cimpin
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2009 12:45

Příspěvekod cimpin » 29 čer 2009 08:41

vypalil jsem opravdu co si mi poradil a nic jsem nemazal.-taky je mi dost divny ze to uz nenabootuje z disku protoze kdyz jsem to bootoval z toho start CD co mi to vypalilo tak se me to neptalo na zadnej format nebo tak neco. Zadny CD jsem k notebooku taky nedostal. Myslis ze teda muzu stahnout z netu visty home a pri instalaci pouzit seriove cislo co mam na licencnim stitku? nebo si opravdu musim objednavat disky v autorizovanym servisu? Klidne bych se spokojil s XPckama ale nevim jak je nainstalovat kdyz to hazi tu modrou smrt..
Děkuju moc za rady

radek.s
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 07 úno 2009 19:18

Příspěvekod radek.s » 29 čer 2009 16:48

Možná by bylo lepší objednat si disky přímo k tvýmu notebooku v servisu, protože pokud jsi nikdy neinstaloval nový počítač na čistý disk možná by byla pro tebe instalace Vist nebo XP z OEM média problém. Taky pak všechny ovladače a software stahovat z Lenova a instalovat je pro méně zkušeného uživatele pěkná fuška. Lepší by bylo objednat ty originál disky, to se to nainstaluje rovnou komplet do stavu jako při koupi, tedy včetně všech potřebných ovladačů a software od Lenova.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 29 čer 2009 16:58

stáhni si Cute partition manager,vypal si v něm zaváděcí CD,nabootuj z něj,tam uvidíš seznam oddílů včetně toho skrytého,nastav u něj "boot",pak save a exit,po restartu a vyjmutí toho CD by měla naběhnout instalace ze skrytého oddílu

pokud bys chtěl instalovat XPéčka,musíš v biosu přepnout Sata mode na "ide"
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

cimpin
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 27 čer 2009 12:45

Příspěvekod cimpin » 30 čer 2009 08:44

Tak jsem tam nainstaloval XPecka a vsechno bezi tak jak ma. Všem moc děkuju za ochotu pomoct a za rady.

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 30 čer 2009 09:13

v pohodě,myslel jsem si že zvolíš tu opticky méně náročnou cestu,teď kdybys chtěl dávat zpátky Visty,tak to půjde zřejmě jen tím způsobem přes Cute...
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

DannyD
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2009 22:56

Příspěvekod DannyD » 09 pro 2009 23:03

Zdravím, měl bych dotaz. Nastavil jsem boot sekvenci z té skryté partition a naskočí mi pouze Starting PC DOS... a nic víc. Zálohu pomocí Rescue and recovery jsem po zakoupení neudělal a partition, s Windows, jsem zformátoval a nainstaloval na ni Linux. Teď bych rád nainstaloval XP, ale zrada. nějaké nápady mimo objednání medií od servisu???

Damianus
_-=*Open Source*=-_
Příspěvky: 2351
Registrován: 14 pro 2007 02:54
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Damianus » 10 pro 2009 00:02

myslis ze ty data vykouzlis? Pokud jsi je smazal pak jedine servis CD a nebo cross the line :wink: ale warez se zde neresi
Jedinou pravdou je, že všichni lžou
Můj weboblogo něco about IT and something viz. tlačítko WWW Miláček Lenovo X220
MSI GX600 -> Lenovo T500 -> Lenovo X220 -> Asus Zenbook prime -> Lenovo X220

DannyD
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 09 pro 2009 22:56

Příspěvekod DannyD » 11 pro 2009 11:00

Tu skrytou jsem samozřejmě nezformátoval, ale tu puvodní do které to bootovalo. Dle návodu výše se tomu dá rozumět, že nastavíš boot na skrytou partition a mělo by to aktivovat nějaký autorun a voalá výsledek je na světě. Prosil bych o odpověď někoho fundovaného této věci. P.S. o warezu jsem nic neřekl. Kouzelník nejsem, ale občas se kouzlit dá.

malakian
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2009 16:18

Příspěvekod malakian » 16 led 2010 11:18

cav..jeden "profesional" mi naformatoval disk a tym odstranil skrytu particiu zo systemom a product recovery diskom..chcel by som sa vas opytat kde a za kolko sa daju zohnat tie recovery media alebo popripade ine riesenia ktore by sa naskytli..diky

budo
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 28 srp 2010 14:16

Příspěvekod budo » 28 srp 2010 14:32

ahoj, jsem tu nový, mám Lenovo T61.
Když spustím Rescue and Recovery, jen mne to naštve .... místo aby proběhl samostatně proces zálohy, zasekne se to na hlášce, že nelze zálohovat něco v TEMP a je třeba to přeskočit volbou SKIP. Několikrát za sebou! Když jsem hledal, kde se dá nastavit, že nechci zálohovat TEMP (k čemu taky, žejo....?!), nemůžu takovou volbu nikde najít. Taky jsem zvolil SMAZAT zálohu (tu nejstarší z asi šesti různých) - tak už tady čumím asi 15 minut na to, jak se tu motají hodiny, proces nelze zrušit a mně dochází trpělivost. Taky se nikde na první pohled zjevně neuvádí, co se vlastně zálohuje - jestli systém nebo komplet data (což si při další snaze snad dokážu dohledat, nicméně proč to není jasné bez velkého hledání, to by mne skutečně zajímalo).

Další věc, která mne opravdu točí, že bez přepnutí na anglickou klávesnici nelze napsat znak "*" - což je těžce nepříjemný například při psaní vzorců v Excelu. A to navzdory tomu, že podle rozložení znaků na klávesnici by měla hvězdička jít napsat pomocí klávesy napravo od levého SHIFTu.

Tak, to je asitak co mne na tomhle notebooku točí. Pokud mi někdo zkušenější poradí, budu rád, když se NEVYSKYTNE nikdo, kdo by mě tu chtěl moralizovat či poučovat ohledně vhodnosti tohoto příspěvku, budu ještě raději. Preventivně dík a jen malé oznámení nakonec - přiblblý Rescue and Recovery mi právě asi po dvaceti minutách trapný neurčitý činnosti definovaný pouhými točícími se přesýpacími hodinami doprovázený nestandartním chováním displeje uboze oznámilo, že k provedení požadovaného úkonu nemá na disku dostatek místa. Přestože 16,9GB mi zas tak málo nepřijde. To by mne teda zajímalo, jak ty starý zálohy půjdou smazat. Nejspíš budu muset vymazat všechny data z disku a pak mi teprve tahle trapná aplikace Rescue and Recovery vyhoví! :-(

radek.s
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 07 úno 2009 19:18

Příspěvekod radek.s » 06 zář 2010 00:18

S RR jsem měl podobný problém. Když jsem chtěl dělat asi šestou zálohu v pořadí, měl jsem taky hodně dlouho přesejpačky a nic se nedělo. Nakonec jsem zjistil, že jsem překročil nastavenou maximální kapacitu záloh, co je v nastavení RR. Bohužel ten program mě na to sám neupozornil. Když jsem to nastavení změnil na větší kapacitu, vše začalo fungovat normálně. Taky se tam nastavuje max. počet záloh. Jinak první zálohu nikdy nemažu, ta záloha je označená jako Base a je úpně největší, tak tu nechávám. Jestli jsem to pochopil správně, tak ty další zálohy jsou přírůstkové a jdou jednotlivě podle libosti v RR odstranit. Jestli jsi odstranil tu první, tak bych na tvém místě odstarnil i ty ostatní (asi budou bez té první k ničemu) a udělal zálohu znova. Podle mě to zálohuje komplet data. Možná to jinak nejde, aby potom v případě potřeby bylo možné obnovit, co je potřeba nebo všechno, tam pak volby při obnově jsou. Jestli je problém s TEMP, tak je před zálohováním projdi a odstraň co se dá.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů