kvalita ideapad Y

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
chylda
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 zář 2011 17:43

kvalita ideapad Y

Příspěvekod chylda » 08 zář 2011 13:28

dobry den jak uz predmet napovida chtel bych se zeptat jak jsou na tom ntb ideapad rady Y s kvalitou. tzn (gt 550m /gt 555m)

1. zpracovaní (pevnost,vrzavost,odolnost proti prachu (klavesnice))
2. větrání (přehřívaní, usazovani prachu ve ventilaci, jednoduchost cisteni)
3. vydrz (disk (jestli snese mensi otresy), obrazovka(vypalovani krystalu))

vim ze to vse ovlivnuje i chovani majitele.. ale berte v uvahu: prenaseni po domu,3 krat do tydne prenos autem do skoly, spoustene programy budou nejspise plne zatezovat komponenty. v provozu cca 5 hod/d z toho 2 hod v zatezi

ocenim kazdou zkusenost i kazdou spekulaci
diky.

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 08 zář 2011 13:47

y570
------
1. zpracovani - na muj vkus měkké víko, jinak zbytek těla zpracován kvalitne. Víko se při přitlačení na notebook (napresovaný batoh s notebookem na zadech např.) dotkne displejem spodní hrany klávesnice. Takže tady je vhodné mít na nějaké převozy ideálně nějakou hadru hozenou na klávesnici... což ale já osobně dělám už tak nějak ze zvyku...

klávesnice - skvělá, trošku hlučnější, ale jinak přímo do vnitřností klávesnice ti nezapadne nic.

2. větrání - usazování prachu prozatím moc neposoudím, přehřívání - nenarazil jsem, i když je pravda, že za cenu trochu většího hluku mám nastavené nejvyšší efektivitu větráků, takže si notebook občas zahučí dost hlasitě. nicméně i při nejmenších otáčkách je vše ok. při vysoké zátěži zatopí levá strana notebooku u výdechu chlazení, ale není to nic extrémního. takže chlazení hodnotím kladně

3. výdrž ... čtení z disku ok, obrazovka (krom debilního rozlišení) ok, vypalování po tak krátké době neposoudím

dost se o tom modelu napsalo i v threadu o y570tce tady na foru
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

chylda
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 zář 2011 17:43

Příspěvekod chylda » 08 zář 2011 13:54

ok diky moc za odpoved ja uz si vlastne ntb obednal konkretne Y470 s I5
timto jsem chtel spise zjistit na co bych si mel dat pozor pri manipulaci a jak predejit pripadnym problemum.. jeste jednou diky za odpoved snad nebudu zklaman myslim ze za ceu 13000 bych nesehnal nic kvalitnejsiho s timto vykonem

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 08 zář 2011 14:17

kvalita zpracovani je na vysoke urovni. jestli bude nejaky problem, tak to je pak kus od kusu a pravdepodobnost, ze se neco pokazi je asi stejna napric vsema vyrobcema v dane cenove kategorii.

jedine na co bych si dal pozor je to protlaceni displeje na klavesnici pri nejake preprave atd. neni nijak tezke nosit v batohu, ve kterem clovek notebook nosíí např. tu "folii", ktera je mezi displejem a klavesnici od vyroby, nebo si ustrihnout nejakou latku. kamaradka v této paranoi došla tak daleko, že si ušila "vak" na celé víko... taky řešení :)
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5

PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

Jirrick
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1681
Registrován: 04 pro 2010 19:37

Příspěvekod Jirrick » 08 zář 2011 14:30

Docela dobrá na vypodložení byla podložka pod myš (ne ty uplně tlusté) - z jedné strany dostatečně měkká (ke klávesnici) a z druhé dostatečně pevná (k displeji) - ale kde jim je dnes konec :-)

EDIT: Teda tak mě napdá, že je to rada naprd, protože to šlo dobře u mechanicky držených vík, zatímco u těch magentických by to asi udělalo víc škody než prospěchu.
Lenovo X1 Carbon Touch

* Dodržujte prosím :arrow: PRAVIDLA tohoto fóra *

jnr
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 18 čer 2011 16:41

Příspěvekod jnr » 08 zář 2011 16:25

chylda píše:ok diky moc za odpoved ja uz si vlastne ntb obednal konkretne Y470 s I5


Mohl bys později napsat na fórum své zkušenosti s Y470? Četl jsem na něj strašně málo ohlasů.

chylda
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 zář 2011 17:43

Příspěvekod chylda » 08 zář 2011 18:08

urcite, ale budu ho mit az 23.9 ... navic je velka skoda ze v cechach se neprodava.. takze pokud nechces koupit z jineho statu tak ti ta ma zkusenost bude stejne k nicemu ale rad se podelim az to testnu :D

jnr
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 18 čer 2011 16:41

Příspěvekod jnr » 08 zář 2011 19:06

chylda píše:urcite, ale budu ho mit az 23.9 ... navic je velka skoda ze v cechach se neprodava.. takze pokud nechces koupit z jineho statu tak ti ta ma zkusenost bude stejne k nicemu ale rad se podelim az to testnu :D


Sám uvažuji o koupi z USA. Jakou konfiguraci máš? Jak sis ho pořizoval? Kolik tě stál s poštovným, daní, prostě celková suma?

chylda
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 04 zář 2011 17:43

Příspěvekod chylda » 08 zář 2011 20:58

kupoval jsem ho z lenovo.com (usa) konfigurace 085523U http://shop.lenovo.com/SEUILibrary/cont ... de=085523U
ale mel jsem tu vyhodu ze jsem postovny ani clo neplatil (doveze mi ho kamarad) navic jsem ho kupoval v dobe kdy byla moznost uplatnit Ecupon takze mi celkove vysel na 775$ s taxou i s prodlouzenou zarukou

jinak co mam zkusenosti s postovnym clem atd z usa tak kdyz jsem si kupoval snowboard (burton custom za 400$) tak nakonec jsem platil o nekolik tisic vic (2-4000kc)... sice stejne to bylo mene nez kdybych to koupil v CZ (v te dobe 11-14000)ale ten rozdil nebyl zas takovy..

u lenova by se ti to mozna vyplatilo ale u ostatnich znacek ta cena neni zas tak rozdilna. nwm proc ale lenovo je v cr predrazene oproti USA

btw nwm jak by to pak bylo se zarukou takze bych doporucoval si to poradne rozmyslet a spocitat. pokud nemas to stesti co mam ja

jnr
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 18 čer 2011 16:41

Příspěvekod jnr » 08 zář 2011 21:02

Záruka by neměla být problém, pokud máš tu NBD. Ale kamaráda za velkou louží bohužel nemám, takže bych se dani nevyhnul.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 34 hostů