LENOVO G550

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
maruki
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2009 11:09

Příspěvekod maruki » 28 pro 2009 17:36

Tak, clovek tu chvili neni, a jak se to nahrne :)

Takze:

VĚTRÁČEK
Ze zacatku vam to spousteni mozna bude trochu vadit, ale po chvili si zvyknete, s tim neni problem. Vadi tam akorat to spinani, ale hlasitost je nizka jak pri tomto popousteni, tak pri vykonu, kdy vetracek bezi porad.
Me je tento problem uplne sumak, takze ho nijak neresim ;)
----> Myslim, ze regulace vetracku z prostredi OS nebude mozna, z toho duvodu, ze nebude mozna ;) Cely si to nejspis dela "neOS cast", regulaci nabizi az nejaka rada Thinkpadu.

GRAFIKA
Ano, je to dano nejspise grafikou "G210M", jelikoz se vetracek spousti vzdy, kdyz jeji teplota stoupne nad 45° --> NB je pri malem vykonu krasne chladny, pri vykonu netopi prilis. Predchozi verze (G105M, 2,1 GHz procesor, WVista) toto nedela.
S tou intelskou grafikou to moc nevidim, myslim ze si zahrajete tak Counter Strike.

ROZLOZENI TLACITEK
Mrknete se na fotky, to vystihne nejlepe:

FOTKY TADY

tar.gz
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 28 pro 2009 12:42

Příspěvekod tar.gz » 28 pro 2009 18:26

nj s tym vetranim mam problem aj ja, ale to ma asi kazdy s gpu G210M, len by som chcel este vediet, ci to tiche hucanie podobne piskaniu, je normalne. :?:

maruki
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2009 11:09

Příspěvekod maruki » 28 pro 2009 21:40

[quote="tar.gz"][/quote]

Tak srovname :) - já žádné pískání nepociťuji nikdy.
Jde z větráčku, nebo snad z harddisku? :wink:

Takže, nemyslím si, že pískání je uplně dobrý, což je asi jasný.. Ale míru škodlivosti posoudit neumim :?

tar.gz
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 28 pro 2009 12:42

Příspěvekod tar.gz » 30 pro 2009 16:13

hmm, no tak ked prilozim ucho ku klavesnici, tak niekde v strede. tam je to pocut. Lebo, ked prilozim ucho k tym mriezkam na lavej stran booku, tam nic nepocut. Fakt neviem, co s tym mam robit...

vtipi
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 14 zář 2007 20:42

Příspěvekod vtipi » 31 pro 2009 13:04

jeste pripojim jeden dotaz: jak moc kvalitne jsou provedeny sasi ? jsou plasty pevne nebo se prohybaji ? cetl jsem, ze tento ntb. byl pro lenovo vyroben nekym jinym, takze to urcite nelze srovnavat s Thinkpady .. lze to tedy alespon porovnat s levnymi acery/asusy a rict, ze je tento stroj bytelnejsi,odolnejsi a celove kvalitneji proveden ? diky za info

maruki
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 lis 2009 11:09

Příspěvekod maruki » 03 led 2010 21:10

PÍSKÁNÍ
V středě.. To nevim nevim jestli bude větráček. :wink: V tom NB je to tak nepěchovaný.. Ale pískat budou nejspíš mechanický části, což nám zbývá disk... Jinak teda netušim. :?

PROVEDENÍ
No, řekl bych to takhle: Vzheldem k mým prioritám, kde je provedení a prohýbání zanedbatelná hodnota, mi to přijde dostatečné :wink: , a holá fakta: V prostoru okolo touchpadu se plasty tam, kam se odkládají ruce, neprohýbají. Když to v prostoru čtečky trochu zmáčknu, jemně zavrže, to samé když se zatlačí na mřížku chlazení vlevo. Nejvíc se prohýbá mechanika, ta jde zezdola zmáčkout. Jinak zbytek je v pohodě, lze to vzít za jeden roh či jednu stranu bez pocitu že se NB rozteče, rozpadne či ohne ;)

marcel_ke
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 04 led 2010 14:54

Příspěvekod marcel_ke » 04 led 2010 14:59

Ja tak tiez rozmyslam nad tymto typom G550A. Chcel by som sa spytat ako je to s hrami pri tej grafike "G210M". Daju sa zahrat aj tie relativne novsie hry ? :wink:

panjo
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 03 dub 2008 15:28

Dělení disku - oddíly

Příspěvekod panjo » 04 led 2010 21:19

Docela mě štve jak je u tohoto notebooku rozdělen pevný disk. Na disku D -Lenovo mám zálohu a navíc se zálohování neustále obnovuje a tudíž mám po třech týdnech disk D úplně plný, musel jsem už nějakou část smazat. Můžete mi prosím někdo vysvětlit jak to máte nastavené vy? Toto rozdělení disku se mi jeví jako nepraktické. Co s tím? panjo

tar.gz
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 28 pro 2009 12:42

Příspěvekod tar.gz » 05 led 2010 11:13

maruki píše:PÍSKÁNÍ
V středě.. To nevim nevim jestli bude větráček. :wink: V tom NB je to tak nepěchovaný.. Ale pískat budou nejspíš mechanický části, což nám zbývá disk... Jinak teda netušim. :?

Tak uz som nato prisiel, disk to nebude, pravdepodobne baterka, ked je v prude, tak to nepocut, len ked prilozim hlavu ku klavesnici, tak trosku to piskat pocut, co je podla mna normalne. Ale ked vytiahnem nabijacku, tak piska trochu viac. Cize je to normalne alebo nie?

Drtihlav

Příspěvekod Drtihlav » 05 led 2010 16:05

tar.gz píše:
maruki píše:PÍSKÁNÍ
V středě.. To nevim nevim jestli bude větráček. :wink: V tom NB je to tak nepěchovaný.. Ale pískat budou nejspíš mechanický části, což nám zbývá disk... Jinak teda netušim. :?

Tak uz som nato prisiel, disk to nebude, pravdepodobne baterka, ked je v prude, tak to nepocut, len ked prilozim hlavu ku klavesnici, tak trosku to piskat pocut, co je podla mna normalne. Ale ked vytiahnem nabijacku, tak piska trochu viac. Cize je to normalne alebo nie?


Osobně bych se pokusil to reklamovat - asi to nedělá nikomu jinému...:-(

simpoint
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 17 črc 2009 09:52

Nefunkčnost obnovovací frekvence 60Hz

Příspěvekod simpoint » 09 led 2010 17:40

Dobrý den, mám problém s tímto notebookem http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-g550-d147193.htm, po nainstalování OS Windows 7 mi "mrká" (kmitá) obraz displaje (dělo se tak již při instalaci), po nainstalování ovladačů na integrovanou grafickou kartu se situace nezměnila. Po snížení obnovovací frekvence na 48Hz je vše OK. Mám tedy dotaz: funguje Vám někomu displej normálně na 60Hz a pokud ano nevíte jak bych mohl tento problém vyřešit?

tar.gz
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 28 pro 2009 12:42

Příspěvekod tar.gz » 17 led 2010 16:46

zdravim, takze kamaratovi co ma takisto G550 ale tu slabsiu konfiguraciu s procesorom T4300 tak mu to tiez piska. Teraz neviem ci som ja nejaky vadny, alebo co. Mam to teda reklamovat alebo nie? Lebo som mal podobny problem s LCD tiez piskal, a vratil sa mi, ze zavada sa neprejavila. Tak 30dni bez ntb by som nerad bol. Dakujem

majtin
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 16 led 2010 23:39

Ještě ke spínání větráčku

Příspěvekod majtin » 19 led 2010 18:09

Jsem zvyklý na svůj "vysavač" a přežiju,jestli se větráček často zapíná a vypíná.Ale chci se zeptat,jestli toto spínání nemůže mít vliv na životnost notebooku? A je nějaká šance,že tuto chybu opraví nová verze biosu?Díky

udo
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 14 lis 2009 08:41

Re: Ještě ke spínání větráčku

Příspěvekod udo » 30 led 2010 18:37

ted jsem cetl na strankach lenova ze na ten vetracek bude uz novy bios

http://forums.lenovo.com/t5/Lenovo-3000 ... 11/page/29

SPrudek
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 13 úno 2010 11:10

Příspěvekod SPrudek » 13 úno 2010 11:13

Chtěl bych se zeptat. Mám typ notebooku Lenovo G550A a když ho výkonově zatížím tím, že hraji nějakou hru tak se mi po chvíli začne hra sekat. Připadá mi to jako když spustí větráček na nejvyšší otáčky. Chtěl jsem se zeptat jestli to dělá taky někomu nebo popřípadě jak tuhle chybu opravit nebo poslat na reklamaci. Předem děkuji za odpověď


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů