moje rocne skusenosti so Thinkpad T61

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
zxcv
občas něco napíše
Příspěvky: 17
Registrován: 11 srp 2008 19:47

moje rocne skusenosti so Thinkpad T61

Příspěvekod zxcv » 05 říj 2009 18:35

Zdravim,
nakolko som pred rokom dostal dobre rady ohladom vyberu notebooku (a dokonca som tu aj na inzerat kupil), tak sa chcem podelit o rocne skusenosti s tymto modelom.

+ Power Manager = velmi sikovna vec na nastavenia vykonu / setrnosti baterii; tiez ocenujem moznost nastavenia, ze kedy zacne dobijat a kedy skonci
+ 3 roky zaruka, nielen povinne 2
- ThinkVantage Productivity Center - casom (po nejakom windows update) prestal fungovat
+ Rescue and Recovery - uz som vyuzil
- Fn klavesnica tam, kde som bol zvyknuty na Ctrl, nastavit sa to neda
+ predinstalovana Vista Business bez nejakych hluposti (trial verzia a pod.)
- Vista mi obcas mrzne, ale to asi nie je problem Lenova, ale M$ :lol:
+ ten cerveny joistick v klavesnici ako mys = super vec (eng. pointing stick, trackpoint atd.), mozem zaroven pisat a pouzivat mys bez presuvania ruk
+ citacka prstov - pri prihlasovani sa nemusim obzerat, ci niekto nepozera na moju klavesnicu; a je to pohodlne
- citacka prstov mi pod inym OS nefunguje
+ nvidia ma super ovladace aj pod ostatnymi OS (s vynimkou FreeBSD 64bit ale to je uz ina pesnicka)
- po case som dostal nejaky HDD chybu od BIOS-u hned po nastartovani; vyriesil to update BIOS-u, odvtedy bez problemov
- monitor by mohol mat trochu viac jasu; ta biela nie je ktovie co; a nesmiem mat privela svetla v miestnosti; ale znesitelne;
+ rozlisenie: WSXGA+ = 1680x1050 je super; treba si zmenit dpi v nastaveniach Vist-y (XP-style treba zaskrtnut, inak mi vsetko rozmazalo), aby nebolo pismo primale; +par otrasnych programov bez nastavenia velkosti pismen sa nedalo pouzivat (niezeby som ich chcel pouzivat). Napr. vo FreeBSD pisma super aj bez nastavovania.
+ tichy
+ klavesnica = spokojnost
+ to zabudovane svetielko nad monitorom potesi
+ wifi n (ale netestoval som este)
+ pevna konstrukcia (koniec koncov, je to rada T), ochrana proti soku (software)
- Vista sa pomaly startuje (opet problem Visty, nie Lenovo)
- nemam rad, ked je ponuka iba s Vistou, ale aj bez OS
+ vykon: narocky som si priplatil za vykon, lebo programovanie je jednoducho zataz pre CPU; neolutoval som
- Vista je 32bit, nie 64 (ziadny problem pre FreeBSD)

Celkova spokojnost: spokojny.

Na pobavenie:
+ vybral som si jedno z pozadi od Lenova na plochu, uplne super :-D
ThinkPad T61 6460-D6G; Core 2 Duo T8300 (2x 2.40GHz); nVidia Quadro NVS 140M; 15.4" WSXGA+ TFT (1680x1050); Windows Vista Business 32bit

Vista+FreeBSD dual boot

Ghost
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 7536
Registrován: 25 říj 2006 12:27
Bydliště: Bratislava

Příspěvekod Ghost » 05 říj 2009 20:01

pekne od teba, ze sa chces podelit so svojimi skusenostami ale duplicitnu temu netreba http://notebooky-forum.notebook.cz/viewtopic.php?t=8167
Predator 15, MBP 13 Early 2015, T410, Apple iPad 9.7 (2018), Kindle Fire HD 8


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 44 hostů