Problém s WiFi u IBM T40p

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Petras.18
píše často
Příspěvky: 201
Registrován: 07 črc 2008 11:11
Bydliště: Pardubice

Problém s WiFi u IBM T40p

Příspěvekod Petras.18 » 10 říj 2010 23:13

Zakoupil jsem starý zachovalý notebook IBM T40p a po pár dnech používání jsem narazil na problém s WiFi adaptérem. V ntb mám WiFi kartu ThinkPad 11 a/b/g Wireless LAN Mini PCI Adapter a LED dioda na stavovém panelu signalizuje jako kdyby byl ntb aktivně připojen k internetu. Určité problém je v tom, že absolutně nelze vyhledat žádné okolní sítě a následně se připojit (zkoušel jsem ntb doma, ve městě a jiné lokality a stále stejný problém). Ve Windows ve Správci sítí je WiFi zobrazeno jako zapnuté, ale nemůže vyhledat žádné sítě. Mám nainstalovaný i program Access Connections od IBM, ale tam je WiFi zobrazeno jako vypnuté (a ni ho nelze zapnout) a nezobrazuje žádné okolní sítě. Činost zařízení ve Správci zařízení je povolena. Kartu jsem zkoušel i vyjmout a vložit zpět do slotu a anténa je připojena. Používám WinXP Pro SP3 a všechny ovladače jsou správně nainstalovány. Zkoušel jsem od IBM instalovat i jiné ovladače WiFi karty, ale tento jediný sedí a je správný. Domnívám se, že karta je funkční, když se hlásí ve Windows a ovladač je nainstalován.

Shrnuto podtrženo - WIFI SE TVÁŘÍ JAKO ZAPNUTÉ, ALE VE SKUTEČNOSTI JE VYPNUTÉ A NELZE VYHLEDAT ŽÁDNÉ OKOLNÍ SÍTĚ A PŘIPOJIT SE !

Znáte, prosím, někdo řešení tohoto problému?

lukee

Příspěvekod lukee » 18 říj 2010 12:24

Nainstaluj si System Update a nechej ho vyhledat všechen software/ovladače: http://download.lenovo.com/ibmdl/pub/pc ... 10-6-3.exe

Problém je v tom, že používáš špatnou kombinaci WiFi ovladače a aplikace HotKeys, popřípadě Access Connections. Všechno odinstaluj (i ovladač WiFi adaptéru) a spusť výše zmíněný System Update. Jakmile najde balíčky týkající se WiFi karty, popřípadě Access Connections, resp. Hotkey Features tak instaluj a pak vyzkoušej :wink:


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů