Pískání ThinkPadu, help!!

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
jP
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 17 říj 2008 18:54

Příspěvekod jP » 13 lis 2008 23:23

Koukam, ze jsem svym vyrokem (uznavam, napsanym trochu pod vlivem emoci) lehce urazil zastance Lenova. Prosim, odpustte mi to.

to kyo: cena o kvalite daneho konkretniho produktu nijak nesvedci

to MartenP: pekny clanek, s kterym souhlasim, sam pises, ze kvalita musela upadnout kvuli konkurenceschopnosti a ze se u Lenova zacly vyskytovat zmetci...
Lenovo R500 s Intel GMA

CeCo

Příspěvekod CeCo » 13 lis 2008 23:37

MartenP:
Ci je blby produkt alebo "len" spatne zlicovane plasty (btw, swarmovi vypadava WiFi, ako citam tak piskanie je celkom bezne, ludia nadavaju na Samsung panely atd.) - vada ako vada, chcem ju mat ako zakaznik odstranenu => servis. A nanestastie, pre mna kvalita = 0 navstev servisu, comu sa Lenovo zacina vzdalovat.

C

kojot

Příspěvekod kojot » 14 lis 2008 11:50

No zatím jsem 3/4 roku do servisu nepáchnul a žádné vady se neobjevují tak doufám, že to ještě pár měsíců vydrží :-)

MartenP
píše často
Příspěvky: 449
Registrován: 08 srp 2007 13:41

Příspěvekod MartenP » 14 lis 2008 12:44

[quote="jP]pekny clanek, s kterym souhlasim, sam pises, ze kvalita musela upadnout kvuli konkurenceschopnosti a ze se u Lenova zacly vyskytovat zmetci...[/quote]

Díky, ale asi jsi ho špatně pochopil. Snažím se tam popsat, že musela upadnout KVALITA VÝROBNÍHO PROCESU, což ale neznamená, že upadá kvalita výrobků, pouze ten proces produkuje více zmetků. Když ovšem narazíš na nezmetkovitý Thinkpad, kvalita je přinejmenším stejná jako u starých IBM Thinkpadů.

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 14 lis 2008 13:03

Mne ale hlavne pride, ze nekteri lide na tom hledaji za kazdou cenu jakoukoli nedokonalost.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

wdolek
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2008 23:07

:P

Příspěvekod wdolek » 14 lis 2008 23:20

tak jsem novym majitelem R400 (od stredy) a popravde receno jsem zdesen tim piskanim!!!... muj posledni notebook (hp compaq nx7400), ktery sem neustale reklamoval kvuli piskani (a i kvuli vadnemu displeji - 4x !!! mi v servise dali displej, na kterej se asi ani nepodivali - vzdy nejaky defekt) trpel uplne stejne - ale u toho hpcka mi to nikdo nikdy neveril, protoze siroko daleko sem byl jediny, kdo mel tenhle model.

procitam si pozorne vsecky posty o piskani / bzuceni a musim ale rict, ze me se piskani neprojevuje *jen* pri max vykonu / setrivem rezimu...
u me se piskani projevuje jak pri napajeni z baterky tak i ze site, pri jakemkoliv rezimu a zcela nahodne... napriklad ted jedu ze site, na energystar a nic... ale vcera sem se u toho malem zblaznil.
take mi prijde, ze svou roli hraje *jakekoliv* zarizeni v USB - se zapojenou mysi to piska mene.

take sem se zde setkal s domenkou, ze piska disk. ja mam pocit, ze piska CPU a i disk ! napriklad pri bootu kdyz vidim jak blika dioda indikujici seekovani po disku, tak je z leve horni casti tela notebooku slyset takove prerusovane piskani. ... podobne piskani slysim kdyz taham po siti mezi pocitaci hodne dat...
to druhe "CPU" piskani slysim z oblasti zhruba mezi USB porty a CPU - neni tak prerusovane. rozhodne oba dva druhy piskani mi pridou nesmirne iritujici.

jen co to pujde (utery), zavolam primo do lenova - a nebo se osobne zastavim v pobocce distributora a poptam se. od utery budu mit jeste tyden na vraceni.

jinak nekde sem se docetl, ze pomoci RMClock staci vypnout "C4" featuru procesoru. bohuzel to u me nezabralo a pak se musi stelovat napajeni a do takovych hacku u noveho notebooku se mi fakt poustet nechce.

[kyo] to ale neni nevdek. nekdo si proste poridi nejakou vec - a ne za male penize (i kdyz chapu, ze pro nekoho je 20k naprosto smesna castka) a ono to dela tohle... :P a zrovna u me je to o velke deziluzi - poridil sem si dva notebooky a oba dva se stejnym defektem. no neni to na pest?! vsichni kolem maji normalni tichy notebook (dell, fujitsu, ... lenovo T*) ... jen proste ja, co koupim, to je vadne :P ...

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 15 lis 2008 00:55

Pískání nasere. Můj minulý notebook pískal a pomáhalo jen nechat zapnuté bluetooth. Pak pískat sám přestal a já koupil R61, který mi naštěstí nepíská - navíc když tu čtu, že většina, co si koupila R400, má problém s pískáním, tak jsem rád, že jsem s nákupem nějak neotálel. Beztak je ta R400 s o generaci horším procesorem, než se dával do 14" R61. Tohle je od lenova fakt ostuda jak poleno.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

wdolek
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2008 23:07

Příspěvekod wdolek » 15 lis 2008 10:11

swarm: me rekli v predvadecce lenovo, ze "R400 je nejnovejsi model" ... do CPU nedelam, ale tak uz pri koupi R400 sem porovnaval rychlost FSB, RAMku (i kdyz DDR3 je spise "marketingova vyhoda") a taktez vydrz baterie - v tom mi pride R400 vypecenejsi... snad pak jen to, ze PISKA ! :D a ma nizsi frekvenci procesoru (1.8)...

wdolek
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2008 23:07

zaseky...

Příspěvekod wdolek » 15 lis 2008 10:31

jeste jak to tak pozoruji, tak nejen ze notebook piska, tak se i seka - stejnym zpusobem jako me stare hpcko. kdyz jedu z baterie, obcas (naprosto nahodne) se to cele sekne na par vterin, nemohu hybat s kurzorem mysi, do bufferu ale tecou vsecky veci ktere vytukam na klavesnici. po 1 vterine vse odmrzne a z bufferu se vypise co sem psal, kurzor se premisti podle me zbesilosti pohybu pri zaseku...

no... abych pravdu rekl, tak jsem dost zklaman :((( ale reknete mi, co si ma clovek dnes do 20k poridit? po zkusenostech s hp (a uz to je pomerne "solidni" znacka) jsem se rozhodl do lenova - jakozto "nejlepsi" (doporucovane) znacky... a... ani u lenova se neubranim takovym kixum. :P opravdu tomu nerozumim :(

RakeW
píše často
Příspěvky: 167
Registrován: 29 čer 2008 14:47

...

Příspěvekod RakeW » 15 lis 2008 12:57

Jen znovu připomínám, že jsem si vypnul v biosu "CPU Power Mangement" a NTB přestal pískat! Žádných dalších změn (výdrž, teplota) jsem si nevšimnul. Ale hlouběji jsem to nezkoumal. Takže pokud to někoho baví, může zkusit výdrž v obou modech, budu jedině rád. Upřímně řečeno, i kdyby mi to zkracoval výdrž třeba o 30 min, stejně bych dal přednost tichu před pískáním.
ThinkPad 13

jP
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 17 říj 2008 18:54

Příspěvekod jP » 15 lis 2008 13:00

wdolek: a neseka se ti jen pri spustenem Bluetooth? nvm, jak se to Lenovu povedlo, ale u meho prvniho R500 dochazelo k podobnemu sekani prave pri spustenem BT, nyni (u druhe R500) ale k sekani nedochazi... aspon nejake zlepseni...
Lenovo R500 s Intel GMA

wdolek
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2008 23:07

Příspěvekod wdolek » 15 lis 2008 13:17

jP: BT sem od koupe snad jeste ani nezapnul :) ... proste sem mel pustene wokna, psal sem nejakou zpravu na jabber spoluzakovi a zasek... a pak zas klid. tohle mi dost casto delalo hpcko (treba jednou za den) ... tedy neni to nejaka extremni vada, ale cloveka to zamrzi :) ... jelikoz se mi ten zasek stal prvne a zatim sem zadnej jinej nezaznamenal - tak spise dam v pleno zkusenost s hpckem. tam mi prislo, ze je problem v disku - vetsinou sem pri zaseku slysel, ze se zaparkovala hlava (coz je naprosty nesmysl, kdyz neni pocitac v idle stavu). kupoval sem si novy disk (seagate sem nahradil za hitachi) a ten to delal take - ale mnohem mene. takze mozna nejaka vada radice disku? to uz bych asi fantaziroval.

lenovo budu dal pozorovat :) doufam, ze se to sekat moc nebude. spise me vic stve to bzuceni... bzuceni dvojiho druhu :((

wdolek
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 14 lis 2008 23:07

Re: ...

Příspěvekod wdolek » 15 lis 2008 13:57

RakeW píše:Jen znovu připomínám, že jsem si vypnul v biosu "CPU Power Mangement" a NTB přestal pískat!


tak sem si to take vypl a ted budu pozorovat, jak se to bude chovat - vcetne zmen vydrze baterie - dnes kdyz sem rano zapl notebucek na baterku, mile me prekvapil odhad vydrze 7 hodin na Energy Star :D (ktery ale v zapeti spadl na neco pres 5h).

RakeW píše:Upřímně řečeno, i kdyby mi to zkracoval výdrž třeba o 30 min, stejně bych dal přednost tichu před pískáním.


:) sdilim Vas nazor... ted jeste aby to ale neovlivnovalo jine funkce (nastaveni Power Manazeru) (?)

macabe

Příspěvekod macabe » 15 lis 2008 14:57

sleduj a drzim palce doufam ze to bude mit zdarny konec
a chtel bych se zeptat kdyz si nastavim panel do urcite pozice tak se mi zda jako by se mirne hybal v pantech to je normalni nebo se to da reklamovat trochu me to stve diky za radu

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 15 lis 2008 22:42

Klidně si dojdi nechat panty vyměnit, pokud se ti zdá, že mají vůli, u TP není s tímto v servisu problém, objednají panty a poté NTB přineseš a do dvou hodin to máš hotové.
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů