Thinkpad R61 a vse kolem nej

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
j.matrix
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 17 dub 2009 08:40

Příspěvekod j.matrix » 26 čer 2009 21:07

prave kvoli vykonu a vydrzi na baterku pouzivame hybrid graphics s ati a intelom. Rozdiel vo vydrzi je okolo pol hodiny a viac. Myslim ze lenovo upustilo pri Tckach od nvidie kvoli problemovosti s cipmi ( zla vyroba ). Nvidia zostala akurat v Wckach ( divne znie 8)
Lenovo ThinkPad T500 , T9400, 6GB RAM, crucial m4 240GB ssd, 4500mhd+3650, LED podsvietenie, 320GB Ultrabay, Win8

Lenovo ThinkPad X201

Kilo

Příspěvekod Kilo » 30 čer 2009 16:46

Jo dik za par comentu, ktery se takyji mych ptazek.
Tak snad tu prasklinu pod usb vyrelamuju, jeste me teda stve tech par pixelu na displayi. Ale reklamovat to dam az po prazdninach, ted se mi to nehodi byt bez toho kramu a jeste nejsem v poradnym meste, abych to tam mohl hodit.

Jinak k ty svitivosti lamp na displyi. Taky mi pride, ze svitijou min. Ale az do ted sem si myslel, ze to bylo hodne subjektivni nebo vlivem okolnich podminek. Ale asi fakt ze svitivosti ztratili, coz mi vlastne pride jako docela blbost.

j.matrix
píše často
Příspěvky: 430
Registrován: 17 dub 2009 08:40

Příspěvekod j.matrix » 30 čer 2009 21:18

no ta lampa v displeji sa postupne vypaluje az zdochne uplne
Lenovo ThinkPad T500 , T9400, 6GB RAM, crucial m4 240GB ssd, 4500mhd+3650, LED podsvietenie, 320GB Ultrabay, Win8



Lenovo ThinkPad X201

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 01 črc 2009 14:15

Vztahuje se na to vysvícení lampy nějaká záruka? Docela mi to začíná vadit, protože když sedím na světle, tak to jde špatně vidět...

Btw. jak jsou na tom LED displaye, také se vysvítí?
IBM/Lenovo ThinkPad R61 C2D T7100 1,8GHz, 4Gb RAM/667MHz, Hitachi 120GB/5400ot., Intel GMA X3100, 14,1 WXGA(matný), WIN 7, 3roky carry-in

polo

Příspěvekod polo » 01 črc 2009 15:13

LED se nevysviti a zaruka ked to bude extremne vyzarene tak to reklamuj(Ono to zase citelne je vacsinou az po par rokoch pouzivania)

smiesek
píše často
Příspěvky: 124
Registrován: 10 říj 2007 06:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod smiesek » 08 črc 2009 19:27

Používám tento typ NTB bezmála přes rok a půl, ale nikdy jsem se nezajímala o věci kolem System Update.
Můžete mi proto prosím poradit, kde najdu, jaké všechny možnosti tento systém nabízí ke stažení a následné instalaci?
Jaké je riziko používání NTB, bez vůbec zatím nestahování žádných aktualizací, které tento systém nabízí?
Má to své velké nedostatky?
Sem tam mi něco vždy vyskočí ohledně Rescue and Recovery, ale bohužel je to anglicky a možnost je vždy buď "Ano", či "Ne", takže dám vždy "Ne".
Budu ráda za jakoukoliv připomínku a především trpělivost.
Lenovo ThinkPad R61i, NF 092CF, 8932-9ZG
OS Vista Business 32-bit

formen
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 20 srp 2007 19:48

Příspěvekod formen » 09 črc 2009 16:32

Ahojte! Tak po vyse rok a pol pouzivania mojej R61 nastal prvy problem. Idem dnes pustit skor zobudit zo spanku ako zvycajne notebook stlacim power a nic. Cakam cakam a stale nic len cierna obrazovka, ani ziadne pismenka proste nic. Vetracik bezi jeho pocut aj fuka, pod displejom mi svieta tri diodky (siet, baterka a to Z), hardisk vobec nepracuje ani po pusteni a ani o minutu neskor. Zostal som zaskoceny, toto sa mi vobec este nikdy nestalo, a neviem co mam robit. Ja viem, ze to vyriesi servis, ale ak ma niekto nejaky napad pripadne radu, prosim povedzte skusim vyskusat. diky
Lenovo ThinkPad R61, T7100, 15,4" (1680x1050), 2GB Ram, 120Gb Hdd, Quadro 140M, 6cell, xp

jirip
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 23 led 2008 16:56

Re: R61 - Rok a ctvrt zkusenosti

Příspěvekod jirip » 10 črc 2009 14:51

jirip píše:Celkove VELKA spokojenost a sel bych do toho znovu.
...
2/ Stale problem s tim, ze se mi nehlasi model disku v primarni sachte a pokud pripojim dva SATA disky pres ExpressCard adapter, ktery ma dva porty, tak se neda poznat ktery je ktery - zase se nehlasi. Ze by BIOS neumel zpracovat data ze SATA zbernice o modelu disku? Nevim. Disky ale fungujou a neni to diskama - kdyz je dam do UltraBay, tak se SATA hlasi jako PATA a vcetne modelu disku.


Je to v pořádku, problém je v softwaru, který umí přečíst info z IDE, ale AHCI mu nevoní a info z nich nepřečte.

jirip píše:12/ Odesel mi ventilator - dela hrozny kraval a nekdy se ani neroztoci a system hlasi FAN error a notebook se nespusti. Cekam na opravu.


Ventilátor vyměněn v rámci záruční opravy. Nový však není tak tichý, jako byl ten původní, když byl OK.

jirip píše:14/ Aku ma cca o 30 % nizsi kapacitu.


Bohužel už ne, už o 50 %.
Výrobce mých článků je SANYO. Panasonic je prý lepší.
-----------

Při záruční opravě mi servisní technik na mou žádost dotahoval šroubky kloubů a divil se, jak je možné, že interní šroubek kloubu (dostupný zevnitř notebooku) byl tolik povolený (viděl jsem to přitom - byl opravdu trochu vyšroubovaný). Víko teď zas drží pevně a neviklá se.
ThinkPad R61 - 15,4"(1680x1050), C2D T8100/4GB/Quadro NVS 140m/DVDmulti(GMA-4082N-Y), OCZ Vertex120GB, UltraBay HDD adapter, 2x Seagate 7200.2 (200GB), Advanced Mini Dock, eSATA ExpressCard, Win7_x64, WinXP

jirip
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 23 led 2008 16:56

Příspěvekod jirip » 10 črc 2009 15:05

formen píše:Ahojte! Tak po vyse rok a pol pouzivania mojej R61 nastal prvy problem. Idem dnes pustit skor zobudit zo spanku ako zvycajne notebook stlacim power a nic. Cakam cakam a stale nic len cierna obrazovka, ani ziadne pismenka proste nic. Vetracik bezi jeho pocut aj fuka, pod displejom mi svieta tri diodky (siet, baterka a to Z), hardisk vobec nepracuje ani po pusteni a ani o minutu neskor. Zostal som zaskoceny, toto sa mi vobec este nikdy nestalo, a neviem co mam robit. Ja viem, ze to vyriesi servis, ale ak ma niekto nejaky napad pripadne radu, prosim povedzte skusim vyskusat. diky


1/ vše odpoj a vyjmi co lze:
Notebook vyndej z docku (máš-li ho), odpoj všechny kabely, vyjmi CD mechaniku (je-li vyjímatelná) vyndej primární disk (nutno odšroubovat jeden šroubek, oddělat kryt a disk vytáhnout). Ze slotů vytáhni všechy karty (ExpresCard, PCMCIA, SD, MS či co tam máš).
Vyjmi i baterku.

2/ Mechanickým vypínačem bezdrátové sítě vypni bezdrátový modul.

3/ Připoj síťový zdroj a zkus stroj spustit. Pokud se na displeji nic nebude dít, tak ho vypni, odpoj i síťový zdroj a nech ho takto holý od všeho odpojený bez baterie a bez zdroje ležet přes noc (cca 12 hodin).

4/ Pokud ani potom po připojení zdroje nenaběhne, musíš do servisu.
Pokud naběhne, můžeš postupně zkoušet co z odpojených věcí způsobovalo nefunkčnost.

Může se Ti taky stát, že vše připojíš a vše zase poběží a nikdy se nedozvíš, proč to nefungovalo - to se prostě občas s počítači stává.
ThinkPad R61 - 15,4"(1680x1050), C2D T8100/4GB/Quadro NVS 140m/DVDmulti(GMA-4082N-Y), OCZ Vertex120GB, UltraBay HDD adapter, 2x Seagate 7200.2 (200GB), Advanced Mini Dock, eSATA ExpressCard, Win7_x64, WinXP

jirip
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 23 led 2008 16:56

Příspěvekod jirip » 10 črc 2009 15:16

smiesek píše:Používám tento typ NTB bezmála přes rok a půl, ale nikdy jsem se nezajímala o věci kolem System Update.
Můžete mi proto prosím poradit, kde najdu, jaké všechny možnosti tento systém nabízí ke stažení a následné instalaci?
Jaké je riziko používání NTB, bez vůbec zatím nestahování žádných aktualizací, které tento systém nabízí?
Má to své velké nedostatky?
Sem tam mi něco vždy vyskočí ohledně Rescue and Recovery, ale bohužel je to anglicky a možnost je vždy buď "Ano", či "Ne", takže dám vždy "Ne".
Budu ráda za jakoukoliv připomínku a především trpělivost.


Ad System Update:
Pokud Ti počítač funguje, tak radši nic neaktualizuj, protože z toho bývají často problémy. Pokud chceš aktualizovat, tak si zazálohuj data a nejlépe i systém nějakým dobrým programem (Rescue and Recovery se já osobně vyhýbám).

Pokud Ti něco nefunguje, nebo funguje jinak, než by sis přála, napiš co.

Angličtiny se neboj. Vezmi slovník a překládej si jednotlivá slova. Při troše přemýšlení nakonec většinou přijdeš na to, co to znamená.

Co se týče aktualizací je k dispozici vždy popis, co která dělá, ale je k tomu často potřeba ta anglina...

Držím Ti palce...
ThinkPad R61 - 15,4"(1680x1050), C2D T8100/4GB/Quadro NVS 140m/DVDmulti(GMA-4082N-Y), OCZ Vertex120GB, UltraBay HDD adapter, 2x Seagate 7200.2 (200GB), Advanced Mini Dock, eSATA ExpressCard, Win7_x64, WinXP

smiesek
píše často
Příspěvky: 124
Registrován: 10 říj 2007 06:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod smiesek » 17 črc 2009 06:57

jirip: žádné nedostatky nepociťuji, ale pouze jsem nechtěla zůstat jak se říká pozadu a přece jen, jak se vždy vyskytne problém, každý se hned ptá na to, zda jsem aktualizovala (viz. přirovnání například při používání antivirů). Ale jelikož jsem zde i četla, že né vždy je to bez problémů, raději jsem se chtěla informaovat předem, ale raději tedy do toho vrtat nebudu, i tak děkuji za reakci :wink:

Ještě dotaz na majitele tohoto typu NTB, místy pociťuji jemné šumění, takové škrtání, jako by se něco přehřívalo, či mělo tendenci se spálit. Mám podezření asi na vadnou baterku a nebo, že by větřáček? Ale ten mi běží v pořádku a pocítím, když se zapne a vypne. Ale ten nikdy není zcela tichý. Pokud jej nechám v klidu, po chvilce to přestane, ale jakmile na něm pracuji, zase to začne šumit.
NTB ještě nemám ani 2 roky, ale jelikož byl kupován na firmu, případná oprava by se již musela platit. S zase se chci raději předem informovat, neboť bych nerada platila za něco, i kdyby nic nezjistili.
Tak děkuji předem za jakoukoliv radu, či reakci.
Lenovo ThinkPad R61i, NF 092CF, 8932-9ZG

OS Vista Business 32-bit

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 17 črc 2009 08:25

smiesek píše:Ještě dotaz na majitele tohoto typu NTB, místy pociťuji jemné šumění, takové škrtání, jako by se něco přehřívalo, či mělo tendenci se spálit. Mám podezření asi na vadnou baterku a nebo, že by větřáček? Ale ten mi běží v pořádku a pocítím, když se zapne a vypne. Ale ten nikdy není zcela tichý. Pokud jej nechám v klidu, po chvilce to přestane, ale jakmile na něm pracuji, zase to začne šumit.
To je normálka. To dělaj všechny notebooky, jen každý jinak hlasitě. Konkrétně se to týká cívek napájecích obvodů.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

smiesek
píše často
Příspěvky: 124
Registrován: 10 říj 2007 06:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod smiesek » 17 črc 2009 08:47

swarm: děkuji za odpovědní zprávu, úpřimně jsi mě tím uklidnil, nerada bych se s tímto NTB úplně odloučila a navíc, že by mohlo být něco v nepořádku, by mě též tížilo, neboť jej mám opravdu ráda a opatruju jej :)
Lenovo ThinkPad R61i, NF 092CF, 8932-9ZG

OS Vista Business 32-bit

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 17 črc 2009 09:05

Pokud se ještě vrátím k těm aktualizacím - neaktualizuj. Dokud všechno nějak funguje, tak je lepší do toho nehrabat. Sám už jsem si díky aktualizacím jednou udělal velké nepříjemnosti a co jsem si koupil na začátku roku nový disk, tak už radši žádné nedělám a jedu v originální tovární instalaci s výjimkou asi dvou ovladačů, které mi v originální verzi nesedly (ultranav touchpad/trackpoint, LAN, Wifi...).
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

Guf
guru
Příspěvky: 511
Registrován: 08 čer 2007 19:44

re

Příspěvekod Guf » 17 črc 2009 10:54

JJ moje řeč, já jsem teď dělal reinstal a v system update jsem povolil flashnutí nového BIOSu.

Tentokrát všechno proběhlo OK, takže základní desku měnit nemusím :D , ale po tom flashnutí začal notebook zase mírně pískat. Není to nic strašného, ale po delším čase u monitoru to docela ruší...

Neví někdo, jestli se dá flashnout ten původní BIOS zpět, nějaké reflash nebo tak nějak? Díky
IBM/Lenovo ThinkPad R61 C2D T7100 1,8GHz, 4Gb RAM/667MHz, Hitachi 120GB/5400ot., Intel GMA X3100, 14,1 WXGA(matný), WIN 7, 3roky carry-in


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 26 hostů