Sony Vaio VPCEB1S1E/WI

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
Hasha
občas něco napíše
Příspěvky: 29
Registrován: 03 bře 2010 10:37

Příspěvekod Hasha » 08 bře 2010 21:46

Metsn píše:Sony Backup vytvari zalozni DVD z toho skryteho oddilu.
Tak fajn, to mam....celkem 4 DVD.

Metsn píše:Jakeho balastu? Balast neinstaluj :) Naopak odstran vsechny nepotrebne kramy, co ti tam nasoupal Sony...pokud tedy nemas moznost cisteho reinstallu, to by bylo zcela nejlepsi :)
No, na cisty reinstall jsem nekoukal, ale uz do toho nepujdu...odinstaloval jsem kupu programu, jeste par mi jich zbyva...momentalne ale resim, jak zmensit C partition (z 450GB jsem se dostal na 220GB, ale vic ani ranu...pise to neco o nepresunutelnych souborech, ani defragmentace nepomohla)

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 08 bře 2010 22:21

Tak cisty reinstal se da udelat vzdy. Pokud ma clovek rad vzdy cerstvy nb, tak je fajn udelat clean install, nainstalovat vsechny aplikace ktere pouzivas, udelat Acronis image a pokud se system kdykoli z nejakeho duvodu zpomali, hodis tam jen zpet ted "cerstvy" :)

Z oddily nepomohu, jedu uz na SSD nejakou dobu a tak uz si je ani nepamatuji :)
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 08 bře 2010 22:51

Metsn píše:
Hasha píše:Hele, nevite nekdo, jestli se pri vytvareni zalohy na DVD pouziva ten skryty oddil na disku nebo aktualni konfigurace systemu?


* touchpad, obcas si pri psani hybnu s mysi....otazka zvyku

* po nainstalovani tuna balastu v pocitaci, system nabiha celkem pomalu


Sony Backup vytvari zalozni DVD z toho skryteho oddilu. Ma to tu vyhodu, ze si kdykoli pozdeji muzes vypalit DVD se systemem v puvodnim stavu. Pokud chces kompletni zalohu aktualniho stavu, doporucuji Acronis.

V nastaveni by mela byt moznost kratkodobeho vypnuti touchpadu, kdyz zacnes psat.

Jakeho balastu? Balast neinstaluj :) Naopak odstran vsechny nepotrebne kramy, co ti tam nasoupal Sony...pokud tedy nemas moznost cisteho reinstallu, to by bylo zcela nejlepsi :)

ZeroOne píše:A jak presne funguje to ze se vypne pri psani?
Hodlam na notebooku i hrat a urcite budu pouzivat mys ale zas nepotrebuji externi klavesnici pokud pujde "vypnout" touchpad.

EB ma touchpad od Synaptics, s kterym nemam zkusenosti...prozatim vsechny me Sony mely Alps. Ale vzhledem k tomu, ze se Synaptics obezne povazuje za lepsi, tak verim ze tato fce v nastaveni bude urcite take. Funguje to normalne tak, ze jakmile zacnes psat na klavesnici, tak se touchpad na urcitou dobu vypne. Popravde to ovsem nepouzivam, nikdy jsem nemel problem nechteneho dotknuti se touchpadu.

Já jsem si udělal zálohu (4DVD?!) a shodil to... Jen pro úplnost... Sony má v ovladačích driver na Synaptics, ale fyzicky je to Alps! Díky Metsnovi, který upnul drivery na Alps, jsem si mohl touchpad nakonfigurovat dle svého - včetně vypnutí, když píšu.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 08 bře 2010 23:44

4DVD jsou nyni u Sony standardem. Ale jinak mne U_Phone nestacis sokovat :) Nejdriv prijdes s tim, ze ma ceska verze EB stribrny lid a ted Alps touchpad. Jsem si vcelku jisty, ze v JP je to Synaptics, protoze se v prezentaci EB vytahuji s multitouch, ktere touchpady Alps neumi... S ruznou verzi wifi karty, lidu, displeje, klavesnice a HDD jsem se uz u Sony setkal. Ale ze by daval do stejne rady dva ruzne touchpady, to je tedy novinka.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 09 bře 2010 00:55

Metsn píše:4DVD jsou nyni u Sony standardem. Ale jinak mne U_Phone nestacis sokovat :) Nejdriv prijdes s tim, ze ma ceska verze EB stribrny lid a ted Alps touchpad. Jsem si vcelku jisty, ze v JP je to Synaptics, protoze se v prezentaci EB vytahuji s multitouch, ktere touchpady Alps neumi... S ruznou verzi wifi karty, lidu, displeje, klavesnice a HDD jsem se uz u Sony setkal. Ale ze by daval do stejne rady dva ruzne touchpady, to je tedy novinka.

To mi trochu lichotí, když dokážu šokovat takového odborníka :) . Já jsem se také divil, protože ovladače, ba i OS, ukazuje, že jde o Synaptics. Pak přišel na řadu Everest, který mě vyvedl z omylu. Nešlo mi totiž do hlavy, že multitouch nefunguje. Potom jsi postnul ty drivery na Alps, které jsem pak našel pouze na US Sony webu...na EU webech jsem nenašel ani zmínku o Alps.... Nainstaloval jsem je - a teď tě možná zase budu šokovat :lol: - a funguje i multitouch :lol:

Da_Vinci
píše často
Příspěvky: 235
Registrován: 26 led 2010 00:46

Příspěvekod Da_Vinci » 09 bře 2010 02:16

není těch šoků nějak moc najednou? aby jsme to stačili rozdýchat :)

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 09 bře 2010 11:03

Tak to uz nerozdycham :) Muzes prosim poslat screenshot nastaveni touchpadu? Pokud mozno, tam kde se nastavuje multitouch. Co je uvedeno ve vlastnostech touchpadu ve spravci zarizeni...Synaptics nebo Alps? Jsi jiz zcela presvedcen, ze je to Alps? Stale se mi tomu nechce verit...
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 09 bře 2010 14:02

Metsn píše:Tak to uz nerozdycham :) Muzes prosim poslat screenshot nastaveni touchpadu? Pokud mozno, tam kde se nastavuje multitouch. Co je uvedeno ve vlastnostech touchpadu ve spravci zarizeni...Synaptics nebo Alps? Jsi jiz zcela presvedcen, ze je to Alps? Stale se mi tomu nechce verit...

Samá infarktová informace tady :-D... Večer udělám screenshoty jak z Everestu, tak z driverů na Alps

Takže odkaz na screeny:
http://img709.imageshack.us/gal.php?g=driverd.jpg

U_Phone

Příspěvekod U_Phone » 10 bře 2010 13:38

Screeny tu jsou, ale žádný ohlas? :lol:

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 10 bře 2010 14:44

Jsem si nevsiml :) No tak uz ti vazne zcela verim :)) To je prvni Alps co vidim s multitouch...to je urcite skvela zprava. Je videt ze je to jen pro nove modely, jelikoz ja jedu na stejnem driveru co jsem ti poslal, ale multitouch nemam... :cry:
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

ZeroOne
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 bře 2010 20:13

Příspěvekod ZeroOne » 11 bře 2010 06:24

Vcera notebook dorazil takze muzu napsat prvni postrehy.

Ke zpracovani nemam zatim vyhrad vse se zda byt dostatecne pevne a nikde nic neskripe takze takhle cast dle ocekavani bez problemu.
Start windows tam bude treba trochu poladit co vsechno je v systemu protoze tak jak uz to u vsech vyrobcu byva je predinstalovan vselijaky balast ktery start zdrzuje.
Hned vcera jsem se dostal k mirnemu testu v zatezi (World of Warcraft). Vykon teto konfigurace je pro me v tuhle chvili paradni. Pri delsi zatezi samozrejme dojde k zahrati a spusteni ventilatoru. Pro me docela nezvyk spojeny se zvysenim hluku ale naprosto to chapu. Vyfukovany vzduch je teply ale ne nijak extreme takze i z tohoto pohledu asi bez vyhrad. Behem dalsich dni se pokusym odchytit i nejake konkretni teploty.
Prepinani mezi Wow a win plochou je snad otazka vteriny coz je super obcas je to k necemu potreba.



A ted k horsi casti co me momentalne trapi.
1) Jak jsem predpokladal obcas se stane ze nechtene pohnu kurzorem diky ruce polozene na touchpadu. Mam tam podle informaci taktez Alps se stejnou moznosti konfigurace jako U_Phone. Ktery potrebuji obcas nejak vypnout aby system na nej vubec nereagoval.
Jde to nejak udelat?
2) Jak zamezit systemu reagovani na Win klavesu v nekterych hrach? Tusim ze jsem nekde widel par informaci na tohle tema ale nemuzu si vzpomenout. Preci jen je to po 6 letech navrat na Win.

Metsn
píše často
Příspěvky: 411
Registrován: 11 zář 2008 09:00
Bydliště: Prague/Hiroshima

Příspěvekod Metsn » 11 bře 2010 09:29

1) Zkusil jsi nastavit delsi prodlevu vypnuti touchpadu pri psani? Treti polozka v tomto menu:

Obrázek

2) Ja vim ze kdysi ve WinXP fungoval tento trik. Nevim ale jestli jeste funguje v sedmickach.
Sony VGN-Z90US, C2D P9500 2.53 GHz, 13.1 1600x900, hybrid graphics (Intel 4500MHD x GeForce 9300M GS), 4GB DDR3 RAM, 160GB Intel X25-M G2 SSD, Blu-Ray R/W Drive, Japanese keyboard, Gothic Arabesque Premium Design, Win7Pro x64

ZeroOne
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 bře 2010 20:13

Příspěvekod ZeroOne » 11 bře 2010 10:17

To jsem prenastavit samozrejme zkousel. Mozna malicko pomuze ale ne zcela. Proste pokud mas nejakou hru kde pouzivas ovladani WSAD a okolni klavesy tak dojde k zakryti touchpadu rukou a bylo by potreba ho uplne nejak vypnout.
S tou windows klavesou to vyzkousim.

ZeroOne
občas něco napíše
Příspěvky: 23
Registrován: 02 bře 2010 20:13

Příspěvekod ZeroOne » 11 bře 2010 16:05

Tak prvni z problemu uz vyresen. Vypnout touchpad Alps jde a to sice nasledujicim zpusobem:

Ze start nabidky spustit Vaio Control Center
v polozce keyboard and mouse je Pointing device
staci odskrtnout enable

nordo

Příspěvekod nordo » 11 bře 2010 19:22

tiez planujem kupit tento nb a taktiez hram WoW... hladal som niekoho kto by uz mal tento nb a skusal na nom wow-ko a konecne sa na mna usmialo stastie.. tak ak by si bol taky dobry a vedel by si mi povedat cca kolko mas fps v plnom OG resp. SW alebo Dalarane... popripade 25m raide ? :) bol by som ti velmi vdacny


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů