Thinkpad R400/R500 seria

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
corange
občas něco napíše
Příspěvky: 20
Registrován: 13 srp 2008 14:19

Příspěvekod corange » 12 lis 2008 19:25

Jak jste na tom s teplotama? CPU cca od 35 do 50°C (everest). to je běžná hodnota, ale sem tam teplota vyletí během pár sekund na hodnoty okolo 80°C (i při nenáročné práci - net, office ...) -> z notebooku je na pár sekund vysavač, poté opět utichne (potom zase píská, ale to je jedno :-) ). Dále je při vysokém zatížení teplota i kolem 90°C a nemyslím si že tak to je od koupě ntb. Může se jednat o závadu? Žádný software na správu chlazení nemám ani jsem s ničím nehýbal.
Lenovo ThinkPad R500 | 15,4" WSXGA+ | 2,26 GHz | 3 GB RAM | ATI Radeon 3470 | 500 GB HDD

tha32i
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 28 srp 2008 07:02

Příspěvekod tha32i » 12 lis 2008 22:52

to ghost: nic takoveho jako clear security chip v BIOSu nemam.

nicmene tohle jsem nasel v manualu lenova a docela me to desi:

Zapamatujte si svá hesla. Pokud zapomenete heslo správce nebo heslo k pevnému
disku, nemůže je autorizovaný poskytovatel služeb Lenovo nemůže resetovat a vy
budete muset vyměnit systémovou desku nebo jednotku pevného disku nebo jednotku
SSD.


nicmene jsem si jistej ze zadavam dobre heslo a nic....nejake dalsi rady?

kyo
guru
Příspěvky: 1648
Registrován: 04 lis 2007 19:26

Příspěvekod kyo » 12 lis 2008 22:57

ja jo, a uz to mam odblokovane.
Lenovo Thinkpad R61 - 1680x1050, C2D T7250, 2GB 667mhz, 250GB Seagate Momentus 7200.3, NVS 140m, XP Professional + 3 year carry-in

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 13 lis 2008 10:09

tha32i píše:to ghost: nic takoveho jako clear security chip v BIOSu nemam.

aby sa ti tam zobrazila volba "clear security chip" tak musi byt polozka Security Chip byt nastavena na Active.

heslo k comu zadavas a nejde ti? pokial si aktivujes pristup cez heslo ktore nevies tak to bude autorizovany servis riesit presne tak ako je tam napisane a vymena mainboardu je docela draha zalezitost :) pokial si si nie isty co robis tak radsej zavolaj na tech support lenova alebo do servisu nech ti povedia co presne mas robit.
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8

tha32i
občas něco napíše
Příspěvky: 18
Registrován: 28 srp 2008 07:02

Příspěvekod tha32i » 13 lis 2008 12:46

v biosu mam SECURITY CHIP na active, pak tam mam jeste volbu inactive a disable.

Jedine co jde vycistit jsou otisky prstu...ale to muj problem neresi...

mel jsem visty kde jsem zadal uzivatelske jmeno a heslo do spravce hesel.

po reinstalaci na win XP, spravce hesel mi sice uznal otisk prstu ale ze se nazev pocitace zmenil a ze me nemuze zalogovat a ze mam vycistit TMP chip a otisky prstu....otisky sem vycistil, chip nevim jak, tu moznost tam nemam.

ted pokud se prihlasuju do spravce hesel od IBM, tak to po me chce heslo do woken a pak jeste heslo, ktere se pouzil driv, nicmene ja pouzivam stale to same heslo.

Dik

crank
občas něco napíše
Příspěvky: 27
Registrován: 30 zář 2008 09:34

Příspěvekod crank » 13 lis 2008 14:15

mám R500 s ati 1680x1050 a píská chci se zeptat zda má někdo ten samý notebook a při max performance na baterku nepíská?? nebo ho mám vrátit do 14 dnů?

xo3e
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 03 lis 2008 10:26

Prohybani klavesnice

Příspěvekod xo3e » 14 lis 2008 09:30

Myslite, ze by prohybajici se klavesnice u R500 byla na reklamaci? Jde o to, ze cca tretina plochy klavesnice jaksi "plave na vode" a podle me to celkem zasadne snizuje komfort pri psani...

edit:
Tak jsem zkusil servis, ale technik to bud nepochopil, nebo povazoval za prilis banalni. Kazdopadne po "dosazeni a dotazeni" se klavesnice prohyba skoro i vic nez predtim. Porovnaval jsem notebooky (jinych znacek) nekolika znamych a proti nim si nemuzu stezovat, ale preci jen na ThinkPad mi tohle nesedi. Asi zkusim druhe kolo, az se mi zase bude chtit byt nejaky cas bez notebooku.
Naposledy upravil(a) xo3e dne 25 lis 2008 16:45, celkem upraveno 1 x.

MartenP
píše často
Příspěvky: 449
Registrován: 08 srp 2007 13:41

Příspěvekod MartenP » 14 lis 2008 12:40

Já myslím, že určitě. Technik by to měl v servisu dotáhnout nebo podložit.

wwwenca
občas něco napíše
Příspěvky: 61
Registrován: 24 srp 2007 10:36

zkušenosti s R500

Příspěvekod wwwenca » 14 lis 2008 15:19

Mám R500 s ATI už přes dva měsíce, tak si dovolím pár postřehů. První R500 jsem vracel do 14 dní, to pískání se prostě nedalo vydržet. Večer v naprostém tichu pískal jak hejno komárů. Bez sluchátek mě za chvíli bolela hlava. Taky jsem měl problém s prohýbající klávesnicí na levé straně, hlavně kolem písmen E, R. Bylo nepříjemný na ní psát. Nechal jsem si vrátit peníze a zkusil jsem koupit jinde. Ten, co mám teď, píská malinko, když jede na baterku, ale nic hrozného. Proti prvnímu se to nedá vůbec srovnat. Klávesnice se také prohýbá o poznání míň. FRU klávesnice je 42T3942. Není to ale ideální, tak jsem jí vyztužil plechy z merkuru Displej mi přijde dobrý, asi co jsem od něj čekal. Hodně rýsuju, na CAD rozhodně doporučuji. První displej byl naprosto bezvadný, ten co mám teď má jeden mrtvý bodík, zhruba uprostřed. Objevil se asi po měsíci a je vidět jen když máte úplně černou obrazovku. Při tomhle rozlišení, kdo o něm neví, tak si ho nevšimne. Displej tedy hodnotím kladně. Ze zpracování plastů jsem trochu smutný. Když byl nový, byl pevný jako skála. Postupem času ale začalo všechno vrzat. Hlavně plasty vlevo a vpravo od touchpadu, co máte pod rukama. Nebo levá část při zavřeném víku. Když jsem za ni vzal, bál jsem se, že se mi noťas rozsype pod rukama. Mám doma starou R52 a nevrže dodnes…a to už je let. Nakonec jsem se rozhodl noťas rozdělat a trochu si s tím pohrát. Pod klávesnici jsem tedy strčil plech, pod plasty jsem nalepil těsnění, co se dává do oken (podstatě molitan). To samé jsem udělal pod rámeček displeje aby nevrzalo víko. Výsledek je parádní, nic nevrže, neprohýbá. Jestli to vydrží, budu spokojený. Co se týká pantů tak levý už má trochu vůli, ale když to srovnám s jakýmkoliv jiným výrobcem, jsou parádně tuhý. Trackpoint moc nepoužívám… měl jsem na něm nastavený mačkání jako levé tlačítko myši ale to té prohýbající klávesnici, nedělalo dobře. Mám ale problém, že jakmile pohnu trackpointem nebo zmačknu levé nebo pravé tlačítko u něj, nefunguje asi 1sec touchpad. Většinou právě používám touchpad a ty vrchní tlačítka nad ním. Když třeba chci něco přesunout, zmáčknu levé tlačítko a musím sekundu počkat, než začne fungovat touchpad. Tohle dělá od začátku, ovladače na ultranav mám nové. Včera jsem psal do Lenova, uvidím, jestli dokáží poradit.

OS jsem nechal Vistu B. I když ze začátku mě to vrtění disku ubíjelo. Určitě není svižná jako by byly XP ale tu chvilku zkrátka počkám. Lenovo soft hodnotím kladně. Asi všechno co člověk potřebuje. Občas mi mrzne Access connection ale bůh ví čím to je. Na hry moc není, NFS MW bez sekání na 1024x768 bez detailů. Rail Simulator ještě hůře, CS je v poho i na baterii okolo 50 FPS, na max perf. I přes 90. Výdrž baterie mezi 2-3 h. Když trochu šetříte a jenom net, tak se ty tři hoďky dají. Chlazení mají už vychytaný. Netřeba si hrát s nastavením větráčků.

Když bych to shrnul a porovnal s mojí starou 52. Samozřejmě skok dopředu co se týká výkonů. Stačí na všechno, co normální člověk potřebuje. Na hry určitě ne ale to po něm nikdo přeci nechce. Zpracovaní u R500 mi přijde malinko horší, jak plasty, tak klávesnice ale je to možná jen věc mého kousku. Nerad bych rozpoutal další nesmyslnou diskuzi. Kupoval jsem ho za 26 tis. Polovina co kdysi stála R52 Rozhodně těch peněz nelituji. Rozhodoval jsem se ještě mezi Dellem. Nakonec R500 vyhrála díky pověsti předchůdců. Myslím, že v tuhle chvíli je to pořád to nejlepší, co můžete koupit. Jak to bude dál, ukáže čas. Můžete se ptát, jestli vás něco zajímá…

Gogo
guru
Příspěvky: 3904
Registrován: 17 kvě 2007 20:59
Bydliště: Brno

Příspěvekod Gogo » 14 lis 2008 19:31

neudělal jsi překlep? Nemáš ho už přes 2 roky? /nic ve zlým,já jen to vrzání a pant.../
ACER Aspire 7730G-734G32MN / Prodáno

matthew6
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 říj 2008 10:28

Příspěvekod matthew6 » 27 lis 2008 23:20

takze dnes mi dorazil thinkpad R500 a poviem vam uprimne, totalne sklamanie :roll: prehybajuce sa plasty v podstate vsade, plasty zo zakladu posobia dost "tenkym" dojmom, touchpad blbne...

pravdepodobne to do 7 dni pojdem vratit.. a hlavne kryt displaya, mozno som iba vychytal nejaky cudny kus ale ze kryt displaya sa prehyba az o 4mm je na mna dost! chcel som odolny notebook a postupne moja volba prechadzala z 6735b, cez TP SL az k TP R, ktory mal byt papierovo najlepsi z tychto no ten pocit som nemal...

inak mam verziu P8400, 4500MHD... ostatne parametre a recenzie co sa popisali na posl x stranach sedia.. max vydrz okolo 4h 35m, display inak fajn, nehreje, nehuci, nepiska, vista pomala...

K_O
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 11 kvě 2006 19:34
Bydliště: Prievidza, SR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod K_O » 27 lis 2008 23:29

ja mám už nejaké 2 týždne R400 a som maximálne spokoný. Môj kus netrpí takmer žiadnymi neduhmi s ktorými sa dá stretnúť na internete. Klávesnica sa neprhýba, nepíska, v okolí snímača odtlačkou je tiež slušne pevný. Mierne sa hýbe plast v provom rohu podložky pod ruku (ale je to fakt len mierne v prvom momente som si to ani nevšimol. až keď som začal hľadať chyby. Na baterku s wifi kľudne vydrží 5-6 hodín (dodávaná 6 cell batery). Viac menej nemám tomuto notebooku čo vytknúť.

remus
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 22 srp 2008 23:53

Příspěvekod remus » 28 lis 2008 01:35

Zaujimalo by ma, ci vo vsetkych modeloch R500 je citacka kariet ako sa pise vsade 7-in-1, alebo aka vlastne, pretoze jedina karta ktora sa mi da "zasunut z predu do toho otvoru" je xD karta (Olympus fotak).
Skusal som este Memory Stick Micro cez adapter na MS Duo, bezvysledne (velka medzera), takze M2 osamote som ani nemusel zvazovat, pretoze tam nikde nie je nejaka samostatna "priehradka". V manuali o tom nic nie je...
ThinkPad R500 : Intel Centrino 2 : P8400 @ 1066 MHz FSB : 2GB DDR3 RAM @ 1066 MHz : X4500MHD : Windows 7 Professional @ 32 bit

Warhawk
guru
Příspěvky: 524
Registrován: 13 úno 2007 14:39

Příspěvekod Warhawk » 28 lis 2008 07:48

SD,MMC, Memory stick (ne verze duo, ale ta s tim nejvetsim adapterem - tedy memory stick !), XD card jak pises... ;-)

remus
píše často
Příspěvky: 148
Registrován: 22 srp 2008 23:53

Příspěvekod remus » 28 lis 2008 10:30

No, tak tiez som si myslel, ze tam ide ta archaicka verzia. Nechapem preco ju tam davali, ved to uz snad nikto nepouziva. Nejaky adapter pre M2, alebo aspon adapter pre MS Duo adapter asi nebude, co?
ThinkPad R500 : Intel Centrino 2 : P8400 @ 1066 MHz FSB : 2GB DDR3 RAM @ 1066 MHz : X4500MHD : Windows 7 Professional @ 32 bit


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 50 hostů