Zkusenosti s A-300 Pro

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
Jade
občas něco napíše
Příspěvky: 8
Registrován: 04 zář 2008 09:12

Zkusenosti s A-300 Pro

Příspěvekod Jade » 04 zář 2008 09:44

Jelikož mi při výběru mojí Toshiby scházely nějaké doheldatelné zkušenosti a na mnoho recenzí jsem nenarazil, rozhodl jsem se sesmolit pár řádek pro ty, kdo váhají nad koupí tohoto modelu. Předem raději upozorním, že jde o můj první vlastní ntb, několik strojů už jsem si v práci sice osahal, ale přesto vše berte jako pohled nooba co se z radosti šťourá v desktopech.

Výběr probíhal asi takto:
Mam 15-20 kilokreditů, chci něco co jde přenášet a provozovat na tom textový editor. Když začala na mém desktopu zlobit deska, situace se změnila a zatoužil jsem po něčem, co by bylo schopno na dobu neurčitou PC zastoupit. To znamená méně dýchavičný procesor a nějakou tu grafickou kartu. Zásuvky u nás rostou na stromech, takže s výdrží jsem si hlavu nelámal.

Vybalujeme: Z krabice vyhupsne spousta letáků, ntb v prezervativu a nabíječka. Vybaven vlastními ovladači na XP jsem zahodil přibalené DVD a jal se podívat jak že si vede Toshibou předinstalovaná verze Vist. Po nastudování jak že to chodí s downgradem jsem pokrčil rameny a pustil instalaci XPček. Seškrábat nálepky dá docela práci, ale povedlo se i bez podpory chemických prostředků. Po depilaci vypadá ntb velice reprezentativně (narozdíl od celolesklé non-Pro verze). Plasty všude dosedají jak by měly, víko se při větším tlaku prohne jen minimálně, oblasti kolem touchpadu vůbec. Během důkladného ohmatání nezaznělo jediné skřípnutí ani nadávka. Jediná piha na kráse je v mém případě dvojice USB portů na levém boku, která byla zřejmě vyrobena pomocí kladiva se obouruční sekery. Na pravé straně již porty vypadají standartně. Konstrukce se jeví velice pevná, odolná, během běžného přenášení se rozhodně o stroj obávat nemusím. A to ani přes fakt, že víko k základně nepoutají žádné zámky. Kloub klade dostatečný odpor a bezproblémů drží v jakékoliv poloze.

Lesklý displej je alespoň pro mé oko příjemným pokoukáním, ačkoliv jsem ještě nezkoušel jak is vede v exteriérech tváří v dispej slunci.

Po skončení instalace (bezproblémové nainstalování ovladačů: Hurá!) konečně přišla chvíle na ozkoušení touchpadu. Jeho povrch je mírně hrubší, avšak velice pohodlný. Práce s ním je oproti tomu co mi prošlo pod rukou o chlup přesnější. Hůře jsou na tom tlačítka, která mají poměrně tuhý stisk, ale po týdnu cviku se dá zvyknout. Naprosto úchvatná je pak klaviatura. Na psaní delších textů velice příjemná, kontrolka v Capslocku, příjemně lehký stisk, hlasitá méně než běžná Chicony/noname co se povalují po kancelářích, ale nějaký ten zvuk se po stisku buttonků ozve. Výdrž na baterie (displej by mohl jít ztlumit o stupeň dva více) kolem 2 hodin běžného surfování/kancelářské činnosti + Prehistorik2.

Potud naprostá spokojenost. Během týdne jsem našel jen dvě věci, které se mi příliš nezamlouvají. Ntb je přijatelně tichý, ani příliš netopí, ovšem pokud se rotočí disk v mechanice, i nepatrně větší tlak než vyvolaný volným položením dlaně na pravé opěrce vedle touchpadu vyvolá hlasité vrčení. Potom je tu ještě problém s Fkovými klávesami, který není zřetelný hned na první pohled, ale když máte ntb na klíně, nejde to přehlédnout. Klaviatura je zapuštěná do základny, ovšem nad standartními klávesami je její profil snížen a Fková řada trčí hrdě k obloze (v rovině se zbytkem kláves) a mezi sníženým profilem a "dnem" čudlíku zbývá zhruba 3 milimetrová propast na prach a nečistoty.

To by bylo asi tak vše, co po týdenním používání mohu sesumírovat. Rád odpovím na konkrétní dotazy, pořídím fotografie nezmapovaných částí etc.
Toshiba Satellite Pro A-300-15X + 1GB RAM

Plesq
občas něco napíše
Příspěvky: 2
Registrován: 17 zář 2008 14:33

Satellite A300 15X

Příspěvekod Plesq » 22 zář 2008 15:21

Zdravím!
Tento notebook vlastním jenom krátce, ale už jsem našel pár mínusů. Jsou to spíše měnší věci ale někomu by mohly vadit. Často spíná ventilátor, kdyby někdo věděl co s tím budu vděčný za radu. Potom klávesnice je měkká, zdá se mi že se hodně prohýbá a poslední věc která se mi zdá divná je, že při dlouhém souvislém textu se mi trošku rozmazává jeden řádek, je to podle úhlu pohledu. Za ty prachy je to celkem slušný komp

polo

Příspěvekod polo » 22 zář 2008 19:16

Mohli by ste niekto pozret ci to ma naozaj magneziovy ram...
Este by ma zaujimali teploti a vydrz baterie(samozrejme ake mate konkretne HW a kapacitu baterie)


Dakujem...


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host