SONY VAIO VPCF11M1E/H novinka s core i5

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 07 dub 2010 23:53

tak to jsi mě opravdu ne-přesvědčíil když se mám rovnou chystat na výměnu nebo dvě nebo tři...? a vyměněný měl i kvalitnější repráčky?to zní skoro jako vtip...podobný notes se sice hledá těžko, ale můžu si i počkat zase tak moc nespěchám. Je ale i možný že mi rupne v bedně a koupím ho :)

jery
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 11 srp 2009 12:41

Příspěvekod jery » 10 dub 2010 19:31

uf,tak jsem to přelouskal celé, jenom jsem nikde nenašel jak rychle se otáčí plotny disku jestli 7200.to pískání mě teda vyděsilo,teď nevím jestli nejít do Dell Studio Xps 16 ale je dražší a nemá numerickou klávesnici.no stejně bych dělal na externí

cisbes
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 25 úno 2008 14:56
Bydliště: Praha

Příspěvekod cisbes » 10 dub 2010 21:17

jery píše:uf,tak jsem to přelouskal celé, jenom jsem nikde nenašel jak rychle se otáčí plotny disku jestli 7200.to pískání mě teda vyděsilo,teď nevím jestli nejít do Dell Studio Xps 16 ale je dražší a nemá numerickou klávesnici.no stejně bych dělal na externí


Otacky ma 5400

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 11 dub 2010 02:12

jenže ten Dell má taky svoje mouchy to nevím jestli je lepší volba

jery
píše často
Příspěvky: 121
Registrován: 11 srp 2009 12:41

Příspěvekod jery » 11 dub 2010 10:09

prý ten Dell hodně topí,tak to budu raději pískat :lol:
počkám ještě měsíc až budou v kamenných krámech a půjdu si ho poslechnout,strčím jim tam nějaký cédéčko ať má co chroupat a uvidíme

Hulvaat
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 12 bře 2010 10:16

Příspěvekod Hulvaat » 11 dub 2010 14:20

ten dell navic piska taky aspon ten muj piskal a za pul roku odesel...jinak ty vaia jsou normalne v obchodech (treba elvia)

swejk21
občas něco napíše
Příspěvky: 36
Registrován: 10 úno 2010 14:40

Příspěvekod swejk21 » 12 dub 2010 14:56

Whill: Já se to recovery atd. zatím nenaučil a nezačal používat :oops: :D
Přes e-shop to nechci kupovat pouze z jediného důvodu a to že doufám že bych ho mohl mít přes známého levněji. A pak mě je blbé je tam furt otravovat s výměnou. Jinak bych ho vzal přes e-shop.
Tak třeba aspoň něco odpozoruji a hlavně podívám na něj konečně live trocha v klidu.

petula11
občas něco napíše
Příspěvky: 91
Registrován: 10 zář 2008 14:58

Příspěvekod petula11 » 13 dub 2010 04:46

Dell XPS nemůžu bez prohlédnutí doporučit. Špatně je vyřešené chlazení, spodní strana otevřeného víka ucpává otvor, kde vyfukuje ohřátý vzduch. Klávesnice vykazuje na dotek poměrně vyšší teploty, hlučnost převyšuje, dle mého názoru, dnešní standard u multimediálních notebooků.
Ale design je pěkný. :)
Ptal jsem se v Sony Centru na sedmnácti palcový notebook řady EC a bylo mi řečeno, že na školení v březnu o něm nebyla řeč, respektive, že se domnívají, že do Čr se nebude EC dovážet.
Pomalu se začínám psychicky, po těchto skutečnostech, připravovat na lesklou Toshibu. :) Acer ani Asus mi nevyhovuje, se Samsungem moc zkušeností není, Lenovo ani MSI mě nelákají.
Jinak ale Samsung celkem slušně okopíroval klávesnici od Sony, pokud by to někoho zajímalo jako alternativa.

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 14 dub 2010 02:41

tak u nás v"euronicu" dostali oba kousky jak EB tak F,takže jsem je znovu prošťoural a musím říct,že F má přeci jen lepší repro a není to taková katastrofa jako u EB takže se to celkem dá. Zkoušel jsem tam pořád něco zpouštět pokud bylo co(explorer a pod.)dával ucho ke klávesnici jako blázen a nic jsem neslyšel.Pravda bylo to v obchodě,ale byl prázdnej. No málem mi ruplo v bedně a koupil jsem ho kdyby nebyl o litr dražší jak na netu i když Alza ho ma skoro za stejno. Pořád se trochu bojím,ale mám sto chutí ho vzít.Maj ho tam puštěnej 8dní.

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 14 dub 2010 05:27

To, ze je obchod prazdnej nic moc neznamena, jak jsem se v Datartu snazil naposlouchat ten druhy kus, obchod byl taky temer prazdnej a prd jsem slysel, dokonce ani hvizdajici chlazeni, to se ozvalo az vzadu v kuchynce (jesteze jsem si to tam nechal zanest) a to je mnohem slysitelnejsi zvuk nez ta elektronika - pustil jsem si tam na tom test vykonu ve Win7 aby to s vetrakem trochu zacvicilo (to ti davam tip, kdyby jsi ze sebe jako ja taky delal debila a nutil je zalezt s tim nekde do kumbalu). Ve vetsich obchodech, nakupnich centrech apod. je bohuzel problem s takovym tim provoznim backgroundem, ktery dokonale otupi citlivost usi na nejake slabsi zvuky. Jinak pokud ti nevadi, ze tam uz nejaky cas jede (mi by to asi vadilo) a pokud se s nema 100% domluvis, ze kdyby neco, tak jim to tam odneses zpet (to je dulezite) ... tak pak ho ber, nemas prece co ztratit .... to je muj osobni pohled, pak mi ale nenadavej, ze ses akorat zbytecne okradl o cas :lol:

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 14 dub 2010 17:44

Dovolim si doublepost, protoze sem vlozim dva komenty z technetu k dnesni recenzi drazsiho Fka viz.: http://notebooky.idnes.cz/prichazi-nejv ... yrobci_jza .. je mozny ze je psal i nekdo odsud, jsou bez podpisu, tak nevim ... trochu mne zaujala veta o "mezinarodnim problemu"

Až na risk s hlukem je to dle mně zatím nejlepší volba
Největší průser je, jen okrajově zmíněný, hluk. A ten je znám od 1) větráku a 2) odněkud z desky -(fiepen). F 11 se masivně vracely do servisu nebo se vracely prachy. Sony má z toho mezinárodní problém a ostudu-bedlivě to sleduji, jelikož si ho chci koupit. Tento problém zděšených, nekontrolovatelných větráků byl hlavně v prvních seriích a postupně prý ustupuje. Přesto je to stále riziko, protože nikdo neví, z jaké produkce NB dostanete. V servisu se vyměňují větráky ale bohužel to druhé cvakání zůstává - je to někde problém v BIOS. Mimo CR si můžete nakonfigurovat Vaio sami, je to dokonce levnější i s flash pamětí, v US také s podsvícenou klávesnici, která jistě přijde později do EU. Kdyby nebyl zatím nevyřešený větrák, je F11 v Premium verzi - tedy ten nejdražší - dle mně a mnohých jiných - jeden nejlepší vůbec současně na trhu s WIN. Kromě toho je dle mně právě F11 Premium absolutně top-design, což je můj indiv. názor. Vaio si můžete pořídit i v Německu-díky pádu € ušetříte tisíce.


+ jedna reakce

Re: Až na risk s hlukem je to dle mně zatím nejlepší volba
PS. Největší Vaio není F11 ale ten ze serie E. Má display 17,3" !! pololesklý a levnější, než F11, ale ne tak dobře vybavený.

Ovšem není k dostání v CR, jen zase u sousedů. Všechny možnosti a nabídky i vlastní konfigurace si můžete najít přes Sony podle země v EU. Jedna nevýhoda u těch konfigurovaných podle vašich představ je ale ta, že musíte být v N nebo někoho mít v N, protože Vám to nezašlou do CR. Výhodou zase je, že přes internet objednané zboží můžete dle zákona během 14 dní vrátit bez jakýchkoliv údajů, což mnozí dělali kvůli těm zmíněným větrákům. Nevím, jak je to tady v CR.

Většinou v květnu nebo červnu vychází modifikované serie, takže kdo nepospíchá, ať počká, snad pak budou F11 se všemy Core-i vyřešeny ,co se týká hluku.

Ještě podotýkám - nevím, jestli jsou postiženy NB v CR, ale když to redakce u testovaného tvrdí také, bude to asi podobné.

Pozor: V obchodě ten nervní větrák neuslyšíte - až doma v tichu! A mnozí z toho byli po určitém času opravdu na nervy (viz diskuse)


--------------------

Jeste nesouvidsejici dodatek ... psaly se tady ruzne alternativy k Fku, tak pokud nekdo nepostrehnul, jako dalsi moznou co pripada v uvahu pridam novy Dell Vostro 3700 http://www1.euro.dell.com/cz/cs/domacno ... =RC1077928 .. ma mit zrejme castecne hlinikove sasi (dle foto to vidim tak na viko a boky), 3 barevna provedeni, skoda jen, ze uz je to zase 17,3" padlo a rozliseni na tu uhlopricku jen obligatnich 1600x900, ale pozor - dokonce matny displej .. konkretne mi prijde zajimava tato konfigurace http://www.alza.cz/dell-vostro-3700-str ... 162182.htm po strance CPU a grafiky shodna s lowF, cena 32

-------------------

//EDIT: jeste sem cvaknu jeden post, ktery stoji za to pridat:

Re: Až na risk s hlukem je to dle mně zatím nejlepší volba
...ty problémy s větrákem a elektroniky pocházely z prvních serií, které byly loni prefabrikovány v obrovských množstvích, aby po uvedení na trh v lednu v us a eu bylo co prodávat...kdo chytil a ještě chytí nějaké zbytky z těch prvních serií, (a ty jistě jsou i dnes v nějakých skladech a u prodejců všude na světě) má tím pádem bohužel velký problém.....v Německu to řeší v servisu výměnou větráku a jakýmsi "shielding padem", t.j. clonou proti elektrickým výbojům.

...nezbývá, než doufat, že nb z nových "várek" jsou bezproblémové, což lze stále častěji slyšet od user v cizině.

Jak jsem výše psal - u konfigurovaných je dnes skoro jistota, že se ten problém už nevyskytuje....Nevýhoda: konfigurované se v CR nedají objednat...Jinak pro mně osobně není žádná jiná současná srovnatelná alernativa v podobné výbavě, velikosti a výkonu na trhu NB s WIN. Jak říkám je to můj subjektivní názor a jistě mají mnozí jiné priority.

wynd

Příspěvekod wynd » 15 dub 2010 22:22

Vzhledem k tomu, že se tu stále řeší ten sonický zvuk, tak přidám také moji zkušenost. Notebook vlastním už 3 týdny převážně na CAD. Asi druhý den mi začal pískat jak se tu všude píše a byl jsem z toho dost neštastný, protože mi jinak notebook perfektně vyhovoval tak jsem se ho rozhodl nevrátit. Ten zvuk se ozýval asi tak čtvrtinu celého času stráveného na PC. Naštěstí se ale stalo, že cca. po týdnu zvuk naprosto přestal a nyní už 2 týdny jsem ho neslyšel. Moc tomu nerozumím, ale třeba se to zlepšilo nějakými opravnými patchy od vaio center a nebo jsem si na ten zvuk zvykl (?). Jednoduše už není slyšet.. takže bych se být vámi toho tolik nebál.

Whill
píše často
Příspěvky: 101
Registrován: 02 úno 2010 18:38

Příspěvekod Whill » 16 dub 2010 09:49

Diky za dalsi osobni zkusenosti, verim, ze nejen ja jsem rad za kazdy takovy prispevek. Souhlasim s tim, ze to nemusi byt takova tragedie, u mne ten projev ruznych ruseni byl take akceptovatelny, ovsem existuje zde zrejme i problem s hvizdanim od chazeni, ktery jsem mel i ja a take jsem to dolozil nahravkou nekde na predchozich stranach ... Kazdopadne zvuky ruseni z elektroniky nejakym patchem ovlivnitelne nebudou, protoze nejde o SW problem. Spise to bude mimo jine reagovat na momentalni provozni podminky, urcite i na teplotu atd ... zkratka na zaklade toho to pokazde bude hrat "trochu jinou pisnicku".

Pridam sem jeste jeden informacne zajimavy prispevek od kolegy z Technetu (navazuje na ty co jsem sem uz postnul), ktery hovoril o tom dodatecnem stineni (shielding pad) co tam pry Sony montuje, coz nevim jak ostatni, ale me osobne to tedy velice zaujalo a povazuji to po X stranach dohadu za dalsi zasadni informaci, ktera minimalne dokazuje, ze Sony o problemu vi. Zajimava je take informace o kvalitnejsich vetracich za priplatek .. to uz je zase od Sony docela legrace, ale ja se uz nedivim, jen mlcky prihlizim.

...v Německu se sakra začalo Sony zajímat o ty stovky poškozených majitelů a všechny reklamace za ně vyřizuje smluvní firma Teleplan. ...nevím jak je to v CR, ale Teplan je tu také. Stačí, když se u Sony budeš informovat, kde opravuje....Teleplan dostává ty náhradní větráky a shieding pady asi přímo od Sony.....dokonce jsem četl, že za příplatek individuálně montuje kvalitnější větráky.....zde ti dám odkaz na nejrozšířenějí forum v D, už je tam ca 1270 příspěvků na 57 stranách....neumíš-li německy, nech si to přeložit v googlu.....v každém případě Teleplan umí řešit a reparovat tyto počáteční závady - navíc je to mezinárodní akciovka a tak jistě ví, co se u nich v zastupitelstvích děje....V US je ještě větší poprask ale tam to nesleduji, konfigurace pro EU jsou trochu jiné - ten problém s Core-i bohužel všude....


zmineny odkaz na DE forum: http://www.hardwareluxx.de/community/f1 ... 98-51.html (mmch. prispevek od Chris7777 o tahanicich se servisem primo na odkazovane strane 51 uplne dole, je docela "zabavny" a Sony i pres problem ktery ma, asi nehodla se zakazniky jednat slusne)

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 16 dub 2010 13:54

to by chtělo zjistit které serie už jsou v pořádku...mám ze sebe dělat v obchodě vola a poslouchat nebo už není s novou dodávkou problém?

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 17 dub 2010 00:24

Tak jsem neodolal a šel ze sebe dělat vola :)
Nastavil jsem si i ten výkonostní test, ale nic se neobjevovalo.Sem tam jsem zaslechl cosi jako krátký takřka neslyšný hvizd(ucho na klávesnici),ale to jsem si myslel že se mi jen něco zdá nebo že to jde odjinud.Až se mi prodavači tlemili za zády.
Pak jeden konečně přišel a po vysvětlení celkem rychle pochopil a odnesl notes do tišího místa v prodejně.Při testu opět nic.
Ale když se větrák zpomalil a naběhla nějaká demo ukázka tak jsem to objevil.Ale je to fakt tak neznatelný že kdybych ho kdysi koupil asi bych tomu nevěnoval ani pozornost.Nicméně je to tam a je to od ventilace.Takže pískot se děje jen při nižších otáčkách.Jiný zvuk ani nějak nestandartní chování ventilace jsem nezaznamenal.Sice mi nabídli i slevu(už předem to bylo mimo zkoušku :) ale nakonec jsem ho zatím nevzal.

Je vidět,že prodejnost těchto NB se pozastavila.Někteří prodejci už jdou pod 26k


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů