Lenovo IdeaPad Y550

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Amon__
občas něco napíše
Příspěvky: 34
Registrován: 24 srp 2008 12:51

Rozdělení disku

Příspěvekod Amon__ » 14 kvě 2010 06:52

Tak jsem šťastným majitelem tohoto notebooku a nemůžu si ho zatím vynachválit. Ale docela mě zarazil poněkud neprakticky rozdělený harddisk na jednu partiton 420 GB, která má být určena k systému a datům tj. C:, potom 30GB D: s drivery a zřejmě i místem pro ukládání záloh systému, další partiton 200MB pro bootování windows (wtf??) a poslední zamknutý oddíl OEM zřejmě s Windows. Problém ale je, že zřejmě ne jako jediný požaduji 2 rozdílné oddíly pro data a systém. Nechci totiž při recovery o data přijít a jde mi i o přehlednost a pořádek na disku. Když jsem chtěl ale zmenšit C:, což se mi povedlo bez problémů a na zbytek (asi 360GB) nepoužitého místa vytvožit nový oddíl pro data, systém vyhodil hlášku že na HDD je vytvořen maximální počet možných partiton tj.4 a bohužel další vytvořit nejde.Znáte někdo nějaký způsob, jak by šel nový partition přerozdělením C: vytvořit, a přitom existující oddíly buď ponechat, aby fungoval OneKey Recovery nebo třeba nějakým způsobem zrušit D:, drivery překopírovat na budoucí datový oddíl (pozdější zálohy systémmu provádět nebudu) a nastavit nějak, aby OneKey Recovery s touto změnou počítalo a fungovalo? Moc tomu jejich systému nerozumím a budu rád za každou odpověď, která mi aspoň trošku pomůže tohle vyřešit.... :)

lamil

shodnocení majitele

Příspěvekod lamil » 21 čer 2010 18:27

tak jsem nakonec vlastnikem notebooku lenovo Y550
napíšu vám pár kladů a záporů

mínusy:

- plasty, okamžitě olepené, špatně zvolený material při delším psaní
nepřijemné na dotek. Špatné lícování hran při psaní otlačeniny, za plast se dostávají nečistoty. u čtečky karet plast mírně odstává

-Nad klavesnicí se nachází ,,dotyková část notebooku,, která je uplně zbytečná, kdyby tam nebyla tak klavesnice muže být posunuta nahoru a vyjde vice mista na zapěstí.

-cely notebok svíti a bliká jak přistávaci rampa na letišti, při vypnuti touchpadu se rozsvítí tak nepřijemné světlo které ruší při praci na nb že mam touchpad reději zaply neustale

-Teplota levé strany nb je vcelku vyšší a při připojení síťového kabelu už nepřijemná, na internet se tedy pripojuju raději bezdratově.

-repráčky na to kolik místa zabírají jsou spíše průměrné kvality a navic se v nich usazují nečistoty které nelze odstranit


-chlazení, oproti předešlemu notebooku hučí častěji např. už při zaplé presentaci obrazku zvuk to není nepřijemný ale mne vadí. potřebuju např. něco nastudovat a ktomu musim mit klid, to hučení mne obtěžuje (subjektivní). Pokud jde o hry tak hluk je v pohode.


Plusy:

- + display má dobré podsvícení, ovšem dost hrubý rastr, poměr 16:9 taky celkem tragický - někomu může ovšem vyhovovat


+ jediné plus si zaslouží klavesnice, bohužel se na ni moc pracovat nedá vzhedem k okolí které jsem výše popsal


+ dobrý hardware


Shrnutí: Pokud používáte ext. klavesnici a monitor a notebook leží zavřený na poličce tak hardwarově to není špatný stroj, ale co se tyče dlohodobé prace přímo s nb tak je to tragedie (teplota levé časti při zapojení síťového kabelu, špatně zvolený plast-pocit lepení). Přitom by stačilo použit jiny plast a lícování.

Jrd
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 06 čer 2010 14:08

Re: Rozdělení disku

Příspěvekod Jrd » 22 čer 2010 17:31

Amon__ píše:Tak jsem šťastným majitelem tohoto notebooku a nemůžu si ho zatím vynachválit. Ale docela mě zarazil poněkud neprakticky rozdělený harddisk na jednu partiton 420 GB, která má být určena k systému a datům tj. C:, potom 30GB D: s drivery a zřejmě i místem pro ukládání záloh systému, další partiton 200MB pro bootování windows (wtf??) a poslední zamknutý oddíl OEM zřejmě s Windows. Problém ale je, že zřejmě ne jako jediný požaduji 2 rozdílné oddíly pro data a systém. Nechci totiž při recovery o data přijít a jde mi i o přehlednost a pořádek na disku. Když jsem chtěl ale zmenšit C:, což se mi povedlo bez problémů a na zbytek (asi 360GB) nepoužitého místa vytvožit nový oddíl pro data, systém vyhodil hlášku že na HDD je vytvořen maximální počet možných partiton tj.4 a bohužel další vytvořit nejde.Znáte někdo nějaký způsob, jak by šel nový partition přerozdělením C: vytvořit, a přitom existující oddíly buď ponechat, aby fungoval OneKey Recovery nebo třeba nějakým způsobem zrušit D:, drivery překopírovat na budoucí datový oddíl (pozdější zálohy systémmu provádět nebudu) a nastavit nějak, aby OneKey Recovery s touto změnou počítalo a fungovalo? Moc tomu jejich systému nerozumím a budu rád za každou odpověď, která mi aspoň trošku pomůže tohle vyřešit.... :)


Podařilo se nějak vyřešit? Mám stejný problém ...

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Příspěvekod Malarki » 23 čer 2010 15:02

Tag neska ho vyexpedovali, jsem zvedav, kdy dorazi.
Pak napisu dojmy :)

PS: muj 1. notebook x)

Jrd
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 06 čer 2010 14:08

Příspěvekod Jrd » 23 čer 2010 19:12

Malarki píše:Tag neska ho vyexpedovali, jsem zvedav, kdy dorazi.
Pak napisu dojmy :)

PS: muj 1. notebook x)


Mno, ja mam po nekolika pracovních HP první domácí laptop a HW to je velmi slusne. Co se tyka, ze je vse leskle, tak s tim mam docela problem. Stejne tak si zvykam na pro me neobvykle rozliseni, touchpad a rozlozeni klaves. Doufam, ze je to jen o zvyku, protoze jinak je to slusna hracka :-)

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 26 čer 2010 09:46

Ahoj,
má někdo Lenovo Y550p? Dá se tam navýšit RAM na 8 GB?

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 26 čer 2010 09:52

da sa. v datasheete http://www.lenovo.com/psref/pdf/ipbook.pdf je toto:

Memory: 4GB std / 8GB max ; PC3-8500 1066MHz DDR3, non-parity, dual-channel capable, two 204-pin SO-DIMM sockets
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 26 čer 2010 17:06

děkuju, jinak se zeptám, shledává někdo u Y550p problémy s displayem - tančícíma pixelama, když posunute pomalu rám okna, jako je tomu tak u Y560?...
co grafika GT240, zvládá novější hry na "max".?

djmicho
guru
Příspěvky: 1731
Registrován: 27 zář 2008 18:40
Bydliště: Vysočina

Příspěvekod djmicho » 26 čer 2010 21:33

GT240 je slabší než moje grafika, takže shruba střední detaily u nových náročných her ;) starší samozřejmě na high
[url]https://valid.x86.fr/na6qv4][img]https://valid.x86.fr/cache/banner/na6qv4-5.png[/img][/url]

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Dotaz

Příspěvekod Widlak » 28 čer 2010 16:02

Zdravím, mam dotaz ohledně modelu Y550p, který vlastním. Je to můj první notebook a tak bych se chtěl zeptat, zda-li takové to "tikání", nebo jak jinak to popsat, z HDD je normální? Větrák slyšet není téměř vůbec, ale tohle tikání trošku ruší. :-)

Amigo.CZE
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 09 říj 2009 12:35

Příspěvekod Amigo.CZE » 28 čer 2010 17:54

Widlak:
máš zprávu v PM

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Příspěvekod Malarki » 29 čer 2010 10:23

ja to chci taky vedet :D

Widlak
píše často
Příspěvky: 133
Registrován: 18 čer 2010 19:22

Příspěvekod Widlak » 29 čer 2010 18:43

Ke svému dotazu výše ještě přikládám nahrávku, kvalita samozřejmě nic moc, ale to, o co mi jde, tam slyšet je.

http://www.edisk.cz/stahni/96713/Zvuk._ ... .06KB.html

Je to nahrané ve chvíli, kdy by disk v nečinnosti, tzn. měl jsem zaplej pouze Firefox.

Malarki
píše často
Příspěvky: 170
Registrován: 21 kvě 2010 12:26

Příspěvekod Malarki » 30 čer 2010 09:06

ja tam neslysim teda nic nenormalniho.

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 30 čer 2010 09:56

Widlak: To, co popisuješ, dělá pevný disk. Některé modely to dělají a není to (bohužel) vada. Minulý týden jsem právě řešil reklamaci Seagate Momentus 7200.4, který právě tohle dělal. Nakonec jsem raději vzal výrazně tišší 5400rpm disk k plné spokojenosti majitelky notebooku.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů