Toshiba U400 - různé baterie a jejich výdrž

notebooky Dynabook a Toshiba (Satellite, Portégé, Tecra, Qosmio, Libretto) a vše kolem nich
dave1x
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 19 led 2009 17:29
Bydliště: MSK
Kontaktovat uživatele:

Toshiba U400 - různé baterie a jejich výdrž

Příspěvekod dave1x » 19 led 2009 18:13

Zdravím,
už nějakou dobu mám tento notebook a zajímalo by mě par věcí ohledně baterií.
Mám stejnou baterii, kterou měl Swarm při v recenzovaném notebooku o kapacitě 3700mAh (viz zde http://notebook.cz/clanky/recenze-noteb ... llite-u400), ale nikdy se mi s ní nepodařilo přesáhnout hodnotu tří hodin (možná jednou, ale to jsem to neměřil úplně přesně a notebook přenášel). Použití kancl. práce bez wifi, jas displeje snížen na hodnotu 2, při snížení kapacity baterie pod 50% se automaticky sníží na hodnotu 1. Elektronka ji detekuje správně jako baterii o kapacitězhruba 36 000 mWh. Co je to vlastně za baterie, když samotná Toshiba nabízí k tomuto notebooku jen úplně jiné o kapacitách 4800 nebo 7200 mAh?

Jak jste na tom s výdrží vy? Hlavně teda pokud máte ty další druhy baterií (4800 a 7200 mAh)?

Jestli někdo máte U400 a v něm 9cell baterii můžete ho prosím vyfotit a dát to sem? Chtěl bych vidět jak moc ta baterie vyčnívá z těla notebooku. Díky moc.

Mobmaster
občas něco napíše
Příspěvky: 3
Registrován: 04 črc 2008 12:09

Příspěvekod Mobmaster » 25 bře 2009 18:11

jj, mam stejny problem. Uz jsem ho mel v servisu kvuli chybne elektronice baterie, po oprave me prisel, tak 14 dni vydrzel cca 3,5 hodiny, a ted zase vse pri starem. Nevydrzi poradne ani 2 hodiny. Premyslim zda ho zase znovu poslat do servisu. Nevím co s tím. :(

dave1x
občas něco napíše
Příspěvky: 11
Registrován: 19 led 2009 17:29
Bydliště: MSK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod dave1x » 25 bře 2009 21:42

Já přišel během doby, co jsem tu psal svůj dotaz na jednu věc a sice: Baterie mi jednu dobu z ničeho nic začala ukazovat wear level 17% a kapacitu nějakých těch 36 tis. mWh. Tak mi to hlásil Everest jako full kapacitu -17% opotřebení. Udělal jsem rekalibraci baterie - po vypnutí, jak je nastavené bezpečné vypnutí ve Win jsem jej znovu zapl a najel do biosu a počkal než se vybije komplet. po naběhnutí se mi ukazoval opět kapacitu pře 45 tis. mWh a opotřebení 0%. Teď už je to dva měsíce normálního provozu (každý den na baterii alespoň hodinu) a píše mi to kapacitu 45 tis. mWh a opotřebení 3%. Možná je fakt něco s elektronikou, ale zas ja se dostanu někam ke 2:45 hodin, někdy potřebuju víc, ale většinou to stačí.

Mám NBD na 2 roky, ale myslím, že na baterie se nevztahuje a 14 dní bez notesu by byl pro mě velký problém. Zatím to nechám tak. Zkus můj postup a uvidíš
Dell E4310: Core i5 560M@2,66GHz, 8GB RAM, Intel GMA HD, SSD Intel 520 (120GB)+WD Blue 1TB (Bay), 3G Dell 5540+Intel 6300 wifi, blacklight keyboard.

Battery: 2*6cell (60+48 Wh)


Zpět na „notebooky Dynabook (dříve Toshiba)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů