Toshiba Qosmio F50

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
rones
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2009 09:22

Příspěvekod rones » 16 pro 2009 22:09

alfah4ns píše:80 je jeste v pohode, pri zatezi, ale 90 je fakt moc, nekde kolem 100 se pak uz aktivuji ruzne ochrany proti prehrati


Ja mam taky kolem 90 kdyz parim novy hry ,je to uplne normalni,nevim co vysulujes,na stolni ATI HD 4870 byla provozni teplota normlane ve hre 85,takze 90 u notase je v pohode omg

orgasmic
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 9097
Registrován: 23 dub 2007 08:54
Bydliště: International

Příspěvekod orgasmic » 18 pro 2009 06:35

rones:

Ty jsi asi spadl z visne. 90°C v notebooku neni v pohode. Dochazi k velkemu zahrivani i okolnich komponent a klesa zivotnost notebooku.

Nechapu jak muzes srovnavat teploty desktopu a notebooku, Ty jsi vazne Janek. Asi jsi jeste nevidel PC skrin zevnitr

Nechytraci tady zase tak moc :) :wink:
Asus ROG Strix G18

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 19 pro 2009 03:50

Nechcem nikoho podporovat , ale clovek co nadomnou tvrdi , ze na tomto notebooku je normalne ak hrate napr crysis na high detailoch s 2AA tak teplota ti bez podlozky kludne da 90 ... a nieje to o zahrievani ale proste na tomto notebooku je to tak , ja som mal maximum 96... notebooku nikdy nezamrzol ale pri narocnych hrach a hrani cez dve hodiny sa Vam teplota normalne vysplha... ludia co tvrdia ze to na tomto notebooku tak nieje tak asi neskusali nikdy nejaku narocnejsiu hru ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

rones
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 19 črc 2009 09:22

Příspěvekod rones » 19 pro 2009 21:49

orgasmic píše:rones:

Ty jsi asi spadl z visne. 90°C v notebooku neni v pohode. Dochazi k velkemu zahrivani i okolnich komponent a klesa zivotnost notebooku.

Nechapu jak muzes srovnavat teploty desktopu a notebooku, Ty jsi vazne Janek. Asi jsi jeste nevidel PC skrin zevnitr

Nechytraci tady zase tak moc :) :wink:


Ty uz mas fakt dost,fetujes nebo neco?Ja sem si nekolik destopu stavel a vim moc dobre jak vypada skrin a jak se komponenty chovaji a 90 stupnu je normal u notase pri zatezi,nevim co mas za notase teda,jestli na tom paris MARIO,mas asi min no,ale mi kdo parime crysis,GTA 4 apod,tak mame v plne zatezi kolem 90.Prober se. Jo a za klidu je teplota kolem 40,POUZIJ GOOGLE geek.

R17
občas něco napíše
Příspěvky: 26
Registrován: 18 říj 2008 12:13

Příspěvekod R17 » 20 pro 2009 10:07

Už ste někdo reklamoval notebook kvuli tomu problikavani??jestli ano tak jak dlouho trvala oprava??dneska mi obrazovka na chvili pohasla uplne tak to vypada ze to tam budu muset brzo donest.ale pc potrebuju tak bych potreboval vedet jak dlouho bez nej budu
Toshiba Qosmio F50-108

dolph
občas něco napíše
Příspěvky: 83
Registrován: 01 úno 2009 20:48

Příspěvekod dolph » 21 pro 2009 14:15

taky už mně to začíná srát.
už na to někdo přišel čím to vlastně je??špatný kontat,nebo blbne elektonika regulace podsvícení??

pohnu pantem a je to lepší-tak snad kontakt....,nemám chuť někam noťas posílat a čekat měsíc už vůbec ne....


navíc bajky o výměně různých komponent ve prospěch opraváře mně nezajímají-ovšem pouze do okamžiku,kdy by se to mohlo týkat i mně...
Qosmio F50-108

T0mica

Příspěvekod T0mica » 23 pro 2009 23:52

Zdravim, máte někdo tu chladicí podložku? Zajímalo by mě o kolik vám na grafice klesla teplota při používání podložky...samozřejmě při zátěži, např. u GTA 4 nebo u něčeho podobného...Předem díky za odpovědi.

Jinak ja ste na tom s teplotama tohoto notebooku? Ve windows mám na grafice 56-63°C kolísá to, při hraní náročnějších her mi to leze až k 95°C na grafice...

uiqjirka
píše často
Příspěvky: 200
Registrován: 19 srp 2008 18:25

Příspěvekod uiqjirka » 24 pro 2009 11:13

orgasmic píše:rones:

Ty jsi asi spadl z visne. 90°C v notebooku neni v pohode. Dochazi k velkemu zahrivani i okolnich komponent a klesa zivotnost notebooku.

Nechapu jak muzes srovnavat teploty desktopu a notebooku, Ty jsi vazne Janek. Asi jsi jeste nevidel PC skrin zevnitr

Nechytraci tady zase tak moc :) :wink:


Ty uz radsi neprispivej at clovek tady necte takove nesmysly a vyplody tve fantazie,pri hrani narocnejsich her je to teplota uplne normalni.
HP ProBook 470 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 2TB HDD, 16GB RAM, Intel Core i7
Lenovo Thinkpad T430s - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i3
Lenovo Thinkpad T420 - Windows 11 Pro - 512GB SSD, 1TB HDD, 8GB RAM, Intel Core i5

Michal27
zlobivá kočička
Příspěvky: 3172
Registrován: 25 lis 2006 15:51

Příspěvekod Michal27 » 24 pro 2009 14:51

Bohuzel je to u tohoto notebooku normalni. Jedna se o nestastne navrzene chlazeni. Opravdu se dost snizuje zivotnost. Kvalitni notebooky s dobrym chlazenim maji nizsi teploty. Ale ruku na srdce - ¨zaruka dva roky na komponenty je a pak uz stejne odejde po kontsrukcni strance a pujde do kose. Tyhle notasy holt jsou na hrani a pocita se s tim, ze se casto obmenuji...
Apple MacBook Pro 13" Retina - Late 2012

elnino
občas něco napíše
Příspěvky: 10
Registrován: 22 črc 2009 18:49

Příspěvekod elnino » 25 pro 2009 01:20

Zdravím.

Nevedeli by ste mi niekto poradiť ? Nainštaloval som na F50-125 Windows 7 x64 SK Ultimate, a nejde mi tlačítko Fn a book vôbec nerozpozná LAN. Nieje ani v správcovi zariadení, ani nereaguje pri inštalovaní driveru, nič sa nestane, ani keď zapojím kábel. Skúšal som aj inštaláciu Vistáckeho driveru a nič. Dal som tam všetky drivery, čo má TOSHIBA na www dostupné pre W7 x64. Pred tým tam bola Vista x86 SK HP, a tam všetko fachalo. Čím to je, ako sprevádzkujem ten LAN ?

To tlačítko Fn sa tu už riešilo, no nenašiel som finálne riešenie. Ako to teda sprevádzkovať ?

Ďalej, pri štarte sa občas stane, že book nezapne monitor. Systém normálne nabehne do prihlasovacieho okna, počuť zvuk, ale obraz nič. Musí sa tvrdo vypnúť a zapnúť aby nabehol (niekedy viackrát po sebe). Je to na RMA alebo čím to je ? Robí to na všetkých OS, takže to tým asi nebude.

K tým teplotám, áno GK hreje na max záťaž cca 85 °C s chladiacou podložkou Zalman Z-1000 (alebo tak nejak). Na ten výkon a cenu je to teplota v pohode.

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 25 pro 2009 02:17

Takze, finalne drivery su na Fn tlacitko musis nainstalovat Toshiba value add package ci ako sa to vola proste VAP, drivery najdes normalne uz aj pre win 7 jedine co nieje poriesene je taky dobry zvuk ako bol v xp. S lan som vobec nikdy problem nemal a ani som necital zeby niekto mal tak skus najst ovladac na ethernet...

K tomu nezapnutiu displeja, za cely cas co mam qosmio sa mi nikdy nestalo aby mi nieco podobne spravil , ja by som to dal na reklamaciu , mozno nejaky kontakt, niektori ludia mali problem s preblikavanim pri otvoreni krytu a podobne ... Podla mna to zial bohu nebude ziadna soft alebo driver chyba...

Tie teploty mam aj ja podobne ako pises , dokonca mi pri hre modern warfare dva uz dva krat zamrzol bez podlozky , prvy krat po styroch hod hrania , druhy krat hned za chvilu... s podlozkou bola pohoda ale teplota bola az na 96 stupnov maximalna co mi ukazal hw monitor... celkom dost...

Tymto by som chcel poprosit majitelov qosmio f50-125 vyskusajte tuto hru ci aj Vam zamrzne alebo nie ... vetraky a podobne kraviny poriesene povysavane atd ...

Nakolko som nedavno hodil win 7 prof 64 bit a jedina hra co som skusal na grafiku bola prave tato tak neviem posudit ci to nezamrzol kvoli systemu alebo kvoli novym ovladacom alebo preco...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

Mirage
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2009 18:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mirage » 25 pro 2009 03:14

orgasmic píše:Ty jsi asi spadl z visne. 90°C v notebooku neni v pohode. Dochazi k velkemu zahrivani i okolnich komponent a klesa zivotnost notebooku.

Nechapu jak muzes srovnavat teploty desktopu a notebooku, Ty jsi vazne Janek. Asi jsi jeste nevidel PC skrin zevnitr

Nechytraci tady zase tak moc :) :wink:


Mam Qosmio F50 vic jak rok (koupil jsem ho asi tyden pote co se v ČR zacal prodavat). Hraju velmi casto narocne hry, ktere mi vytezuji grafiku na maximum. Bezne mam 90-100°C (vic jak 101°C jsem nevidel a ani pri teto teplote nedoslo k zadnymu vypnuti) treba i 4 hodiny v kuse a notebooku neni absolutne nic. Funguje uplne bez problemu a pochybuju ze se nejakej problem behem tech 3 let objevi (to mi totiz konci zaruka :) ) a to dostava v mych rukach pekne zabrat (graficky samozrejme) :) . Pouzivam chladici podlozku Zalman NC-2000, bez ni je to celkem o hubu a rozhodne bych to nikomu nedoporucoval. Pouze 1 jsem podlozku nezapnul a po pul hodine se notebook sam vypnul z duvodu prehrati, takze asi tak :)

Pokud jde o samovypinani, jedna se urcite o teploty jinych komponent. Grafika je delana na 100°C a vic bez ohrozeni funkcnosti. Proste je dulezita podlozka, ktera nechladi jen grafiku, nybrz cely notebook a o to jde predevsim. Bez podlozky mam kurzorove sipky pri zatezi jak panvicku na smazeni, pri pouzivani podlozky jsou minimalne o 50% chladnejsi (na grafiku to ma minimalni efekt, taky je to ten posledni komponent co potrebuje chlazeni).

Musim priznat ze lepsi investici sem tenkrat ani udelat nemohl, absolutni spokojenost...dokonce i v dnesni dobe mi vykonem postacuje jako nahrada deskop a minimalne pul roku zadnej deskop kupovat nebudu :)

Existuje vubec lepsi notebook :D
Naposledy upravil(a) Mirage dne 25 pro 2009 03:34, celkem upraveno 1 x.
>>>Toshiba Qosmio F50-108 + Zalman NC-2000<<<
>>>LCD 15.4" 1280x800, Intel Core 2 Duo P8400 2.26Ghz, NVIDIA 9700M GTS 512MB GDDR3 (ForceWare 195.62 WHQL), 3GB DDR2 800Mhz, 320GB HDD, 2+1 audio harman/kardon<<<
>>>Windows 7 Ultimate<<<

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 25 pro 2009 03:27

existuje f50 -125 :)

Nie teraz vazne, skusal som modern warfare maximalne dosiahnuta teplota 84 stupnov s podlozkou coolmaster .. co je super a realna ako som rychlo vypol hru okolo 77 co je proste parada ... takze celkom fajne to ide ...

Pre vsetkych qosmio majitelov dobra sprava :)
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS

Mirage
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 04 úno 2009 18:53
Bydliště: Brno

Příspěvekod Mirage » 25 pro 2009 03:50

Myslim ze vsichni co vlastni "nejakou" chladici podlozku uz nemusi teploty vubec hlidat, protoze v takovych teplotach Qosmio F50 proste pracuje. Coz dokazuje temer rok a pul dlouhy provoz meho mazlicka bez jedine chyby :)

V mem pripade:
S.T.A.L.K.E.R. - Call of Pripyat (maximalni detaily +-100°C)
-> Stalker je muj teplotni rekordman, ani Crysis ci Batman Arkham Asylum nedaj hranici 100 :)
Windows 7 (plne graficke zobrazeni 39°C)
>>>Toshiba Qosmio F50-108 + Zalman NC-2000<<<

>>>LCD 15.4" 1280x800, Intel Core 2 Duo P8400 2.26Ghz, NVIDIA 9700M GTS 512MB GDDR3 (ForceWare 195.62 WHQL), 3GB DDR2 800Mhz, 320GB HDD, 2+1 audio harman/kardon<<<

>>>Windows 7 Ultimate<<<

eurino24
píše často
Příspěvky: 136
Registrován: 18 bře 2009 19:39

Příspěvekod eurino24 » 25 pro 2009 12:06

No ked hovoris ze stalker tak hreje tak ho vyskusam ale nehladne nato , ze notebook stale ide , okolo 100 stupnov to je uz naozaj moc ked sa tam drzi teplota ...
Qosmio F50-125, MSI GT663-417CS


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů