Lenovo Y570 - zkušenosti uživatelů

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
luda
občas něco napíše
Příspěvky: 40
Registrován: 21 říj 2007 23:28

Příspěvekod luda » 20 říj 2011 21:57

pozor u jednoho je jen 1 giga graficke paměti a u druheho 2 giga,to bude taky dost hybat s cenou,aspoň si ja myslim

cyber-mythius
guru
Příspěvky: 1014
Registrován: 11 lis 2008 18:58
Bydliště: China/Zlín/Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod cyber-mythius » 20 říj 2011 23:06

mezi 1GB a 2GB verzí te grafiky neni cenovy rozdil. a vykonostni je taky minimalni
AcerIconia W700 128GB SSD (tablet), Samsung S5
PAST -Thinkpad X230, i7-3520M, 8GB RAM, 120GB SSD, Thinkpad W520 Lenovo IdeaPad Y570 , Asus M51Ta, HTC Desire Z, Nokia Lumia, 800,Xperia ION, HTC OneX,Lumia 920,Nexus 7,Xperia Z1

martens8
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2011 00:40

Příspěvekod martens8 » 20 říj 2011 23:29

Jen mě zarazilo, ze levněší verze má o 2 USB 2.0 víc a taky čtečku karet.. Nevíte jestli je tomu opravdu tak? Díky

Martufi
píše často
Příspěvky: 316
Registrován: 24 kvě 2011 07:53

Příspěvekod Martufi » 21 říj 2011 00:17

To nemá, to obsahuje i moje silnější verze.
Lenovo IdeaPad y570- i7 2630QM, 8GB Ram, 750 GB HDD, GT 555M GDDR5

Jandaskunk
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 19 srp 2010 14:54

Příspěvekod Jandaskunk » 21 říj 2011 01:04

To bude špatný popisek e-shopu....zkus ty modely najít i někde jinde...

Martufi
píše často
Příspěvky: 316
Registrován: 24 kvě 2011 07:53

Příspěvekod Martufi » 21 říj 2011 07:53

To teda určitě bude špatný popisek... Já si ještě schválně vybíral NB s možností aspon 4 vstupů usb, páč věčně mám přídavnou myš, klávesnici, exterák, audio kartu atd.. atd.. a čtečka karet je zde samozřejmě také, ale tu jsem prozatím nezkoušel.
Lenovo IdeaPad y570- i7 2630QM, 8GB Ram, 750 GB HDD, GT 555M GDDR5

juro41
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 02 říj 2011 01:11

Led dioda 3,5 mm jack

Příspěvekod juro41 » 23 říj 2011 12:14

Mám Lenovo IdeaPad Y570 59-310743. A v konektore na slúchadla je červená led dioda a chvíľu mi aj svietila ale teraz už nie ...neviete v čom je problém? Nie je to nejak vážny problém ale tak v noci je dobre ked to svieti aspon sa hned trafím ...za odpoved díky vopred

martens8
občas něco napíše
Příspěvky: 6
Registrován: 17 říj 2011 00:40

Příspěvekod martens8 » 24 říj 2011 23:04

Nema tu prosim nekdo verzi s SSD? za tech 26 000,- potreboval bych se zeptat jak funguje to SSD u tohoto typu notebooku jestli je to propojene s Cceckem nebo to ma mit zvlast disc

dumed
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 25 říj 2011 14:46

m-sata, USB3

Příspěvekod dumed » 25 říj 2011 14:59

martens8 píše:Nema tu prosim nekdo verzi s SSD? za tech 26 000,- potreboval bych se zeptat jak funguje to SSD u tohoto typu notebooku jestli je to propojene s Cceckem nebo to ma mit zvlast disc


čtu tohle fórum vesměs od jeho založení nejsou mi jasný 2 věci a prosím o info od vlastníků jak verze s i5 tak verze s i7
1.má Y570 konektor pro USB 3? je tam uváděný konektor USB3/E-sata
je k tomu potřeba nějaká redukce na USB 3?
2. je možnost k těmto verzím s i5 a i7 dodat SSD disk, jestli dobře rozumím je potřeba m-sata, májí tedy verze i5 a i7 m-sata?
Nebo když chci SSD je jedinou možností si koupit tuto verzi v Alze?
http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y570-d265161.htm

Matiew
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 26 říj 2011 00:00

Příspěvekod Matiew » 26 říj 2011 00:57

Ahoj, už týden mám zakoupenou tuhle Leonu s i7 procesorem, grafikou 2gb a právě ssd diskem, tak ti mohu odpovědět.

USB3-ano,
e-sata-ano, v levé části
ano do dřívějších verzí můžeš klidně dát ssdčko jak i5 tak i7
ssd nekoupíš jen v Alze... ale ceny tam nemaj nejhorší, takže stejně ho budeš brát právě odtud(beru že jsi běžný uživatel, žádné velkoobchodní ceny...)

Co se týče mých zážitků a postřehů, byl bych zatím k Lenovu zdrženlivý.... Optimus není zase tak skvělý jak jsem si myslel(pokud tedy funguje).. Jde o to, že ačkoliv nemám notebook ani týden už jsem ho 2x formátoval a pravděpodobně do toho budu muset jít po 3 :-D .. Upřímně první den noťas šlapal jak hodinky w7 za něco kolem v průměru 12s(nepočítané přes žádný program, jen můj odhad...) Jinak Optimus má trochu nevýhodu v tom, že jde aktivovat/deaktivovat jen když jste ve windowsu(což když hodím příklad z mé praxe, když formátujete a máte zaplý optimus a tím i grafiku do nainstalování driverů optimus nevypnete(alespoň mě se to teda nepodařilo a to jsem zkoušel x-krát). A to zapomínání vypínání, když potřebujete ušetřit energii nebo ji naopak potřebujete, ale dá se na to zvyknout, když si jako já pokaždé podle situace měním spotřebu přes energy management.

Ještě se vrátím k formátu, trochu mě zarazilo, když jsem nastavoval v Biosu boot na DVD mechaniku a potom před instalací w7 v té fázy, kde si vybíráte oddíly, kam w7 dáte mi vyskočilo okno, že ejhle formát byl úspěšněj, ale disk je chráněn jeho společností, nebo něco v tom smyslu a systém nainstalovat na žádný ze 3 disků nejde :-D . Nakonec jsem to vyřešil v biosu a zadal parametry bootu na mechanika/750GB/SSD, potom to už jde nainstalovat. potom jsem to dal do původního stavu SSD/750/mechanika.

Nyní mám noťas skoro týden a start windowsu kolem 51s :-D Mám teď trošku problém ssd resp. s jeho načítáním a pomoci HDD. Snad to rychle vyšéfuju. Chyba asi bude v tom, že již nevidím 200MB disk, který w7 používal pokud se nemýlím na rychlejší boot souborů(snad tady kolem půj 1 nekecám blbosti). No takže momentálně to v mé správě disků vypadá následovně:

http://2i.cz/0eac94be6d

za případnou pomoc se zlobit nebudu, ale snad to nebude nijak těžký a poládím to tak aby se ty 7čky rozbíhali pod 10s...

Omluvte pravopis nebo chyby, vůbec se mi to v tuhle hodinu po sobě nechce číst ještě jednou...
Ale ať nejsem na závěr jen kritický, desing se mi líbí, výkon taky ušel, než se mi stal ten incident, kdy jsem byl nucen formátovat. Klávesnice, příjemná- rychle se zvyká , pár opravdu dobrách utlitek a programů od Intelu (i když né ze všech mám radost).

dumed
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 25 říj 2011 14:46

Příspěvekod dumed » 26 říj 2011 13:27

dík za odpověď ,co se týče domontování ssd, četl jsem právě na str. 11 této diskuze od Mr Katana kterej má i7 bez SSD disku toto:

Původně jsem myslel, že slot pro mSATA je v těch malých dvířkách, co jsou zespoda, po tvém postu jsem je odšrouboval a zjistil, že je to ve skutečnosti přístup k TV kartě (která tam samozřejmě není a není tam na ní ani připájen konektor, i když je vidět, kde měl být). Dál se mi šroubovat nechtělo, takže podporu / nepodporu jsem nezjistil, ale z chybějícího konektoru pro TV kartu lze odvodit, že budou záměrně chybět všechny konektory pro výbavu, kterou má vyšší model, aby se nedala doplnit. Tak to je škoda

je jasný, že samostatný SSD můžu dokoupit kdekoliv...
měl jsem na mysli, že ten nejvyšší model s i7 a SSD co máš, se dá koupit jen v Alze a ještě v jednom eshopu...

dík za info, že e-sata a usb3 u tvýho nejvyššího modelu s SSD je, a co u těch nižších? díky

Mr.Katana
občas něco napíše
Příspěvky: 38
Registrován: 30 lis 2010 14:34

Příspěvekod Mr.Katana » 26 říj 2011 14:38

Jak se tu už několikrát psalo, u modelu s Core i5 USB 3 není. Jednoduše není. Ani samostatně, ani v kombinaci s eSata konektorem, kde je také jen USB 2.

Co se týče mSata, tak to neumím posoudit, protože se mi notebook nechce víc rozebírat, takže leda se zeptat někoho, kdo ho je ochotný rozšroubovat a prostudovat, zda tam někde mSata přihrádka je, či není.

Matiew, já jsem třeba neformátoval ani jednou za tu dobu, co ho mám. Nevidím k tomu důvod. Systém se mi nezpomalil nijak dramaticky, vlastně jsem si nevšiml, že by se vůbec zpomalil, takže to bude opravdu minimální. Nicméně pokud ti nabíhá systém cca 50s, tak nevěřím, že je nainstalovaný na SSD, spíš bych si tipnul, že při posledním formátu jsi zvolil instalaci na HDD, nikoli SSD. V PC mám SSD víc než půl roku, za tu dobu jsem systém nereinstaloval a nabíhá stále přibližně stejnou dobu (cca 10s).

Matiew
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 26 říj 2011 00:00

Příspěvekod Matiew » 26 říj 2011 15:19

Ano ten model co mám se dá pořídit zatím jen ve 2 obchodech....

Takže abych to shrnul. Co jsem se zatím dozvěděl tak ssd u lenova y570 neslouží jen na operační systém... Je to hybridní spojení 2 disků ssd a 750gb HDD s 5400 ot. Když jsem poprvé spustil windows podíval jsem se tam na disky, co mě vyloženě zarazilo bylo, že jsem našel windows na jednom z HDD a to na tom kolem 600GB, pak jsem si ještě jednou přečetl na alze popisek tohoto notebooku a je tam napsáno: "HDD 750GB 5400 otáček + SSD 64GB pro zrychlení běhu OS". Tak jsem usoudil, že když jsem měl(než jsem poprvé formátoval) na disku c: windows a 600GB volného místa a na 3 disku (který jsem doteď neformátoval) jménem Lenovo zde mám na tomto disku drivery a nějaké aplikace Lenova. Těch necelých 30GB co mám na tomto disku bych spíše přisuzoval ssd. Možná se pletu, ale jednoduše, když jsem měl na místním disku c: složku windows a 600GB volnýho tal to jednoduše ssd není. Já mám za to, že na těchto hybridních diskách je pouze ssd využíváno na rychlejší běh aplikací, díky tomu se spojením těchto disků zvládne systém načíst do 10s. (je to ale ničím nepodložený argument, který jsem vydedukoval z selského rozumu....

Jinak proč jsem musel formátovat tak brzy... Před pár dny se mi zdálo, že je načítání o něco pomalejší a že by možná potřeboval disk trochu pročistit... tak jsem stáhl cclean a promazal registry(jaký šok pro mě, když mi začal po restartu hlasit disk Lenovo(kde je těch 30GB a jsou na něm ty věci s driverama a aplikace) že je plný a že má jen 4KB volného místa... Tak jsem otevřel disk a i když na mě při otvírání svítil červeně, že je plný našel jsem na tomhle disku jen 2 soubory aplikace a drivery, které mají jen dohromady 3GB, kde se poděl zbytek, jsem si řekl???? tak jsem jsi myslel, že to musí být chyba v registrech tak jsem je promazal ccleanem znovu resetnu a ejhle už to samý hlásí i místní disk c: z 650GB, kde bylo volných asi 580GB před restartem mi systém hlasí, že je již plný i tento disk... Což mě trochu rozhodilo :-D . Potom jsem se nedostal ani do windowsu ani do hloupého příkazového řádku, tak jsem musel 1.formátovat, potom jsem nainstaloval w7ultimate, tam jsem nainstaloval nějakej driver a bohužel mi potom furt vyskakovala modrá obrazovka, takže jsem byl nucen po nějaké době zase formátovat, protože změny se nemohli vrátit na původní hodnotu... Teď mám W7 professional a zatím šlape, ale teď jsem si měřil start utlitkou od lenova eeboot se to nnějak jmenuje a 61s náběh systému :-) velice lichotivé, to mi ještě furt nabízí možnost optimalizace, zatím vždy, když jsem to dal se start spíše prodloužil než-li zlepšil :-D .

Tohle jsou mé důvody k formátu, upřímně bych to nepřál nikomu zažít, lidi, dělějte si zálohu, nikdy nevíte, kdy Vás zachrání, nebo alespoň pomůže k tíženému výsledku :-)

Martufi
píše často
Příspěvky: 316
Registrován: 24 kvě 2011 07:53

Příspěvekod Martufi » 26 říj 2011 17:30

Hoj

Teda nevím co to poslední dobou je s mým NB, ale začinají mě pěkná štvát porty USB na pravé straně NB. Nevím proč, ale občas za čas se stane, že nefungují, neberou flashky, myši nic.. a při opětovné restartu jdou... nevím čím to je, ale stává se to. Jsem jedinný ? :D
Lenovo IdeaPad y570- i7 2630QM, 8GB Ram, 750 GB HDD, GT 555M GDDR5

Jandaskunk
občas něco napíše
Příspěvky: 74
Registrován: 19 srp 2010 14:54

Příspěvekod Jandaskunk » 26 říj 2011 17:35

Matiew: ...a nepoužívejte podobné rádoby čistící programy typu CCleaner...


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů