Lenovo Y560 s 3D

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 25 čer 2010 17:58

podle všeho je to tím panelem od AUO...

jinak mám Win XP a Nvidii, takže v praxi to vyzkoušet nemůžu, ale hádal bych, že v Catalyst Control Centru jdeš do Desktop properties, Color a nastavíš Gamma 1.00, jas -1, kontrast 94, nebo jiný hodnoty, tak, abys u žádný barvy v malování neviděl tancující pixely... no ale podle toho, co píšeš, tak si to už vlastně udělal, a částečně se to redukovalo :wink:

bonatius
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 25 čer 2010 12:49

Příspěvekod bonatius » 25 čer 2010 18:27

tie tancujuce pixely ako velmi vadia? zhorsuju obraz pri pozerani filmu, alebo unavuju oci pri pisani nejakeho dokumentu?

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 25 čer 2010 18:57

ty pixely vůbec při něčem nevadí, teda mě ne..při filmech to vůbec nevidím, nejvíc to poznám, když posouvám nějak okno, tak jeho horní rám jakoby pulsuje..

Nicméně, pokud je špátný panel, což je hardware, tak se bojím životnosti.., uvidim ještě zkusím nějakou hru a dám vědět..kdyžtak to vyměním za Y550p..:)

Vyjádření z lenova viz. fórum:

All,

As an update - development is working on something that sounds like these symptoms and it sounds like these will be addressed though an updated BIOS version 58 . I don't have a solid ETA on the BIOS, but would say "soon" - weeks, but probably within a month.

At this point, I would recommend trying some of the settings suggested above as a work around until BIOS and any further driver refreshes come out. I really don't think swapping hardware is the right answer at this point, so I would suggest not sending in systems for repair for these symptoms at this time .

Thanks for the updated video and for doing such a great job trying to explain the issue.

Best regards,
Mark

edit:tak jsem zkoušel strategii konkrétně Age of Empires 3, vše na full, a žadný pixely nevidím hra naprosto bez problémů, ty problémy jsou jen ve windowsu a jak říkám, vidím to jen když posouvám okno.

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 26 čer 2010 16:52

Tak pánové a dámy..

dneska mi to nedalo a šel jsem se podívat do Alzy, kde mají vystavěny plno notebooků na vyzkoušení od HP, Lenovo, Sony, Acer, Asus, Samsung, Toshiba, MSI... a řeknu vám, ty "tančící pixely" jsou na 80% z nich.., narazil jsem jen na pár kousků kde to nebylo vůbec poznat...jako kret*én jsem tam čuměl z blízka na obrazovky :D a posouval oknem a bylo to tam, takže můžeme být v klidu..Je pravda, že jsem na dvou zkoušel ten Excel, jestli tam je ta čára, není, ale jinak fenomén tančící pixely jsou všude, a opravdu si toho nevšimnete kdyby vám to někdo neřekl..Já kdybych se někoukl na ty videa, tak o tom vůbec nevím..nic není poznat.

takže tak, už to nebudu řešit..

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 26 čer 2010 18:28

Jsem teď trochu zmaten. :shock: Myslíš takovou tu deformaci okna při přesunu na jeho hranách. Když jsem zkusil pohybovat oknem tak se na hranách deformuje. To mi přijde vcelku normální, je to způsobeno pravděpodobně frekvencí a vykreslováním obrazu na displeji.

Mrkni se prosím na tohle, to jsou ty dva problémy, co popisovali na tom lenovo fóru. Já mám WinXP tak to nemůžu otestovat.

pepemosca:
This one about the "Dancing pixels":
http://www.youtube.com/watch?v=D5W5s1mbGaI
Notice that there are two "whites" one that is pure white and the other that is not.
Notice that on the not pure white the color is like it moves. We are concern about that issue.
See the attachment to try the PPT file by yourself.

The next video is about the "Ants around the edges":
http://www.youtube.com/watch?v=_QaIKDo7ogA
This issue is not reported by everyone. Also, it's hard to watch on the previous video.
Is like the "Selection Marquee Tool" from Photoshop around every edge of a moving window. Is mostly noticed on windows moving vertically.
Also, notice that I have a AUO31EC and mostly everyone has a AUO40__.

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 26 čer 2010 19:16

Přesně tak, to ants around..to je ono.., jinak ty pixel dancing na videu nevidím!!

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 26 čer 2010 19:44

Jestli nemyslí to pod tím White v 0:21. http://www.youtube.com/watch?v=D5W5s1mbGaI Buď je to tou kamerou a úhlem, nebo právě to je ten problém který se pohybuje po té obrazovce. Ale nevím, na videu to asi vidět nebude. No jsem zvědav jak to Lenovo vyřeší. :)

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 27 čer 2010 17:02

Amigo: Mohl bys nahrát na nějakej slušnej mikrofon (jestli máš), jak hrajou ty repráčky v Y560ce, a třeba to dát na youtube? Docela by mě to zajímalo, kdyžtak díky moc :wink:

nowaytho

Příspěvekod nowaytho » 29 čer 2010 15:34

ako to je s tymi grafikami ? lebo tu pise, ze tu prepinatelnu ma aj verzia s i7 http://www.qcomp.sk/shopping/product_de ... =m59037225

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 29 čer 2010 15:44

Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Darkness
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 pro 2009 21:01

Příspěvekod Darkness » 02 črc 2010 15:00

Tak jsem také majitelem tohoto notebooku. Ty "tancující pixely" tam jsou ale musíte se podívat úplně zespoda na displej a navíc musí být pozadí bílé. Když se díváte na displej klasicky tak není vůbec nic poznat. Jinak při hraní se povrch notebook skoro vůbec nezahřívá, ale mám ho jen krátce, takže ho ještě zkoumám. Pokud by jste měli dotaz tak se ptejte.

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 03 črc 2010 20:03

to Darkness

Přemýšlím na co se zeptat, ale spíš nevím jak se rozhodnout. Myslíš, že lenovo vyřeší problém displeje pomocí biosu? :( Já si říkám, jestli by nebylo lepší pořídit něco jiného. Přemýšlel jsem o Asusu http://www.alza.cz/asus-n61jq-jx014x-d152089.htm nebo dokonce i o Sony http://www.alza.cz/sony-vaio-eb2z1e-bq- ... 174817.htm , ale oba mají jiné problémy. Takže počkat co udělá nový bios nebo koupit jiný NB? :?

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 03 črc 2010 23:32

Po přečtení tohohle topicu http://forums.lenovo.com/t5/IdeaPad-Y-U ... d-p/238949 doporučuju Y560 nekupovat, a až vyjde najevo (jak předpokládám), že údajný připravovaný BIOS to nevyřeší, tak tuplem nekupovat. Radši se podívám ke konkurenci.

Benda27
občas něco napíše
Příspěvky: 13
Registrován: 20 čer 2010 15:09

Příspěvekod Benda27 » 04 črc 2010 00:07

to Baz

Obávám se, že máš pravdu a bios nic nevyřeší. Co bys vybral jako náhradu za Y560? Rád bych něco s podobnými parametry, ale je těžké si vybrat, a proto by mě zajímal názor někoho dalšího. Díky :)

Baz
guru
Příspěvky: 501
Registrován: 23 led 2010 19:50

Příspěvekod Baz » 04 črc 2010 02:37

Jestli na to nespěcháš, počkal bych tak do konce měsíce, předpokládám, že vyjdou nové modely s i5 450M a konečně přepínatelnou grafikou, jako například HP Pavilion dv6-3040ec. Třeba Acer TimelineX 5820TG nabízí podobnou výbavu, ale zaprvé nemam rád acer, a zadruhý mi chybí E-Sata a Expresscard - nechci přenášet 10 GB soubory přes USB 2.0.

Takže teď jedině čekat, jestli nechceš něco z těch 2 výše uvedených. Ale nový CPU = nový notebooky, takže podle mě se s novinkama roztrhne pytel :wink:


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 46 hostů