SystemUpdate znefunkční Windows Update

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
Rossano
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 04 zář 2009 19:17

SystemUpdate znefunkční Windows Update

Příspěvekod Rossano » 03 úno 2013 16:16

Zdravím všechny na fóru.

Dnes jsem instaloval nějaké updaty ze SU (PowerManager, ActiveProtection...). Poté jsem chtěl aktualizovat ručně Windowsy x64, pomocí WindowsUpdate. Toto na mě čekalo po oteření WU:

Obrázek

Tlačítko "vyhledat" neereagovalo, nastavení aktualizací nic nedělalo, z historie aktualizací zmizel výpis veškerých aktualizací, ve službách služba Windows Update přesto normálně běžela...

Toto není poprvé. Když se mi toto stalo kdysi, tak jsem obnovil OS pomocí "Obnovení systému" na stav před instalací Lenovo updatů. Výsledek: WindowsUpdate zpět fungoval. Po použití SystemUpdate OPĚT nefungoval. Nyní se ale nemohu vrátit zpět v obnově systému, protože výše uvedené datum tam už nemám. Jediné, co vím jistě je, že za nefunkční WU může SU.

Nesetkal jste se s tím někdo? Vůbec mi nejde do hlavy, jak může SU vyrušit WU... :-/ Nyní nemohu nic aktualizovat.

EDIT: Vidím, že si s tím nikdo nevěděl rady. Nečekal jsem proto a... chopil jsem se toho plně sám a vyřešil vše sám. :-)

Po několika hodinách nadávání a prolévání studeného potu jsem problém odhalil a vyřešil. Skrýval se naprosto nečekaně v nedávné výměně HDD. Jakékoliv řešení, které jsem předtím nacházel, selhávalo. Řešení bylo v novém INTEL Matrix Storage driver, který jsem nemohl dohledat ani na slavném Intel úložišti. A když už jsem ho konečně našel, nešel stáhnout. Prostě naschvál. :-) Driver jsem stáhl nakonec až NEČEKANĚ na stránkách HP, kterýžto driver byl určen výhradně pro HP stroje. Tento driver NEČEKANĚ fungoval a vyřešil nefunkční Windows Update na mém Lenovo TP stroji a zároveň také nefunkční indexaci. Ty počítače mě opravdu i po 20 letech nepřestávají udivovat. Žlučí mně to ale hnulo dokonale. :-)

Podrobnosti viz: http://qa.social.technet.microsoft.com/ ... 2bb1e82cff
Nothing but a ThinkPad...

honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Příspěvekod honzabu » 06 úno 2013 10:38

Ještě doplním pár informací o tomto problému. Velice podobný jsem řešil při výměně svého pevného diku za jiný o stejné kapacitě, ale jinou velikostí bloků. Abych nereinstaloval systém, udělal jsem image pomocí Norton Ghost a překlopil obraz na nový disk. Vše fungovalo v pořádku až na WU. Celý problém jsem nakonec řešil na technet microsoft a výsledkem bylo, že Win 7 si skenují určitou část disku a porovnávají jejich velikost s kontrolními součty. Bohužel řada disků má jinou velikost bloků a tyto součty nesedí a windows se tváří jako neaktivovaný, i když je všude napsáno, že je aktivován, tím pádem nejde WU ani Defender apod. Vyřežil to až zmínění Intel Matrix Storage, který upravuje tuto část Windows, která má na startosti kontrolní součty. Neskutečná hovadina, na kterou by člověk pomalu ani nepřišel.
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead

Rossano
občas něco napíše
Příspěvky: 68
Registrován: 04 zář 2009 19:17

Příspěvekod Rossano » 08 úno 2013 19:05

:o Nemohu tomu uvěřit. Neskutečné. Disk jsem přitom klonoval pomocí Acronisu; a ten umí zkopírovat i signaturu disku. Proto jsem neočekával žádné potíže.
Pravdou je, že kdybych neuměl vyhledávat a neměl nadprůměrnou trpělivost, tak se problému ani nedohledám. Všechny moje letité postupy a techniky selhávaly. Asi až po třech hodinách usilovné práce jsem se dobral jádra problému... přičemž jsem tomu nechtěl zpočátku věřit. O tak zásadním (neočekávatelném) problému bych očekával na netu více infromací. Jsem ale rád, že jsem to vyřešil (a že nejsem sám :-) ).
Nothing but a ThinkPad...

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 08 úno 2013 19:52

Aktualni verze Intel Rapid Storage Technology Driver od Lenova je 11.2.0.1006 http://support.lenovo.com/en_US/downloa ... D=DS014898 Odkaz v prvnim prispevku zminuje aktualizaci na verzi 9.5.6.1001. Nestacilo tedy pouzit aktualni od Lenova ?

honzabu
píše často
Příspěvky: 158
Registrován: 09 bře 2010 11:02

Příspěvekod honzabu » 09 úno 2013 10:32

Tato verze Intel Rapid Storage postačuje (alespoň mně) a bez problému mi to s ní fungovalo. Bohužel v době, kdy jsem to řešil já, ještě tato verze nebyla a nezbývalo než to dohledávat na Inteláckém webu :D
Lenovo ThinkPad T420s, Core i5, 16GB RAM, Samsung SSD EVO 840 500GB, Lenovo X200, IBM X31-dead

Pavca
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 dub 2010 00:18

Příspěvekod Pavca » 11 úno 2013 20:53

Ahoj, v loňském roce jsem měl problém se svou T400s po aktualizaci sw Lenovo update na verzi 5, kterou Lenovo pro nějaký problém po několika hodinách stáhlo z netu k opravě (bohužel já to stihnul nainstalovat), takže mne nezbylo nic jiného, než opravit zálohou z Acronis True Image. Po opravě bylo vše OK akorát rovněž WU nefunkční, přesně tak jak na úvodním obrázku z prvního postu. Taktéž jsem strávil desítky minut hledáním nějakého řešení a nakonec pomohla rada z jednoho řeckého fóra:
1) služby a zakázat WU
2) C:\windows\softwaredistribution\ a zde smazat všechny složky a soubory
3) restart PC
4) služby a WU nastavit na "Automatické spuštění (Zpožděné spuštění)"

WU - vyhledat aktualizace a mne to jelo OK

ROMIK
píše často
Příspěvky: 143
Registrován: 22 črc 2007 20:59

Příspěvekod ROMIK » 19 úno 2013 18:48

Je nějaká možnost zůstat zatím u SU u verze 4,u mně se to vždy aktualizuje na verzi5.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů