Pomoc s novym Lenovem

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
-sakul-
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 30 dub 2007 15:11

Pomoc s novym Lenovem

Příspěvekod -sakul- » 22 čer 2007 11:55

Zdravim,
tak mi dnes prisel vytouzeny NB Lenovo c200 a krome toho ze chrochtam blahem mam i par veci ktere mi nejsou jasne a rad bych vas pozdal o pomoc.

1. Záruka - v papirech mam napsanou zaruku 1 rok ale jak fyzicka osoba bych mel mit 2, snad musim neco nekam napsat?

2 Win. Vista - k NB jsou WVH premium ale dostal jsem k tomu jen jakesi DVD Upgrade systemu Windows Vista. Co to je zac? Kdyz budu chtit treba formatovat disk budu instalovat z tohoto dvd?

3. Co ty programy v Lenovo Care, jsou nektere z nich uzitecne? Nejak se v nich nevyznam.

4. Privitam jakekoli tipy ktere by mi do zacatku pomohly. napr. ktere programy hned oddelat ve viste (jelikoz jich tam mam plnou listu)

Diky moc za vas cas.

fanky

Re: Pomoc s novym Lenovem

Příspěvekod fanky » 23 čer 2007 19:19

ad 1 - Měl bys mít někde v krabici takovou kartičku s předtištěnou známkou a adresou do níž vyplníš identifikační číslo přístroje, je na krabici, a odešleš

ad 2 - předpokládám, že systém je předinstalovaný, ten upgrade neznám
zformátovat disk a znovu nastartovat systém do továrního nastavení lze přes utility (aspoň myslím, mám thinkpad)

ad 3 - Lenovo Care, to je na Tobě pokud se Ti něco bude hodit :-) ale myslím, že ano

užij si ho

-sakul-
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 30 dub 2007 15:11

Příspěvekod -sakul- » 23 čer 2007 20:46

Diky za informace. Mezitim jsem se do prozkoumavani Lenova pustil sam a nutne potrebuji vasi pomoc!!!:]

Vytvoril jsem si 3cd se zalohou pomoci Rescue and Recovery a pokusil se o rozdeleni disku. To se povedlo ale system uz nenabehl. Po mnoha peripetiich se mi nakonec podarilo opravit spousteci oblast a Visty uz funguji.

Prisel jsem pritom ale o tu 5gb partition kde byly Visty, nastaveni a utility od Lenova. Podle toho co jsem vycetl na zahranicich diskuzich by snad melo pomoci vraceni do tovarniho nastaveni (to by mi tam vratilo u tu 5gb partition????). T
o ovsem pomoci obnovy z disku vzhledem ke chybejici part. neudelam a obnova pomoci tech 3cd mi nahodi to same co mam ale tovarni nastaveni ne.

Existuje nejake reseni? Diky

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 28 čer 2007 21:25

Nooo?To se Ti povedlo.Bez Lenovo Care už nemáš Lenovo,Rescue and Recovery,System Update-ten dělal za Tebe všecko,dokonce updatoval bios každej druhej měsíc a to za plného chodu počítače a stahoval a instaloval všechny důležité aktualizace.A těch Cédéček já mám pět plných,tak nevím,co Ti tam chybí,možná právě to Lenovo Care.Snad se to dá celé stáhnout z jejich stránek...?

z142
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 12 kvě 2006 11:42

Příspěvekod z142 » 02 črc 2007 18:43

Na wokna musí někde splašit instalačky, pak si někde stáhnout ovladač na síťovku a Software Installer z lenovo.com. O zbytek se SI postará sám.

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 02 črc 2007 18:51

To bych netvrdil....já si raději všechny utility, ovladače etc. stáhnul ručně z webu Lenovo, páč Lenovo update mi, nevím proč, nenabídl vše, co měl... Možná to ale mohlo být tím, že jsem WinXP instaloval dvakrát, tkže pokud si to na serveru ukládalo, co jsem už stáhnul, tk mi to z toho důvodu nenabídlo... To je ale podle mne nesmysl...nevím.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF
C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 03 črc 2007 00:36

Urcite to neni tim. Nenabízí pokazde vse, je to celkem logicke .. ten system se pravdepodobne snazi rozprostrit zatizeni, jedna z cest, jak tomu dopomoct je nenabizet vsem vse a najednou ...

-sakul-
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 30 dub 2007 15:11

Příspěvekod -sakul- » 03 črc 2007 20:11

Diky za vase tipy. Prozatim jsem se rozhodl vyzkouset dve veci, obe vicemene neuspesne:)

1. Objednat si 3DVD od servisu Lenovo
2. Udelat si image disku pomoci Rescue and Recovery.

1. Volal jsem do servisu a rekli mi ze ty 3 DVD nejsou problem. Pry je prepali a za pouhych 700Kc jsou moje. To mi za tri media v hodnote 30Kc prijde opravdu hodne. Take s ohledem na fakt ze tak nejak mam furt pocit ze za temer 20000Kc jsem je mel dostat k notebooku.

2.Pokusil jsem se tedy udelat image disku pro pripad havarie pres RaR. Program vubec nezahlasil jak velka zaloha bude a nenabidl zadne moznosti. Pouze mi hlasil at tam strkam jedno DVD za druhym a pekne si je popisuju. Pri patem DVD kdyz mi hlasil 700min do konce jsem ztratil trpelivost a opreaci zrusil. Mam dohramady cca 90GB dat na dvou discich. Program nenabidl moznast udelat image pouze C takze zalohoval cely PC a zrejme nepouziva zadnou kompresi. To by znamenalo cca 20dvd. Docela dost.

Budto si tedy koupim nejaky schopny soft na image disku (Ghost, Acronis ...) a nebo si rucne budu zalohovat veci a 3DVD od Lenova za vyderacskou cenu si koupim az kdyby se neco stalo a byli potreba.
No a nebo najdu nekoho kdo ma stejnej typ NB jako ja a ten mi DVD udela.

Takze tak:)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 03 črc 2007 20:40

ad 2) Pouze problém mezi klávesnicí a židlí ;) Samozřejmě lze nastavit, jestli se bude zálohovat pouze C: nebo i další oddíly. Z hlavy ti teď neřeknu, kde to je, ale určitě tam ta možnost existuje, jelikož jsem takto také zálohoval disk, samozřejmě pouze C:...a úspěšně.
Komprese lze taktéž nastavit.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

-sakul-
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 30 dub 2007 15:11

Příspěvekod -sakul- » 04 črc 2007 11:27

Tak ze je problem ve me to opravdu nevylucuji:)

Kazdopadne budu rad kdyz mi poradis presnejsi popis. Pac me se to takhle nedari:
Spustim RaR4, dam "Bacup your hardisk" a zde mam 2 moznosti:

1.Backup your data - tam lze sice navolit jen C ale muzu udelat jen zalohu na disk a zadnou kompresi tam neviidm

2. Create Backup to CD/DVD - to je to co chci, ovsem tam se mi nedari nic nastavit, program se pouze spusti a aniz by mi nabidl nejake moznosti nebo aspon informace kolik dvd to bude proste jede a rika si o DVDcka stale. A jak uz jsem psal, u peti jsem to vzdal.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 04 črc 2007 13:04

-sakul- píše:2. Create Backup to CD/DVD - to je to co chci, ovsem tam se mi nedari nic nastavit, program se pouze spusti a aniz by mi nabidl nejake moznosti nebo aspon informace kolik dvd to bude proste jede a rika si o DVDcka stale. A jak uz jsem psal, u peti jsem to vzdal.
Prvni dej CD, zbytek DVD. V pripade ze pouzijes jen CD je to 7 medii. Popsane je to zde http://www.lenovoblogs.com/insidethebox/?p=59 Pozor na jednu vec, z licencnich duvodu si takto muzes vytvorit pouze jednu http://www.lenovoblogs.com/insidethebox/?p=69 kopii instalacnich medii. Nevim jak v CR, ale v USA bylo mozne si instalacni CD/DVD objednat zdarma do 30 dnu od koupe notebooku.

Pokud by ses rozhodl zalohovat image disku (pomoci TrueImage nebo Ghostu apod.) tak timto zpusobem NELZE zalohovat HPA (hidden partition) kde je ulozena cela instalace. HPA je hw vlastnost disku, ktery dokaze skryt urcitou oblast (obvykle na konci disku), takze neni videt pomoci zadneho software. I v pripade ze ji zpristupnis v BIOSu tak vetsina software na zalohovani image disku selze, protoze se jedna o nestandardni partition. Je potreba pouzit tento postup http://forum.thinkpads.com/viewtopic.php?t=33820 pomoci FWBACKUP (tak ze po bootu zmacnes ThinkPad tlacitko a v te restore aplikaci pak F3 cimz se dostanes do command-line. Odzkouseno v praxi, funguje).

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 04 črc 2007 13:55

-sakul- píše:1.Backup your data - tam lze sice navolit jen C ale muzu udelat jen zalohu na disk a zadnou kompresi tam neviidm

2. Create Backup to CD/DVD - to je to co chci, ovsem tam se mi nedari nic nastavit, program se pouze spusti a aniz by mi nabidl nejake moznosti nebo aspon informace kolik dvd to bude proste jede a rika si o DVDcka stale. A jak uz jsem psal, u peti jsem to vzdal.

Já dělal pouze zálohu na disk, kde si můžu navolit jen oddíl C:. Zálohu disku na DVD jsem nezkoušel. Jinak nastavení komprese tu opravdu není :( Avšak když jsem porovnával velikost výsledné zálohy a zdroje, tak záloha byla o dost menší. z toho usuzuju, že to nějakou kompresi používá.
Jinak je pravda, že v Rescue and Recovery toho na nastavení moc není :( Líbí se mi na tom jen ten "miniOS", který lze nabootovat při stisknutí ThinkVantage tlačítka při startu :)

Nějak jsem z toho nepochopil, co vlastně chceš... vytvořit zálohu disku nebo té Recovery Partion? Totiž záloha recovery partion se nedělá přes Rescue and Recovery, ale utilitu "Create Recovery Media". Já ji mám v nabídce programů mezi ostatníma utilitama ThinkVantage.
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)

jimmyjames
guru
Příspěvky: 697
Registrován: 27 bře 2007 22:03

Příspěvekod jimmyjames » 04 črc 2007 13:57

Puppy píše:Prvni dej CD, zbytek DVD. V pripade ze pouzijes jen CD je to 7 medii.

Musí to být CD? Já jsem to vytvořil vše na DVD... Jinak kolik to má být médií? Vytvořili mi to 3, ale poslední dvě jsou naprosto totožné...
IBM Lenovo ThinkPad R60 - UL1HRCF

C2D 1.83GHz, ATi X1400, DDR2 2x1GB/667MHz, 120GB/5400ot, matný SXGA+ (1400x1050), WinXP Pro (downgrade z Visty)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů