Lenovo N500

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 14 led 2009 01:12

ta vista, co tam budes mat predinstalovanu bude urcite 32bit... 64bit z toho nevydolujes... jedina legalna moznost na 64bit (pokial teda nemas nejaku vlastnu krabicovu verziu win) by bol downgrade na XP 64bit... treba vsak pocitat s viacerymi vecami... prva vec su ovladace - aj ked na samotny notebook pravdepodobne zozenes vsetky 64bit ovladace (ako tak zbezne pozeram na stranku lenova), problem ale moze byt s periferiami (napr. tlaciaren)... dalsia vec je absencia podpory pre 16bit aplikacie - tzn. nespustis tam ziadne dosove programceky, co sa na prvy pohlad moze zdat dnes uz banalitou, problem vsak je, ze niektore programy maju (casti) instalacie robene prave pod dosom a teda aj ked samotna aplikacia by ti na tom slapala, nepodari sa ti ju nainstalovat (osobne vsak ziadnu taku aplikaciu nepoznam)... dalsia vec je podpora 64bit zo strany softveru - zatial stale nie je vela programov, ktore by dokazali vyuzit 64bit, a teda 64bit OS je viac-menej vo vseobecnosti zbytocnostou (pokial neplanujes 4GB ram)...

a co sa tyka 32bit Vista<->XP, tak ja som nad downgrade rozmyslal tiez, ale Vista sa mi zda dost svizna (oproti XP co som mal na starom notasi), takze asi zostanem pri nej (mozno niekedy ked budem mat cas spravim dualboot)...

kralikus
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 06 led 2009 01:16

Příspěvekod kralikus » 14 led 2009 01:28

kdyz si prectu co pise Microsoft o Bussines Vistach tak 64bit podporu by meli mit v sobe implementovanou....mno... uvidime:o)

http://www.microsoft.com/cze/windows/pr ... fault.mspx

roman3
píše často
Příspěvky: 383
Registrován: 19 bře 2007 17:23

Příspěvekod roman3 » 14 led 2009 03:56

to si trosku zle pochopil... tak ako existuje 32bit XP a 64bit XP, tak existuje aj 32bit Vista a 64bit Vista... proste Vista nie je jeden system, ktory funguje podla toho aky mas procesor... 32bit a 64bit maju odlisne instalacky - ak chces 64bit, tak si musis zakupit 64bit Vistu, ale k notebookom vyrobcovia takmer vyhradne zakupuju len 32bit... sorry, ze ti kazim nadeje, ale je to proste tak ;)

kralikus
občas něco napíše
Příspěvky: 12
Registrován: 06 led 2009 01:16

Příspěvekod kralikus » 14 led 2009 09:37

jou, mas pravdu...Spatne jsem si vylozil propagacni clanek od Microsoftu. Kazdopadne jsem na to koukal a 32 a 64bit Win Vista Bussines stoji stejne...uvidim co tam bdue nainstalovany. Dik za upresneni

Medicalisto
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2009 19:44
Bydliště: Praha

Zkušenosti s výkonem GMA X4500

Příspěvekod Medicalisto » 02 kvě 2009 19:50

Ahoj, chtěl bych vás poprosit, zdali někdo náhodou nezkoušel zahrát na LENOVO N500 s integrovanou grafikou i nějakou hru... zajímě jak to dopadlo, co notebook zvládne, co už ne... Medieval 2, WOW, GTA SA? Plus bych velmi ocenil zkušenosti s hlučností a zahříváním verze s int. graf. Tak jak to vypadá dámy a pánové, čekám na postřehy. :wink:

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 03 kvě 2009 16:59

Prosím, můžou nám majitelé Lenova N500 s integrovanou grafikou (třeba i s dedikovanou) napsat nějaké nové potřehy s jejich miláčkem? Displej, odírání víka, a jiné důležité věci. Bude možná vděčno mnoho čekajících zákazníků.Děkujeme

dodko999
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 29 lis 2008 09:59

Příspěvekod dodko999 » 03 kvě 2009 18:49

mam tento notebook s integrovanou od decembra a funguje bezchybne. v danej cenovej kategorii ide o kvalitny plast, hrajem na nom nfs underground 2 na plne detaily ale je vidieť ze ma s tym mensie problemy. notebook je velmi tichy a vydrzi na setriacom rezime do 4 hodin.

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 03 kvě 2009 19:00

Tak to je fajn, a není víko moc náchylné na poškrábání? Displej je slušný na úhly atd? Má ho, prosím ještě někdo?

Medicalisto
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2009 19:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod Medicalisto » 03 kvě 2009 19:08

Dodko999 díky za odpověď, jen mi ještě pověz... jaký máš operační systém a na jakém rozlišení hraješ ty NFS?

dodko999
občas něco napíše
Příspěvky: 30
Registrován: 29 lis 2008 09:59

Příspěvekod dodko999 » 03 kvě 2009 19:28

to pyropus: veko poskabane nemam, a pozorovacie uhly su na danu cenovu relaciu velmi dobre
to medicalisto: mam vista bussines a hrajem na najvyssom ake umoznuje hra teda 1024x768

Medicalisto
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2009 19:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod Medicalisto » 03 kvě 2009 21:55

No když už jsme u toho tedy... má ho někdo s dedikovanou GF9300?? slyšel jsem, že děsně otravně hučí a slušně topí, je to pravda?

pyropus
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 25 bře 2009 07:27

Příspěvekod pyropus » 06 kvě 2009 20:08

Pořídil jste si někdo k tomuhle notýsku externí HDD? Jaký by byl vhodný?

jirzib
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 05 čer 2009 10:55

Příspěvekod jirzib » 05 čer 2009 11:52

to Medicalisto- Ja ho s GF9300M mám a jsem spokojenej.Pokuď se na ten větráček nesoustředím tak o něm ani nevím.Při klasickém zatížení jako je internet,kancelářská práce atd. je si jen občas foukne.Musíme brat v potaz,že i sama wi-fi dost hřeje.GF9300 žere pouze 13watt a integrovaná GMAX3100 13.5watt. Já ani nečekal,že si budu moct zahrát CALL OF JUAREZZ,HALFLIFE 2, RACE GRID, což jsou celkem náročné hry a to samozřejmě větráček chladit musí,jinak to prostě nejde.A baterka při normál používání aď nepřeháním vydrží v poho 3hod.Kromě těch her samozřejmě.Já jsem nad míru spokojen.Pokud člověk chce notas kterej nehřeje,nevětrá tak tam není výkon a je to do kanceláře. Bohužel to stříbrný víko se opravdu snadno škrábne,ale to je myslím detail. Tady pro srovnání,opravdu to stojí za to

http://www.notebookcheck.net/Mobile-Gra ... 844.0.html

Medicalisto
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 02 kvě 2009 19:44
Bydliště: Praha

Příspěvekod Medicalisto » 06 čer 2009 09:38

díky jirzib :wink:

@NUB!5
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 19 kvě 2009 16:32

Dojmy

Příspěvekod @NUB!5 » 08 čer 2009 12:33

Dobrý den,

mám tento model doma již cca. 6 měsíců a jsem s ním nadmíru spokojen. Šasi je pevné, ve spojích nevrže a celkově je konstrukce pevná, ani víko se při tlaku neprohýbá. Jen se ze shora ta stříbrná barva lehčeji škrábne. Baterie vydrží 3 - 4 hodiny provozu při standartních kancelářských aplikacích jako jsou internet, Office atd. Při sledování videa nebo hraní her už je to o něco méně cca. 2 hodiny. Jinak je celkem tichý, akorát při větší námaze hardwaru jako je např. hraní her apod. se otáčky větráku zvýší, pak je o něco hlučnější. Potěšila mě i přítomnost dotykových kláves v pravém horním rohu nad klávesnicí pro vypnutí, zesílení a ztlumení zvuku a vypnutí touchpadu. Akorát mohly být nějak viditelně označeny popř. podsvíceny, protože ve tmě či přítmí není vidět které tlačítko k čemu slouží, musíte si zkrátka zapamatovat umístění jednotlivých čtyř funkcí.

S výkonem jsem také spokojen, Windows Vista beží hladce a plyně, dají se hrát i novější hry, ale na nižšší detaily a rozlišení, jinak hry staré 1 ​- 2 roky běží plyně i na vyšší detaily.

Ti kdo hledají kvalitní notebook v dobrém poměru cena ​/ výkon, je tento model určen právě pro ně. Ovšem ti co potřebují notebook převážně na práci nejen doma, ale i na cestách či v zaměstnání, pak je pro ně spíš bytelnější R-ková nebo T-čková řada notebooků Lenovo. Zatím však mohu tento model N500 notebooku značky Lenovo osobně doporučit.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 23 hostů