ACER? názory, kvalita, zkušenosti

notebooky Acer (Aspire, TravelMate) a vše kolem
Đawson
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 16:20

ACER? názory, kvalita, zkušenosti

Příspěvekod Đawson » 19 črc 2008 09:03

Na Internetu se různé firmy předháněj kdo udělá levnější ntb a taky to je znát...asi 4 firmy se vejdou pod cenu 10k klasickou značkou je acer...ovšem ten v minulosti patřil k těm nejhorším značkám...jak je tomu ted? zlepšil se Acer? ono přeci jen kdyby se to pořád kur**lo tak si to lidi nekupujou, nevěřim že jsou lidi tak blbý aby jsi koupily něco o čem kolujou různé pověsti že je to špatná značka a pod. jak je na tom dnes? recenzované produkti na tom nejsou hůře než konkurenční značky ba někdy i lépe...prosím vaše názory :)

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 19 črc 2008 11:16

Možná jste zaznamenal, že lidi se dívají většinou na parametry typu: CPU, HDD, Grafická karta. A co se týče kvality zpracování tak tyto informace jsou celkem k ničemu. Acer měl vždy nejlepší poměr cena-výkon a to je pro lidi, kteří si kupují notebook většinou to nejdůležitější. A nemá význam těmto lidem co tvrdí, že si kupují notebook na jeden rok vymlouvat jejich koupi. Realita je taková, že Acer má jeden z nejhorších servisů co jsem zažil. Každý notebook se může pokazit a je jen na uživateli je-li schopen akceptovat jejich jednání. Pokud jste nucen používat notebook pomalu 24 hodin denně tak může být pro Vás jejich servis noční můrou. Podívéjte se kolem sebe a zjistíte, že lidé co používají notebook k práci a né k zábavě nemají notebook Acer. A ruku na srdce: Kolik lidí si kupuje notebook na práci? :D

Đawson
občas něco napíše
Příspěvky: 90
Registrován: 06 črc 2008 16:20

Příspěvekod Đawson » 19 črc 2008 11:31

a v tom je ten problem!...doby kdy měl acer nej poměr cena/vykon sou už dávno pasé a i přesto slýchám kritiku. Dnes je už plno jiných značek co jsou na stejno ba i napřed...nejsem příznivcem acerů... jen by mě zajimalo proč se tak prodává a proč si to lidi pořád kupujou a nadruhou stranu proč se to kritizuje(servis je ee i u asusu) když se na šmejd muže narazit i u jiný značky...je to takový zvláštní

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 19 črc 2008 11:40

No, já nebudu odpovídat na hlavní otázku threadu, ale zastavím se u toho, proč to lidi kupujou. Je to jednoduché - většina dnešních kupujících nemá o NB absolutně žádný přehled. Jdou do supermarketu a jeden si přinesou. O tom, že se na něco nadává nemají ani tušení.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 19 črc 2008 11:56

Ono je to taky dáno jak dlouho je ta či oná značka na trhu. A Acer je v porovnání např. s MSI, FBI apod. v této branži daleko dýl. I když to zní divně je to už zavedená značka. Poslední dobou už je to pouze boj o to kdo levněji. I výrobci, kteří byli známí kvalitou jdou s kvalitou dolů. Prostě notebook se stal spotřebním zbožím. Schválně když se budete rozhodovat koupit notebook tak co si koupíte: Známý Acer nebo nějaký VBI o kterém nevíte vůbec nic. Acer tu prostě nastolil určitou obchodní politiku za cenu určitých ústupků. A lidi na to slyší. Jestliže se budu rozhodovat v cenové kategorii např. 50k tak nemá cenu kupovat Acer. Jestliže budu chtít obyčejný notebook, který bude 99% na stole a budu s ním surfovat po netu za cenu do 10k tak to bude Acer. Moje žena používá k těmto účelum Acer TM a je s ním spokojená. Všechny její kamarátky používají Acer a stačí jim. Když musí notebook na měsíc do servisu, no problém. Kdybych měl svůj notebook měsíc v servisu tak mě odvezou. Ale to je ten rozdíl. Oni si kupují notebook pro zábavu a já k práci. Prostě tohle nahrává firmě Acer do karet.
Celý život bojuji s průměrností. :(

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 19 črc 2008 11:58

swarm píše:Je to jednoduché - většina dnešních kupujících nemá o NB absolutně žádný přehled. Jdou do supermarketu a jeden si přinesou. O tom, že se na něco nadává nemají ani tušení.
Přesně tak. Navíc někde slyšeli slovo Acer a je rozhodnuto. :D

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 19 črc 2008 12:42

Co jsem slyšel o servisu Acer tam ma byt naopak naprosto bez problemu, ale prakticke skusenosti nemam a doufam ani mit nebudu. U meho Aceru 5715Z c2d 1,5G x3100 byla rozhodujici cena a to byla chyba.
Zpracovani je jasny, zadna slava, na druhou stranu lepsi nez fujitsu. Jediny s cim je opravdu velky problem jsou teploty. Od procesoru se vede teplo pomoci měděné plochy az do rohu (cca 25cm) kde je teprve zebrovani a vetrak, takze na zebrovani muze byt 50°C a na CPU 90°C.
S RMClockem se dostanu konecne na nejakou normalni operacni teplotu (kancl 50-60°C). Jinak ze zakladu se notebook neda pouzivat na profilu maximalniho vykonu, protoze procesor se bez zateze zahreje na >75°C, po nejake zatezi prijde na radu throtling, ktery je uplne k nicemu, kdyz minimalni mozna teplota je >70°C. To sou vsechny notase takhle blbe udelany?

EDIT: studoval jsem podrobneji odvod tepla a cely je to dlouhy max 20cm, s tim ze nejdal je GPU pak CPU a pak vede asi 8-10cm med az na zebra, takze to neni tak traicky.. Kazdop kdyby vetrak nesal zespoda ale z prostoru booku odhaduju provozni teplotu tak o 5 -10°C nizsi. Nad cim pani INGove z aceru premysleli, nechapu
Naposledy upravil(a) pssss dne 22 črc 2008 05:31, celkem upraveno 1 x.

xmarek
píše často
Příspěvky: 447
Registrován: 12 zář 2007 16:06
Bydliště: Ostrava a okolí

Příspěvekod xmarek » 19 črc 2008 12:50

Poslední zkušenost se servisem měl můj bývalý kolega. Dvakrát to tam poslal, dvakrát se to vrátilo s tím, že závada se neprojevila. Nevím jak s tím dopadl, od té doby jsem s ním nemluvil. Ale jak to poslali po druhé tak už byl trochu nepříčetný. :D
Co se týče teplot tak to je normalní stav (Acer, Asus apod.). Doporučuji koupit chladící podložku.

polo

Příspěvekod polo » 19 črc 2008 14:50

Ja som mal blbe skusenosti z acer servisom nakoniec to skoncilo u sudneho znalca za 6 masiacov som mal book doma 2 tyzdne zvysok v servise a nakoniec u sudneho znalca pricom nasledne my vratili peniaze...



Ja neviem ake mate skusenosti z asus servism ja som raz reklamoval mechaniky a book nebol v servise ani 24 hodin(Cela reklamce 3 dni s doparavou) v ten isty den my to poslali aj spat ako im to tam prislo a podobne pripadi od kedi ma ASUS vlastny servis a nie tu zmluvnu spolocnost a hlavne ineho dporavcu su tipicke...


A teploti mam tak 40C(rok a pol stari necisteni book) v pokoji a tak 55C( hranicu 60C som este nedosiahol a tom mam dedikovanu grafiku a C2D T5600) v dlhodobej zatazi, ale je pravda ze bratov asus ma v zatazi aj 80C (pekni ukazovatel kam sa to moze dostat ked na tom pari 15 hodin denne nonstop, teplota uz viac nestupne a book ma 3 roky a ide bez chybi)

Uživatelský avatar
swarm
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 8856
Registrován: 09 úno 2007 14:22
Bydliště: zpět v ČR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod swarm » 19 črc 2008 15:24

pssss: No, normální to není. Běžně mi notebooky na recenze vydrží vysoký výkon bez problému a to snad všechny značky včetně Aceru. Pro mě už by to asi byl důvod k reklamaci.
swarm - blog: http://notebookblog.cz
Apple MacBook Air 13 M1 (16/512GB) + HP EliteBook 840 G5 (i5-8350, 32GB RAM, 512GB NVMe) + DELL Precision 3660 (i7-13700K, 32GB, RTX 3080) + HP DL380 Gen10 (2xXeon 6126, 192GB RAM, 2x NVIDIA Tesla P4)

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 19 črc 2008 16:53

swarm: dostanes se tem notasum i pod poklicku? Zajimalo by me jestli maj vsechny stejne vyresene chlazeni jako acer? CPU je pod touchpadem a od nej vede medenej teplovodic pres celou desku az do rohu ntb,kde je teprv zebrovani a vetrak. Parkrat se mi stalo, ze se proste netoci vetrak (ten jediny) a pomuze pouze restart, jinak dosahne max teploty a vypne se, coz je bes a stalo se to uz tak 3x.. Jenze se obavam ze by se s nejvetsi pravdepodobnosti zavada v servisu neprojevila.

Nikdy sem nepouzival acer empowering, coz doufam neni nutnost.. Mel sem NHC, ale ten to snad resi pres throtling pac nasobic i voltaz na vsech profilech stejna (jen to jinak topi). Nejlip na tom je RMClock,snizena napeti na nejvyssich nasobicich,ted koduju film (CPU 60%) teplota 68°C, sice lezi na zadech, ale je to jakz takz unosne..

polo

Příspěvekod polo » 19 črc 2008 17:06

Niesom sice swarm ale videl som chladenie uz vela bookov a prakticky vzdy je to riesene co najblizsim sposobom nikde som nevidel ze by Heat-pipe tahali cez polku booka to je divocina a roby sa to tak akurat v rurach aby rovnomerne hriali...


Napr. ja mam vystup z chladenia asi 6cm od CPU a tak 5cm od grafiky je to vsetko natlacene na seba : ventilator,GPU,CPU,chladic a pomerne kratka chladiaca trubica...

Ninjaman
občas něco napíše
Příspěvky: 4
Registrován: 19 črc 2008 18:49

Příspěvekod Ninjaman » 19 črc 2008 20:16

Moje zkušenost:
Nedávno jsme se s přítelkyní rozhodli, že pořídíme NTB. Na stolním pc jsem vlastne neustále (škola, práce, zábava) a přítelkyně se neměla skoro šanci ani podívat na net :) Hledam jsem info, koukal na testy, prohlížel obrázky a nakonec jsem zvolil Acer Aspire 5520G. Velkým lákadlem byl design (Gemstone), který se nám líbí moc oběma a pak poměr výkon/cena.

Konstrukce mě příjde naprosto OK. Všechno lícuje jak má, nikde nic nevrže ani blbě nevypadá. Oproti staršímu Fujitsu-Siemensu co máme ještě doma je Acer konstručně daleko lépe zmáknutý. Před koupí jsem toho přečetl opravdu hodně a co sem tak vydedukoval, tak drtivá většina špatných zkušeností s NTB jako takovým padala právě na starší modely. To samé mě potvrdil i prodejce v jedné prodejně.

O problematickém servisu jsem také slyšel, ale jelikož je to druhý PC do domu, tak by mě delší doba zas až tak nevadila. A ještě sem se (snad) pojistil koupí u Mironetu, který by měl mít u Aceru přednostní servis. Koupil jsem verzi s Linuxem a hodil na něj doma Win XP. Drivery pro XP + Visty byly přiloženy na CD k NTB.

Mě osobně akorát moc nevyhovuje touchpad. Příjde mě, že nějak divně reaguje při opravdu hodně rychlých pohybech. Přítelkyně je však spokojená (neproháni jej tolik :D ) a to je hlavní :) NTB je krásně tichoučký, ventilátor se spíná jen občas a na nízké otáčky. Teploty jsem kontroloval přes Speedfan a CPU při běžném provozu ve win 40-42°C a VGA 57°C.

michalko58

Příspěvekod michalko58 » 19 črc 2008 21:23

pssss píše:Co jsem slyšel o servisu Acer tam ma byt naopak naprosto bez problemu, ale prakticke skusenosti nemam a doufam ani mit nebudu. U meho Aceru 5715Z c2d 1,5G x3100 byla rozhodujici cena a to byla chyba.
Zpracovani je jasny, zadna slava, na druhou stranu lepsi nez fujitsu. Jediny s cim je opravdu velky problem jsou teploty. Od procesoru se vede teplo pomoci měděné plochy az do rohu (cca 25cm) kde je teprve zebrovani a vetrak, takze na zebrovani muze byt 50°C a na CPU 90°C.
S RMClockem se dostanu konecne na nejakou normalni operacni teplotu (kancl 50-60°C). Jinak ze zakladu se notebook neda pouzivat na profilu maximalniho vykonu, protoze procesor se bez zateze zahreje na >75°C, po nejake zatezi prijde na radu throtling, ktery je uplne k nicemu, kdyz minimalni mozna teplota je >70°C. To sou vsechny notase takhle blbe udelany?


V mojom 5720G je tiez procesor dost daleko od ventilatora, ale jeho teplota kolise od nejakych 30°C pri beznom pouzivani po priblizne 70°C pri hrani C&C. eMpowering nemusis pouzivat ak mas Vistu, ktora ma celkom v pohode spravu napajania. V XP take nieco myslim, ze chyba.
Ventilator a jeho spinanie je uz prednastavene v biose, takze by si mozno dobre urobil keby si si stiahol najnovsi bios, co je pre tvoj notebook. Ak nepomoze ani to, tak asi jedine reklamacia.

Co sa tyka znacky Acer - pouzivame ho doma uz peknych par rokov a vsetky notebooky funguju/fungovali ako mali. Jeden bude mat priblizne 6 rokov a az na bateriu a lavy reproduktor, ktory utrpel mensi uraz pri naraze o policku, stale funguje ako novy. So servisom zatial skusenosti nemam a dufam, ze ani mat nebudem :wink:

pssss
občas něco napíše
Příspěvky: 53
Registrován: 17 črc 2008 23:23

Příspěvekod pssss » 20 črc 2008 12:54

Ninjaman: konstrukce aceru je dobra, drzi po hromade, par narazu taky zvladne, ale drive nebo pozdeji stejne zacne vrzat, neboj. Mam book pul roku a uz to pomalu zacina..

Michalko58: a 5720 je asi skoro to samy jako muj 5715Z nebo 5315.. Acery maj 3 teplotni cidla core1,2 a u vetraku, muzou mezi nimi byt i 50°C rozdily, tak by me zajimalo jestli si meril tvych 30°C na procesoru. Ja sem se nikdy na 30°C nedostal, jen v zime...

Jinak mam XP a na zpravu CPU RMClock. Profily windows pouzivam jen na vypinani display a disků, nic víc. Visty to maji propracovanejsi, ale porad bezi na maximalni nasobic a napeti, takze teplotu a vykon budou regulovat pouze throtlingem, coz je podle me az ta nejzassi moznost...


Zpět na „notebooky Acer“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů