lenovo 3000 N100 - PCMCIA driver

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
danjk
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2008 20:43

lenovo 3000 N100 - PCMCIA driver

Příspěvekod danjk » 18 bře 2008 20:50

Ahoj všem, měl bych jeden dotaz :-)
Mám problém s PCMCIA slotem, přesněji s ovladačem. Na webu IBM ovladač na XP je N/A.... a XPčka si to našli jako obecný ovladač Cardbus a pravděpodobně mi kvůli tomu nekde nainstalovat T-mobile 4G internet karta (taková ta z té reklamy). Karta se chytne, nainstalují se ovladače ale potom ten SW od T-mobilu kartu nenajde. S novými ovladači od T-mobile se dokonce XPčka kousnou.
Nemáte prosím někdo s tímto zkušenost? na ostatních NB se PCMCIA sloty hlásí jako TexasInstruments, ale tady to v nabídce XP není a ty další dva, co mi XPčka nabídly, shodily XP do modré smrti :-)
Děkuji

Jawas
občas něco napíše
Příspěvky: 7
Registrován: 08 zář 2007 22:28

Příspěvekod Jawas » 20 bře 2008 17:09

S timto notebookem Ti bohuzel ta karta opravdu fungovat nebude. Loni s oblibou "technici" v T-Mobile posilali majitele Lenovo 3000 notebooku do servisu, ze si ho maji nechat opravit, i kdyz o zadny HW problem neslo. Udajne pak meli byt informovani, jaky je stav, ale podle obcasnych ohlasu zakazniku to s tou informovanosti moc slavne nebude.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 20 bře 2008 18:22

Nemam sice Lenovo N100 ale na dvou starych ThinkPadech mi ta karta funguje. Bylo ovsem nutne stahnout aktualni verzi W'n'w manageru z webu T-Mobile a nepouzivat tu na prilozenem CD ! Pouzivam anglickou verzi, ale to by snad nemelo mit vliv.

Zadny jiny PCMCIA driver neni potreba, ten spravny je tam jiz nainstalovan. Spise se obavam, ze po instalaci te verze z prilozeneho CD uz to tak snadno nepujde (ja jsem potom obnovil disk ze zalohy a instaloval znovu tu z webu). Po instalaci je vhodne provest restart i kdyz to instalator vyslovene nevyzaduje. Kartu je pak dobre vkladat jen kdyz je notebook vypnuty, v zapnutem stavu to vyjde tak v 70% pripadu.

danjk
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 18 bře 2008 20:43

Příspěvekod danjk » 20 bře 2008 23:36

Ahoj, díky za odpovědi. Nyní je problém vyřešen a píšu sem díky tétot kartě. No a pro ty co budou řešit stejný problém:
Problém je v HW IRQ. stačí vypínačem vypnout BT a WiFi a vytáhnout vše co je nastrkáno v usb a to včetně klávesnic a myší :-)
Takže pokud vezmete "holý" NB a vložíte kartu, tak funguje bez problému se starým sw i s novým od T-mobile.
Jakmile je ale karta vložena do nb a cokoli připojíte na usb nebo pustíte bt a wifi, NB vytuhne :-)
řešení jsem v podstatě našel na google, ale málem jsem to taky nesl dos servisu :-)
Tak se zatím mějte.
jo a ještě jedna poznámka.. s touchpadem to funguje normálně.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů