R61:predinstalovane Wisty->ozdeleni partitionu! POMOC!

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
ragehh
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 27 úno 2008 12:09

R61:predinstalovane Wisty->ozdeleni partitionu! POMOC!

Příspěvekod ragehh » 08 bře 2008 17:10

Dobry den
prave jsem si rozbalil uplne novej ntb, R61, s predinstalovanym OS Win Wista.

Samozrejme jsem nedostal medium k operacnimu systemu...
ale je zde udajne mozne udelat si vypalit img toho, co je nainstalovany...

tak jsem zatim vypalil:
1.DVD: Rescue and Recovery Startup Disc
2.DVD: Start Recovery Disc (ted vypaluju druhy dvd v teto volbe...)

a co jeste budu potrebovat? chtel bych ten system naformatovat a nainstalovat si system znova, s tim ze si disk rozdelim na dva oddily...

Co budu (jake dvd s OS) jeste potrebovat, az budu instalovat OS?
Muzete mi nekdo poradit? Jestli mate nekdo s timto zkusenost???



Predem moc dekuju
Preji hezky den

ragehh
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 27 úno 2008 12:09

Příspěvekod ragehh » 08 bře 2008 17:53

tak nakonec jsem pomoci toho nastroje Create rescue and recovery media (nebo jak se to presne jmenovalo) ziskal dohromady 4DVDcka
1. Rescue and recovery startup disc
2.Start Recovery disc
3.Product recovery disc1
4.Product recovery disc2


Kdyz sae nyni budu chtit pustit do preinstalovani OS staci mi to nebo budu potrebovat vypalit jeste neco?
dekuji

oiep
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2008 18:36

Příspěvekod oiep » 08 bře 2008 18:47

Zdravím,

minulý týždeň som si kúpil tiež tento notebook a tiež som chcel rozdeliť partície. Žiaľ, cez Vistu a funkciu shrink sa dalo zobrať z C: len nejakých 40GB, čo bolo málo :( . Vypálil som si tie DVDčka, ktoré aj Ty a chcel som preinštalovať Vistu s tým, že si rozdelím pri tom partície. Mno ale počas inštalácie sa ma to na nič také nepýtalo a bol som tam kde predtým. Teraz som inštaloval Win XP a pri tom rozdelil partície. Na skúšku som chcel potom spustiť aj inštaláciu Visty z tých recovery DVD či sa bude dať nahrať iba na jednu partíciu. Ponúklo mi to síce takú možnosť, ale chýbali tam nejake inštalačné súbory tak to nešlo :?. Ale možno je to vyriešené v nejakej novšej verzii toho zálohovacieho programu ku Thinkpadu.

Inak tie DVD sa veľmi zídu. Ked som nainštaloval Win XP a chcel potom naspať Vistu, tak sa mi nedalo dostať cez to modré tlačítko do úvodného menu notebooku kde sa dáva to obnovenie systému. Obnovenie sa mi podarilo až z tých DVD. Možno je len mojou nešikovnosťou, ale je dobré ich mať napálené.

No ale k tým partíciám pod Vistou, našiel som na nete akurát že môžeš skúsiť použiť nejaky program na rozdelovanie partícií a dokonca aj nejaky odporúčali, len si nepamätám meno :(, alebo tú funckiu Visty, že Ti rozdelí nejaku už existujúcu partíciu. Len tam môže byť problém, že v strede disku sú nejake nepresunutelné súbory a bude sa dať rozdeliť len velmi malá časť. konkrétne toto http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/working-around-windows-vistas-shrink-volume-inadequacy-problems/

Najprv skús to shrink, možno budeš mať šťastie a pôjde to v pohode rozdeliť

ragehh
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 27 úno 2008 12:09

Příspěvekod ragehh » 08 bře 2008 19:12

jezis tak s tim jsem vuebc nepocital
ja jsme doted s Wistami nemel "tu cest"....

konkretne sem se ptal na to, jestli jsou to vsechny dvd, ktery budu k tomu preinstalovani potrebovat!
a nenapadlo me, ze by mohl byt problem s rozdelenim na ty partisny! zlaty XPecka teda...

herbst
občas něco napíše
Příspěvky: 31
Registrován: 24 srp 2007 11:12

Příspěvekod herbst » 08 bře 2008 20:52

To sem resil. Vysel jsem z tovarniho nastaveni. Pouzil jsem program gparted pro rozdeleni disku. Je dobry si precist navod, mimo jine se tam pise, ze pred rozdelovanim je treba udelat myslim chkdisk -f, aby se data sesouply na zacatek disku.

Pak dyz se disk rozdelil, spustil sem notebook a ten nabeh do rescue a recovery a sam zaridil, ze visty rozdejchaly to nenadale zmenseni svyho prostoru a objeveni se dalsi partition.

oiep
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 08 bře 2008 18:36

Příspěvekod oiep » 08 bře 2008 21:34

ok :D niekedy skúsim aj ja teda a hentie DVD budú stačiť na vrátenie do pôvodného stavu

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 09 bře 2008 13:27

Takto vytvořené DVD se dají posléze použít pro návrat systému do původního stavu (továrního nastavení) - tedy i původního rozdělení partition.
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD

Jakoob
guru
Příspěvky: 835
Registrován: 14 bře 2007 18:00
Bydliště: Kousek od Prahy

Příspěvekod Jakoob » 09 bře 2008 21:43

Pokud si z disku smazu tu cast od Lenova lze to tam nejak vratit? Ptam se kvuli tomu ze budu instalovat linux a kdyby se to nahodou pri instalaci pokazilo....

p.s. : create recovery media je soucasti baliku Rescue and Recovery?nejde mi totiz pustit takze hledam na webu lenova instalacku
Z61m -> T500 -> X220 -> MBPro 13 -> XPS 15 -> MBPro 13

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 09 bře 2008 22:09

recovery particia od lenova sa da obnovit len pomocou recovery medii.

program na ich vytvorenie najdes tu
"C:\Program Files\Common Files\Lenovo\spi\RRMedia.exe"

je to sucast Rescue and Recovery ale vypalit sa daju len z funkcnej recovery particie.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů