Toshiba P200D - nefunguje HDMI

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Symetric
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2009 19:23

Toshiba P200D - nefunguje HDMI

Příspěvekod Symetric » 17 říj 2009 19:44

Zdravím všechny a prosím o pomoc s následujícím problémem.

Chtěl bych si pouštět filmy z notebooku na LCD TV (byl to mimo jiné jeden z důvodů, proč jsem zvolil tento model), ale nedaří se mi použít propojení HDMI.

TV je z řady SONY BRAVIA KDL-32S

Už si s tím hraju poměrně dlouho. Ovladač grafiky mám ten poslední, který lze stáhnout ze stránek TOSHIBY. Udělal jsem vše, co bylo popsáno v návodu, ale bez výsledku.

Pak jsem se někde dočetl, že by mohl pomoci "HDMI Control Manager" od Toshiby, který je ovšem určen primárně pro jiný tip notebooku a po jeho instalaci mi při spuštění napíše, že je nejprve nutné ovládání povolit, což ale po spuštění "Ovládání HDMI" nejde, všechny položky jsou šedivé a neaktivní. Nikde v nastavení BIOSu zapínání HDMI není, v ovladačích grafické karty jsem taky nic nenašel :-(

Máte s tím někdo zkušenost? Co s tím?

mouse
občas něco napíše
Příspěvky: 32
Registrován: 20 lis 2007 23:59

Re: Toshiba P200D - nefunguje HDMI

Příspěvekod mouse » 09 pro 2009 23:25

HDMI řeší ovladač ATI v Catalyst control center - v podstatě po připojení konektoru HDMI a příslušným druhým rozbrazovacím zařízením se jednoduše nastaví ve správci zobrazovacích zařízení na notebooku. Ati catalyst control center je také správcem zobrazovacích zařízení. Tento NB je dodáván s Vistou příp. někdo má XP, takže můžou tu být malé odlišnosti.

Proč to někomu nejde? Nejčastější příčinou je neaktivní mód u externího zobrazovacího zařízení, nebo špatný HDMI kabel (nebo také špatně "zastrčený" - dost časté :-)

Nevím jestli jsem někomu poradil, příčin může být několik, dle mého názoru bych v první řadě hledal závadu mimo ovladače NB.

mouse

Symetric
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 17 říj 2009 19:23

Re: Toshiba P200D - nefunguje HDMI

Příspěvekod Symetric » 10 pro 2009 10:10

Děkuji moc za reakci.

O tom, jak se nastavuje propojení v Catalyst CC jsem se dočetl v manuálu k notebooku - to jsem zkoušel jako první (včetně vynucení).

Problém je, že se mi připojované zařízení nezobrazí a i po "vynucení" to nefunguje. Proto jsem experimentoval s tím HDMI control managerem.

Kabel je zastrčen OK. Zkusím tedy pro jistotu i jiný kabel (to bude trochu problém - nechce se mi zbytečně kupovat další a nikdo v rodině jiný zatím nemá), ale nejvíc bych předpokládal ten neaktivní mód televizoru.

Nikde v menu televizoru ani v návodu však nevidím jak by bylo možné přepnout televizor do aktivního/neaktivního módu :( . Je možné, že by to měla Sony Bravia standardně jen zaplé bez možnosti nastavení?


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů