Stránka 1 z 1

Chlazeni Sony EB1S1E

Napsal: 15 bře 2010 09:15
od ZeroOne
Rozhoduji se k porizeni chladici podlozky pod notebook a vybral jsem tri kandidaty. Pouzivana bude s notebookem Sony EB1S1 u ktereho v mem pripade pouzivani teploty dosahuji max na hodnoty CPU: 66°C, GPU: 64°C, HDD: 40°C

Jde mi primarne o snizeni teplot ale v druhe rade i o snizeni hluku diky nizsim otackam ventilatoru chlazeni v NB. Jako posledni vyuziti a to spise obcasne by bylo vyuziti NB na jinych podkladech nez cisty stul. Napriklad ubrusy atd.


1) THERMALTAKE NBcool T3000 http://www.okcomputers.cz/thermaltake-t3000/d-66154/
prvni z variant ktera zaujala dobrou myslenkou odvadeni tepla pomoci heatpipe. Ovsem nevim jakou muze mit toto reseni ucinost a nikde jsem k tomu nic necetl.

2) CoolerMaster NotePal U2 http://www.alza.cz/coolermaster-notepal ... 159564.htm
kombinace pasivni / aktivni chlazeni podle toho jak by bylo potreba. Kdyz bude stacit jen v pasivnim stavu jde lehce odmontovat ventilatory.

3) ZALMAN NC-2000 http://www.alza.cz/hlinikova-chladici-p ... d85363.htm
klasika a z techto tri taktez by mela byt nejucinejsi co se teplot tyce. Ovsem jak je to s hlucnosti v provozu? A dokaze spolehlive chladit i pri polozeni na koberec, zvlneny ubrus atd?


Ocenim kazdou radu a zkusenost s temito nebo i dalsimi moznostmi chlazeni.

Napsal: 15 bře 2010 09:29
od Metsn
Ja nevim, me se zda ze co ti ubere na hluku chlazeni, to ti prida podlozka. Ale samozrejme bude lepsi rada od nekoho, kdo je pouziva. Jinak ty teploty jsou dle me na zatez velice luxusni.

Z me zkusenosti nejlepe pomaha vymena termalni pasty (ztrata zaruky) a undervolting...tim se muzes dostat o peknych par stupnu dolu, zvlaste pak pri zatezi. Samozrejmosti je obcasne vycisteni od prachu.

Napsal: 15 bře 2010 10:00
od ZeroOne
Me se prave temer nejvice zamlouva ta druha varianta protoze v pripade hlucnosti se da jednoduse odmontovat ventilatory a jde pak o passivni variantu.
Pripadne prvni moznost s heatpipe jenze tam vubec netusim jak moc velky prinos na chlazeni ma.

Hodne lidi pouziva toho Zalmana a i podle testu co se chlazeni tyce je asi bezkonkurecni.
Mas pravdu ze teploty nevybocuji z normalu. Snaha snizit je bude z duvodu snizeni hluku ventilatoru a taky mozneho prolouzeni zivostnosti kompoment.

Napsal: 26 bře 2010 15:49
od MadaFaka
Ty teploty jsou opravdu velice nizke,takze kvuli teplotam podlozku kupovat nemusis.To,jestli ti snizi hluk ventilatoru v ntb pochybuju.
Prvni co udelej je,ze se podivaj zespodu na svuj ntb.Jestli ma velmi malo nasavacich otvoru na spodku,podlozka ti v podstate nijak nepomuze.
Jestli je deravy jak reseto,pak je to neco jineho,ale pocitej i v tomto pripade se snizenim teploty tak o 5°C,vic ne.
To samozrejme souvisi z hlucnosti,protoze chladici podlozka (aktivni) ti nejaky hluk prida a ntb na otackach nemusi vubec ubrat,cili hlucnost se ti naopak zvysi.Je to otazka nastaveni chlazeni od vyrobce.Jestlize nastavili,ze v rozmezi teplot napr. 60 az 66°C pojede vetrak na 40%,pri snizeni teploty o 3-4 stupne pojded vetrak porad na 40%.
Jinak pasivni kovovou podlozku ti doporucim,pri pokladani na koberec,perinu atd. Chlazeni se bez podlozky nejen ucpava,ale i zanasi a teplota a hlucnost by se casem zvysovali.
Ale na to nemusis kupovat podlozky za tisice.
Sam jsem si kdysi koupil toho Zalmana,ale na soucasnem ntb mi snizi teploty tak o 2°C,takze ji provozuju jen pasivne.A to me stala asi 1500,-Kc.Jinak ta heatpipe na tom Thermaltake nijak zvlast nefunguje,proste funguje stejne jako jakakoliv jina pasivni podlozka.Jen marketing...
Takze ti radim- kup si pasivni podlozku z masivniho hliniku,pokud mozno co nejlevnejsi a vybirej jen podle designu a ergonomie.V jinych parametrech to nema cenu rozlisovat.
Jinak i pasivni podlozka ti snizi teplotu,hlavne pokud mas vyvod chlazeni vzadu,tim ze je ntb nakloneny a teply vzduch muze z ntb lepe odchazet.
Ale primarne jde o to,ze se ti chlazeni nebude zbytecne zanaset.


Edit: Proc zakladas 2 (slovy dve) naprosto stejna temata?
http://notebooky-forum.notebook.cz/view ... hp?t=25413

Napsal: 28 bře 2010 20:43
od Krevety