Toshiba A110-195: procák peče nad 80st.C

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Majkie79
občas něco napíše
Příspěvky: 21
Registrován: 12 úno 2008 21:40

Toshiba A110-195: procák peče nad 80st.C

Příspěvekod Majkie79 » 26 bře 2008 19:34

Zdravím,
stroj jsem kupoval jako nový ani ne před rokem a půl. Využívám jej až na vyjímky téměř denně, ale negriluju ho na nějak náročných aplikacích ani moc nehraju. Protože mě poslední dobu nebavil zvuk téměř se nevypínajícího ventilátoru (i v naprosté nečinnosti) instaloval jsem Notebook Hardware Control a nestačil jsem se divit. V režimu "Plný výkon" kdy má možnost si vybrat využití procesoru od úrově 3 až 6 nažhaví se na teplotu kolem 80 stupňů.. a to bez jakékoliv zátěže. Větrák jede na plné kule skoro bez přestávky. Teplota kolísá mezi 76 a 82 stupni. HDD hlásí teplotu 60st.C což se mi zdá taky dost.. ale spíš se přihřívá na té "slávě" procesoru. Když přepnu do režimu "normál" kdy je procesor trvale na úrovni 3 z šesti možných, teplota klesne na nějakých 58-60st. což se mi pořád zdá dost.. větrák jen ševelí, spustí vydatněji, když po kompu něco chci.. startuju nějakou aplikaci apod. pak se zase sklidní...

Teď dotaz.. mám možnost s tím něco dělat? Popřípadě co. Je to důvod k reklamaci, záruční opravě? Nebo to mám používat jako topinkovač?

Díky moc za jakoukoliv odpověď..

PS: Intel T2250 1.73GHz 2Core
ASUS K53S, Intel I3-2330M, 2,2 GHz, 4GB RAM, Radeon HD 7610M 2GB, 500GB HDD, Win 7 Home SP1
Toshiba Setellite A110-195, Intel T2250 1,73GHz, 512MB RAM, Mobile Intel 945GM/GU 64MB, 80GB HDD, XP Prof.
DEAD: HP Pavilion

NcS Sniper
píše často
Příspěvky: 240
Registrován: 27 úno 2008 16:08

Příspěvekod NcS Sniper » 28 bře 2008 12:46

Především doporučuji vyčistit chladič a pokusit se zkontrolovat jestli není uvolněné chlazení na procesoru - zní to sice divně ale na starym notebooku mi prostě odpadl chladič z procesoru a ten pak taky pěkně pekl.
Jinak teploty u ntb komponent bývají vyšší.
Jestli to máš v záruce (asi jo), tak ho raději dej do záruční opravy.


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů