Toshiba Qosmio F50

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Castellano
píše často
Příspěvky: 265
Registrován: 11 srp 2008 22:01

Příspěvekod Castellano » 05 zář 2008 18:09

tak jsem zkoušel Crysis s patchem 1.2, ovladače na grafiku jsem nenašel, tak jsem zůstal u těch co obsahovalo balení. Takže na 1024x768 se vše samo nastavilo na High a plynule hratelný. Když jsem to dal na max s nějákými vypnutými stíny, tak by se to taky dalo celkem hrát, stačilo by něco doladit. Akorát na tom LCd je ta hra taková divná, přijde mi to celý tmavý, hrál jsem jen pár minut, tak třeba tam byl zrovna večer, nevím :-)

jinak dělá vám to taky.. když brouzdate po netu a na něco kliknete, tak po kazdem kliknuti slysim na sekundu hrabat disk.. mam pocit, ze to tam vcera nebylo prave :-( a nevim, jak bych ho mohl vymenit, kdyz je to kupovany pres net a za tejden jedu pryc :-(

.. když prochazim slozkama v tento pocitac, tak to same.. a taky kdyz odesilam tady zpravu na forum, tak jednou to cvakne po odeslani a podruhy kdyz se to prepne zpet..

EDIT: tak mam pocit, ze sem to vyresil, zmackl jsem tlacitko zvuku pod displayem :-) juchuuu :-)

EDIT2: tak jsem se unahlil, kdyz vypnu zvuk sice se to cvakani vypne, ale nejde mi pak zadnej zvuk :( .. nevite nekdo co s tim?

marek96681

Příspěvekod marek96681 » 06 zář 2008 02:26

myslim ze to budu zvuky systemu. To klikanie. A ak sa nemylim tak viac uz nemusim pisat.
BTW: stiahli ste uz tu vistu co som sem hodil? Urcite to pojde vsetko lepsie.

Harvester

Příspěvekod Harvester » 06 zář 2008 11:48

Tak vcera mi tento notebook dosel a okamzite jsem instaloval kubuntu. Moje obavy se naplnily. Vubec nedetekoval wifi kartu a ovladace na grafiku toshiba pod linuxy vubec nevydava. Takze tedka doufam, ze aspon ten notebook pujde vratit :? :(

AGO
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 02 srp 2008 21:21

Příspěvekod AGO » 06 zář 2008 11:52

No tak to si ma moc nepotesil...planoval som tam rozchodit linux. Tak to je v prdeli. Skusal si aj OpenSuse? Alebo len Kubuntu? Ako to je vlastne s inymi notebookmi Toshiba a Linuxom? Co som ja cital tak to nie je moc problemove a preto som dufal ze bude vsetko ok...

A co sa tyka grafiky, zmenil si v xorg.conf ovladac grafiky na "nv"?? Alebo ako si to skusal riesit?

K.J.S.
občas něco napíše
Příspěvky: 15
Registrován: 27 srp 2008 15:24

Příspěvekod K.J.S. » 06 zář 2008 13:30

Akem píše:Jak dlouho vám (kdo ho máte) nabíhá ista na F50? mě docela dlouho a nevim jestli je to normální...


Mne to take dlouho nacitalo, tak jsem zkusil promazat nejake programy od toshiby a zjistil jsem ze to dela program Toshiba Tempro, tak ten staci odinstalovat a hned je to asi o minutu a pul rychlejsi :wink:

karlos.biker
občas něco napíše
Příspěvky: 14
Registrován: 31 srp 2008 18:59

Příspěvekod karlos.biker » 06 zář 2008 14:48

marek96681 píše:myslim ze to budu zvuky systemu. To klikanie. A ak sa nemylim tak viac uz nemusim pisat.
BTW: stiahli ste uz tu vistu co som sem hodil? Urcite to pojde vsetko lepsie.
napadá mě jedna věc! Zkoušel jsi vypnou systémové zvuky? Start-ovládací panely(klasické zobrazení)-zvuk(záložka Zvuky) a tam si vybereš zvukové schéma :arrow:

Harvester

Příspěvekod Harvester » 06 zář 2008 15:05

AGO píše:No tak to si ma moc nepotesil...planoval som tam rozchodit linux. Tak to je v prdeli. Skusal si aj OpenSuse? Alebo len Kubuntu? Ako to je vlastne s inymi notebookmi Toshiba a Linuxom? Co som ja cital tak to nie je moc problemove a preto som dufal ze bude vsetko ok...

A co sa tyka grafiky, zmenil si v xorg.conf ovladac grafiky na "nv"?? Alebo ako si to skusal riesit?


Ted instaluju Fedoru a pak jeste zkusim Suse. xorg.conf jsem nemenil, protoze ten ovladac tam vubec nebyl. Kubuntu ma svoji podporu volnych ovladacu a v tom vyberu grafika nebyla. Jinak ta wifi karta Intel Wireless WiFi Link 5100 neni moc dobra pro (k)ubuntu co jsem cetl na forech. Jak dozkousim Fedoru, tak zas napisu. Ale hodne me to mrzi, ze jsou s tim takove problemy :( Na tu grafiku jsem hledal ovladace u Toshiby, ale tam bylo pro Independet software akorat cosi pro BT a k linuxu ani tuk.

EDIT: Tak Fedora uz vypada pratelsteji. Sice pri bootovani nesmim mit mys v zadnim USB :D ale za to uz je rozliseni 1280x800 narozdil od Kubuntu. Jinak sit mi jede, na jednom foru jsem cetl navod i na wifi, tak ta snad taky pojede. Grafiku jeste nevim, zatim aktualizuju. Ale kdyz je dobre rozliseni, tak by snad ani nevadilo, ze by grafika nemela drivery. Na praci to staci, akorat nepujde pak compiz, ale to ozelim :) Jestli mi na fedore pojede ta wifi, tak uz Suse instalit nebudu. Pak sem jeste napisu, jak to dopadlo, kdyby to nekoho zajimalo.
Naposledy upravil(a) Harvester dne 06 zář 2008 16:29, celkem upraveno 1 x.

Castellano
píše často
Příspěvky: 265
Registrován: 11 srp 2008 22:01

Příspěvekod Castellano » 06 zář 2008 15:56

No vypl jsem systémové zvuky Windows a už to tam není. Te=d už jsou ty zvuky systému taky zaplý (a já jenezapínal :-D) a už mi to necvaká :-)

jinak mně to nabíhá snad tři minuty, strašná¨doba a Toshiba Tempro byla jediná věc, kterou jsem si z těch blbostí nechal, přece jen to přece kontroluje stav počítače a radši oželím tu minutu, než aby se pak něco po.. a já o tom nevěděl... nevíte někdo, kolik snižuje to Tempro v 3D marku? Mám cca 7530 bodů a Assassin vše na max, ale něják se to trhá, což mi přijde divný (a nemluvě o tom, že mi to běží ve widescreen, což mě štve nejvíc)

dále by mě zajímalo, jak ve Vistách rozdělit disky, při koupi tam jsou dva a já bych rád tak 4.. díky za rady..

EDIT:
napisu zde programy, ktere jsou nainstalovany a prosim o radu, co je mozne smazat:
Toshiba Assist
Toshiba ConfigFree
Toshiba Disc Creator
Toshiba DVD player
Toshiba Extended Tiles for Windows Mobil. Center
Toshiba Face Recognizer
Toshiba Flash Cards Support utility
Toshiba heslo Spravce
Toshiba Recovery Disc Creator
Toshiba Software Modem
Toshiba Tempro
Toshiba Value Added Package
TRDC Reminder
TRORDCLauncher
Zlumení jednotky CD-ROM
System Requirements Lab
Activation Assistant For Office 2007
Bluetooth Stack for Toshiba
Camera Assistant Software for Toshiba
DVD Movie Factory for Toshba
Microsoft Visual C++
Nastavení hardware Toshiba
Microsoft Works

jde mi hlavne o naky ty veci od Toshiby.. vim, ze neco veci zprostredkovavaj spravu kamery a jine.. ale ptam se proto, ze tyto sw jsou komercni a ktere clovek ktera nebude pouzivat.. dekuji za rady

marek96681

Příspěvekod marek96681 » 07 zář 2008 05:15

No ja pouzivam iba Toshiba Flash Cards Support utility a Stlmenie jednotky DVD. Iny model tkze aj Kamerua tie srandy by som ponechal. Ostatne je zbytocnost.
A disk rozdelis bud Partition Magic alebo uz pred instalaciou. Teda pocas instalacie. Vsak vies :D

mogul-m
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 05 zář 2008 18:39

Příspěvekod mogul-m » 07 zář 2008 11:27

Castellano píše:
napisu zde programy, ktere jsou nainstalovany a prosim o radu, co je mozne smazat:



Ke smazani :

Toshiba DVD player - Je hroznej, nikdy nepouzijes.
Toshiba Software Modem - nikdy nepouzijes
Toshiba Tempro - hlida aktualizace driveru - hovadina zerouci vykon a cas
TRDC Reminder - registrace - staci jednou a vymazat
TRORDCLauncher - spoustec Reminderu - vymazat
Zlumení jednotky CD-ROM - nepouzijes - pro prehravani CD/DVD filmu
Activation Assistant For Office 2007 - aktivace - staci jednou a vymazat
DVD Movie Factory for Toshba - nepouzijes

Vse se da zpetne ztahnout z netu a znova nainstalovat.

AGO
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 02 srp 2008 21:21

Příspěvekod AGO » 07 zář 2008 12:35

Harvester píše:
AGO píše:No tak to si ma moc nepotesil...planoval som tam rozchodit linux. Tak to je v prdeli. Skusal si aj OpenSuse? Alebo len Kubuntu? Ako to je vlastne s inymi notebookmi Toshiba a Linuxom? Co som ja cital tak to nie je moc problemove a preto som dufal ze bude vsetko ok...

A co sa tyka grafiky, zmenil si v xorg.conf ovladac grafiky na "nv"?? Alebo ako si to skusal riesit?


Ted instaluju Fedoru a pak jeste zkusim Suse. xorg.conf jsem nemenil, protoze ten ovladac tam vubec nebyl. Kubuntu ma svoji podporu volnych ovladacu a v tom vyberu grafika nebyla. Jinak ta wifi karta Intel Wireless WiFi Link 5100 neni moc dobra pro (k)ubuntu co jsem cetl na forech. Jak dozkousim Fedoru, tak zas napisu. Ale hodne me to mrzi, ze jsou s tim takove problemy :( Na tu grafiku jsem hledal ovladace u Toshiby, ale tam bylo pro Independet software akorat cosi pro BT a k linuxu ani tuk.

EDIT: Tak Fedora uz vypada pratelsteji. Sice pri bootovani nesmim mit mys v zadnim USB :D ale za to uz je rozliseni 1280x800 narozdil od Kubuntu. Jinak sit mi jede, na jednom foru jsem cetl navod i na wifi, tak ta snad taky pojede. Grafiku jeste nevim, zatim aktualizuju. Ale kdyz je dobre rozliseni, tak by snad ani nevadilo, ze by grafika nemela drivery. Na praci to staci, akorat nepujde pak compiz, ale to ozelim :) Jestli mi na fedore pojede ta wifi, tak uz Suse instalit nebudu. Pak sem jeste napisu, jak to dopadlo, kdyby to nekoho zajimalo.



No skusil by som hlavne OpenSuse. Tam by malo slapat naozaj vsetko...

Castellano
píše často
Příspěvky: 265
Registrován: 11 srp 2008 22:01

Příspěvekod Castellano » 07 zář 2008 13:28

diky za seznam. Jinak bych mel docela vytku ke kontrolce bezdratoveho pripojeni, ktery je umisteny vepredu na notasu a sviti primo do oci. Jinak ke vzhledu jeste bych dodal, ze viko to ma stribrny a fakt to je krasny a po otevreni cely cerny a leskly se stribrnymi ramy. osobne bych vic uvital, kdyby prostredi kolem touchpadu a klavesncie bylo stribrny.. vypadalo by to fakt jeste lepe.. ta cerna mi tam nak nesedi :)

jinak mam strach prepinat furt spinac bezdratove komunikace, aby to po case neodeslo, prece jen nedavno v praci si znama stezovala, ze ji nefunguje prepinac

ale visty fakt s*rou.. dokonce v nich nejede Bsplayer.. neznate nakou dobrou alternativu pod Visty?
Toshiba Qosmio F50-108

AGO
občas něco napíše
Příspěvky: 60
Registrován: 02 srp 2008 21:21

Příspěvekod AGO » 07 zář 2008 14:17

BSplayer je najhorsi prehravac...Jednoznacne GOMplayer. Prehra takmer vsetko, vynikajuce ovladanie a nastavit mozes vsetko. A je to freeware (bez hacikov ako pri BS).

Castellano
píše často
Příspěvky: 265
Registrován: 11 srp 2008 22:01

Příspěvekod Castellano » 07 zář 2008 14:33

tak po smazani Tempra a jinych programu pocitac nabiha asi o minutu a pul rychleji. Je to dost znatelny, drive cekate na prihlaseni dve minuty a ted par sekund.


tak jsem myslel, ze bch diky tomu mohl mit v 3D Marku 7700bodu, ale nakonec jsem mel dokonce jeste trochu min. Mozna kuli spustenim aktualizacim Windowsu ci zapnutymu McAfee
Toshiba Qosmio F50-108

mogul-m
občas něco napíše
Příspěvky: 47
Registrován: 05 zář 2008 18:39

Příspěvekod mogul-m » 07 zář 2008 15:04

McAfee vymaz. Je to zrout vykonu a tak jako tak toho zachyti pramalo. Zase se ti o kousek zrychli najizdeni a procak bude mit take min zatizeni. Lepsi alternativa je NOD 32, nebo Kaspersky. Maji o 20% mensi narocnost na procak. Lepsi rozdeleni uloh pri kontrolach. Lepsi realscan.
Pokud jsi sikovnej a vis kam sahnout, muzes si preorganizovat spousteni programu pri najizdeni systemu. Nepotrebne veci nahazej az jako posledni. Treba prave antivirus ( core jede uz od bootu, takze mensi ochrany se bat nemusis ), ruzne utility treba pro kameru ( ty bych vypnul ), ikony v task taky povypinej. Nepotrebujes vedet, jestli sahas na touchpad, nepotrebujes tam mit ikonu configfree, kdyz ti prihlaseni k siti ukazuje win... atd atd atd... system se da vyladit opravdu dokonale, takze je potom jen radost koukat na to, jak to rychle najizdi a neskube se to pri pozadavcich. Visty jsou v tomhle lepsi nez XP.

Vymazani vsech techto programu ti lepsi vykon v 3D Marku nezajisti. Max pouze pri testech CPU. Na lepsi skore budes muset cekat na lepsi drivery, nebo sahnout po alternativach driveru pro NVidii.


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti