Sony VGN-FW41

notebooky SONY (VAIO) a vše kolem nich
3d6ar
občas něco napíše
Příspěvky: 33
Registrován: 14 dub 2009 14:44

Příspěvekod 3d6ar » 16 črc 2009 16:38

no Blue film som este neprehraval, musim skocit nieco pozicat doma nemam....ale predpokladam ze to pojde vo WMP pripadne winDVD co tam je predinstalovane

hry som skusal len to CoD...ine som nestihol stiahnut este...potom napisem
a hral som tak najdlhsie zatial asi 2-2.5h a speedfan ukazoval na jadrach teploty okolo 50stupnov...co je podla mna v pohode a to mam v podkrovnej izbe dost teplo...

a ten procak neviem...na to snad zareaguju vacsi odbornici...viem len ze ma 2,53Ghz narozdiel od toho slabsieho s 2,0Ghz...

EDIT: ja som tiez rozmyslal o tom fullHD ale to vyuzijes naozaj len na BluRay lebo vo viste aj tak nastavis len 1600x900...a myslim ze na tej 16,4ke to nemoze byt taky rozdiel...

kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvekod kamca » 16 črc 2009 16:59

Tak tohle Forum je opravdu Skvělé,takové věci se člověk nikde nedozví.
Moc díky za odpovědi...
Už mám jasno že do něho půjdu.
Ted jen zbývá otázka do kterého...
Full HD mě láká,ale cena je bohužel o dost vyšší a to se mi moc investovat nechce,takže asi zvolím levnější variantu....
A nevíte ještě někdo jak je to s tou odezvou???????

hanny
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 16 črc 2009 17:04

Příspěvekod hanny » 16 črc 2009 17:05

Jeste k displayi FW41M: nejen ze ma vyssi rozliseni, ale udajne ma i dve lampy, narozdil od FW41E ktera ma jen jednu

kamca
píše často
Příspěvky: 210
Registrován: 13 črc 2009 18:38

Příspěvekod kamca » 16 črc 2009 17:08

Ano,to mi taky prodavač dneska říkal.....

bart89
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2009 22:21

Příspěvekod bart89 » 16 črc 2009 22:29

k tem brasnam: ja v celku odmitam koupit pouzdro nebo obal VAIO, cena je prehnana, koupil jsem belkin neoprene sleeve za 477,- na rozmer 15,6, je hooodle na tesno, pres roh to trosku napinam ale potreboval jsem takovy abych to dal nasledne do bezneho batohu ktery ma sice prihradku ale precejen je to lepsi pocit mit ho jeste v tom neopren obalu...

je to tu ten http://notebooky.itek.cz/pouzdra-15-4/6 ... IN-15-6-WS

kdyz kouknete na rozmery tak je o 4 mm kratsi nez ntb ale je v celku pruzny.

co vim tak pouzdra ktere padnou (0 - +1cm) dela jeste Crumpler ale jsou cenove okolo 1200-2000
Sony VAIO FW 41 E

poop
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2009 18:14

Zkušenosti po 10 dnech užívání

Příspěvekod poop » 18 črc 2009 19:15

Zdravím,
takže zpracování notebooku je podle mě velice průměrné, zdá se mi, že spousta lidí se nechává unést velice pěkným designem a jménem značky. Plasty působí levně, nejhorší je pocit při otvírání lcd, to je jako když držíte nějakou levnou hračku pro děti a ne notebook Sony, rámeček lcd se z vnitřní strany prohýbá a otevírání doprovází zvuk lehkého zapraskání. Plasty jinak doléhají, kromě levé krytky kloubu, která je osazena trochu šikmě. Dno notebooku je uděláno vcelku solidně a vrchní magnesiový nástřik působí jako běžná plastová vrstva, o pocitu nějaké ochrany nemůže být řeč. Pochválit mohu klávesnici, ta je báječná, touchpad moc nepoužívám, ale proveden je kvalitně. Reproduktory stačí na běžné windowsovské zvuky a např. při sledování seriálu. Na hudbu nebo filmy to není. Displej má krásné barvy a podle mě ideální rozlišení, kdy si člověk ještě neničí zrak při příliš malém písmu a ikonkách. V nějakém dřívějším příspěvku někdo zmiňoval vysokofrekvenční pištění a bohužel to také vnímám a asi to není ojedinělá záležitost, protože jsou o tom zmínky i na jiných zahraničních fórech. Někteří lidé vůbec toto pištění neslyší, zkoušel jsem to. Jinak tak vysoké frekvence údajně přestávají slyšet lidé po cca třicátem roku života, ale já mám ouška citlivá a dost mi to vadí, naštěstí při snížení výkonu v možnostech napájení pištění trochu ztlumí, ale to není řešení.. Chlazení notebooku je při sníženém výkonu tiché, při plném výkonu sepíná větrání vcelku nahlas. Netobook je na povrchu trochu teplejší, ale nic hrozného.. Na rozmístění portů mi vadí USB, pod rukama se mi motá kábl od myši a numerické klávesnice, jinak OK.
Brašnu mám tuto http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... F0940BHPW1

Notebook má velice pěkný design, ale celkově jsem čekal víc, nejvíc mi vadí levné zpracování a vysokofrekvenční pískot.

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 19 črc 2009 13:48

Já bych ho vrátil. Prohýbání rámečku LCD a praskání bude mít pravděpodobně souvislost s tím pantem. Podle mě to není jen krytka. Já mám jeden pant jak druhý, nic nepraská a o prohýbání LCD nemůže být ani řeč. Nemáš nějaký nepovedený kus? Pištění žádné neslyším a to ani v zátěži. Sice mi je už přes třicet, ale ještě pořád slyším dobře. Portstě u nového NB nemá co praskat a pištět.S rozmístěním portů USB včetně audio naprosto souhlasím. Nechápu jak to mohli takhle zmršit. Ale to si snad věděl než si ho koupil, ne?
SONY VAIO VGN-FW41E

poop
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2009 18:14

Příspěvekod poop » 19 črc 2009 21:31

Když zmáčkneš plastový lcd rámeček v místě pod webkamerou (i dále po celé délce a po stranách), tak se ti plast nepromáčkne směrem k lcd? Já mám mezi lcd a tím rámečkem mezeru.
To pištění po třicítce lidé neslyší ne z toho důvodu, že by se jim nějak znatelně horšil sluch, ale to je prostě biologicky normální jev a uši se stávají méně cilivé, i když maš sluch v nejlepším pořádku. Je to fakt jinak těžce postřehnutelný slabounký pískot, ale po 2 hodinách sezení u PC se stává velice nepříjemným. Celkem se bojím ho reklamovat, protože se dá předpokládat, že u toho nebude sedět mladý technik 2 hodiny a já budu 2 týdny bez notebooku, který bohužel potřebuju k práci. A krytky jsem si bohužel při koupi nevšiml, to můžou brát jako nepřiměřené zacházení z mé strany. Dilema, no..
A s těma USB jsem to věděl, ale nebylo to tak zásadní aby mě to odradilo od koupi.

poop
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2009 18:14

Příspěvekod poop » 19 črc 2009 22:18

v přiloženém odkazu je uprostřed stránky tabulka, kde zvol poslední možnost 20000hz, předpokládám, že máš visty, tak nastav přímo na Vaiu hlasitost na jeden dílek a ve Windows media playeru hlasitost naplno. Slyšíš nějaký zvuk? Pokud ano, tak si předsav ten zvuk tak ještě o 1000hz výše a trochu slaběji a to je přesně ono. Jinak pokud ten zvuk na Vaiu zesílíš, tak to zvukovka nebo něco nezvládne a zvuk nějak změní (krpe se) a převzorkuje na nižsí frekvence, tekže ho slyší i "starší" uši, ale raději to nezesiluj, aby si mě pak neobvinil, že ti odešly repro nebo něco:) Při té hlasitosti co píšu je zvuk jasně slyšitelný.

A jestě ten odkaz
http://homerecording.about.com/od/homes ... _tones.htm

M1key
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 19 črc 2009 23:08

Příspěvekod M1key » 19 črc 2009 23:25

No pokud slyšíte zvuk o frekvenci 21kHz, tak jste nejspíše netopír.
20kHz slyší podle mě jen děti. Z vlastní zkušenosti vím, že lidi kolem 20 let slyší tak max. 17kHz.
Taky by mě ještě zajímalo, jak jste přišel že je to zrovna 21kHz a ne třeba 22 protože jestli máte tak dobrý sluch, tak by jste to měl využít a nebo se alespoň nechat zapsat do Guinnessovy knihy rekordů

poop
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 18 črc 2009 18:14

Příspěvekod poop » 20 črc 2009 00:11

Na těch 1000hz jsem přišel jak jinak než odhadem, připada mi ten tón ještě o něco vyšší, ale to může být subjektivní. Hranici 20khz by mělo mladé zdravé ucho slyšet, mně je 23 a podle té nahrávky slyším 20khz bez problemů, takže odhaduji, že mám práh slyšitelnosti ještě trochu výše. Ta hranice 20khz je nějaka všeobecně průměrna hodnota, človek není stroj, aby 20000hz slyšel a 20001hz už ne. Ale to je spíš taková zajimavost a uvedl jsem to zde, abych upřesnil ten problém. Možná že i zvukovka na notebooku ten zvuk nepodává ve správných frekvencích, ale já se přece nebudu dohadovat co slyším a co ne :)

bart89
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2009 22:21

Příspěvekod bart89 » 20 črc 2009 09:22

tak ten ramecek mam taky volnejsi toho jsem si drive nevsiml


btw. tohle jak pisete v tom odkazu neni ani nahodou 20khz, to bylo tak 15, na iphone je nejaka aplikace, kde jsme nastavili na stupnici a zkouseli, malo kdo se dostal pres 18,5khz. samo ze ani ta nemusela byt presna jako tady tato...
Sony VAIO FW 41 E

Boby
občas něco napíše
Příspěvky: 71
Registrován: 26 dub 2009 15:04
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod Boby » 20 črc 2009 13:49

Aha. Tak tahle mezera tam myslím má účel. Na obvodu je jen pár gumových zarážek a tohle má asi zamezit přímému tlaku na display. Nejsem odborník, všiml jsem si toho taky a tohle je můj názor. Nechce se mi věřit, že by výrobce udělal takovouhle chybu v technickém zpracování. No a ten zvuk fakt neslyšim a neslyší ho ani sousedovic kluk - tomu je 18, tak by ho slyšet měl. Asi jsme oba nahluchlý :P
Mě subjektivně lezla na nervy spíš hlučná tlačítka touchpadu. Koupil jsem myš a je po problému.
Nevím jak jsi zboží kupoval, ale jestli přes internet, tak ho máš právo jednoduše do 14 dnů vrátit. Jestli nemáš tuhle možnost, reklamuj. Zboží si přece nekoupil na tržnici a máš právo mít kvalitní výrobek jako jiní.
SONY VAIO VGN-FW41E

dNt
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 03 črc 2009 14:54

Příspěvekod dNt » 22 črc 2009 03:49

sa to pytam uz po x-ty krat :p ma tento notas nejaky student/clovek ktory ho casto prenasa? ake mate s nim skusenosti co sa tyka mobility? nebudem mat do 2 tyzdenov skoliozu :p ?

bart89
občas něco napíše
Příspěvky: 19
Registrován: 26 čer 2009 22:21

Příspěvekod bart89 » 22 črc 2009 07:49

dNt: uz jsem to psal par stran zpet. Jsem student, zatim ho nosim mene (oproti skolnimu roku), ale planuju s nim dojizdet do brna a pokud ho nosim tak neni 2x nejmobilnejsi. zatim jsem ho mel s sebou celou dovolenou.

Neni to jen vaha 3,3 kg ale mas k tomu kabel do elektriky, mysku, ja ho nosim v batohu a navic je zabalen v neoprenovem obalu, takze do batohu rvu vahu vsehovsudy 3,8kg, zkus si tohle a hned uvidis (hlavne to nezkousej s petlahvema, ta vaha se rozklada jinak ;) )...

Doporucuju kvalitni pevny batoh s dobrym vetranim a jde to zvladnout... musis si ujasnit na co ho vyuzijes... na technicky obor si myslim ze jsem udelal spravne a cena za tu vahu je primerena...
Sony VAIO FW 41 E


Zpět na „notebooky SONY“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů