Lenovo ThinkPad R60

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Skye
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 29 říj 2006 21:00

Příspěvekod Skye » 03 pro 2006 02:48

exander píše:Díky moc za info, ta výdrž co jsi popsal je vcelku ok. Asi ho půjdu objednat.

Mohl bych se zeptat v čem ho nosíte? Zvažoval bych k tomu nějaký batoh ve kterém bych ho nosil do školy, bytelný, ale ne příliš těžký a aby se do něj vlezlo i těch pár sešitů do školy. Nemáte někdo nějaký tip?

Jinak četl jsem, že při nejhorším se fn a ctrl dá softwarowe přehodit.

Díky


Doporučuji Samsonite Sahora: http://www.alza.cz/batoh-samsonite-saho ... d67780.htm

Decentní vzhled, tenčí konstrukce (nevrážíte tím do lidí), pevné stěny. hodí se ke všemu, ať to má být vycházkové nebo formálnější oblečení (byť s tím batoh nejde dohromady). Pochopitelně, dá se koupit batoh s iks kapsama, do kterého se vejde kromě papírů i cukřenka a radiátor, to vše odvětrané na zádech i játrech, ale člověk v tom vypadá jako debil.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 03 pro 2006 10:58

Skye píše:hodí se ke všemu, ať to má být vycházkové nebo formálnější oblečení (byť s tím batoh nejde dohromady)
Tohle me vzdy bavi, jak nekdo argumentuje tim, ze batoh se "nehodi" a radsi si nici zada brasnou protoze se to "hodi". Pripomnel bych ze ta seda vec v lebce tam neni jen tak nahodou ... :D

Samsonite je sice pekne, ale rika prilis: "v tomto batohu je urcite notebook".

Rabric

Příspěvekod Rabric » 03 pro 2006 22:27

Puppy píše:Je to neaktualizovanym driverem touchpadu.


okej, je to zřejmě touchpadem, už jsem na to narazil tady - http://www.thinkwiki.org/wiki/UltraNav#Windows_Support

ale problém je, že jsem žádný novější ovladač nenašel, mám 7.5.17.20 z 14.2.2006 a z toho textu také vyplývá, že chyba opravena doteď nebyla... ale to je jedno, nevadí mi to, stává se to jen v FF navíc v systému, který budu používat v menší míře :)

Rabric

Příspěvekod Rabric » 03 pro 2006 22:40

exander píše:Díky moc za info, ta výdrž co jsi popsal je vcelku ok. Asi ho půjdu objednat.

Mohl bych se zeptat v čem ho nosíte? Zvažoval bych k tomu nějaký batoh ve kterém bych ho nosil do školy, bytelný, ale ne příliš těžký a aby se do něj vlezlo i těch pár sešitů do školy. Nemáte někdo nějaký tip?

Jinak četl jsem, že při nejhorším se fn a ctrl dá softwarowe přehodit.

Díky


Není zač :)

Přehazování nebude třeba, dá se to, už si zvykám. Aspoň je ten Ctrl blíž a líp se mačká Ctrl-C apod. jednou rukou ;)

Batoh mám Addison, podobný tomu Samsonite výše, ale co jsem to teď tak prolít, tak to vypadá, že addison u nás nějak skončil, z obchodů to zmizelo, takže nic :)

Jinak batoh je určitě lepší než brašna, míň nápadné a pohodlnější, to je jasný, ale já mám teď obojí, protože brašna je zas skladnější a mnohdy se přecejen nechci tahat s batohem...

exander
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 říj 2006 08:54

Příspěvekod exander » 03 pro 2006 23:04

Ten Samsonite Sahora vypadá dobře, má jen poloviční hloubku, to se mi líbí, ale je zase pravda, že o svém obsahu vypopídá daleko víc než ten Deuter.

exander
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 02 říj 2006 08:54

Příspěvekod exander » 03 pro 2006 23:20

Ani tento "Lenovácký" mi nepřipadá špatný:
http://www.alza.cz/ibm-lenovo-brasna-na ... d53830.htm

Skye
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 29 říj 2006 21:00

Příspěvekod Skye » 04 pro 2006 09:22

Puppy píše:
Skye píše:hodí se ke všemu, ať to má být vycházkové nebo formálnější oblečení (byť s tím batoh nejde dohromady)
Tohle me vzdy bavi, jak nekdo argumentuje tim, ze batoh se "nehodi" a radsi si nici zada brasnou protoze se to "hodi". Pripomnel bych ze ta seda vec v lebce tam neni jen tak nahodou ... :D

Samsonite je sice pekne, ale rika prilis: "v tomto batohu je urcite notebook".


Je mi celkem šumák, co si o tom myslíš, ale k formálnímu oblečení patří ruksak asi podobně, co péřovka k lodičkám. Výhodou toho Samsonitu je decentní vzhled. Jestli jseš buran, který si veme cokoliv k čemukoliv a ještě si myslí, jak na to vyzrál, tak je to Tvůj problém, stejně jako je můj problém, jestli chci nosit brašnu, batoh nebo třeba tralalák.

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 04 pro 2006 19:19

<ot> Lepší vypadat jak buran s batohem, než za pár let schánět kosmodisk nebo jiný řešení problémů se zádama :lol:. </ot>

Mrkni na CaseLogic, taky kvalitní značka.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Skye
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 29 říj 2006 21:00

Příspěvekod Skye » 04 pro 2006 19:36

Patrně si nerozumíme. Hodnotil jsem Samsonite s tím, že je možné jej vzít i k formálnímu oblečení, což ten Deuter ani náhodou. Ale chápu, že pro hodně lidí je povrchní vypadat reprezentativně - není nad ponožky v sandálech apod.:-)

Berte to s ironií...

Peca-on-line
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1420
Registrován: 12 kvě 2006 14:02
Bydliště: Trutnov, ale teď spíš kolej v Brně

Příspěvekod Peca-on-line » 04 pro 2006 20:26

Tak to potom jo :wink: ....já jsem si nedávno pořídil CaseLogic klb15 a naprostá spokojenost, doporučuju.
Asus A6T (Turion X2 1600Mhz@0,9V(800MHz@0775V)), 1GB RAM, nVidia Go7600(450/400(OC:500/420)), Vista Business MSDNAA)

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 04 pro 2006 22:59

Skye píše:Ale chápu, že pro hodně lidí je povrchní vypadat reprezentativně
Pro nektere lidi je povrchni vypadat uniforme. Jakmile vidim typizovanou "reprezentativni" osobu v obleku a kravate a neco potrebuji, prvni veta je: "Sezente mi nekoho kdo tomu (aspon necemu) rozumi". 99% uspech :D Vice na dfens ... zde je to OT.

Zmineny Deuter zatim nikomu nevadil. Znicene pateri a normovanemu vzhledu zdar ! :)

Skye
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 29 říj 2006 21:00

Příspěvekod Skye » 04 pro 2006 23:18

Jistě, ten kdo má oblek = zmrd, ignorant, neumětel. Ten, kdo vypadá rádoby nekonfromě, nejlépe jako Rumcajs, tak je osobnost, intelektuál a guru. Hurá klišé.

D-Fens je dobrá stránka, ale jádro jejich myšlenek (veskrze pravicových) si často bere do huby každý, kdo se cítí samozvaně vyjímečně a paradoxně je SNOB. Snob ve smyslu, že tím že čte XY je přece jiný, a pochopitelně na to musí v diskusi o něčem UPLNĚ jiném jiném uvést zmínku, aby vypadal dostatečně nezávisle, osobně a jakoby kašlajíc na image, ačkoliv součástí jeho prezentace je právě vymezování vůči ostatním, na základě oblečení.

Takže milý pane: chápu to tak, že řeč je tu z větší části o pracovních laptopech (ThinkPad). Součástí práce může být i formální oblečení. Stejně jako do Národního asi nepůjdete v tričku se Sandokanem, tak do práce může být také nutné jít oblečen formálně. Ne proto, abyste si nageloval hlavu a s ní někomu nalezl do zadku, ale abyste reprezentoval firmu. Můžete si o tom myslet co chcete, ale tak to prostě funguje, stačí, když se podívate kolem sebe. Proto jsem uvedl, že zmíněný Samsonite se hodí k vycházkovému nebo i formálnímu oblečení. Jestliže Vy však ostentativně dáváte najevo, že je Vám oblečení šumák, tak nechápu, proč se zmiňujete o osobách v obleku, kteří ničemu nerozumí a rozlišujete podle oblečení. Je vidět, že ta škatulka je Vám po ruce a že rád si užijete nějáké to klišé (viz. výše - oblek = zmrd). Normativní je u vás ten, kdo má oblečení XY, ne jaký je ve skutečnosti. Bravo.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 04 pro 2006 23:40

Skye píše:Jestliže Vy však ostentativně dáváte najevo, že je Vám oblečení šumák, tak nechápu, proč se zmiňujete o osobách v obleku
Protoze prave zastupci teto skupiny se casteji prezentuji nazorem, ze k "typizovanemu designu prece nesmi byt batoh". Te druhe skupine je to jedno, rozhoduje pouze individualni nazor cloveka co mu ciste prakticky vice vyhovuje. Puvodni diskuze: brasna versus batoh je zcela v poradku, ale jakmile se zacne argumentovat nejakym dogmatem misto praktickeho srovnani obou moznosti tak se k tomu bohuzel nemohu nevyjadrit. Neberte to tak vazne, ale pohled s odstupem dava cele veci opravdu komicky nadech :)

Skye píše:Stejně jako do Národního asi nepůjdete v tričku se Sandokanem
Jenze v tomto pripade je to neco, co bych nazval prirozena ucta. Ty pripady o kterych mluvim ja, se dnes nazyvaji korektne loajalita a ja bych je oznacil spise ceskym vyrazem pripos*anost :)

Skye píše:kteří ničemu nerozumí a rozlišujete podle oblečení
To je jen empiricka dlouhodoba zkusenost. Clovek ktery necemu rozumi si muze dovolit byt sam sebou. Nerikam ze tento typ vzhledu nemuze nikomu vyhovovat, ale v takovem procentu jaky se dnes prezentuje je to velmi nepravdepodobne. To potvrzuje i skutecnost, kde v nekterych firmach smeji zamestnanci chodit v patek "normalne" obleceni. Pripada Vam to normalni ? Jeden ustupek dava prostor k ustupkum dalsim, mam takovemu cloveku duverovat ?

Skye
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 29 říj 2006 21:00

Příspěvekod Skye » 05 pro 2006 00:00

a) ano, napsal jsem, že k formální oblečení se batoh tolik nehodí a že Samsonite v tomto má výhodu. Je to problém? Podívejte se na ten batoh, podívejte se pak na oblek, porovnejte a uvidíte, že svým decentním vzhledem k němu pasuje. Je to podobné, jako digitálky a frak, jako Ferrari v turbodieselu a kombi, jako Božena Němcová a kvalitní beletrie:-) Prostě to k sobě moc nejde. Rozumíme si? Stačí se podívat a pochopíte - ostatně, k obleku si asi také neberete běžne tenisky a víte proč. Nic víc, nic míň.

b) ta empirická zkušenost vychází z čeho? Sám jsem byl -mimochodem- zaměstnán ve firmě, kde byl skutečně v pátek casual day. Je to problém? Nijak jsem sám sebe nepopríral, naopak, za mě prostě museli hovořit pracovní výsledky, jinak bych byl odejit. Ta firma tu zaměstanala šest set lidí, většina expertů ve svém oboru, podařilo se ji vybudovat z dvaceti zaměstnanců (na začátku)úspěšný podnik, který živil a živí spoustu rodin. Vy tím možná pohrdáte, protože neměli svetr s jelenem (ale v tom jejich práce nespočívala), čímž asi byli diskvalifikování z jakéhokoliv odborného hodnocení, ale myslím, že je jim to uplně jedno.

Žijeme ve svobodné společnosti. Každý si může rozmyslet, co chce a co ne. Jsou obecné kodexy, které nesjou závazné, není je potřeba dodržovat a je to tak dobře. Proto, můžu opět uvést příklad, který jsem už zmínil: běžte do divadla v adidaskách, běžte na svatbu v šortkách, vemte si na jednání zmijovku. JE TO JEDNO. Ale nesnižujte ty, kteří se snaží vypadat sami pro sebe a dost možná i pro okolí reprezentativně, neškatulkujte, že nic patrně neumí, zkrátka, neserte se do nich, protože jim to tak vyhovuje a čas od času to tak i vyhovuje i jejich okolí.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 05 pro 2006 00:11

Skye píše:b) ta empirická zkušenost vychází z čeho?
Z nekonecnych jednani a desitek ci mozna stovek ztracenych hodin s lidmi, jejichz jedina "kvalifikace" byla vizualni prezentace dle ocekavane sablony.

Skye píše:Ale nesnižujte ty, kteří se snaží vypadat sami pro sebe a dost možná i pro okolí reprezentativně
Tohle je myslim to zasadni v cele diskuzi. Pokud to delaji predevsim sami pro sebe a neni v tom dalsi kompromis, tak je to naprosto v poradku a nelze tomu nic vytknout. Pokud je to ovsem "efekt" pro okoli, plati plne to co jsem napsal vyse. Patrite-li k te prvni skupine, cest Vasi vyjimce a timto bych se mel i omluvit. Bohuzel moje zkusenost je takova, ze drtiva vetsina takovych, kteri primarne lpi na "firemni kulture", "vzhledu" a dalsich pitomostech jsou zcela neschopni karieriste ...

A jeste ciste prakticka poznamka. Asi vite, ze v USA, v Silicon Valley meli nekolik let problemy s dodavkami el.energie, protoze spotreba byla prilis vysoka. Jeden z duvodu byl i ten, aby prumerny clovek vydrzel cely den v obleku v takovem vedru, musel mit zapnutou po cely den klimatizaci. Pripada Vam to normalni ? Neni lepsi se ponekud zamyslet nad logicko-praktickou strankou veci ...

No, admin to stejne asi smaze :)


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů