Sony VGN-FW41

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 19 zář 2009 20:39

Nowakin
Taky jsem mel sregistraci poroblemy. Nejjednodusi je si napsat na vaio-link.com costumerservice a registraci udelaji mile radi za tebe;) Jinak celkem me prekvapilo ze v baleni s ntb nebyla klasicka zaruka a ten kdo si necte manualy a podovne pribalove "letaky" a nezaregistruje, tak snad prijdu i u zaruku :)

PS: Podarilo se nekomu rozje vypalovani cd/dvd ve win7? Do teto doby nemuzu vypalovat, nero umi jen image :lol:

sebastien.v
občas něco napíše
Příspěvky: 5
Registrován: 30 zář 2009 15:53

sony vaio - fw41

Příspěvekod sebastien.v » 03 říj 2009 22:50

Kto ste mali otázky na výdrž batérie pri nastavení šetrenia batérie na nabíjanie do 80% mi na prednáške pri písaní textu zapnutej wifi internete vydrží 120 minút no mám skúsenosť že pri 20% batérie v exterieri pri vypnutom monitore zvládal prehrávanie hudby na 60% hlasitosti s vypnutým displayom 120 minút možno to bolo tým že vietor prídavne chladil batériu ale vydržal

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 10 říj 2009 09:30

Kúpil som si Sony Vaio VGN-FW41E
Je perfektný, presne takýto stroj som hľadal.
Nehreje sa, je tichý, výkonný procesor, výkonná grafika a hlavne to že je pevný, že má kvalitnú, horčíkovú konštrukciu, dúfam že vydrží dlho, aj keď je to dosť relatívny pojem koľko to je dlho...

BTW:Mám ešte jednu otázku:
Keď píšem na notebookovej klávesnici, tak písmená
U I O P J K L M á ý í é sú nahradené znakmi napr. / * - +
Uvedené klávesy fungujú len vtedy keď držím tlačidlo Fn

Ako vyriešiť tento problém aby klávesnica fungovala ´´prirodzene´´?

Mám Vistu Home Premium

maxiki
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 07 zář 2009 08:08

mam ho

Příspěvekod maxiki » 10 říj 2009 19:42

tak ho mam jen se chci zeptat na tu krytku levyho kloubu jestli je to normalni. Ma trosicku vuli a vstup pripojeni kabelu od site ma taky vuli a da se s nim vyklat. Jinak to vysokofrekvencni pisteni slysim taky zrejme to jde od grafiky. A taky kdy a kde vyjdou win 7 :)Diky za odpovedi :)

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 10 říj 2009 22:41

Tá krytka, aj ten konektor sa hýbe aj mne aj na všetkých FW v obchode. To pískanie je invertor pri nízkom jase, zvuk ide z pravého horného rohu displeja.

BTW: Ako to je u Teba s viššie uvedenými klávesami?

Wilda
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 říj 2009 01:48

Příspěvekod Wilda » 11 říj 2009 01:51

Nazdar, taky vazne uvazuji o tomto ntb (pote co jsem kvuli prehrivani prakticky vyloucil dell xps16) a zajimalo by me jestli nahodou nevite zda se da nejak sehnat (at uz oficialne ci ne) ceska klavesnice (ci klavesy)...mam moznost koupit dovoz odnekud snad z madarska nebo odkud...

Nebo mam zkusit napsat primo do sony?

Diky moc

maxiki
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 07 zář 2009 08:08

Příspěvekod maxiki » 11 říj 2009 14:45

jarkov1 píše:Tá krytka, aj ten konektor sa hýbe aj mne aj na všetkých FW v obchode. To pískanie je invertor pri nízkom jase, zvuk ide z pravého horného rohu displeja.

BTW: Ako to je u Teba s viššie uvedenými klávesami?

¨
me to piskani jde z levyho dolniho rohu tam co blika oranzova kontrolka hdd.
Jinak u klavesnice mi trochu zlobilo nastaveni cz a en porad mi to prehazovalo na Spojene kralovstvi tak sem to kralovstvi maznul ze seznamu a dobry ale u hesla je tam stejne nastaveny implicitne ... divny. Problem co popisujes sem nezaznamenal ani nevim jak ty oranzovy moznosti aktivovat asi si budes na muset pohrat s nastavenim.

Wilda
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 říj 2009 01:48

Příspěvekod Wilda » 11 říj 2009 15:06

BTW co si myslite o tehle nabidce?

http://www.aukro.cz/item774885501_nove_ ... l_win.html

Je to velky risk?

Diky moc za info...

alfah4ns
guru
Příspěvky: 7116
Registrován: 05 kvě 2007 15:55
Bydliště: Ostrava

Příspěvekod alfah4ns » 11 říj 2009 15:19

no pokud ti nevadi cizojazycny windows, kavesnice a jen 1rok zaruka, ktera, je dost mozne, ze bude jen pres gigacomputer...

osobne bych do toho nesel, radeji bych dovezl z UK nejaky notebook s mezinarodni zarukou (dell, toshiba, ...).
klavesnice + OS nebude CZ, ale aspon budes mit jistotu, ze bude aspon anglicka (u gigacompu klidne muzes mit treba Fr) a zaruka aspon bude taky jista (ale treba si taky pozjistovat, napr. u dellu se za mezinarodni automaticky poklada 3r NBD a vyssi)
kazdy velky byk byl jednou tele
Latitude D630, C2D T7250, 3GB RAM, 14.1 WXGA+, Quadro 135m, Intel 520 60GB + Samsung 640GB/D-Bay, Win7pro 64bit, 9čl baterie, dock + LCD NEC 20WGX2 pro

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 11 říj 2009 20:12

maxiki píše:me to piskani jde z levyho dolniho rohu tam co blika oranzova kontrolka hdd.
Jinak u klavesnice mi trochu zlobilo nastaveni cz a en porad mi to prehazovalo na Spojene kralovstvi tak sem to kralovstvi maznul ze seznamu a dobry ale u hesla je tam stejne nastaveny implicitne ... divny. Problem co popisujes sem nezaznamenal ani nevim jak ty oranzovy moznosti aktivovat asi si budes na muset pohrat s nastavenim.


Na Ubuntu ide klávesnica normálne...sprostá Vista!!!

BTW:Kde zohnať drivery na XP?

Wilda
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 říj 2009 01:48

Příspěvekod Wilda » 15 říj 2009 15:58

Tak jsem byl v gigacomputeru, notas je opravdu uplne jako novy, klavesnice je ciste anglicka, na muj dotaz jestli muzu spustit windows a furu testu rikal prodavac ze klidne (ze zacatku byl prijemny).

Po spusteni se zacaly instalovat windows (zaregistroval jsem nejake automaticke formatovani, obnovu a instalaci aplikaci (photoshop elements, sony programky apod.) dohromady to vsak trvalo pres hodinu a pak mi uz prodavac rekl ze uz musim rict jestli jo nebo ne (vymlouval se na ocividnou blbost ze jde s sefem na obed a uz opravdu moc mily nebyl, mimochodem po te co me vyhodil jsem schvalne cekal pul hodky v aute a nikam samozrejme nejel...). Instalace aplikaci byla tou dobou na nejakych 54%. Nebyl jsem tedy schopny pustit zadny test...

Mel bych tedy dotaz na vas na vsechny. Kdyz jste poprve pustili svuj FW41, tak patrne probihal podobny sled operaci (tusim 4 restarty mezitim), jak dlouho to trvalo??? Je normalni aby to trvalo pres hodinu?

Bohuzel me nenapadlo ze to potrva tak dlouho, jinak bych si vzal radsi nejake boot cd s testy nez windowsovske programy...

A jeste jsem se chtel zeptat nekoho prava znalejsiho: kdyz koupim notebook od firmy, ale pres aukro s rocni zarukou: http://www.aukro.cz/item774885501_nove_ ... l_win.html , mam ze zakona narok na 14 denní lhutu na vraceni???

hombre_71
občas něco napíše
Příspěvky: 52
Registrován: 15 říj 2009 20:12

Příspěvekod hombre_71 » 15 říj 2009 20:14

tohle je úplně normální, s instalací service packu 2 mi to zabralo skoro dva dny :?

Wilda
občas něco napíše
Příspěvky: 16
Registrován: 11 říj 2009 01:48

Příspěvekod Wilda » 16 říj 2009 10:13

Uff, to jako fakt? Ještě někdo má takovou zkušenost?

TomBiker
píše často
Příspěvky: 182
Registrován: 28 úno 2007 20:20

Příspěvekod TomBiker » 16 říj 2009 12:46

Mam fw41m a po mesicnim vahanim jaky ntb koupit musim rict, ze jsem vybral dobre a jsem 100% spokojen. Jediny problem byl u win7 a ovladaci, zejmena u klaves fn- jas a pak ovladani hlasitosti zvuku. zabralo mi to nekolik dnu:D Ale ve finale jsem naprosto spokojen! Kdo by mel stejne problemy s ovladaci ve win7- zalezi na poradi isntalace prislusnych ovladacu, kdyztak pm.

jarkov1

Příspěvekod jarkov1 » 17 říj 2009 03:38

Prvé spustenie u mňa trvalo asi 10 minút, zadával som údaje a Vista sa doinštalovávala.
-Nič extra (až na tú Vistu :-))


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů