Thinkpad R400/R500 seria

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Mawatani
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 14 črc 2008 22:10

Příspěvekod Mawatani » 11 říj 2008 07:22

Ahoj. Objevil se mi nový problém. Snažil jsem se řešit to pískání a někdo tady napsal, že mu pomohla aktualizace Biosu. Zkusil jsem to nainstalovat ThinkVintage a zdá se že, pískání se možná trochu omezilo, ale bohužel se mi zdá jako by bylo víc slyšet chroupání procesoru a z pravé starny se začalo ozývat něco jako šustění, nevim jak přesně by se to dalo popsat, trošku to zní jako když se slabě vaří voda, asi takový zvuk. Takže ten notebook je teď paradoxně určitě hlučnější. Mohli by jste mi prosím poradit co s tím? Dá se ta verze toho Biosu nějak downgradovat, nebo změnit na jinou. Nejsem si jistej, ale myslim, že jsem tam včera dal verzi 1.15. Děkuji za odpovědi

CrackonoS

Příspěvekod CrackonoS » 11 říj 2008 08:38

zkusim to vzit poporade :)
2caver:
1) ja k tomu dostal Xpecka i tricko (mimochodem velikost je L)
2) zadne spatne (s)pixly nemam
3) a wifi mi prijde naprosto paradni jen mi malinko vadi, (je mozne ze je to jen u me) ze to tlacitko na zapnuti wifi je dost ztuha prepnout jinak souhlas s tim ze to rozliseni 1680 je naprosto luxus ale neni to pro kazdeho hodne lidem co jsem ho ukazoval rikalo ze je to na ne prilis male takze radej opravdu nekam kde si ho muzes i prohlednout

2doxxik:
no ja zatim moc her nezkousel jede mi tam na max W3 co asi problem neni u vetsiny ntb :) a dale jsem zkousel uz jen HoMaM 5 na vysoke detaily a jelo to bez problemu plynule

2mawatani:
ja byt tebou tak pokud mas moznost ho jeste vymenit za jiny kus tak to udelej myslim ze nejake to piskani co tu popisujes normalni neni ale i jak tu nekdo psal je to taky dost subjektivni nekomu piska nekomu ne

GhostDW
občas něco napíše
Příspěvky: 24
Registrován: 06 říj 2008 12:53
Bydliště: Orlické hory

Příspěvekod GhostDW » 11 říj 2008 09:42

2Gwaihir: Prosim o vyzkouseni toho Zaklinace, Kdysi davno jem ho precetl a tesim se na hru, tak jestli ji mam shanet. Diky.

2caver:
1) Jenom tricko, velikost je L
2) Zadne spatne pixely jsem nenasel, ale prohlidnu to jeste pod testem
3) Wifi bohuzel zatim neporadim, me funguje dobre, ale zatim jsem zadne extremy nezkousel.
Lenovo R500 (WSXGA+, ATI) + dock

caver
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 10 říj 2008 21:35

Příspěvekod caver » 11 říj 2008 10:28

vsetkym velmi pekne dakujem za odpovede :-)

to CrackonoS:
mam na Teba velku prosbu. Mohol by si prosim Ta niekde uploadnut to CD s XP. Asi nie som sam co by ho potreboval. Neviem ci je jedno pre viacej typov notebookov. Mne sa jedna o R500-ku s ATI. Ak by si mal nahodou cas, chut a moznost to spravit, budem velmi rad :-)
PS: Ty mas ktory typ R500? Pripadne skusal si downgrade na XP?

Caver

CrackonoS

Příspěvekod CrackonoS » 11 říj 2008 10:55

mam tu s ati, puvodne jsem chtel down na xp ale ty visty na te r500 bezi relativne svizne takze o tom nejak neuvazuju s tim upem to bude slozitejsi bo mam pomaly net takze bych se naupoval k smrti ale kdyz to nejak pujde zkusim to

caver
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 10 říj 2008 21:35

Příspěvekod caver » 11 říj 2008 10:59

Skus ak sa Ti bude dat, uz dopredu vdaka za snahu. Ozaj, Ty s piskanim nemas ziadne problemy?

Caver

CrackonoS

Příspěvekod CrackonoS » 11 říj 2008 11:37

no ja se vydesil jak to tu vseci pisi ale vazne nemam jako kdyz dam ucho na nej tak slysim takove no nevim jak to popsat misto piskani spis je to "škvizlání" :) ale to je rekl bych hadr ale pokud sedis s ntb u stolu a je hrobove ticho tak spis slysim jen vetracek tod vse zadny piskot

wern_er
guru
Příspěvky: 1129
Registrován: 10 kvě 2007 12:35

Příspěvekod wern_er » 11 říj 2008 12:43

2 Mawatani: Co se týče "šustivého" zvuku zprava, jedná se pravděpodobně o pevný disk ... jinak doporučuju používat System Update a nechat vše co používáš a potřebuješ updatovat na poslední verze ... co se týče pískotu, nové verze BIOSu mohou pomoci, downgrade je IMHO nesmyslný - nová verze BIOSu je od toho, že odstraňuje chyby staré a vylepšuje její vlastnosti či přidává nové ... pokud máš z něčeho opravdu špatný pocit a máš možnost NTB ještě vyměnit, udělej to ... jinak šustění disku může být způsobené načítáním atd. velkého množství malých souborů (především, disk musí hodně seekovat), takže pokud máš zaplé tak vypni indexaci disku aj. nesmysly ... dost často to zbytečně zpomaluje a disku to IMHO jen škodí ... pokud nemáš NTB jako vyhledávací nástroj v bordelu obrovského množství souborů, pak je tato funkce zbytečná - stačí si trochu udržovat v PC pořádek a člověk pak vyhledávání WIN nepoužije jak je rok dlouhý ... případně může být šustění a tím zpomalení disku způsobené automatickou defragmentací - v továrním nastavení je tuším Diskeeper nastaven na pravidelné provádění defragmentace - též IMHO zbytečné, pokud často nemažeš a nekopíruješ velké množství souborů, stačí tuto operaci provézt jednou za čas ručně - Diskeeper sám případně dokáže na tuto "potřebu" upozornit ...
TP T61 7664-18G, 2x2GB RAM 800MHz, Intel SSD 330 180GB, Advanced Mini-Dock
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x8GB DDR3 1600MHz, 128GB mSATA Crucial M4 SSD
TP X230 2320-2QG (IPS, UB dock), 2x4GB DDR3 1600MHz, 256GB mSATA Crucial M500 SSD

Mawatani
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 14 črc 2008 22:10

Příspěvekod Mawatani » 11 říj 2008 13:45

Jasně díky, s tím Biosem máš asi pravdu a zdá se, že to pískání zmizel. Jenom mi přijde, že to šustění zprava(je to vpravo, asi tam co je čtečka otisků), jsem přdtím neslyšel. Je možné, že ta nová verze Biosu způsobuje že to o čem jsi psal, teď ten disk dělá častěji?

plzi
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 11 říj 2008 14:41
Bydliště: Plzeň

Příspěvekod plzi » 11 říj 2008 14:50

Cau. Chtel bych kohokoliv poprosit jestli me napisete presny typ originalniho harddisku co mate v tech svych R500? Chtel bych si ho take koupit ale rovnou s vetsim hardiskem 320 giga a nemam srovnani s puvodnim.

Zvazuji WD Scorpio Black ktery bezi na 7200 nebo normalni WD s otacky na 5 tis. vsechno lezi na pomeru hluku a zranim energie.

Jinak me dost stve ze je ted o 2500 Kc drazsi nez pred tejden, co myslete spadne ta cena nebo ne?

Diky vsem za radu.

dwg
občas něco napíše
Příspěvky: 69
Registrován: 22 zář 2008 22:43

Příspěvekod dwg » 11 říj 2008 16:44

zdravím,

nějaké info o r400 v lepší konfiguraci?

mám pocit, že tady někdo tvrdil, že by se měli objevit kolem 10.10.

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 11 říj 2008 17:54

Mawatani: pod citackou otlackov je hdd

plzi: presny typ disku ti nikto nepise lebo v tvojom notebooku bude ten, ktory malo lenovo prave na sklade ked sa tvoj notebook vyrabal. moze tam byt disk od roznych vyrobcov.

dwg: termin zaciatok oktobra sa tykal naskladnenia R400 s T5670
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

Mawatani
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 14 črc 2008 22:10

Příspěvekod Mawatani » 11 říj 2008 18:22

Jinak ještě mě napadlo, to že je slyšet pevný disk je normální? Mám pocit, že když jsem řešil to pískání, tak jsem si pravděpodobně tenhle zvuk neuvědmoval a asi proto mě to překvapilo, pokud je to tedy nirmální.

Doxxik
občas něco napíše
Příspěvky: 62
Registrován: 23 zář 2008 21:22

Příspěvekod Doxxik » 11 říj 2008 19:59

GhostDW píše:2Gwaihir: Prosim o vyzkouseni toho Zaklinace, Kdysi davno jem ho precetl a tesim se na hru, tak jestli ji mam shanet. Diky.


kk, taky jsem ho četl a rád bych si ho zahrál :)
2all: už nikdo se nepodělí se svými "zkušenostmi" s hraním na R500 ?

Gwaihir
píše často
Příspěvky: 149
Registrován: 03 zář 2008 10:27

Příspěvekod Gwaihir » 11 říj 2008 21:09

Tak zatim sem nainstaloval Gothic III a zkusil jsem prvni boj s orcy. V zakladnim nastaveni na high detaily a 1024x768 s cernymi okraji kolem to bylo cukave dosti. Zmenil jsem na stredni detaily a 1280x800 a je to mirne lepsi. Trochu to cuka, ale ja nejsem narocny, tak si myslim, ze je to hratelne.

Meho zaklinace ma kamos, tak nevim, kdy mi to vrati. Pak to testnu a dam vedet. Kdyz tak si to behem tydne vemu na vyzkouseni.
MacBook Pro 15"

Lenovo TP R500 P8400 @ 2.27GHz, 2GB, 160GB, 15.4" WSXGA+, M82XT, Vista Bsnss / Ubuntu 12.04


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot] a 62 hostů