problem s ThinkVantage

notebooky Lenovo (IBM, ThinkPad, Lenovo 3000) a vše kolem
root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 25 pro 2006 17:24

Kvak píše:
root píše:Jeste mi reknete ze pouzivate slozku dokumenty a bude hotovo. No flame :wink:

Jen ze zvedavosti...Co je na pouzivani slozky Dokumenty spatneho?

Predpokladam, ze myslite tu standardni Win slozku.


1) prehlednost

c:\documents and settings >>
Access Connections
Bluetooth Exchange Folder
Filmy
Hudba
Lexicon
My eBooks
My Google Gadgets
My Skype Content
My Skype Pictures
O&O
Obr zky
Pýijat‚ soubory
Visual Studio 2005

---------------------

d:\ >>
developing
documents
graphics
image
movie
music
nokia
school
software
temp
work

2) pokud udrzujete vsechny svoje dokumenty na druhem partition, predchazite
problemum pri selhani systemu.

3) zalohovani, oznacite vse a zkopirujete/presunete

4) pokud je na slozky documents and settings aplikovana bezpecnostni politika,
nemate realnou sanci po selhani systemu data z teto slozky dostat zpatky.


Jen tyhle duvody mi staci.

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 25 pro 2006 17:29

Puppy píše:
prometka píše:Tenhle tyden jsem se snazila obnovit data ze zalohy a ve vysledku mi to odstranilo celou tu jejich skvelou servisni partiton....
Lidi co s tim proboha delate :D Vzdyt to funguje naprosto jednoduse. Obvnovu lze provest primo po bootu pres tlacitko "IBM" ze servisni aplikace. Instalacni DVD bylo mozne si vytvorit ihned po prvnim spusteni, neni treba za nic platit.


Jaky stroj mate ?

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 25 pro 2006 18:32

root píše:4) pokud je na slozky documents and settings aplikovana bezpecnostni politika,
nemate realnou sanci po selhani systemu data z teto slozky dostat zpatky.
Coz je naprosty nesmysl plynouci z nepochopeni zcela elementarnich vlastnosti operacniho systemu. Dulezite je totiz jedine a to bezpecnost.
Naposledy upravil(a) Puppy dne 25 pro 2006 18:34, celkem upraveno 1 x.

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 25 pro 2006 18:33

root píše:Jaky stroj mate ?
R51

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 25 pro 2006 22:40

Puppy píše:
root píše:4) pokud je na slozky documents and settings aplikovana bezpecnostni politika,
nemate realnou sanci po selhani systemu data z teto slozky dostat zpatky.
Coz je naprosty nesmysl plynouci z nepochopeni zcela elementarnich vlastnosti operacniho systemu. Dulezite je totiz jedine a to bezpecnost.


Tvrdite snad, ze nemam pravdu ? Muzete to poprit ? Nebo je pro Vas dulezitejsi to, ze jsou Vase data v bezpeci, ale nemuzete se k nim dostat ?

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 25 pro 2006 23:41

root píše:Tvrdite snad, ze nemam pravdu ?
Presne tak, staci aby jste po nove instalaci jako administrator prevzal prava.

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 26 pro 2006 00:00

Presneji tady : http://support.microsoft.com/default.as ... ;cs;308421

Nicmene, jestli tomu dobre rozumim - je nutny reinstal stroje, zadne drag and drop s diskem v ramecku, ze ?

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 26 pro 2006 00:07

root píše:Nicmene, jestli tomu dobre rozumim - je nutny reinstal stroje, zadne drag and drop s diskem v ramecku, ze ?
Ne, tohle je prave nutne po reinstalaci. Bezne prece muzete presouvat soubory mezi disky bez problemu :-)

prometka
občas něco napíše
Příspěvky: 54
Registrován: 15 čer 2006 07:55
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod prometka » 26 pro 2006 21:41

Puppy píše:
prometka píše:Tenhle tyden jsem se snazila obnovit data ze zalohy a ve vysledku mi to odstranilo celou tu jejich skvelou servisni partiton....
Lidi co s tim proboha delate :D Vzdyt to funguje naprosto jednoduse. Obvnovu lze provest primo po bootu pres tlacitko "IBM" ze servisni aplikace. Instalacni DVD bylo mozne si vytvorit ihned po prvnim spusteni, neni treba za nic platit.


ja uz jsem jednou obnovu delala, ale tentokrat jsem chtela udelat obnovu ze zalohy, coz se mi vymstilo....

bohuzel jsem po prvnim spusteni nemyslela na nejakou zalohu systemu a pak uz na ni bylo pozde. nehlede na to ze nemam tuseni jak bych ji delala...

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 27 pro 2006 18:53

Puppy píše:
root píše:Nicmene, jestli tomu dobre rozumim - je nutny reinstal stroje, zadne drag and drop s diskem v ramecku, ze ?
Ne, tohle je prave nutne po reinstalaci. Bezne prece muzete presouvat soubory mezi disky bez problemu :-)


Tomu rozumim, ale vite me to stale prijde ponekud divoke. Mam uz x-ty notebook a disku uz jsem taky menil nepocitane. Je podle me nerozumne spolehat se na to, ze se Vam ten system podari znovu nahodit na disk, ktery mohl selhat naprosto. Byl jsem v situacich, kdy se tak stalo, jedina moznost byla vyjmout disk a pokusit se zachranit ta nejdulezitejsi data - podarilo se, ale to byla take ta posledni operace kterou ten disk vydrzel. Tento scenar neni prece tak nepredstavitelny. Mozna jsem stale mimo, ale proste me nikdo nepresvedci o tom, ze je rozumne nechavat sva data na pospas OS, kdyz si je muzu na druhem partition zabezpecit jak chci a jak silnym klicem chci. Btw, jak hodnotite klavesnici na R51 ? Asi je to jeste poctive IBM, R60ka je lepsi Acer ;o((

mraky

Příspěvekod mraky » 27 pro 2006 18:58

V cem je lepsi ta klavesnice Aceru?

Ja osobne nevidim rozdil mezi klavesnici R51 a R60. Stejna klavesnice je i na T40 a T23 (s mensi obmenou).

root
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 16 pro 2006 23:21

Příspěvekod root » 27 pro 2006 19:04

TO MRAKY :

Rikam, ze R60 je lepsi acer co se prave klavesnice tyce. Klavesnice je nesrovnatelne horsi, nez na lowendovych strojich od HP. Mozna je rozdil model od modelu - kus od kusu, ze jsem nestatnik vyloucit nemohu. Klavesnice nesedi presne, kdyz zmacknete nejake tlacitko na boku [Esc, Fn, F1 .. ] ucitite a hlavne uslysite jak se klavesnice prohne a jakoby odlepi od podlozky s neprijemnym cvaknutim ;o(

mraky

Příspěvekod mraky » 27 pro 2006 20:58

To je vada kusu. Protoze klavesnice na R60 je uplne stejna jako na me T40. Tedy krome novych klaves.

majki

Příspěvekod majki » 27 pro 2006 22:18

2 root: plny souhlas :!:

Puppy
guru
Příspěvky: 1888
Registrován: 16 kvě 2006 17:17

Příspěvekod Puppy » 27 pro 2006 22:28

root píše:Btw, jak hodnotite klavesnici na R51 ? Asi je to jeste poctive IBM, R60ka je lepsi Acer ;o((
Klavesnice je myslim standardne dobra :) Ohledne R60 nevim ze by tam byl vyrazny rozdil, ale IBM pouziva (i ve stejnych modelech) klavesnice od ruznych dodavatelu ktere se mechanicky samozrejme lisi. Je mozne ze ta vase je zrovna horsi. Podle popisu to vypada spise na vadu kusu, pokud je to v zaruce tak bych to zkusil resit pres servis.


Zpět na „notebooky Lenovo (dříve IBM)“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů