Satellite P200D-11L

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
el_fuego333

Prehrievanie p200D-11L v Xp

Příspěvekod el_fuego333 » 05 kvě 2009 13:10

Zdravim,
mam nainstalovane XP na tomto notebooku. Mam dualne aj vistu. Vo viste vsetko OK. V XP jeden Obrovskyy problem. (mam dojem, ze vznikol pri prechode na SP3 - neviem naisto).
V XP sa CPU velmi prehrieva - 86stup.C bez zataze, 100Stupnov v zatazi.

Zistil som, ze tento notebook bez operacneho systemu, ktory spravuje rychlost chladenia CPU nie je schopny prevadzky. BIOS nemozete nastavovat dlhsie ako 3-4 minuty, lebo sa to cele proste prehreje a vypne. To iste plati pre instalacie OS, ktore nepodporuju dany power management. MSDOS, FreeBSD... atd. na linuxe 2.6 to bezi OK, na viste OK, ale iny OS tam proste nepobezi, lebo sa to uvari.

Prosim ak ma niekto ovladac na XP, ktory dokaze rozumne uchladit CPU, napiste. Skusil som biosy v1.00, v1.20, v1.40. vsetky pre 32bit, Vsade rovnaky vysledok.
Jediny sposob ako sa to dokaze uchladit vo winXP je ten, ze po starte naflashujete bios - vetraky sa pustia na maximum a potom to nerestartnete, ale pokracujete v praci. A toto robit pri kazdom starte XP ma nebavi. (vtedy sa to uchladi na 45 stup C bez zataze.)

Ak mate tento problem prosim napiste. Notebook je urcite OK, lebo vo Viste a linuxe 2.6 to bezi OK.

mouse
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 20 lis 2007 23:59

Re: Jas displaye

Příspěvekod mouse » 24 čer 2009 22:07

Jas displaye se dá nastavit a řídit přes nainstalovaný Catalyst Conrol Center (ATI) - součástí instalace video driver.

mouse

mouse
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 20 lis 2007 23:59

Re: Prehrievanie p200D-11L v Xp

Příspěvekod mouse » 24 čer 2009 22:43

Zdravím,

takové přehřívání p200d-11l v XP jsem nezažil, moje p200d jede už druhý rok na xp-SP3 bez problémů.
Uvedl jsi, že jsi flashnul bios - to rozhodně není dobrý nápad - tak snad pokud stím máš bohaté zkušenosti a dost tomu rozumíš.
Tak v první řadě: ovladače pro tento NB jsou jen pro Vista, a jiné než to co jsem popsal v návodě tam prostě nejdou.
Nerozumím tomu (nechápu), že je třeba neustále přehrávat bios. Pokud funguje Vista i Linux, tak bude fungovat i XP se správnými ovladači.
Pokud se v XP začel NB přehřívat a v jiných OS funguje OK - tak v tvém konkrétním NB v XP jsou procesy, které nadměrně zatěžují procesor - a to vypnutí OS je ochraná reakce NB. Závada asi bude v ovladačích, možná přeprogramované některým programem pro správu hardware, může to být virus, takhle přes toto fórum to určitě nevyřešíme.
Pokud si chceš zachovat XP - budeš ho asi muset komplet přeinstalovat (čistá distribuce na čistý oddíl), data si stáhni (zálohuj) druhou distribucí OS, kterou máš na disku (Linux).

Pokud mohu doporučit - (doporučuji všem) - pokud máte problémy s XP na modelech P200 a nerozumíte si s Vistou (což chápu), počkejte si na win7 !

mouse

romusCZ
občas něco napíše
Příspěvky: 28
Registrován: 19 kvě 2008 21:39

Re: Prehrievanie p200D-11L v Xp

Příspěvekod romusCZ » 25 čer 2009 00:03

mouse píše:Zdravím,

Pokud mohu doporučit - (doporučuji všem) - pokud máte problémy s XP na modelech P200 a nerozumíte si s Vistou (což chápu), počkejte si na win7 !

mouse


Pokud si někdo nerozumí s vistou tak nechápu proč by si měl zničehonic rozumět s 7? Chápu lidi co nepřešly s xp na visty, ale nechápu jak někdo může hodiny trávit řešením problémů s xpéčkama když v ceně notebooku koupil vistu. Pokud chcete investovat do noťasu tak se vyyprdněte na seven a investujte do SSD disku, to je trošku jinej level klidně i s vistou.
Toshiba A200-23W, T7500 2,2GHz, 4GB RAM, Radeon HD2600(512MB), 2x200GB HDD, Windows 7 Pro 64bit + ext. 24" LCD Samsung P2450H

mouse
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 20 lis 2007 23:59

Re: Prehrievanie p200D-11L v Xp

Příspěvekod mouse » 17 črc 2009 02:21

Tak trochu jsem si to prošel v XP. No - myslím, že je tu problém s komunikací v XP s SMBios.
Je tu jen jedna možnost - schodit systém a instalovat XP od základu - a to z orig.CD či DVD.
Otázka je, zda se toto nevyskytne znovu při stažení aktualizací (některé aktualizace - zvl.bezpečnostní záplaty mají za úkol omezit přístupy do biosu příp.virům ap., což si myslím, že je tento problém).
Myslím, že do tohoto NB již nebude bezpečné instalovat XP, jelikož aktualizace mohou způsobovat problémy s chodem tohoto modelu NB.

mouse

snoopy333
občas něco napíše
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2009 00:51

Re: ..

Příspěvekod snoopy333 » 02 srp 2009 00:53

prosim te visvetlis mi jak se to stisuje ta dvd

el_fuego333

Prehrievanie

Příspěvekod el_fuego333 » 22 pro 2009 13:43

Ak sa to niekomu predhrieva, treba zobrat vysavac a povysavat poriadne vnutro. Vsetky otvory... Uz je OK a fachci krasne bez problemov :lol:

calix
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 06 úno 2008 00:32

Příspěvekod calix » 20 led 2010 23:32

Mousi - čteš to tady ještě?
Veliká spokojenom po dvou letech s touhle Toshiba-kráskou. Jenom jsem za celý ty dva roky nerozchodil bezproblémově grafiku... každej druhej den mi to padá do modré obrazovky s hláškou ati2vga error ... takže pak zbývá restart natvrdo ... 1x za dva dny - to dělá 180 tvrdých restartů ročně - takže dneskom už asi 360 kopanců natvrdo :) ale mašinka drží... jaký používáš momentálně ovladače? Fakt bych ocenil, kdyby ty hnusný blue-screeny přestaly...

Greench
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 28 úno 2010 09:44

windows 7

Příspěvekod Greench » 28 úno 2010 09:51

Chlapi mam P200D-11L a nahodil jsem tam 7/64 ale chybi mi ovladac na kameru nemuzu tam zadny rozchodit nemate uz ho nekdo???a nemohli bys te mi ho poslat?? Shocked

calix
občas něco napíše
Příspěvky: 9
Registrován: 06 úno 2008 00:32

Příspěvekod calix » 28 úno 2010 10:38

Na Kameru zkus tyhle ovladače. Měly by šlapat. http://support1.toshiba-tro.de/tedd-fil ... 115357.zip Jinak zkoušel jsem taky w7 a mi se našly automaticky ...


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host